Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26

Kastore PW
22 czerwca 2013, 13:31
witchking:
Przeczytaj jeszcze raz bo chyba nie zrozumiałeś
Zrozumiałem doskonale.
witchking:
Moim zdaniem się nie nadaje i już.
Zawsze można go dać na neutrala. :P
Mimo wszystko uważam, że Wendigo może być silniejszy od olbrzyma nawet jeżeli jest dużo mniejszy.

witchking PW
22 czerwca 2013, 13:34
Ok. Ale wtedy w które miejsce dasz olbrzyma? Moim zdaniem jedyne sensowne to 6 jeśli rezygnujemy z 7 (już to pisałem zresztą), a w takiej sytuacji mamy układ podobny do tego w twierdzy. Osobiście wole już skopiować tytana(spokrewnionego zresztą) niż robić takie kombinacje.

Zresztą Wendigo może być silniejszy, ale może być też słabszy i to będzie pasować.

Kastore PW
22 czerwca 2013, 13:35
Już o tym pisałem w jednym z moich ostatnich postów. :P

witchking PW
22 czerwca 2013, 13:38
Pat. Proponuje zostawić decyzje liderowi projektu bo wszystko w zasadzie zostało już powiedziane.

Kastore PW
22 czerwca 2013, 13:41
witchking:
Proponuje zostawić decyzje liderowi projektu (...)
Niech będzie, chociaż nie liczyłbym na wiele dobrych pomysłów z jego strony, skoro uważa, że najlepiej z Wendigo zrobić dementora...

witchking PW
22 czerwca 2013, 13:43
Ale jest liderem. Ostateczna decyzja należy do niego. Chyba, że widzisz alternatywnego lidera;p

AmiDaDeer PW
22 czerwca 2013, 13:43
Primo: MM9 to nie Vori ani w ogóle Antagarich.
Secondo: mam wrażenie że rozbijamy się o osobiste preferencje. Osobiście gdybym miał się nimi kierować, to wywaliłbym elfy, gnomy, olbrzymy i tygrysy, a zamiast nich wrzuciłbym zwierzoludy pokroju rakszas i loksodonów. Ale tego nie robię - zamiast tego staram się zrobić tak, by miasto przy obecnym doborze stworów po przetasowaniu mogło być oryginalne.

Nie ma dotychczas żadnego miasta z karłem na pierwszym poziomie, kobietą na drugim, regularnym wojownikiem bezpośrednim na trzecim, wielkoludem na piątym, dzikim zwierzoczłekiem na siódmym (nie, to nie będzie behemot; nie widzę również dlaczego olbrzym miałby się z nim dublować) oraz wężowatym, a jednocześnie latającym stworem bez skrzydeł.

Nie widzę żadnych obiektywnych argumentów (typu "To już było", "Przekombinowane", "Nikt nie skojarzy tej nazwy ze stworem") przeciwko takiemu rozłożeniu stworów. Zamiasr tefo zaś widzę zwykłe narzekanie, że olbrzymy muszą być na siódmym i już. :P

witchking PW
22 czerwca 2013, 13:48
Uważam, że Twoje zdanie także jest subiektywne. Doceniam argument o oryginalności. Polecam jednak kierować się czymś więcej niż nią. Olbrzym to olbrzym, cyklopy są znacznie mniejsze od olbrzymów i są na 6 poziomie. Może MM9 to inne uniwersum ale właśnie z niego bierzemy wiedzę o olbrzymach lodu (chyba, że planujemy ją wyssać z palca) Zapewniam Ciebie, że kieruje się logiką a nie własnymi preferencjami.

Proponuje nie przeciągać dyskusji bo wszystkie argumentu już padły. Zostawić decyzje liderowi.

AmiDaDeer PW
22 czerwca 2013, 14:19
witchking:
cyklopy są znacznie mniejsze od olbrzymów
Skąd te przypuszczenia? Skąd w ogóle wiedza o tym, jak duże są cyklopy?

witchking:
Może MM9 to inne uniwersum ale właśnie z niego bierzemy wiedzę o olbrzymach lodu
...które niekoniecznie pochodzą z Vori. I tam lodowe olbrzymy nie pojawiają się po raz pierwszy - wcześniej była o nich mowach w MM8, w kontekście wojny minotaurów z nimi.

Ich wygląd więc jak najbardziej może być poddany wielu dyskusjom. :P

Kastore PW
22 czerwca 2013, 14:23
Jaki sens ma ta dyskusja, skoro to Matheo wybiera. Możesz się kłócić Hobbit, ale wiedz, że to do niczego konkretnego nie prowadzi.

AmiDaDeer PW
22 czerwca 2013, 14:25
To, że Matheo wybiera, nie znaczy wcale, że nie mam podawać argumentów i kontrargumentów dotyczących mojej propozycji. I nie myl kłótni z dyskusją, proszę - w taki sposób można pod kłócenie się podciągnąć dosłownie wszystko. :D

Matheo PW
22 czerwca 2013, 14:35
Cytat:
Jaki sens ma ta dyskusja, skoro to Matheo wybiera.

Ma sens i to ogromny. Gdybym nie liczył się ze zdaniem fanów, to w ogóle nie zaczynał bym dyskusji. Po za tym, na tym forum udzielają się osoby, które mają dużo wiuększą wiedzę o modingu. Niektóre osoby pracowały, już przy nowych miastach i to z powodzeniem. Ich zdanie jest dla mnie bardzo ważne.

Nie jestem wszechwiedzącym guru. Każda dobra koncepcja ma prawo bytu w projekcie. Tylko że sprawa tego miasta jest bardzo skomplikowana...

Kastore PW
22 czerwca 2013, 14:48
Dobra, bez zbędnego gadania. Powiedz nam o swoim pomyśle na bazie tych dyskusji.

Dru PW
22 czerwca 2013, 18:40
Ja nadal optuje za tym by zamiast Olbrzyma dodać Yeti/Wielką stopę lub Sasquatcha. Ta jednostka idealnie pasuje do Vori, a Olbrzym o ile jest dobry to po prostu jest zbyt nijaki i za bardzo kojarzy mi się z jednostkami krasnoludów z H5. Kirin natomiast bardziej pasuje jako jednostka wodna z sanktuarium...

Jednostki w H3 zawsze były inspirowane mitologią czy opowiadaniami ludowymi, a Yeti do nich się zalicza i szczerze brakuje mi tej jednostki w grze do kompletu :P

witchking PW
22 czerwca 2013, 19:24
Olbrzymy też pojawiają się w mitologii więc marny to argument;p Ja Yeti widzę jako neutrala, ale czekamy na decyzje lidera.

Nerevar PW
22 czerwca 2013, 19:57
Mitologia mitologią, ale o olbrzymach WIEMY, że mieszkają na Vori - więc mają większe uzasadnienie do bycia w zamku niż Yeti (które może kojarzyć się choćby z krasnoludami z Disciples ;P).

BTW - pamięta ktoś? http://www.wog.acidcave.net/wog/alfa37.gif

Cytat:
Jednostki w H3 zawsze były inspirowane mitologią czy opowiadaniami ludowymi, a Yeti do nich się zalicza i szczerze brakuje mi tej jednostki w grze do kompletu :P
Kompletu? Toć brakuje jeszcze całej masy. A Yeti być nie musi - nawet Ubi, choć wpisało je do kAshanu, nie umieściło koniec końców jednostki w grze.

Może to był jeden jedyny dobry ich pomysł? ;P

Cytat:
Dobra, bez zbędnego gadania. Powiedz nam o swoim pomyśle na bazie tych dyskusji.
+1

Fandor PW
23 czerwca 2013, 18:26
Matheo wszyscy chcemy wiedzieć jaką masz koncepcje tego zamku, bo jak do tej pory wszyscy produkują się w dyskusji podając własne pomysły i ciekawe rozwiązania, a jedyna twoja odpowiedź to to, że wendigo zostanie uwzględniony, ponieważ wielu ludzi pragnie go ujrzeć jednak przerobisz go na dementora.

Trith PW
23 czerwca 2013, 21:50

To wynik moich konsultacji z Hobbitem. W trakcie padł pomysł, czy Wendigo mógłby by się ulepszać jak ogr, czyli tu byśmy mieli do czynienia z Wednigo->Wendigo Szaman, czy coś w tym stylu. Co wy na to?

Fandor PW
23 czerwca 2013, 22:15
Wg. mnie pomysł beznadziejny, ponieważ z tą twarzą kozy wygląda jak odnowiony ogr z h2 (taki zabieg jak zrobił Witchking na trollu) więc jak teraz będzie jeszcze ulepszany w szamana to zupełnie będzie mi się kojarzył z innym ogrem. Nie wiem czy ktoś ma podobne odczucie, ale wyrażam tylko swoje zdanie. No i nie wiem na jakim poziomie w końcu ma znajdować się ta jednostka, tak jak teraz wygląda to poziom 4 to maksymalny moim zadaniem, a przecież miał występować na 7.

AmiDaDeer PW
23 czerwca 2013, 22:21


Na szybko zrobione zestawienie trzech jednostek siódmego poziomu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel