Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26

Eternal PW
26 czerwca 2013, 21:56
Materiały ściągnięte i w trakcie inwentaryzacji. Zdefiniuj "szkielet".

witchking PW
26 czerwca 2013, 22:06
Dla mnie szkielet to dodanie nowego miasta do gry. Bez grafik, albo z grafikami tymczasowymi. Może być podmiana części grafik w np Preserve. Wersja której się może nawet nie prezentuje bo jest brzydka, ale widać, że się coś dzieje. Można też na niej już testować choć by mechanikę.

Eternal PW
26 czerwca 2013, 22:11
Z moich postów jasno wynika, że nie jestem w stanie czegoś takiego zrobić. Dlatego PROSZĘ O POMOC.

witchking PW
26 czerwca 2013, 22:16
A myślisz, że jak ja zaczynałem robić forge to umiałem;p Nie wspominając o tym, że modelować też się uczyłem na bieżąco. Widzę to tak albo się nauczysz i pokażesz, że poświęcasz temu czas, albo całość zwyczajnie padnie. Jeśli lider nie wkłada czasu i serca w projekt to kto ma to zrobić?

Z przyjemnością odpowiem jeśli będę umiał na konkretne pytania odnośnie modowania na VCMI. Zapewniam, że to nie jest trudne. Wymaga jednak czasu.

Fandor PW
26 czerwca 2013, 22:17
Lider to raczej powinna być osoba nie tylko od podejmowania decyzji, na który poziom pójdzie olbrzym, ale taka która robi najwięcej w danym projekcie. Chociaż może nie do końca w moddingu to się sprawdzi, ponieważ od "skryptów" i grafiki są inne osoby, a grafika jest raczej cięższą częścią modowania w tej grze.
Pliki json nie są takie trudne. Jeżeli chcesz być liderem to się ich naucz to może w tedy ktoś będzie chciał ci pomóc. Jeżeli nie masz na to czasu/ochoty nie kompromituj się już jeden myślał, że będzie sobie liderował.

Irhak PW
27 czerwca 2013, 09:59
Powiedz to tym od Ubisoftu :P Mam wrażenie, że tam lider jest głównie od poprawek i dyrygowania.

witchking PW
27 czerwca 2013, 10:52
Ale pracownikom ubi płacą. Jeśli ktoś mi zapłaci to tez moge realizować jego idiotyczne pomysly

AmiDaDeer PW
1 lipca 2013, 15:25
Dogrywka w głosowaniu, będzie trwać do soboty, zapraszam ponownie. Od razu też zastanówmy się tutaj nad jednostką szóstego i piątego poziomu.

Z tego co zrozumiałem jedyne dotychczasowe propozycje to kirin/żmij na piątym i olbrzym na szóstym bądź na odwrót. Jakieś jeszcze?

witchking PW
1 lipca 2013, 15:35
Wendigo na piątym (jeśli nie wygra głosowania)

Dark Dragon PW
1 lipca 2013, 16:09
Popieram witchkinga - Wendigo dać na 5. lvl.

Dru PW
1 lipca 2013, 16:38
Ja dodałbym na poziom szósty lub piąty (o ile nie wygra na szóstym) Lodową wiedźmę. Oczywiście Olbrzym na szóstym poziomie to też dobry pomysł.

witchking PW
1 lipca 2013, 16:41
Moim zdaniem ustawianie na 5 Wendigo, na 6 olbrzyma a na 7 Yeti mija się z celem. To oczywiście zależy od ich wizerunków. To bynajmniej co mam w głowie na pewno nie pasuje.

Nerevar PW
1 lipca 2013, 16:55
Fakt - niezależnie od tego, co wygra w walce o poziom 7, jeśli olbrzym będzie na 6 (a większość zdaje się to akceptowała), to na 5 przydałoby się coś całkiem od nich odmiennego - czy to wspomniany latający wąż, czy wariacja na temat jakiegoś mitologicznego zwierzaka. Grunt, by nie było ani trochę humanoidalne (chyba, że to będzie jakowaś kawaleria - choćby i elfy na owcach, albo latających krążkach żółtego sera ;) ).

Saki PW
1 lipca 2013, 19:09
A może warto by zastanowić się najpierw, jakie jednostki powinny się zawierać(w takim ogólnym sensie - strzelcy, nie strzelcy, latające, szybkie, twarde, itd. ) na jakiej pozycji w zamku, by nie wyszła z tego jedna wielka breja? Siedem superfajnych jednostek, które nie trzymają się kupy może dać gorszą armię i mniej przyjemny w odbiorze zamek, niż 7 mniej wystrzałowych, ale bardziej wyważonych i dopełniających się jednostek. Uważam, że ważniejsze od ustalania koncepcji dla poszczególnych poziomów jest ustalenie koncepcji ogólnej w ogóle.

witchking PW
1 lipca 2013, 19:20
Myślę, że takie przepychanki nie mają większego sensu. Ostatecznie jeśli ktoś zabierze się za realizacje Vori to i tak zrobi je po swojemu (może biorąc w pewnym stopniu koncepcje przedstawione na forum pod uwagę (to zresztą jedyny sens ich rozpisywania)).

Oczywiście popieram tworzenie pełnych koncepcji. Uważam jednak, że krytykowanie takowych i tłumaczenie, że "moja jest lepsza" mija się z celem;p Oczywiście każdy ma to tego prawo, ale mnie zawsze irytowało przeglądanie stron nastu stron forum by znaleźć jedną konkretną koncepcje. Oczywiście to subiektywna ocena.

A co by nie robić tylko bałaganu to rzucę jak ja to widzę

Poziom 1
Gnomy albo jakieś Puchate humanoidalne stworki(jeśli wiecie o co mi chodzi;p)

Poziom 2
Wojownik elfów (jakiś taki odziany w skóry, z tatuażami i z dwoma mieczami)

Poziom 3
Tygrysy

Poziom 4
Lodowe wiedźmy/Lodowe panny

Poziom 5
Wendigo

Poziom 6
Tu nie mam pomysłu i nadal myślę

Poziom 7
Lodowe olbrzymy (wiem, że przegrały aczkolwiek opisuje tylko moja wizje więc mam prawo je tu umieścić) / Yeti

AmiDaDeer PW
1 lipca 2013, 19:29
Cytat:
jakieś Puchate humanoidalne stworki


Kenku?

witchking PW
1 lipca 2013, 19:32
Myślałem o czymś innym ale to też niezłe:)

Nerevar PW
1 lipca 2013, 19:40
Cytat:
Myślałem o czymś innym
Może o tym?



witchking PW
1 lipca 2013, 19:55
O właśnie:) Idealnie trafiłeś. No może nie do końca z tym ostatnim;p

Nasunąłeś mi jednak pewną myśl. Mianowicie gumisie były by bardzo oryginalną jednostką. Warto zauważyć, że nie ma ich w żadnym innym zamku;p

Nerevar PW
1 lipca 2013, 20:13
Zawsze można dać je do Nekropolii (tak, domyślam się, że szło o inne gumisie ;) )

strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel