Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 24 - 25 - 26

Matheo PW
18 czerwca 2013, 19:59
Cytat:
gnomy i elfy będą perfidną kopią Rampartu

Jeśli mamy się trzymać fabuły M&M, to Vori wręcz powinno nawiązywać do Bastionu. Nie wiem czy wiesz, ale Elfy z Bastionu pochodzą właśnie z Vori :)

Cytat:
Alternatywą może być lodowy demon rzucający sople, lub ze skrzydłami latający co było by ciekawe.

Alternatywa musi być odmienna od poprzednika, więc raczej nic lodowego :)


Na 5 poziom proponuję jeden z pomysłów Hobbita, czyli to . Żmij (nazwa robocza}, czyli Wąż/Smok z dwiema kończynami (przednimi). Mógłby latać.

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:02
To akurat jest Kirin;p

Matheo PW
18 czerwca 2013, 20:03
Mówiłem, że nazwa robocza :) Koncepcja chyba nie jest zła co :)?


EDIT:
Cytat:
Słyszało się o takim mieście jak Tower? :P

Chodzi o Fortecę :)? Strzelające jednostki są na poziomie: 1 (po ulepszeniu), 4 i 7 (po ulepszeniu), czyli co 3 poziomy.

Wiedźma na 4 i Olbrzym na 6, to różnica dwóch poziomów i to właśnie byłoby za silne :).

Kastore PW
18 czerwca 2013, 20:11
A czy nie wygląda na za silnego? Na 5. poziom preferuję hippokampusa.

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:11

Kastore PW
18 czerwca 2013, 20:14
Czy powyższy konik jest Twojej "produkcji"? Jeżeli tak, to gratuluję. :P

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:18
Myślałem, że jest na tyle znany, że nie trzeba podpisywać. Oczywiście to dzieło Maestro (albo jak kto woli Vladud2000)

Matheo PW
18 czerwca 2013, 20:18
Bardzo przyzwoity :) Tylko przy takiej jednostce, chyba musieli byśmy zrezygnować z Tygrysa (czego bym bardzo nie chciał) Zawsze pozostaje jedno wyjście - alternatywy :).

A może dać go jako wierzchowiec dla Herosów? Co Wy na to :)? Oczywiście wymagałby kilku poprawek :)

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:19
Jeśli załatwisz z Maestro by zrobił animacje to można o tym pomyśleć (o wierzchowcach).

Warto nadmienić, że ulepszenie ma płonące kopyta. Chyba, że ktoś przemaluje.

Matheo PW
18 czerwca 2013, 20:22
żeby gadać z Maestro, trzeba mieć już coś zrobione. I to w miarę spore coś :) Na jakim forum można go "spotkać"? Jak powstanie kilka budynków, to spróbuje :)


Szkoda, że Maestro nie przyjmuje zamówień na jednostki ;)

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:23
Między innymi na HC. Jak by co to jednostka latająca. Moim zdaniem jeśli tygrysy na 3 to on może być na 5.

Matheo PW
18 czerwca 2013, 20:24
Ale dwa czworonogi? Jeśli to jest jednostka latająca, to wielu osobom może się wydać zbyt podobna do Pegaza. To też będzie latający koń.

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:29
a jak będzie chodzić to wielu może skojarzyć ją z jednorożcem;p A swoją droga ile masz dwunogów w tym mieście? Zresztą w cytadeli też masz 2 jednostki czworonożne (no i bazyliszki co prawda te mają 6 nóg;p)

Kastore PW
18 czerwca 2013, 20:37
witchking:
Oczywiście to dzieło Maestro
Wybacz, ale nigdy wcześniej go nie widziałem. :P
Byłbym za tym, żeby dać go na poziom 5. Można by mu zrobić lot, ale bardziej jako swoistego rodzaju teleportację (np. projekcja astralna).

Matheo PW
18 czerwca 2013, 20:39
No właśnie w Cytadeli są ĄŻ 3 jednostki czworonożne a nie TYLKO 3 :). Żartuje oczywiście :) Jak dla mnie ten konik, to dobra koncepcja wierzchowca. Nie miałem na niego pomysłu.

Nie lepiej dać Żmija? One były w M&M :)

witchking PW
18 czerwca 2013, 20:45
Żmij moim zdaniem nadaje się na 6 albo 7 poziom. Na piątym po prostu go nie widzę. Czemu miałby być słabszy od jednorożca?

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2013, 21:24
Matheo:
ekran miasta średnio będzie pasował do barbarzyńców :)
Ty tworzysz miasto pod istniejące grafiki czy też grafiki pod miasto? Jeśli to pierwsze, to nic dziwnego, że trudno nam się dogadać. :P

Matheo PW
18 czerwca 2013, 22:16
Hobbit tworzysz miasta pod koncepcje, które były w 80% gotowe. Gaj to odtwaranie czyjejś koncepcj, nie mówiąc już o Forgy, bo koncepcję miasta stworzyli ludzie z NWC i 3DO, znana była nawet fabuła. W takich wypadkach to się sprawdza :)

Tutaj koncepcję trzeba ustalić... Jeden nie będzie robił tego, drugi tamtego i co ja mam zrobić? Prawda jest taka, że ekran miasta powstaje (chwała Bogu i Starożytnym) a to rzecz najważniejsza. Jeśli ktoś sam tworzy ekaran mista, to chyba ma prawo robić go wedle własnych pomysłów. Podział sprawiedliwy to taki, że najwięcej do powiedzenia maja Ci, którzy robią najwięcej.

Możemy całkowicie zmienić koncepcję ekranu miasta i powiedzieć Zbigniewowi, że ma robić ekran inaczej. Tylko on wtedy porzuci projekt. Powiedz, ale tak szczeże, opłaca się? Zbigniew na pewno weźmie nasze sugestie pod uwagę, ale na 90% nie zrobi miasta barbarzyńców.

Zastanómy się wszyscy, czy lepiej pokłócić się przy planowaniu czegoś doskonałego, czy robić razem czoś dobrego/nie złego?

Ja bym wolał mistao, niż plany zrobienia miasta. Nie koniecznie doskonałe, ale miasto. Preserve jest genialnym przykładem, na to, że można zrobić miasto bez przesadnego rozwodzenia się nad nim.



Dlatego proszę wszystkich o schowanie części dumy do kieszeni i nie trzymanie się tak sztywno swoich zasad. Zróbmy coś razem do cholery!!!




Moje doświadczenie w modingu jest zerowe. Dlatego nie zamierzam się wymądrząć i nie odbierajcie w ten sposób moich słów. Ja mam po prostu inne podejscie niż Wy, ale to nie oznacza, że nie możemy się dogadać. Wcale nie jest tak, że wszyscy muszą realizować moje pomysły i już. Jestem otwarty na wszelkie rozmowy i krytykę, ale poważniejsze zmiany koncepcji nie mają sensu. Mamy jakiś trzon miasta i na tym musimy się opierać.

PS. Te miasto powstanie, chodźbym miał pracować nad nim tylko ze Zbigniewem.

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2013, 22:39
Matheo:
Hobbit tworzysz miasta pod koncepcje, które były w 80% gotowe.
Mówimy o Vori czy o mnie? :P Poza tym swój udział miałem (bądź mam) nie tylko w tych dwóch projektach - taki Dwór Tritha czy Modern Forge i Ziggurat GKH to miasta w pełni autorskie, do których jakoś się przyłożyłem.

BTW, te "80%" jest kompletnie wzięte znikąd. Statystyki, umiejętności specjalne, właściwości budynków i wiele innych tego typu rzeczy zawiera się w większej części niż 20% koncepcji.

Matheo:
Tutaj koncepcję trzeba ustalić... Jeden nie będzie robił tego, drugi tamtego i co ja mam zrobić?
Dać jedną, spójną koncepcję i sprawić, by była w miarę sensowna? Albo zrobić jakieś grafiki, tekst, cokolwiek - byleby coś było i można było się do czegoś odnieść. W tym momencie pytasz o opinie, ale gdy szczerze krytykujemy pewne pomysły, Ty nagle stwierdzasz "To musi się znaleźć, bo już są tworzone grafiki". To naprawdę nie jest dobry argument!

Matheo:
Podział sprawiedliwy to taki, że najwięcej do powiedzenia maja Ci, którzy robią najwięcej.
Niech sobie ta twoja sprawiedliwość będzie, ale zastanów się, czy to na pewno na dobre wyjdzie samemu projektowi. Ja dałem Ci powody, dla których nimfa na siódmym poziomie to pomysł zły - twoim kontrargumentem jest to, że zbigniew się pogniewa albo że zmarnuje się jakaś grafika. Po co więc w ogóle ta dyskusja? Chcesz stworzyć zbiór grafik czy dobre miasto? Ja optuję za tym drugim, jeśli Ty chcesz to pierwsze, to mogę się już pożegnać.

Matheo:
Możemy całkowicie zmienić koncepcję ekranu miasta i powiedzieć Zbigniewowi, że ma robić ekran inaczej. Tylko on wtedy porzuci projekt. Powiedz, ale tak szczeże, opłaca się?
Tak.

I mówię całkiem serio. Jeżeli zbigniew miałby porzucić projekt tylko dlatego, że uważamy jego pomysły za średnie i niedopracowane i podajemy inne rozwiązania, to chyba dalsza współpraca nie ma sensu.

Matheo:
Zastanómy się wszyscy, czy lepiej pokłócić się przy planowaniu czegoś doskonałego, czy robić razem czoś dobrego/nie złego?
To TY co najwyżej chcesz się kłócić, nie my. My podajemy powody, dla których zapodana przez Ciebie koncepcja się nie sprawdzi, ale Ty trzymasz się twardo swoich bądź Zbigniewa pomysłów, zbytnio tego nie uzasadniając.

W tym momencie to, co zrobiłeś, wygląda dość chaotycznie - olbrzymy, elfi wojownicy i tygrysy nie sugerują miasta typowo magicznego (tak samo właściwie wiedźma - to nie brzmi jak profesja z umagicznionego miasta), ale już nimfa i ekran miasta miałyby wskazywać na duże związki z jakąś mistyczną magią. Jedno z drugim po prostu się dobrze nie połączy - wyjdzie miszmasz i nijakość. Ja optuję za barbarzyńcami, którzy mieliby pewne związki z prymitywną magią (trochę jak Fortress, ale w bardziej dostojnym stylu) - pasowałyby do tego i tygrysy, i kiriny, i lodowe olbrzymy idące ramię w ramię z elfimi wojownikami, i gnomy, i od biedy nawet lodowe wiedźmy.

Matheo:
Preserve jest genialnym przykładem, na to, że można zrobić miasto bez przesadnego rozwodzenia się nad nim.
Jak często grasz Preserve? Tylko szczerze. :P

Matheo:
Dlatego proszę wszystkich o schowanie części dumy do kieszeni i nie trzymanie się tak sztywno swoich zasad.
O to samo mógłbym prosić Ciebie.

Matheo:
Jestem otwarty na wszelkie rozmowy i krytykę, ale poważniejsze zmiany koncepcji nie mają sensu.
No super, czyli nasza krytyka do niczego się nie przydaje - bo tak jest ustalone i tyle, do widzenia. Świetnie.

Trith PW
18 czerwca 2013, 22:42
Cytat:
Preserve jest genialnym przykładem, na to, że można zrobić miasto bez przesadnego rozwodzenia się nad nim.
I później tego typu potworki grasują po świecie i straszą.

A co do samego miasta, to z doświadczenia wiem (ci którym głowę suszyłem Dworem zanim zaczął się tak nazywać, to też wiedzą), że wyklarowanie konceptu miasta to droga długa, ciężka i niewdzięczna.
Przytaczając Dwór jeszcze raz: w drodze do obecnego punktu porzuciłem przynajmniej cztery niemal gotowe ekrany miasta i trzy równie gotowe lineupy.
Po prostu czasem trzeba przejść przez taką mordęgę, żeby wiedzieć co czym ma być.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel