Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Wymiana kart
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Martfa PW
12 maja 2013, 09:12
Biorę! W sytuacji, kiedy brakuje mi do kolekcji w podstawce kilku zielonych, a reszta to epickie, 25k za szansę na takiego na przykład asasyna wcale nie brzmi tak źle, prawda? :D

Ansee PW
13 maja 2013, 13:47
Wymiana kart miedzy graczami na obecny czas moim zdaniem zniszczyla by gre a to dlatego ze nie ma ograniczonej ilosci kont, wiec tak przykladowo jest mozliwa owa wymiana kart to gram sobie jednym glownym kontem i mam 20 lvl. Talia juz jest zrobiona ale brakuje mi kilku kart wiec co robie? nie szukam ludzi ktorzy maja ta karte tylko robie nowe konto wbijam 3-4 lvl ( jak dobrze zainwestujesz masz na nim ~350 kart) jest to doslownie 1h roboty i jak trafie karty to przerzucam je na glowne konto a jak nie to robie nowe i tak w kolko, wiec Ubi jak chce wprowadzic handel kartami to musialby cos z tym zrobic bo jak nie to w grze bylby wszysktie "pelne" talie i strzeliby sobie sam w kolano.

jollo PW
13 maja 2013, 14:18
Dlatego usługa wymiany kart, w jakiejkolwiek postaci by się nie znalazła, powinna być tak od powiedzmy 20 poziomu. Ba nawet pójdę dalej. Gdyby istniała jakaś dodatkowa opłata, to mogłaby ona być zmniejszana w zależności od poziomu gracza - im wyższy poziom, tym tańsza opłata.

Ansee PW
13 maja 2013, 15:08
W sumie od 80-100 poziom bylby dobry ;) ograniczyloby to zapedy na nowe konta ;)

Hayven PW
13 maja 2013, 16:23
Weź... ja mam 1200 ELO, prawie pełne talie i 33 level... System 80-100+ dyskryminowałby tych, którzy grają krócej, a równie skutecznie :P

Acid Dragon PW
14 maja 2013, 00:41
Cytat:
wiec tak przykladowo jest mozliwa owa wymiana kart to gram sobie jednym glownym kontem i mam 20 lvl. Talia juz jest zrobiona ale brakuje mi kilku kart wiec co robie? nie szukam ludzi ktorzy maja ta karte tylko robie nowe konto wbijam 3-4 lvl ( jak dobrze zainwestujesz masz na nim ~350 kart) jest to doslownie 1h roboty i jak trafie karty to przerzucam je na glowne konto a jak nie to robie nowe i tak w kolko

Nie na tym polega WYMIANA kart.
Wymiana powinna być jak 1:1, czyli za każdą rzadką kartę przerzuconą w jedną stronę trzeba przerzucić rzadką kartę w drugą.

Co nie zmienia faktu, że wymienianie się ze swoimi różnymi kontami wciąż jest tutaj nadużyciem - i to trudnym do wyeliminowania.

superzgred PW
14 maja 2013, 10:57
Są sposoby wyeliminowania handlu między swoimi kontami. Można przecież zrobić coś w rodzaju AH, gdzie, istnieć będzie jakieś opóźnienie czasowe (karta po wystawieniu pojawia się a AH w przeciągu 30-150 min). To wyeliminuje większość, ludzi, bo musieliby siedzieć i odświeżać w nadziei, że trafią na swoją aukcję. Poza tym im niższa cena (nie w złocie, ale w karcie na wymianę) tym większa szansa, że ktoś inny nam tę kartę weźmie. Dodatkowo brak wyszukiwania po nickach, tylko po nazwach kart.

laszka PW
18 maja 2013, 11:58
Ubisoft straci około 50% dochodów jak wprowadzi opcje handlu pomiędzy graczami. Sami gracze spędzą mniej czasu na grze bo nie będą musieli farmić. Opcji handlu nie powinno być w żadnej karciance Free2Play.

My wszystko chcielibyśmy mieć za darmo. jednak im więcej wydamy tym więcej zainwestują w grę, nie wydamy nic? To gra upadnie.


Edit/// tak sobie myślę, że można byłoby wprowadzić boostery zawierające losową kartę której nie posiadamy : "Pakiet kolekcjonera" zawierałby karty ze wszystkich dodatków wykluczając trzy najnowsze. czyli zostałyby wprowadzone po wyjściu 4tego. setu.

"Pakiet kolekcjonera": 50 000zł
- 3 z wylosowanych kart to karty premium
- 8 kart zwykłych
- 3 karty niezwykłe
- 1 karta rzadka bądź epicka (Karta będzie wylosowana w taki sposób, żeby ilość jej sztuk w twojej kolekcji nie przewyższała kompletu 4 kart bądź jednej w przypadku kart unikalnych)

Acid Dragon PW
18 maja 2013, 19:50
Cytat:
My wszystko chcielibyśmy mieć za darmo. jednak im więcej wydamy tym więcej zainwestują w grę, nie wydamy nic? To gra upadnie.

To nie do końca prawda. To działa tylko do pewnego, optymalnego punktu. Poza tym punktem gracze wydają jeszcze więcej, a dochody twórców spadają. Dlaczego? Bo spada liczba graczy. W pewnym momencie gracze się po prostu zniechęcają. Ja już przestałem "farmić" i trochę się zniechęciłem grą po tym, jak z zestawu Pustki (120 kart?) tylko kilka sztuk było dla mnie użytecznych (reszta albo nie dotyczyła mojej frakcji, albo była po prostu słabymi kartami). Perspektywa zdobycia kolejnych 1200 pieczęci (czy to przez "farmienie", czy przez wydanie prawdziwych pieniędzy) w zamian za kilka nowych kart jest dla mnie - delikatnie mówiąc - słaba.

Na pewno znajdzie się garstka graczy, która będzie płacić grube pieniądze, żeby mieć te kilka kart więcej, ale będzie to zbyt mała grupa, aby się to twórcom opłacało.

Twórcy powinni więc przede wszystkim zadbać o to, aby w Duel of Champions grało jak najwięcej graczy. Jeśli nawet tylko 2% z nich będzie płacić (a jest to statystyka prawdziwa dla portali internetowych oferujących tzw. "konta premium"), to bardziej się opłaca, by było to 2% z kilku milionów graczy, a nie z tysiąca.

Sądzę, że wymiana kart mogłaby zatrzymać "odpływ" zniechęconych graczy, ale oczywiście musiałaby być zrobiona w dobry i przemyślany sposób, aby nie była najlepszą metodą zdobycia nowych kart. Może np. ograniczenie do wymiany jednej karty tygodniowo?

Inna sprawa, że to wymaga jeszcze jednego - przemyślenia kwestii pakietów/zestawów. Jeśli już miałbym wydać pieniądze na coś, to chcę mieć pewność, że to będzie miało sens. Chcę płacić za produkt, a nie za los na loterii. Jeśli mam płacić 60 zł za 1200 pieczęci, z czego będę miał ledwie kilka interesujących mnie kart, to chyba bardziej się opłaca zagrać w Totolotka, kupić Shades of Darkness, albo - nie wiem - iść się upić. Taka inwestycja w kaca ciągle dałaby większy efekt :P.

Aby pieniądze były (nieco) bardziej sensownie wydawane wg mnie potrzebne są:
1. Boostery poświęcone konkretnym frakcjom
oraz
2. Boostery z gwarancją co najmniej 1 nowej karty

Jeśli nie pojawią się ani nowe boostery, ani wymiana kart, to ja za dalszą grę dziękuję i twórcy dzięki mnie na pewno nie zarobią.

Hayven PW
18 maja 2013, 20:08
Albo według np. takiego schematu :D

Epicka za:

1 Epicką ALBO
1 Bohaterską
3 Niezwykłe
5-10 Rzadkich
15< Zwykłych

Reszta według tych samych współczynników, a wymiana byłaby dostępna od 15 poziomu.

Myślicie, że ten schemat byłby w porządku wobec wszystkich?

Acid Dragon PW
18 maja 2013, 20:20
Nie, wymiana powinna być 1:1.

Każdy z nas ma TONY (i to dosłownie, bo u niektórych to naprawdę idzie w tysiące) bezużytecznych zwykłych kart, które od razu wymieniłby na epickie/rzadkie.
Nawet 100 zwykłych kart za 1 epicką to zbyt mała cena. Ja zainwestowałem w zestaw pustki (120 kart) i nie dostałem ani jednej epickiej karty mojej Przystani :P.
(EDIT: może dlatego, że w rozszerzeniu jest tylko jedna taka :P)

1 epicka za 1 epicką. Z drugim graczem i ograniczeniem 1 tygodniowo. To by mi wystarczyło.

WojtasCk PW
18 maja 2013, 22:48
A może taki infernal pit, tylko, że z możliwością wybrania dowolnej karty? Np. raz na 12/24 godziny możesz wybrać dowolną kartę i kupić ją na tych samych zasadach jak działa infernal pit, czyli np. poświęcają karty warte 20k g za kartę epicką itp.

Grakus PW
19 maja 2013, 14:36
Acid Dragon najmądrzej prawi, według mnie.
Ja nigdy, w żadnej grze, nie wpłacałem prawdziwych pieniędzy, bo jakby mi się znudziła to kasa w błoto:P
A robienie gry pod to żeby jak największy zysk z wpłacania pieniędzy był po prostu mnie odstrasza.1 karta na tydzień nie spowodowała by głodu w Ubi.Pakiet weterana od Hayvena też nie brzmi źle.

Dark Dragon PW
11 czerwca 2013, 15:51
Uwaga gracze! Proszę o zapodania kilku pomysłów, jakie można by wprowadzić do gry, na zdobycie brakujących kart. Inteligentne pomysły zostaną przekazane do twórców i być może jeden z tych pomysłów znajdzie się w grze!

Hayven PW
11 czerwca 2013, 16:44
Pakiet Emilio za 30k złota, gwarantujący zdobycie przynajmniej jednej karty, której jeszcze nie mamy w kolekcji.

Dark Dragon PW
11 czerwca 2013, 17:06
Najbardziej preferowany byłby jakiś sposób wymiany (inne opcje jak najbardziej też, ale priorytetem jest system wymiany).

INeverBluff PW
11 czerwca 2013, 17:31
Ja proponuje wystawianie kart na aukcji, ale z możliwością kupna tylko za złoto. Ponadto byłoby ograniczenie cen, np. za karty zwykłe minimum x złota, za rzadkie minimum y złota itd. Ewentualnie można wprowadzić jakiś system z nową walutą w grze :).

jollo PW
11 czerwca 2013, 18:03
Ja mam na ten moment taki pomysł.
Jako, że gra musi na siebie zarabiać, nie może być przy wszelakich wymianach zamkniętego obiegu. Należałoby więc stworzyć system wymiany kart, gdzie poza faktyczną wymianą, nastąpi pewna dopłata, w pieczęciach, w zależnosci oczywiście od rodzaju karty.
Dom aukcyjny, bo tak powiedzmy będzie nazywać się miejsce wymiany kart, będzie posiadać swoją walutę, nazwijmy to walutą wymiany. Chodzi o to, że sprzedając daną kartę mamy walutę, która przyda nam się tylko do tego, abyt kupować inne karty z aukcji. Nie będzie można kupić za walutę np. pakietów.
Przelicznik to już wedle uznania, np. 10 białych to zielona, 10 zielonych niebieska, 10 niebieskich epicka. Czyli 1000 białych to epicka.
Żeby mieć walutę początkową należałoby stworzyć miejsce podobne do otchłani, gdzie za poświęcane karty otrzymywałoby się walutę.
Teraz przechodzimy do przykładu jakby to działało w praktyce.
Wystawiam w tzw. aukcji swojego Dark assasina. Ktoś inny szuka, patrzy, jest pożądany przez niego assasin. Cena to powiedzmy 1000 jednostek aukcyjnych. Nasz kupiec wydaje 1000 jednostek aukcyjnych, które idą do mnie, plus odpowiednią ilość pieczęci, która szła by do systemu, np. za epicką kartę byłoby to 500 pieczęci.

System mógłby działać bez sztucznej waluty, ale ciężko by było pewnie wtedy znaleźć idealnie dopasowane karty, które każdy chciałby wymienić. Tzn chodzi mi o to, że jak jedna osoba ma assasina, druga shi no shi. I ta co ma shi no shi chciałaby assasin, ale nie odwrotnie, wtedy wymiana nie byłaby możliwa. A szukanie po wszystkich osobach, kto chciałby shi no shi za assasina byłoby trudne.

Kammer PW
11 czerwca 2013, 19:33
@jollo: pożądany lub porządny. Żadne naraz. ;)

@Dark Dragon: Proponuję zaimplementowanie systemu z Sacred 2 (z wymianą run): poświęcamy jedną (lub kilka) kart odpowiedniego poziomu (z unikatani jako osobnym poziomem i nierozróżnianiem stworów, zaklęć i łutów na osobne kategorie) i dopłacamy kwotę (w złocie lub pieczęciach), a w zamian możemy sobie wybrać kartę. System ten jest zrównoważony i w miarę stabilny i zawiera cardsinka. Przykładowo bez żalu poświęciłbym Eleonorę i Impa Chaosu na Atroposa, albo trzech Oszalałych Miażdżycieli na Gejzer lub Starcie fal.

Hayven PW
11 czerwca 2013, 20:19
@Jollo - waluta być musi, przecież właśnie z tych samych powodów wprowadzono pieniądze w prawdziwym świecie :P

A tak w ogóle, to bardzo ciekawe pomysły i sam chętnie ujrzałbym je w grze :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Wymiana kart

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel