Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 24 - 25 - 26

Shin0bi PW
23 czerwca 2013, 22:23
Świetny. W sam raz na 7 poziom. Brawo :)

Saki PW
23 czerwca 2013, 22:25
Sam fakt, że są podobnej wielkości, nie czyni ich równie imponującymi(zresztą, Anioły nie są niczym interesującym, dopiero Archanioły wyglądają majestatycznie i budzą respekt. Lepiej jest z Diabłami, które, jak na swój poziom, wyglądają w porządku, ale dopiero Arcydiabły pokazują prawdziwą klasę). Jeśli mielibyśmy się trzymać koncepcji giganta na szóstym, lub piątym(sic!) poziomie, to musiałby to być naprawdę skarlały i chorowity gigant, żeby wyglądać mniej zatrważająco, i robić mniejsze wrażenie, niż ukazany wyżej Wendigo;p

Poczekałbym na ulepszenie, może różnica będzie tak wyraźna, jak między aniołem, a archaniołem.

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 22:31


Porównanie jednostek trzeciego i siódmego poziomu. :P

Saki PW
23 czerwca 2013, 22:36



Teraz nie wygląda to tak źle:)

Stąd moje stwierdzenie o wstrzymaniu się od głosu, dopóki nie ujrzałbym wersji ulepszonej, aczkolwiek nie sądzę, by dało się tu coś dużo więcej zmajstrować.

Poza tym, cokolwiek nie powiesz, gryf wypada(a przynajmniej powinien) przy gigancie raczej blado(jeśli chodzi o gabaryty, jak i ogólny wizerunek jednostki), więc nie jest to, IMHO, dobre porównanie.

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 22:39
Ulepszone jednostki siódmego poziomu zawsze się znacznie różnią od nieulepszonych, więc myślę że nie będzie to akurat problemem.

Saki PW
23 czerwca 2013, 22:45
hobbit:
Ulepszone jednostki siódmego poziomu zawsze się znacznie różnią od nieulepszonych, więc myślę że nie będzie to akurat problemem.

Nie wiem, czym musiałby cechować się szaman Wendigo, żeby uzasadnić w nim naprawdę drastyczną zmianę wyglądu z mało imponującego, baranogłowego humanoida w przerażające monstrum. Rozumiem taką przemianę w przypadku Aniołów i Archaniołów(które tak Bogiem a prawdą są jedynymi naprawdę drastycznie zmienionymi gabarytowo istotami), rozumiem przemianę między Arcydiabłami, nie widzę większego problemu w tym, że Starożytne Behemoty "siwieją"(zresztą, już nieulepszona wersja jest imponująca), ale Wendigo > Wendigo Szaman? Nie kupuję tego.

Fandor PW
23 czerwca 2013, 22:58
Hobbit zamiast dyskutować próbuje podważyć to co powiedziałem. Mówię co ja sądzę, a nie że tak musi być. Jednak prawda jest taka, że jak patrze na olbrzymy i wendigo i miałbym odpowiedzieć które są na 7 poziomie to natychmiast wskazałbym olbrzymy, a o wendigo powiedział że są znacznie niżej.

Dru PW
23 czerwca 2013, 23:12
Cytat:
To wynik moich konsultacji z Hobbitem. W trakcie padł pomysł, czy Wendigo mógłby by się ulepszać jak ogr, czyli tu byśmy mieli do czynienia z Wednigo->Wendigo Szaman, czy coś w tym stylu. Co wy na to?
Teraz to wygląda jak człowiek z głową kozła :P Ale no cóż, najwyraźniej się nie znam :P Ulepszenie do Szamana uważam za ciekawy pomysł i można nad tym pomyśleć ;) Jednakże trzeba w takim razie ustosunkować rolę Wiedźmy w składzie zamku.

Nadal nie widzę Wendigo w takim stanie na siódmym poziomie...

Fandor PW
23 czerwca 2013, 23:14
O tym nie pomyślałem, ale to kolejny kontrargument dla wendigo, gdyż wiedźma jest już gotowa i robiona pod miasto nie miasto pod nią i jest bardzo dobrą jednostką, której wg. mnie nie powinno się odrzucać. Krótko i na temat od wendigo ogra wolę wendigo dementora nawet.

witchking PW
23 czerwca 2013, 23:19
Nadal uważam, że Wendigo powinien być na 5 poziomie;p

Aayren PW
23 czerwca 2013, 23:29
Kurcze... No naprawdę, czegoś mi brak w tym kolesiu. Inne proporcje ciała. Dłuższe ręce, bardziej pochylona sylwetka... i myślę że to by wystarczyło by mnie całkiem do kolesia przekonać. Teraz to taki 5lvl czart...

Shin0bi PW
23 czerwca 2013, 23:52
Ja uważam, że jest super. Jeśli nie przekonuje was gabarytowo, to można zrobić go nieco słabszym od reszty 7 levela i dać przyrost +4 lub +3.

witchking PW
24 czerwca 2013, 00:00
Mnie przekonuje gabarytowo. W ogóle uważam go za świetnego i takiego właśnie widział bym w grze (tylko z rogami z poprzedniej wersji). Tyle, że moim zdaniem winien być na poziomie 5.

Fandor PW
24 czerwca 2013, 00:03
Lub od razu 10. To feniks miał być najsłabszą i najbardziej popularną jednostką poziomu 7, więc nie zabierajmy mu tej roli. Może jednak zwiększmy trochę masę tego wendigo i dodajmy jakieś emblematy czy pancerzyk dla majestatu i zrezygnujmy z włóczni czy co to jest, jest za mała i to też sprawia, że jest mniej poważną jednostką.

Shin0bi PW
24 czerwca 2013, 00:10
Fandor, jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj. Feniks nie jest najsłabszą, lecz najsilniejszą jednostką 7 poziomu. Co ma przyrost +10 do mojego pomysłu przyrostu +4? Logicznie, proszę.

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 00:14
fandor510:
Hobbit zamiast dyskutować próbuje podważyć to co powiedziałem.
I owszem, bo to również jest forma dyskusji.

Dru:
Jednakże trzeba w takim razie ustosunkować rolę Wiedźmy w składzie zamku.
...dlaczego?

Aayren:
Dłuższe ręce, bardziej pochylona sylwetka... i myślę że to by wystarczyło by mnie całkiem do kolesia przekonać.
Wtedy tym bardziej wyglądałby jak jednostka piątego poziomu... Już prędzej bym go wyprostował, by pozą dorównywał diabłom, ale to nie jest jak dla mnie konieczne.

witchking PW
24 czerwca 2013, 00:16
Może trochę po czasie, ale nie zgadzam się, że jednostki na 7 poziomie zawsze się różnią po ulepszeniu.


A może jakaś ankieta? Bo póki co chodzi o to by głośno krzyczeć swoje racja. Ankieta dała by jasny obraz ile osób jest za jaką wersją.

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 00:53
Różnica jest znacząca - Starożytny Behemot ma większe łapy, pysk i futro. No i kolorystyka jest całkowicie odmienna (zmieniają się dosłownie wszystkie tekstury, może zostają jedynie oczy).

Już prędzej bym się posłużył przykładem hydr - tyle że one też się znaczaco od siebie różnią. :P

Saki PW
24 czerwca 2013, 01:15
Ale nie wiem, jak trzeba by usprawnić Wendigo, żeby wyglądał konkurencyjnie dla innych ulepszonych jednostek 7 poziomu, skoro zwykły Wendigo nie robi, jak na jednostkę siódmego poziomu, szczególnego wrażenia. Zresztą, nie widzę niczego wyjątkowego już w samej koncepcji Wendigo Szamana, jako ulepszenia dla jednostki siódmego poziomu. Starożytny Behemot brzmi całkiem, jakby trochę przeżył i przewalczył. Hydra Chaosu, jakkolwiek nie widzę zbytniego związku z zamkiem, też sprawia dobre wrażenie. Arcydiabeł, Archanioł - nie trzeba tłumaczyć. Upiorny Smok - nie brzmi źle, już samo "smok" wystarczy, żeby uznawać coś za groźną jednostkę, a ten jest do tego upiorny! No i Wendigo Szaman... meh. Nie wiem, może to tylko ja, ale to nawet nie brzmi zbyt imponująco.

AmiDaDeer PW
24 czerwca 2013, 01:34
Akurat nazwę, w przeciwieństwie do koncepcji, bardzo łatwo zmodyfikować tak, by brzmiała lepiej. Wendigo -> Przedwieczny Wendigo chociażby brzmi już nieco groźniej, choć zapewne do finalnej formy jeszcze jej daleko. ;P
strona: 1 - 2 - 3 ... 16 - 17 - 18 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel