Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 24 - 25 - 26

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 20:51
Broń jest dobra, sprawi że to coś będzie się czymś wyróżniało... no i zaakcentuje dziką, lecz przy tym dostojną naturę Vori. Naprawdę nie rozumiem, co miałoby być w niej złego - poza tym, że miałoby to przeczyć "prawdziwemu wizerunkowi" (zupełnie tak jakby takowy istniał :P).

Kastore PW
20 czerwca 2013, 21:08
Jeżeli już chcesz broni to może lepiej ta, jakby ją trochę ufajnić? :P
Do podkreślania dostojeństwa to nie do upiorów głodu, gdyż wygląda to Ubisoftowo. Wendigo powinien być dziki, a dostojeństwo mogą mu nadawać tatuaże.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 21:12
To nie może być upiór, chyba że chcesz z Vori zrobić miasto nieumarłych. :P To musi być bestia. Żywa.

Nerevar PW
20 czerwca 2013, 21:14
Cytat:
Naprawdę nie rozumiem, co miałoby być w niej złego
Bo zdaje się, większość na razie widzi miasto raczej dzikie (ogniki/wilki/tygrysy/demony lodu/duchy mrozu i głodu/wiedźmy) niż cywilizowane (wojownicy (choć to też w sumie niezbyt pewne) i olbrzymy w pokazanej wcześniej wersji)

Cytat:
To nie może być upiór, chyba że chcesz z Vori zrobić miasto nieumarłych. :P To musi być bestia. Żywa.
O to to. Nie idźcie drogą miasta Cygana z Succession Wars i nie wciskajcie nieumarłej jednostki w mieście pełnym żywych - psuje to tylko morale.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 21:20
Hobbit:
To nie może być upiór, chyba że chcesz z Vori zrobić miasto nieumarłych. :P To musi być bestia. Żywa.
Na tym polega fajność tego stwora - nie jest żywy, nie jest nieumarłym i jeszcze jego specyficzny wygląd. Poza tym myślisz, że czemu Slenderman jako postać stał się swego czasu tak popularny? Nie można go zakwalifikować do niczego, jest tajemniczy, a przede wszystkim wiadomo, że jest groźny. Danie Wendigo włóczni, nie powiem, trochę psuje ten efekt, gdyż wygląda wtedy jak jakiś najemnik w dziwnym hełmie.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 21:39
Kastore_pl:
Na tym polega fajność tego stwora - nie jest żywy, nie jest nieumarłym i jeszcze jego specyficzny wygląd.
To by miało sens, gdybyśmy się trzymali świata Ubisoftu, do którego ciągle porównywałeś mój koncept - tam takie rzeczy by jak najbardziej przeszły. W świecie NWC jedyna faktycznie tajemnicza rzecz to technologia. Nie spotyka się tam niczego takiego jak "ani żywy, ani martwy" - poza tworami sztucznymi oraz żywiołakami.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 21:46
W takim razie zaniechujesz świetny klimat tego potwora tylko ze względu na świat NWC, co nie jest najmądrzejsze, gdyż klimat jednostki jest najważniejszy. Zresztą w legendach Wendigo też nie był ani żywy, ani martwy. Poza tym wcale nie musimy dawać mu zdolności "nieumarły", wystarczy, że postąpimy tak jak napisałem w jednym z moich ostatnich postów.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 21:52
Osobiście uważam, że od klimatu jednej z dwustu jednostek w grze ważniejszy jest klimat całej gry. Ale może to tylko osobista opinia, o którą nie warto się sprzeczać. :D

Kastore PW
20 czerwca 2013, 21:56
Jedna jednostka go nie popsuje klimatu gry. Przeciętny gracz widzi Wendigo i myśli sobie "fajny potwór, ciekawe zdolności, niezły wygląd", a my nie musimy mówić mu wszystkiego i tylko mi nie mów, że NWC postępowało inaczej.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 22:05
W taki sposób możemy równie dobrze powiedzieć, że behemot jest upiorem, bo nie jest powiedziane czy na pewno jest żywy - w końcu twórcy nie musieli nam o wszystkim mówić, a biblijny Behemot nie jest wprost opisany jako żywa bestia. :P

Inna sprawa, że na proponowanego przez Ciebie stwora przeciętny gracz będzie patrzył właśnie jak na nieco innego behemota. Z jakimiś ozdobnikami czy bronią drzewcową będzie zdecydowanie ciekawszym i oryginalniejszym graficznie stworem - wciąż dzikim i bestialskim, ale z wyglądu bliższym diabłom, aniołom czy tytanom. To pasuje do Vori idealnie - zdziczała, ale wciąż cywilizacja, nie zaś upiory, na dodatek pasujące do reszty line upu jak pięść do nosa.

Nerevar PW
20 czerwca 2013, 22:12
Cytat:
Jedna jednostka go nie popsuje klimatu gry.
Czyli co, kucyk pony też się nada na element lineupu? Wszak klimatu nie popsuje.

Cytat:
Przeciętny gracz widzi Wendigo i myśli sobie "fajny potwór, ciekawe zdolności, niezły wygląd", a my nie musimy mówić mu wszystkiego i tylko mi nie mów, że NWC postępowało inaczej.
W przypadku proponowanej przez Ciebie wizji, przeciętny gracz popatrzy na jednostkę, pomyśli "co u cholery robi tu nieumarły potwór?" (czaszka jako łeb, wystające żeberka i flaczki) a po sprawdzeniu zdolności "idioci, nawet nie umieli mu ustawić typu" ;P

Kastore PW
20 czerwca 2013, 22:14
Zważ, że broń drzewcowa jest używana tylko przez jednostki 1. pozomu i to w dodatku nie byle jaka, z tymi wszystkimi ozdobnikami. Natomiast na 7. poziom wolałbym inną broń, np. szpony (choćby doczepiane).
Hobbit:
W taki sposób możemy równie dobrze powiedzieć, że behemot jest upiorem
"Czemu ten Wendigo podczas poruszania się jest wpół niewidzialny i przenika przez przeszkody?"

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 22:25
Em... Popraw mnie jeśli się mylę, ale kosa arcydiabła, kostur arcymaga i arcylisza, kopia czempiona oraz trójząb zbrojnej niksy to chyba też broń drzewcowa? :P

Kastore_pl:
"Czemu ten Wendigo podczas poruszania się jest wpół niewidzialny i przenika przez przeszkody?"
Magia? :P

Poza tym taki sposób poruszania się wyglądałby graficznie... no po prostu źle. O ile dobrze zrozumiałem miałoby to być zwykłe latanie przy animacji kroczenia po ziemi, ale jedno i drugie kompletnie do siebie nie pasuje, na co dowodem jest upiorny behemot. Jego ruch wygląda kompletnie nienaturalnie, taki ruch wendigo również byłby nienaturalny. Już lepsza byłaby jakaś lewitacja albo dezintegracja nóg - a to już byłaby tym bardziej magia.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 22:33
Nerevar:
Czyli co, kucyk pony też się nada na element lineupu?
Kto Ci proponuje kucyka pony?
Nerevar:
W przypadku proponowanej przez Ciebie wizji, przeciętny gracz popatrzy na jednostkę, pomyśli "co u cholery robi tu nieumarły potwór?" (czaszka jako łeb, wystające żeberka i flaczki) a po sprawdzeniu zdolności "idioci, nawet nie umieli mu ustawić typu"
Przeciętny gracz widząc takiego potwora zaczyna się zastanawiać co to jest. Wchodzi na Wikipedię, patrzy i "Ten potwór jest super" oraz "W którym zamku były Wendigo?". Jeden potwór wyróżniający się z reszty może stworzyć tzw. historię zamku, której brak wywołałby falę protestów (jak np. anioły w zamku). Nie uzyskamy tego jeżeli Wendigo będzie wyglądał jak każda inna jednostka Vori.
Hobbit:
Poza tym taki sposób poruszania się wyglądałby graficznie... no po prostu źle.
Też nie chcę, żeby Wendigo poruszał się tak upiorny behemot. Kilka propozycji (wszystkie z efektem wpół niewidzialności), które wymyśliłem to wspominana przez ciebie dezintegracja nóg, rozpikselowanie nóg, rozpikselowanie ciała, lot w stylu Super Janemby z Dragon ball (zmiana w piksele, które się przemieszczają, dolecenie do przeciwnika i materializacja).

The Doom PW
20 czerwca 2013, 22:41
Pozwolę sobie bezczelnie przerwać tę jakże zaciętą dyskusję ;P Osobiście moim faworytem jest ten i ten. Tu macie jeszcze jednego Wendigo. Wiem, że może niezbyt pasuje do Vori, ale pomimo tego pozwolę sobie podesłać ;P Ogólnie fajna strona i fajny autor, można się zainspirować ;) ...

Aha - i a propos 'latania', czy to bez poruszania, czy to z poruszaniem łapami, sądzę, że pomysł po prostu słaby, bo, jak już zostało zauważone, będzie to najnormalniej źle wyglądało.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 22:54
Zależy jak się to wykona. Przydałaby mu się taka zdolność, bo założę się, że ktoś kto będzie projektował statystyki zrobi go cholernie słabego jak na tak duży potencjał lub mającego takie wady, że ludzie przestaną Vori wybierać, bo w końcu co tam jest czego w innych zamkach nie ma? Specyficzny klimat? Z tym co proponują niektórzy ludzie na tym forum to szczerze w to wątpię. Jeżeli nie zrobimy czegoś z efektem "Wow!" to gracze po prostu, po przetestowaniu, że nie ma tam nic nadzwyczajnego, przestaną tym miastem grać, a tego bym nie chciał.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 22:57
Kastore_pl:
Zależy jak się to wykona.
Jak latanie, to lewitacja albo teleport (który jest już nieźle nadużywany). Innej możliwości nie ma, naprawdę.

Kastore_pl:
Przydałaby mu się taka zdolność, bo założę się, że ktoś kto będzie projektował statystyki zrobi go cholernie słabego jak na tak duży potencjał lub mającego takie wady, że ludzie przestaną Vori wybierać
Z takim podejściem, że ktoś coś spieprzy, to możemy w ogóle pożegnać się z tym projektem. :P

Reldi PW
20 czerwca 2013, 22:57
Hmm odnośnie Wendigo, wg mnie jednostka odpowiednia na 7 poziom i jako przemieszczanie albo teleportacja albo zwykłe chodzenie.
Odnośnie wyglądu podesłanych powyżej:
1. Bardzo fajny wygląd dla jednostki nekropolii lub neutralnej;p Powiedziałbym że wygląda mocno gnijąco co do zimowych klimatów średnio pasuje.
2. Wydaje mi się najbardziej pasujący do zimowych klimatów. Jasne futro ułatwia polowanie na śniegu, do tego wygląda dość dziko a jednocześnie nie jest dziki całkowicie gdyż potrafi założyć sobie spodnie ;p
3. Ten mi jakoś po prostu nie pasuje.

Piszę to jako przeciętny gracz który kojarzy nazwę wendigo, ale któremu nie chce się wejść na wikipedię. A odnośnie życie lub nieżycia wendigo, może być istotę nieżywą jak żywiołaki lub golemy byle nie wyglądał całkowicie nieumarle.
Pozdrawiam

Ad 2. Ten wendigo wydaje się dziki, ale jednocześnie choć trochę korzystający z cywilizacji.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 23:03
Hobbit:
Z takim podejściem, że ktoś coś spieprzy, to możemy w ogóle pożegnać się z tym projektem.
Wcale nie, było wiele projektów gdzie tracono potencjał jednostek właśnie przez nieumiejętność projektantów.
Reldi:
3. Ten mi jakoś po prostu nie pasuje.
Który? :P
Reldi:
(...) jednocześnie nie jest dziki całkowicie gdyż potrafi założyć sobie spodnie
Aha... Ale że co?

The Doom PW
20 czerwca 2013, 23:06
Cóż... Ja bez problemu rozumiem wypowiedź kolegi ;) Chodzi po prostu o linki, które podałem - '1.' to pierwszy, '2.' to drugi, a '3.' to trzeci. Boże, czy to naprawdę takie trudne ;P ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel