Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 24 - 25 - 26

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 17:14
Matheo:
Niestety z powodu bardzo trudnej sytuacji osobistej, prace nad projektem porzucił Zbigniew.
Więc czemu jest wymieniony na liście?

Prosiłbym o zrzucenie mnie na dół listy i umieszczenie mnie w kategorii "wsparcie graficzne" - nie jestem bowiem wciąż pewien, czy będę mógł być regularnym grafikiem, czy to 2D, czy 3D.

Saki PW
24 czerwca 2013, 17:15
Ja właściwie napisałem po prostu, że lubię hobbystycznie zajmować się robieniem map i mógłbym w tym jakoś pomóc, jeśli by tego oczekiwał, jak i podesłać robione przeze mnie częściowo mapki, żeby ocenił, czy moje umiejętności są wystarczające... więc moja rola jest trochę na wyrost, bo nawet nie uzyskałem na tę ofertę odpowiedzi;p

Garett PW
24 czerwca 2013, 17:21
Matheo:
1 Gnom - nic nadzwyczajnego zwykły Gnom.
2 Elf Wojownik - Tworzony na podstawie modelu Tancerza Mieczy Maestro.
3 Wiedźma - ja je widzę jako typowe wiedźmy, czyli zgarbione, sędziwe staruszki.
4 Tygrys.
5 Żmij (nazwa robocza) - Latający wąż/smok, który ma tylko przednie kończyny.
6 Olbrzymy - Nie widzę ich na poziomie 7. Ponieważ można na nim umieścić coś oryginalniejszego. Olbrzymy będą jednostką masywną i opieszałą, bo taka ich natura. Taka jednostka już istnieje i są nią Giganci.
7 Weendigo - z tym, że ja go widzę jako demona. Humanoid z twarzą jelenia jest mało epicki. Potwory 7 poziomu zawsze są majestatyczne. Weendigo powinien być upiorem, pół zwierzęciem, demonem gór, lub bestią.

Zamiast żmija lepiej pasuje Yeti.Co do wendigo to myślę, że powinien on być pół zwierzęciem z czaszką jakiegoś rogatego stwora na głowie co zasłaniałoby mu część twarzy.

Nerevar PW
24 czerwca 2013, 17:30
Cytat:
Ja mam nicka.
Wiem.

Cytat:
Nikt jeszcze nie zrobił Hekatonchejra z 50 głowami, nawet Grecy.
Moja wina, że tak ich opisuje materiał źródłowy (Teogenia Hezjoda: Setka rąk wystrzeliła z ich ramion w kształcie straszliwym, głów zaś pięćdziesiąt każdemu z ramion ku górze wyrasta nad potężnymi ciałami)?

Cytat:
3 Wiedźma - ja je widzę jako typowe wiedźmy, czyli zgarbione, sędziwe staruszki.
Miałaby to być elfka? Średnio mi taka wizja pasuje do tej rasy...

Cytat:
5 Żmij (nazwa robocza) - Latający wąż/smok, który ma tylko przednie kończyny.
Skrzydla i łapy, czy tylko skrzydła?

Cytat:
7 Weendigo - z tym, że ja go widzę jako demona. Humanoid z twarzą jelenia jest mało epicki. Potwory 7 poziomu zawsze są majestatyczne. Weendigo powinien być upiorem, pół zwierzęciem, demonem gór, lub bestią.
Nie jest mniej majestatyczny/epicki od diabełka, aniołka czy olbrzyma ;P

Cytat:
Zamiast żmija lepiej pasuje Yeti.Co do wendigo to myślę, że powinien on być pół zwierzęciem z czaszką jakiegoś rogatego stwora na głowie co zasłaniałoby mu część twarzy.
A co wtedy będzie latadełkiem Vori? Z jedno by się zdało... I nie mów tylko o Yeti zmieniającym się w chmurę burzową czy inną zamieć...

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 18:01
Nerevar:
Skrzydla i łapy, czy tylko skrzydła?
Może tylko łapy? Chińskie smoki nie mają skrzydeł, to coś też nie musi mieć, by latać.

Dru PW
24 czerwca 2013, 18:03
Cytat:
Nie musimy się zgadzać z twoim pomysłem, ale no tak zarządziłeś, tak będziesz miał. Wciąż jednak uważam, że porzucenie Yeti, które jest jednym z najbardziej znanych potworów, których nie ma w grze jest głupim pomysłem, To wręcz mógłby być symbol tego miasta.
Nie będę się powtarzał, ale jak widać nie tylko ja tak uważam. Yeti jako potężne, majestatyczne i unikatowe stworzenie na siódmym poziomie to naprawdę dobra propozycja :)

Jak już powiedziałem na początku:
Cytat:
Chciałbym by ten projekt był otwarty i każdy mógł dodać swoją cegiełkę żeby kawałek po kawału stworzyć coś ciekawego :) Decyzje co powinno przejść, a co nie, będziemy rozstrzygać poprzez demokratyczne głosowanie :P
Nie ma czegoś takiego jak grupa autorów, ani żadnego "lidera", każdy może dodać coś od siebie i to zaprezentować i każdy może zadecydować jak powinno wyglądać Vori i chyba rzeczywiście będzie trzeba zrobić jakąś ankietę i podsumować wszystkie rzucone tutaj pomysły.

Druga sprawa skoro Zbigniew pracował rzekomo nad nowym ekranem miasta to pokaż nam co do tej pory zostało stworzone. Może będziemy wstanie dokończyć ten projekt graficzny.

Naprawdę nie rozumiem czegoś takiego jak ukrywanie przed resztą świata postępów w projekcie. Takim sposobem upadło TI, bo istniała pewnego rodzaju bariera, prace były rzadko pokazywane, a autorzy pracowali w hermetycznym środowisku i żeby do niego się dostać i stworzyć coś dla teamu trzeba było przejść specjalną "rekrutacje". Także skończmy z głupimi grupami, teamami i listami autorów bo tutaj każdy może coś dodać od siebie i zdecydować nad wyglądem miasta.

Garett PW
24 czerwca 2013, 18:04
@Nerevar "Latadełkiem" Vori mogłaby być wiedźma,która tak w ogóle powinna być elfką z Vori a nie jakąś staruchą,ewentualnie można by dać lewitacje wendigo, gdzieś ktoś już to proponował.

Saki PW
24 czerwca 2013, 18:09
Dru, nadmierna samowolka i brak koordynacji zdecydowanie nie sprzyjają jakiemukolwiek projektowi równie mocno, a nawet bardziej, co hermetyczna, ale zorganizowana ekipa.

witchking PW
24 czerwca 2013, 18:18
Gorąco polecam rozwiązanie które stosuje w forge. Projekt całkowicie otwarty, ale jedna osoba zbiera wszystko do kupy a odrzucone zrealizowane pomysły wrzuca do paczki by można było zmieniać wedle uznania.

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 18:20
Dru:
Yeti jako potężne, majestatyczne i unikatowe stworzenie na siódmym poziomie to naprawdę dobra propozycja :)
Pokaż mi majestatycznego i przy tym unikatowego Yeti.

Dru:
Naprawdę nie rozumiem czegoś takiego jak ukrywanie przed resztą świata postępów w projekcie. Takim sposobem upadło TI, bo istniała pewnego rodzaju bariera, prace były rzadko pokazywane, a autorzy pracowali w hermetycznym środowisku i żeby do niego się dostać i stworzyć coś dla teamu trzeba było przejść specjalną "rekrutacje".
W taki sposób również odniosła sukces HotA czy też Grove. A projekty otwarte albo upadały (wiele projektów, łącznie z moimi, na tym forum), albo też im się udawało (Forge witchkinga). To naprawdę nie jest kwestia tego, czy to projekt otwarty, czy nie, a raczej samego zespołu i jego determinacji.

Nerevar PW
24 czerwca 2013, 18:24
Cytat:
"Latadełkiem" Vori mogłaby być wiedźma,która tak w ogóle powinna być elfką z Vori a nie jakąś staruchą,ewentualnie można by dać lewitacje wendigo, gdzieś ktoś już to proponował.
Wiedźma to chyba raczej powinna być strzelcem - bo inaczej (nie wliczając kolejnych kombinacji typu "gnom/wojownik będzie łucznikiem") będziemy mieć brak tychże na niskim poziomie (jedyny zamek bez strzelca na pierwszych kilku to bodaj Nekropolia - ale ta nadrabia nadprodukcją szkieletów) co może trochę utrudnić początek gry frakcją. Zostaje Wendigo - z tym, że ja akurat jestem w grupie, której ta wizja nie przekonuje.

Cytat:
Może tylko łapy? Chińskie smoki nie mają skrzydeł, to coś też nie musi mieć, by latać.
Też można - Nidhogg też bywał tak przedstawiany, więc tym bardziej pasuje ;)

Shin0bi PW
24 czerwca 2013, 18:29
Brak strzelca na niskim poziomie to żaden problem. W multiplayerze i tak nikt ich nie używa na początku grając przykładowo Cytadelą, Twierdzą czy Lochami. Wystarczy że inne stwory będą przydatne w początkowej fazie; coś jak Wiwerny, Roki albo Troglodyci w wyżej wymienionych zamkach - doskonale zastępują strzelców którzy stają się zbędni. Jedyne zamki których startu nie mogę sobie wyobrazić bez strzelców to Forteca i w mniejszym stopniu (można grać na Centaury Bojowe) Bastion.

Dru PW
24 czerwca 2013, 18:42
Cytat:
Pokaż mi majestatycznego i przy tym unikatowego Yeti.
Tutaj masz Yeti, które by pasowało na siódmy poziom.

Cytat:
W taki sposób również odniosła sukces HotA czy też Grove. A projekty otwarte albo upadały (wiele projektów, łącznie z moimi, na tym forum), albo też im się udawało (Forge witchkinga). To naprawdę nie jest kwestia tego, czy to projekt otwarty, czy nie, a raczej samego zespołu i jego determinacji.
Zgadzam się, że zespól i determinacja ma tu kolosalne znaczenie, ale gdy jedno i drugie zanika to w przypadku otwartego projektu, ktoś inny może kontynuować projekt bo widzi co zostało zrobione i czego jeszcze brakuje. W przypadku zamkniętej grupy projekt po prostu zostaje porzucony czy wstrzymany i skoro podałeś przykład Grove to dobrze wiesz jak wygląda sytuacja na tamtym forum...

Garett PW
24 czerwca 2013, 18:53
No taki Yeti idealnie pasuje ale nie na siódmy poziom bo według mnie lepiej tam pasuje wendigo.

witchking PW
24 czerwca 2013, 18:54
A według mnie nie;p I ciągle nic nie wiemy. Proponuje ankietę jako jedyny sposób na ustalenie czegoś.

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 19:03
Dru:
Tutaj masz Yeti, które by pasowało na siódmy poziom.
Kopia behemota i równie dobrze mogłoby pasować na poziom czwarty. :P

Matheo PW
24 czerwca 2013, 19:05
W poprzednim poście wymieniłem osoby, które w jakiś sposób były zainteresowane współpracą. To, że ktoś się tam znajduje nie oznacza, że zobowiązaliście się do robienia czegokolwiek. Nie ma też żadnego teamu i tak naprawdę nigdy nie było.

Lista jest zrobiona tylko po to, żeby przyszli potencjalni liderzy/przewodnicy projektu, wiedzieli do kogo mogą się zwracać. Nie wiem kto dalej pociągnie projekt. Proponuję Lord_Hawka, Dru, lub Hobbita.

Albo Drwala skoro uważa, że jest taki mądry.

Drwal PW
24 czerwca 2013, 19:25
Matheo pare dni temu:
pierdo lamento...
PS. Te miasto powstanie, chodźbym miał pracować nad nim tylko ze Zbigniewem.

Matheo dzisiaj:
Nie wiem kto dalej pociągnie projekt. Proponuję Lord_Hawka, Dru, lub Hobbita....Albo Drwala skoro uważa, że jest taki mądry


Najlepsze podsumowanie...

Co do mnie, nigdy tu się nie przechwalałem. Nie uważam, że wiem tu jakoś specjalnie dużo, wniosek wyjęty z palca. A krytykować już nawet tu nie wolno? Bo ktoś nazywa się Matheo?

Dru PW
24 czerwca 2013, 19:43
Cytat:
Proponuje ankietę jako jedyny sposób na ustalenie czegoś.
Ankieta stworzona zapraszam do głosowania :)

Trith PW
24 czerwca 2013, 19:53
Jeśli mogę się wtrącić jeszcze co do polityki projektowej...

Osobiście uważam, że dobrym rozwiązaniem przy tego typu otwartych projektach są... "rządy silnej ręki". Racja, to może być nieco "chamskie" kiedy jedna osoba nagle stwierdza coś w stylu "Cicho. To ma być tak a nie inaczej i kropka!", jednak w moim odczuciu jest to jedyne sensowne rozwiązanie.
Nie wszystkim da się dogodzić, szczególnie kiedy wypowiada się większa grupa ludzi o różnych gustach. Wiem, bo sam przez to przechodziłem.
Zatem ja to widzę tak: Albo będzie jedna osoba z "władzą", która będzie podejmować decyzje i uciszać spory (choćby i kosztem demokratycznych racji i sprawiedliwości), albo będziemy tu mieli grajdołek krytyków, którzy będą marnować czas na spieranie się (nie oszukujmy się) tego kto co bardziej lubi aż wszyscy stracą siły na cokolwiek, nie mówiąc już o ustaleniu jakichkolwiek konkretów po drodze.

Może moje zdanie na ten temat jest przesadzone i w ogóle nie prawdziwe i mam się iść wypchać bo każdy inny wie lepiej a wcale nie bo ja wiem lepiej i w 10 następnych postach będę to udowadniał, odpierając argumenty innych, ale sami widzimy, że takie dysputy rozwadniają naturę dyskusji niewiele przy okazji wnosząc. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel