Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 24 - 25 - 26

Kastore PW
19 czerwca 2013, 16:56
Nie. Classic Wendigo, czyli dziki potwór, który nie jest w żaden sposób oswajalny. Natomiast twoja koncepcja wygląda jak cukierkowy Krwawy cyklop z HoMMV.

witchking PW
19 czerwca 2013, 16:58
Proponuje poczytać o wendigo a nie opierać się tylko i wyłącznie na obrazkach;p Wendigo Hobbita ma może i cukierkowe kolorki ale główne elementy charakteryzujące tego stwora występują. Ja bym go tylko trochę wygłodził;p

Ze względu na mroczny charakter tego stwora zastanawiałbym się jednak czy nie wrzucić go jako neutrala.

Kastore PW
19 czerwca 2013, 17:05
witchking:
Proponuje poczytać o wendigo a nie opierać się tylko i wyłącznie na obrazkach
Bardzo śmieszne...
Tak, czy inaczej do Vori pasuje Wendigo (ze względu na klimat wyspy), ale jakiś porządny (czyt. nie cukierkowy, nie kolorowy).

witchking PW
19 czerwca 2013, 17:15
A może tak lub tak

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2013, 17:19
witchking:
Wendigo Hobbita ma może i cukierkowe kolorki ale główne elementy charakteryzujące tego stwora występują.
Wydaje mi się, że dobrym tropem przy projektowaniu samego wyglądu jednostek jest wzorowanie się na Gelu, nawet jeśli jest pół-elfem. Tatuaże na całym ciele mogą być elementem kultury Vori, niekoniecznie tyczącym się samych elfów, ale również innych stworzeń (jak olbrzymy czy właśnie wendigo).




Kastore PW
19 czerwca 2013, 17:26
Ale czy upiór zimna, głodu i zemsty dałby się pomalować w jakieś wzorki, nawet jeżeli tak by nakazywała tradycja? Tak! (:P) Pod warunkiem, że te malowidła będą jakimiś magicznymi symbolami trzymającymi potwora w ryzach.

Saki PW
19 czerwca 2013, 17:27
Wendigo to bardzo fajny pomysł, z tym że nie widzę go za bardzo w połączeniu z Yeti. Nie wiem, nie do końca pasują mi do siebie, chociaż są często ze sobą łączone(co najczęściej wiąże się ze znacznym zmodyfikowaniem wyglądu Wendigo - niestety, gdyż jest on świetną istotą sam w sobie).

Co do żmija - mam tutaj jeden pomysł na stwora, co zowie się Rawid.

Co do samej koncepcji miasta - przychylałem się od początku temu, czemu przychylał się Hobbit; twarda, nieprzejednana, prawie barbarzyńska społeczność z zachowanymi resztkami mistycyzmu i właściwej elfom gracji. Co do koncepcji miasta - myślałem, że fajnie by wyglądało stylizowane na średniowieczne wioski wikingów - dużo drewna, długie domy, porozrzucane tu i ówdzie ogniska.

witchking PW
19 czerwca 2013, 17:27
Wendigo rodzą się ze zwykłych ludzi którym złamane zostało serce.

Na rzecz Vori przemiana może zachodzić za sprawą jakiegoś tajemniczego rytuału którego elementem są właśnie tatuaże. Mogą być one także śladami poprzedniego życia.

Irhak PW
19 czerwca 2013, 17:30
Ja proponuję takiego Wendigo :P


Saki PW
19 czerwca 2013, 17:31
Racja. Zważywszy na obecność wiedźm w zamku i to, czym zazwyczaj takie wiedźmy się zajmowały, można łatwo wytłumaczyć to tym, że rzuciły one jakiś urok na te mordercze duchy, względnie skorzystały z jakiejś zdolności nawiązywania więzi z nieumarłymi demonami.

witchking PW
19 czerwca 2013, 18:02
Jeszcze jedna propozycja:

Dru PW
19 czerwca 2013, 19:13
Przeczytałem poprzednie posty bo widzę, że dużo się dzieje w temacie :)

Także po kolei:

Gnom - Myślę, że to dobra propozycja i pasuje do Vori. Na pewno jest to lepsza propozycja niż Ognik, który nigdy mnie nie przekonywał i jest dla mnie mało wyrazisty i nijaki.

Elf Wojownik - Jak najbardziej, proponuje zrobić go nawet na podobieństwo Gelu.

Lodowe Wiedźmy - Nie widzę powodów by taka jednostka nie znalazła się w zamku ;)

Tygrysy - Myślę, że w zamku powinny się znaleźć także jakieś stworzenia dzikie czy leśne.

Wendigo - Fajny pomysł i warty rozważenia, tylko na Kreegans, czy musi mieć on poroże jak u łosia? Nie lepiej coś takiego

Hippokamp - Nie przekonuje mnie ta jednostka wcale, o ile takie połączenia jak Centaur czy Gryf są ciekawe to Hippokamp wygląda po prostu śmiesznie...

Yeti - To mityczna i typowo śnieżna istota i warto było by ją dodać do zamku tylko czy nie będzie za bardzo podobna do Wendigo?

Olbrzymy - Wydają się trochę nijakie i lepszym wyborem było by Wendigo czy Yeti, jednakże projekt witchknga wygląda ładnie.

Podsumowując, chyba każdy się zgodzi by takie istoty jak Gnom, Elf Wojownik, Lodowa Wiedźma, Tygrys i Wendigo powinny się znaleźć w Vori? Zatem mamy 5 istot, które potencjalnie mogą się pojawić w zamku :)

witchking PW
19 czerwca 2013, 19:18
Moim zdaniem poroże nadaje mu oryginalny charakter. W przeciwnym razie będzie to kolejny wielki owłosiony stwór. Coś jak troll, ogr itd tylko, że biały.

Dodatkowo to właśnie go odróżnia od Yeti.

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2013, 19:22
Dlaczego wendigo musiałby być biały? Nie może być - właśnie dla odróżnienia - bardziej brązowy/rudy, z tatuażami na nieowłosionych częściach ciała? Miasto nie powinno być monotonne kolorystycznie (i tu przepraszam serdecznie za kolorystykę Grove :P), a wręcz pokazywać różnorodność barw. Oczywiście bez przesady, bo wyjdzie drugi Conflux, ale jednak więcej niż dwa kolory by się przydały.

witchking PW
19 czerwca 2013, 19:27
Wendigo to duch zimy stąd biały kolor. Jeśli chodzi o ostatni obrazek to jednak przede wszystkim chodzi mi o kształt. Kolorystyka zaproponowana przez Ciebie mi pasuje.

Irhak PW
19 czerwca 2013, 19:38
Jeśli da stwory wendigowate się je na lvl 7 to mielibyśmy: Almas-Yeti-Wendigo :P

Cytat:
Wendigo to duch zimy stąd biały kolor.
Posiada serce z lodu i już biały -.-' Dlaczego? Bo pada na niego śnieg?

witchking PW
19 czerwca 2013, 19:45
Myślę, że moje wytłumaczenie koloru tej grafiki jest bliższe prawdzie;p Ale jeśli Ci tak będzie lepiej to możesz uznać, że na owego wendigo z grafiki spadł śnieg i dlatego jest taki biały.

Matheo PW
19 czerwca 2013, 22:36
Widzę, że jest wielu zwolenników Wendigo, więc można go dodać do line upu :) Mam wątpliwośći, czy ta jednostka będzie pasować, ale to wyjdzie w praniu :)

Mi się bardzo podoba koncepcja Dru. Jednak większość woli rogacza, więc jeśli taka jednsotka powstanie, to zapewne znajdzie się w mieście :)

Eggyslav PW
20 czerwca 2013, 11:29
Czy Tradycją w tej szacownej grocie jest totalne olewanie nowych przybyszy? Ja tu podaję pewną propozycję, a wy ciągle o tym Wendigo. Nikt nawet nie raczył skomentować mojego pomysłu, który, uważam że jest całkiem niezły, że przypomnę:

Cytat:
A może wariacja na temat Błękitnego smoka z nieco obniżonymi statsami? W każdym bądź razie ja na 7 lvl-u widzę jakiegoś smoka. Jakiś lodowy, albo mroźny...

Takie zachowanie świadczy o braku kultury, lub, że się kolokwialnie wyrażę chamstwie i prostactwie. Przepraszam za ten wyskok, nie chcę żebyście mnie mieli za aroganckiego bufona, ale nikt nie lubi jak się go (lub ją) ignoruje.

Kuririn PW
20 czerwca 2013, 11:37
Tak to już jest :) Właśnie przydałby się jakiś smoczek na 7 lvl :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel