Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 24 - 25 - 26

Matheo PW
18 czerwca 2013, 22:51
No tak, masz rację :) Ale ja wolę dążyć do doskonałość, gdy Vori będzie już grywalne :) Gdybyś zostawił jeden ekran miasta i jeden line up. To może dziś milibyśmy 5 miasto pod VCMI :) nie doskonałe, ale jednak miasto :)

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2013, 23:03
...a na to niedoskonałe miasto przeciętny gracz reagowałby zwykłym "Aha" i wracałby do swoich starych znajomych z RoE.

Myślisz że Cove również powstało z jednej koncepcji i od razu zostało wrzucone do gry czy też może przeszło przez skomplikowany proces eliminacji, by w końcu wyjść w wersji chociaż zbliżonej do ideału? Nie mówię, że ten ideał osiągnęło - bo ideał ideałowi nierówny - ale jednak Cove jest grywalne w dużej mierze ze względu na pomysł. To, co Ty proponujesz, to überzyliard nowych miast, a wszystkie takie same. Kogo to niby miałoby zainteresować?!

Fandor PW
18 czerwca 2013, 23:22
Faktem jest, że dwór nie jest gotowy ale jest dobrym przykładem jak i Cove ekranów i lineupów było dużo zanim powstało w pełni grywalne miasto (cove) i ciągle są wprowadzane jakieś drobne zmiany. Projekt został dopiero niedawno odkopany i ma jeszcze czas, to że Matheo chce się trzymać jakiego konceptu jego sprawa chociaż powinien więcej ludzkich opinii brać pod uwagę. Ma jednak racje, że każdy kto daje cegiełkę w procesie tworzenia miasta powinien mieć coś do powiedzenia więcej niż ktoś kto tylko krytykuje średnie pomysły. Jak zauważyliście Vori teraz może być barbarzyńskie a jutro całkiem magiczne, które będzie dowiemy się dopiero przy premierze już jakiejś ostatecznej wersji.
Nie zgodzę się jednak z tezą, że dwór wcześniej wydany mógł być 5 miastem VCMI, ponieważ jego koncepcja obróciła się do góry nogami i wydanego miasta nie było by tak łatwo zmienić. Natomiast forge jest dobrym przykładem miasta, które miało koncept stały i mogło być wydane w beta wersji z kiepskimi defami i przekształcić się z czasem w miasto wykonane profesjonalnie jakby samo NWC je robiło. Vori ma jeszcze czas by zdecydować się którą drogę obierze.

Matheo PW
18 czerwca 2013, 23:30
Dobra :) powrót do dyskusji o kncepcjach :)

To co na 5 poziom :)?

Fandor PW
18 czerwca 2013, 23:42
Na poziomie 5 powinna być wiedźma, moje argumenty:
Podobieństwo do zaklinaczki musi być jednak silniejsza przynajmniej to wnioskuje się z modelu, a że 6 poziom mamy zajęty to będzie odpowiednia.
Co do konceptu miasto barbarzyńców a miasto magi nie widzę rozbieżności, a wręcz przeciwnie. Magie mogą rozwinąć potężną, ale ich cywilizacja będzie bardziej ograniczona, jeżeli przejdziemy do tematu gildii magów to poziom 4 lub 5.

Matheo PW
18 czerwca 2013, 23:50
Sory, ale wiedźma na 5 to przesada. Główny powód jest taki, żeby nie było podobieństwa do Zaklinaczki :)

Zadałem złe pytanie. Jeszcze raz: jaka jeszcze jednostka powinna być w tym mieście? Mamy 6: Gnom, Elf Wojownik, Wiedźma, Tygys, Olbrzym, Ice spirit (kolejność na razie nie ma znacznia).

Co jeszcze? Mamut, Żmuj, Sokolnik, Mastodont...?

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2013, 23:53
Optuję za kirinem bądź czymś podobnym do yetiego/wendigo.

Shin0bi PW
18 czerwca 2013, 23:57
Na 7 poziom Yeti.

Fandor PW
19 czerwca 2013, 00:00
http://aow2.heavengames.com/gameinfo/units/frostlings.shtml
Tutaj jest troche możliwości na jednostki ale nie wiem czy się spodobają.

Matheo PW
19 czerwca 2013, 00:13
Hobbbit jak konkretnie widzisz wendigo? Bo znalzałem kilka wersji.

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2013, 00:17
Co powiecie na coś w tym stylu? Jednocześnie dziki, ale i na swój sposób ucywilizowany (strój, jakieś typowe dla mieszkańców Vori tatuaże etc.). Mógłby być stworzeniem w stylistyce balansującym między mroźnymi barbarzyńcami a magami lodu/ognia.

Fandor PW
19 czerwca 2013, 07:13
Nie wiem czemu Wendigo mnie nie przekonuje. Ostateczna decyzja należy jednak do twórców.

Irhak PW
19 czerwca 2013, 11:13
Dla mnie Vori to ziemie zarówno dzikie jak i ucywilizowane. W H3 mamy praktycznie miasta albo stricte cywilizowane (np. Castle, Tower, a nawet Rampart czy Inferno), albo dzikie (Fortress, Stronghold). Nie ma wśród nich miast wypośrodkowanych między dzikością a cywilizacją. Głownie dlatego, że owe miasta mają ustalone hierarchie społeczne za sprawą historii (jak to jest w przypadku Castle) LUB czysto siłowym sposobem (Stronghold). Vori mi się jednak kojarzy z hierarchią zarówno wywalczoną siłą jak i przeszłością narodów.

Jak dla mnie mieszanie cywilizowanych śnieżnych elfów, "gnomów spod świerku" i zdziczałych Wendigo ma jak najbardziej rację bytu. Miasto Vori ma odzwierciedlać krainę, w której się znajduje - dziką, lecz ucywilizowaną.

Tarnoob PW
19 czerwca 2013, 12:40
Może prędzej starą, dumną, mądrą, z tradycjami, ale podupadłą i zdziczałą przez miecz mrozu i przez odpłynięcie młodej, zdolnej części elfów na Antagarich. Tamta historia w Gildii Mrocznych Tajemnic to tylko legenda, ale światy fantasy, zwłaszcza tak poplątane jak MM, mają to do siebie, że legendy wydają się czasem prawdziwe – nawet je­ś­li jedna przeczy drugiej. :-P

Uważam, że dobrze będzie najpierw przeanalizować i zainspirować się tym, co natura nam pod­su­nę­ła tu na Ziemi. Acid albo ktoś zainteresowany geografią pewnie trochę słyszał o faunie i flo­rze współczesnej strefy o­ko­ło­bie­gu­no­wej. Oprócz tego Ziemia wielokrotnie przechodziła przez epoki lodowcowe, gdzie były gatunki obecnie wymarłe.

Można by się też sugerować mitologiami współczesnych (to znaczy: ostatnich kilka tysięcy lat) ludów, które mie­sz­ka­ją w wysokich górach, tundrze albo pod biegunem.

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2013, 15:47
Tarnoob:
Tamta historia w Gildii Mrocznych Tajemnic to tylko legenda
Wcale nie "tylko legenda". W końcu w MM7 można w samym Tidewater zobaczyć statek piracki, który jest w rzeczywistości Mitetiiro - okrętem samego Elvólasa. Trudno o lepszy dowód na to, że ta historia jest choćby i w niewielkiej części prawdziwa.

Eggyslav PW
19 czerwca 2013, 16:14
A może wariacja na temat Błękitnego smoka z nieco obniżonymi statsami? W każdym bądź razie ja na 7 lvl-u widzę jakiegoś smoka. Jakiś lodowy, albo mroźny...

Kastore PW
19 czerwca 2013, 16:35
fandor510:
Nie wiem czemu Wendigo mnie nie przekonuje.
Ja bym jednak widział Wendigo klasycznie. Jako potwór podobny do Yeti, ale wyglądający groźniej i bardziej dziko, tak jak to.

witchking PW
19 czerwca 2013, 16:45
Klasyczny wygląda tak, tak, albo tak

AmiDaDeer PW
19 czerwca 2013, 16:52
...albo mniej więcej tak jak na podanym przeze mnie obrazku. ;P

witchking PW
19 czerwca 2013, 16:53
Tak:P podstawowe cechy się zgadzają.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel