Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Wymiana kart
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Kammer PW
13 czerwca 2013, 17:10
Opacznie zrozumiałem Twe słowa, wycofuję się z pętli.

Cytat:
* jeżeli mogę poświęcić jakąś swoją kartę np. niebieską i za nią + dopłatę dla ubi wybrać dowolną inną kartę to OK, Twój system mi pasuje - tylko, że nie ma tam wymiany gracz-graczy tylko gracz-system.

Ale jest to system wymiany. Ponadto za białą dostaniesz białą, za niebieską - rare'a.

Cytat:
Jedyny problem jaki widzę, to że raczej nikt nie chciałbym wymieniać się na białe karty i tylko by niepotrzebnie "zalały" system wymiany

Za niepotrzebne białe moglibyśmy kupić te, które chcemy. Reszta - na przemiał do Otchłani.


@ Dark Dragon: Dzięki Ci! Szukałem, a nie znalazłem. Teraz już wiem.
Dark DragonDark DragonKomendy na Forum


laszka PW
13 czerwca 2013, 21:40
Auction hause = wzbogacenie 4-8% graczy kosztem reszty. Najwpanialsze jest to że ta reszta nawet o tym nie wie. Jak słyszę wasze opinie odnośnie tego że banshee jest op to wiedzcie że nie należycie do tych wzbogacających się :)

Może ujmę to tak : Na rynek wejdzie masa chińskich farmerów którzy zajmą to 4-8% wzbogacą się i będą sprzedawać golda na allegro. Czyli będziecie płacić im za to że robią dziennie po 1k transakcji korzystnych dla nich.

A to tylko jeden z negatywnych aspektów :)

Kammer PW
13 czerwca 2013, 21:44
@laszka: Wiem o mankamentach Banshee. To był właśnie przykład bujdy, jaka może zacząć być rozpowszechniana. Również jestem całkowicie przeciwko jakiemukolwiek AH.

shpoora30 PW
14 czerwca 2013, 10:39
Akurat farmienie złota czy pieczęci można spokojnie zablokować. Choćby nawet stałymi cenami narzuconymi z góry. Słaba groźba :p

Kammer PW
14 czerwca 2013, 10:47
Pytanie brzmi: ile powinny wynosić te ceny, by system był w miarę uczciwy i działał sprawnie?

Aniel87 PW
14 czerwca 2013, 12:06
<q>Pytanie brzmi: ile powinny wynosić te ceny, by system był w miarę uczciwy i działał sprawnie?</q>

Już o tym pisałem, że system gdzie opieramy się na wymianie karta danego rodzaju za inną tego samego rodzaju + dopłatę wydaje się być najbardziej sprawidliwym.

Tzn. dla przykładu za sprzedaż 1 niebieskiej otrzymuje tyle waluty/punktów, że mogę je wymienić na inną niebieską przy czym muszę dopłacić coś w pieczęciach. (Ewentualnie białe karty mogłyby być zwolnione z dopłaty w pieczęciach).


Problemem jest tylko ustalenie przelicznika wartości w kartach zwykłych - ile 1 zielone/niebieska/legendarna jest warta kart zwykłych? A następnie jak ten przelicznik miałby się piekielną otchłań.

Przykład: Sprzedaję 1 niebieską kartę, którą mogę wymienić na 100 białych kart. (przy założeniu że przy wymianie na białe karty nie dopłaca się % w pieczęciach).
Teraz mogę te 100 białych kart wymienić na złoto w piekielnej otchłani = 5000zł dla mnie.
Jakbym wymienił samą niebieską w piekielnej to dostałbym tylko 1000. Bazując na piekielnej otchłani wynika, że 1 niebieska rzadka karta jest warta tyle co 20 białych - co imho jest nieprawdą.

Prawidłowy system moim zdaniem powinien być taki, że jak poświęcę w piekielnej otchłani niebieską kartą i otrzymam za nią np. ten 1000 zł. I przyjmiemy, że 1 niebieska jest warta tyle co np. 100 zwykłych kart to wymiana niebieskiej na 100 zwykłych i ich zniszczenie w piekielnej otchłani powinno mi dać nie więcej kasy niż zniszczenie samej niebieskiej lub mniej, czyli max. 1000.


I tu pojawia się inne pytanie - jak ustalić ile 1 niebieska karta jest warta tych białych? Ano to moim zdaniem powienien jakiś spec od rachunku prawdopodobieństwa przeliczyć, bazując np. na pakiecie posiłków jaką mamy szansę na wyciągnięcie z zakupionego boostera 1 konkretnej karty białej a 1 konkretnej karty zielonej/niebieskiej/legendarnej. Otrzymany przelicznik następnie należy powiązać z cenami w piekielnej otchłani np. poprzez zwiększenie zysku z spalenia droższych kart, bądź obniżenia z palenia tych mniej wartościowych.. if you know what I mean.

Kammer PW
14 czerwca 2013, 14:23
Przysiadłem na chwilę nad kartką papieru i wyszedł mi wzór na wylosowanie konkretnej karty: szansa=1-((a-1)/a)^n, gdzie a to pula wszystkich kart, z których będziemy losować, zaś n= 8 (dla białych), 3 (zielone) i 1 (niebieskie i epiki). Z tymi ostatnimi kartami problem jest taki, iż trzeba do wzoru (na sam początek) wprowadzić szansę, czy karta jest epicka czy też rzadka.

Aniel87 PW
14 czerwca 2013, 14:48
Hmm a nie powinno to być liczone na zasadzie np. dla epic/rare 1/24*1/X, gdzie X jest ilością kart danego rodzaju?

Wybaczcie mi moje łopatologiczne myślenie, ale rachunkiem prawdopodobieństwa niestety nie miałem okazji się bawić od liceum praktycznie. Ale patrzę na to tak, że w boosterze jest 12 kart, szansa na kartę legendarną wynosi 1/2*1/12=1/24. I to należałoby jeszcze przemnożyć przez ilość kart legendarnych w grze - by wiedzieć jaka jest szansa na wyciągnięcie w 1 boosterze konkretnej karty epickiej.

Kammer PW
14 czerwca 2013, 15:26
Kluczowe pytanie brzmi: jak wygląda rozkład prawdopodobieństwa między rare'ami a epikami? Jeżeli 1:1 to Twój wzór jest właściwy. Mój po prostu jest ogólniejszy.

Aniel87 PW
14 czerwca 2013, 16:07
No tak, tylko tej informacji nie posiadamy. Aczkolwiek z doświadczenia obstawiałbym, że nie będzie to 1:1.

Raczej 1:3 na rzecz niebieskich, inaczej miałbym mniej więcej tyle samo rzadkich kart co legendarnych w kolekcji ;)

Kammer PW
14 czerwca 2013, 20:09
Mam wyniki, ale nie chcesz ich poznać...

Nieważne. Zmieniam koncepcję. Wyniki podam jutro.


Drugi raz zmieniłem koncepcję i oto, do czego doszedłem:

Możemy poświęcić raz dziennie od jednej do czterech kart, jednego poziomu by otrzymać wybraną przez siebie inną kartę tego samego poziomu. Ceny są następujące:
Common: 1 - 210; 2 - 133; 3 - 87; 4 - 55;
Uncommon: 1 - 3450; 2 - 2178; 3 - 1434; 4 - 906;
Rare: 1 - 25600; 2 - 16161; 3 - 10640; 4 - 6723;
Epic: 1 - 72000; 2 - 45454; 3 - 29926; 4 - 18908;

Wszystkie ceny w goldzie, z pieczęciami dałoby się coś jeszcze pokombinować.

Posłużę się przykładem. Chcesz kupić Eleonorę i masz do poświęcenia Impa Chaosu, Cyklopa Czarnej Czaszki, Wrota do Nikąd i DA. Wybierasz w panelu poświęceń Elę i wkładasz do ołtarza Impa, lecz uznajesz, iż 72k to za dużo. Co więc robisz? Ano dokładasz pozostałe karty i koszt spada do nędznych (prawie) 19k (+ pieczęcie). Zniżka jest znaczna. lecz tracisz bezpowrotnie aż cztery epiki, w zamian otrzymując tą poszukiwaną kartę. Jednego dnia możesz dokonać TYLKO jednej operacji na każdym poziomie.

Jeśli ktoś chce poznać wzory, to proszę napisać - postaram się je objaśnić. Zapraszam do konstruktywnej krytyki.

Aniel87 PW
16 czerwca 2013, 10:35
Kammer pomysł z grubsza nie jest zły - tylko wciąż oparty na wymianie gracz-system, czyli moim zdaniem to jest inna wersja piekielnej otchłani. Aczkolwiek z drugiej strony może taki system wymiany będzie sprawniejszy niż gracz-gracz..

Pierwszą moja uwaga byłoby, że max 1 karta na dzień (albo i na 3 dni?). Tak by ten system nie był najlepszym sposobem na zdobywanie kart.

Druga rzecz, to nie wiem czemu Ci wyszły tak niskie ceny? 72.000 za wymianę epic-epic to moim zdaniem za mało.
Prosty przykład, aktualnie naliczyłem że mamy w grze 11 kart legendarnych - suma czarów, stworów i fortun z zestawu podstawowego. Kupując booster za 12.500 golda mamy szansę wyciągnąc 1 legendarną lub rzadką. Dla uproszczenia przyjmę stosunek, że szanse są równe więc mamy 50% na wyciągnięcie legendarnej karty. Ponieważ jest ich 11, to statystycznie po 22 boosterach powinno nam się udać wyciągnąć 1 raz tą naszą upragnioną kartę, co kosztowałoby nas 275.000 zł.. średnio rzecz ujmując.

Tak jak pisałem, rachunkiem prawdopodobieństwa dawno się nie bawiłem i nie chce tworzyć jakiś herezji - dlatego może pomińmy w naszych rozważaniach konkretne wartości jakie należałoby dać za daną kartę i skupmy się na systemie oraz ewentualnym ekwiwalencie za tą kartą - tzn. wg mnie jak statystycznie żeby zdobyć upragnioną kartę legendarną z zestawu podstawowego musiałbym wydać kasę na 22 booster packi to cena za taką kartę powinna wynosić równowartość (w złocie/pieczęciach) 11 boosterów + np. karta epicka której się pozbywam.


jollo PW
17 czerwca 2013, 08:44
Hm 275k + moja karta to za dużo. Zresztą cena nie może być w złocie, żeby ubi mogło zarobić. Czy bilety to dobra waluta, hm. Zależy. Jakby można było za nie tylko kupować, czyli byłaby wymiana gracz-system to tak, ale to już lepiej zostać przy pieczęciach. W przeciwnym wypadku gdyby gracz dostawał bilety za sprzedaż karty, to biorąc udział w turniejach szwajcarskich mógłby rozbić bank ;)

shpoora30 PW
21 czerwca 2013, 12:36
http://eu.battle.net/hearthstone/pl/blog/10245930/rzemios%C5%82o-w-hearthstone-w-py%C5%82-si%C4%99-obr%C3%B3cisz-20-06-2013

W sumie proste i logiczne rozwiązanie :)

jollo PW
21 czerwca 2013, 13:23
@shpoora30

Tak i bardzo przydatne dla osób, które aktualnie grają :]
My się zastanawiamy jak wprowadzić uzyskanie kart do systemu, a nie tworzyć system na nowo ;)
A cóż to tak właściwie te karty ekperckie? Bo może się okazać, że wypadają rzadziej niż nieeksperckie legendarne. :P

Tezacjusz PW
22 czerwca 2013, 11:25
Witam Panów (i Panie). Czytam i czytam wasze pomysły i doszedłem do wniosku, że i ja dorzucę swoje trzy grosze. Ja wychodzę z logicznego punktu widzenia. Najpierw musimy określić co tak na prawdę chcemy osiągnąć. Możemy umożliwić dobieranie konkretnej karty (lub zdobycie jej poprzez handel), lub postawić na karty, których jeszcze nie mamy (tworzenie odpowiednich pakietów).
Założenie jest proste -> jeśli umożliwimy którąkolwiek z powyższych opcji (np. wyżej wymieniony przez któregoś z kolegów system rzemiosła), to musimy zadbać o to, żeby karty ubywały (czy też pieczęcie). Jeśli chcemy wprowadzić handel, to nie możemy pozwolić na to, by ceny kart spadały i/lub pieczęcie przestawałyby być kupowane (jak mamy wszystkie karty to po co nam one?). Osobiście widziałem sporą ilość takich systemów i byłbym za tym, żeby wprowadzić system wymiany kart bez nałożonych restrykcji co do ich stopnia rzadkości. Takowy system byłby swoistym pociągiem parowym napędzanym pieczęciami, które byłby wymagane do dokonania transakcji. Im rzadsze karty i im większa ich ilość, tym większe zużycie w/w pieczęci. Tym sposobem gracze, którym na prawdę zależałoby na zdobyciu jednej upragnionej perełki byliby szczęśliwi (podobnie jak kolekcjonerzy) i Ubisoft, który wg mnie zaobserwowałby wzrost sprzedaży pieczęci. Owy system miałby oczywiście ściśle określone wartości kart, podobnie jak Piekielna Otchłań. Np. oddanie, lub wymiana obustronna karty epickiej kosztowałaby obu graczy 1000 pieczęci. Należy podkreślić - PIECZĘCI, nie złota, czy wyimaginowanej waluty.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Wymiana kart

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel