Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 24 - 25 - 26

Nerevar PW
20 czerwca 2013, 11:59
Cytat:
A może wariacja na temat Błękitnego smoka z nieco obniżonymi statsami? W każdym bądź razie ja na 7 lvl-u widzę jakiegoś smoka. Jakiś lodowy, albo mroźny...
Smoków w H3 już jest dość, nawet w nowych miastach rozmaite gady nie są rzadkością (Gaj ma swoją wersję kryształowych, Cove węże morskie).

A może po prostu dać olbrzyma na 7 a na niższy poziom wymyślić coś innego? ;)

Drwal PW
20 czerwca 2013, 12:46
Kuririn:
Tak to już jest :) Właśnie przydałby się jakiś smoczek na 7 lvl :P

Ty to byś nawet na 1 poziomie dał smoka. :P Też uważam, że ich trochę za dużo. Yeti, Wendigo na 7 poziomie jak najbardziej pasuje.

Eternal PW
20 czerwca 2013, 14:13
Dru, Dru, Dru... no nie mogę. Ten Wendigo wygląda świetnie, ale jest zbyt podobny do marvelowskiego, a chyba nie chcemy wojny sądowej.
Eggyslav:
Czy Tradycją w tej szacownej grocie jest totalne olewanie nowych przybyszy?
Tak, jest tradycją, najważniejsze części mojego poprzedniego posta olali. Moja propozycja na 7 poziom to hekatonchejr, jednostka dzika i strzelająca. Sprawdżcie w mitologii.

Irhak PW
20 czerwca 2013, 14:14
Cytat:
Czy Tradycją w tej szacownej grocie jest totalne olewanie nowych przybyszy?(...) Takie zachowanie świadczy o braku kultury, lub, że się kolokwialnie wyrażę chamstwie i prostactwie. Przepraszam za ten wyskok, nie chcę żebyście mnie mieli za aroganckiego bufona, ale nikt nie lubi jak się go (lub ją) ignoruje.

Co się dziwisz? W grze jest już 12+6 jednostek smoczych. A to sam SoD+WoG! 8 jednostek tego samego typu to już nieco przesada, nieprawdaż? Już sam Castle ma 12 jednostek ludzkich, a dodaj do tego jeszcze 16 innych jednostek (w tym elfy, niziołki i krasnale) i masz też przeludnienie. W tym wypadku jest to zrozumiałe - w końcu rasa ludzka jest wszędzie dominująca (albo fabularnie, albo rzeczywiście monsterowo) :P

A co do olewania - jeżeli jest czegoś za dużo to to się olewa. Jak przy czytaniu postów-wypracowań :P

Cytat:
Moja propozycja na 7 poziom to hekatonchejr, jednostka dzika i strzelająca.
Uhm... sturęcy? Dwie opcje przeciwko:
1) jak zrobisz gostka ze 100 rąk?
2) jak będzie standardowo 6 to czemu hekatonchejr? :P

PS. co do koloru Wendigo - na biel się nie zgodzę, ale na jakieś szarości u niego już tak :P

Shin0bi PW
20 czerwca 2013, 14:38
Wendigo w sumie bardzo mi się podoba.
Może z wyglądu coś a`la to? Witchking już chyba dawał do tego linka.

Koncept samego potwora jest bardzo fajny - jest oryginalny, a jednocześnie pasuje na 7 poziom i nie dubluje istniejących stworów. To poroże i to, że generalnie jest chudy, lecz potężny nadają mu specyficznego charakteru. Można również wykorzystać w historii/fabule elementy podań dotyczących Wendigo, na przykład przemianę człowieka w bestię po dokonaniu aktu kanibalizmu.

Eggyslav PW
20 czerwca 2013, 14:52
@Irhak: Mimo wszystko, jest to niemiłe, gdy się dołączasz do ogólnej burzy mózgów, dzielisz się z innymi swoją koncepcją (nieważne, czy dobrą, czy złą), i spotykasz się z brakiem odzewu. Nie jestem cholernym żywiołakiem powietrza żeby mnie tak traktować, i nie godzę się na ignorowanie mojej bytności na tym forum. Jeżeli pomysł jest zły, wtedy się go konstruktywnie krytykuje, a nie zbywa milczeniem. Proste? Tak robią ludzie obyci i kulturalni, a za takich się zapewne uważacie....

Fandor PW
20 czerwca 2013, 16:08
Na tym forum to normalka, twoja propozycja żeby najpotężniejszy smok został wyrównany w statystykach do powiedzmy przeciętnych nie ma najmniejszego sensu więc nie ma się co nad nią rozwodzić tak samo jak często nad moimi. Teraz wendigo był najważniejszym tematem tego wątku więc o nim rozmawiamy.
Ja uważam że wendigo powinien posiadać bardzo duże poroże może nawet nim atakować. Ponad to powinien być wysoki i dobrze zbudowany ale specyficznie - nogi i barki bardzo rozbudowane, a najdłuższa część ciała - odkryte żebra szczupłe. Tylko jego "twarz" może od innego zwierzęcia np. wilka lub aligatora.

Garett PW
20 czerwca 2013, 16:21
Chyba prędzej wilka bo aligator nie pasuje do klimatu jaki panuje na Vori.Wendigo powinien mieć na pewno zakrwawione szpony i tatuaże czarne, niebieskie bądź czerwone.

witchking PW
20 czerwca 2013, 16:39
@Eggyslav ludzie obyci i kulturalni nie wywrzaskują by zwrócić na siebie uwagę a tak odbieram Twoje zachowanie. Burza mózgów ma do siebie to, że rzuca się pomysły i wybiera najlepsze i wcale nie komentuje się każdego.

@Hobbit możesz dać temu krzykaczowi ostrzeżenie? Albo skasować to wszystko nie na temat?

Proponuje zwracać uwagę na całokształt, wrzucając lodowe olbrzymy do miasta chyba lepiej zrezygnować z sturękich. Oczywiście można zawsze wywalić olbrzymy, ale wtedy nie mamy 6 poziomu;p

Kastore PW
20 czerwca 2013, 17:09
Irhak:
co do koloru Wendigo - na biel się nie zgodzę, ale na jakieś szarości u niego już tak
Można by zrobić nieulepszonego brązowego, a ulepszonego szarego jak u Behemotów.
Właśnie - Behemoty. Czy Wendigo nie będzie przypadkiem jego dublem? Zapewne tak, ale z może się różnić z racji tego, że jest bardziej upiorem, niż potworem. Mam propozycję, że można by mu dać zdolność latania (staje się na wpół przeźroczysty jak Megasmok z MMV) oraz zamrożenie lub zabójcze spojrzenie.
Garett:
Wendigo powinien mieć na pewno zakrwawione szpony i tatuaże czarne, niebieskie bądź czerwone.
Byłbym za czarnymi. Bardzo mi się podoba też, że widać jego klatkę żebrową. To daje świetny efekt.
fandor510:
Ja uważam że wendigo powinien posiadać bardzo duże poroże może nawet nim atakować.
Według mnie lepiej jakby atakował szponami. W końcu po co je ma?
fandor510:
Tylko jego "twarz" może od innego zwierzęcia np. wilka lub aligatora.
Jak dla mnie może być łoś. Przez to Wendigo wygląda bardziej psychicznie (:P) i, co za tym idzie, straszniej.

Irhak PW
20 czerwca 2013, 17:17
Najczęściej Wendigo to krzyżówka wilkołaka z małpoludem. Ja bym jednak trzymał się wyglądu mniej więcej takiego:
- postawa humanoidalna, ale lekko zgarbiona
- głowa bez poroża, ale z cechami zarówno małpimi jak i wilczymi, (trzymajmy się mięsożerców może)
- tułów masywny, miesisty... ew. jeśli miałyby być widoczne żebra to "wycisnięte" na skórę i odsłonięta, bezfutrowa klatka piersiowa od okolic pępka do szyi
- łapy szponiaste, dobre do szatkowania ofiary
- nogi nieco ugięte i pokryte w całości futrem.

Kastore PW
20 czerwca 2013, 17:27
Coś ode mnie:
- głowa z porożem,
- długie ręce. :P

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 17:32
witchking:
@Hobbit możesz dać temu krzykaczowi ostrzeżenie? Albo skasować to wszystko nie na temat?
Myślę że kasowanie postów ani ostrzeżenia nie będą konieczne - aż taki offtop nie powstał, by wymagana była jakakolwiek interwencja. Jakkolwiek będę ten temat nieco pilniej obserwował pod tym kątem ze względu na pewne przeczucia...

Eggyslavie, przykro mi, że odbierasz brak odpowiedzi na twojego posta jako ignorowanie nowych użytkowników i brak kultury osobistej, ale zapewniam Cię, że te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. Nie jest obowiązkiem kulturalnego człowieka odnosić się do wszystkiego, co zostało napisane w temacie. Rozumiałbym twoją irytację, gdybyś próbował forsować swoją propozycję co któryś post w całej dyskusji (jakkolwiek rozumiałbym wtedy również irytację pozostałych użytkowników :P), ale tutaj brak odzewu mógł wynikać z braku zainteresowania twoim pomysłem (jak w moim przypadku - to zdarza się bardzo często) czy też ze zwykłego przypadkowego pominięcia posta (co równie często się zdarza). Nie pierwszy i nie ostatni raz ktoś pominął czyjąś wypowiedź. Zwykle jeśli użytkownik naprawdę chce, by jego pomysł był wzięty pod uwagę, to po prostu powtarza jeszcze raz i dodaje nieco bardziej rozbudowaną argumentację - a nuż tym razem się uda.

Przemilczę twoje ostatnie posty, bo sofizmaty naprawdę niewiele dadzą. Powiem jedynie, że nazywając na wstępie tutejsze obyczaje "chamstwem" i "prostactwem" nie sprawisz, że tutejsi użytkownicy się nagle zmienią. Równie dobrze mógłbyś wpaść do pubu na szemranej ulicy i wyzwać wszystkich od buców - jakkolwiek miałbyś rację, wcale byś nie wyszedł na autorytet, a może nawet zostałbyś z tego pubu szybko wyrzucony.

W każdym razie - prosiłbym o więcej wyrozumiałości u wszystkich. Następnym razem będę już kasował posty.

Kastore_pl:
Można by zrobić nieulepszonego brązowego, a ulepszonego szarego jak u Behemotów.
Nieulepszony biały, ulepszony rudy może? Właśnie po to, by uniknąć porównywania z behemotami.

Kastore_pl:
Mam propozycję, że można by mu dać zdolność latania (staje się na wpół przeźroczysty jak Megasmok z MMV) oraz zamrożenie lub zabójcze spojrzenie.
Latanie brzmi całkiem nieźle, ale zabójcze spojrzenie może być nieco przesadzoną koncepcją. Przyznam jednak szczerze, że nic innego mi do głowy nie przychodzi, a takie śmiercionośne zdolności zdają się pasować idealnie.

Kastore_pl:
Bardzo mi się podoba też, że widać jego klatkę żebrową.
Przyznam się, że tego bym właśnie uniknął - w końcu to nie ma być martwe stworzenie, no chyba że nagle Vori stałoby się miastem nieumarłych. :P Można te żeberka wrzucić w elementy zbroi - w końcu kto zabrania tym wendigo polować na np. smoki?

Kastore_pl:
Według mnie lepiej jakby atakował szponami.
A co powiecie na jakąś broń, np. włócznię? Szpony można ukrócić, ale zostawić, by zachować jego bestialski charakter... i może użyć ich do jakiegoś ataku specjalnego czy czegoś w ten deseń?

Irhak:
głowa bez poroża, ale z cechami zarówno małpimi jak i wilczymi
Zgodzę się z Kastorem - poroże i nieco łosiowata głowa nadałyby mu dość niepokojącego wyglądu. Myślałem też nad tym, czy nie wyglądałby fajnie z pewnymi cechami gargantuana z H4...

Irhak:
tułów masywny, miesisty...
Mięso, mięso... Po co ciągle mięso? Diabły wyglądają też niepokojąco, choć są wyjątkowo chude. Sam tors i może ręce dałbym nagie i wytatuowane, za to ramiona i plecy okryte gęstym futrem.

Hm, żeby to wszystko dobrze zobrazować, musiałbym go chyba naszkicować...

Kastore PW
20 czerwca 2013, 17:40
Hobbit:
A co powiecie na jakąś broń, np. włócznię?
Myślę, że raczej nie. To rani w brutalny sposób jego dzikość. :P
Hobbit:
Nieulepszony biały, ulepszony rudy może? Właśnie po to, by uniknąć porównywania z behemotami.
Tylko nie rudy! Właściwie to oba mogą być brązowe. Ulepszony będzie po prostu jasnobrązowy i będzie miał więcej malowideł na sobie.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 17:42
Kastore_pl:
Myślę, że raczej nie. To rani w brutalny sposób jego dzikość. :P
Czy ja wiem... Ta włócznia może być bardzo prymitywna. :P

Kastore_pl:
Tylko nie rudy!
Why?

Kastore PW
20 czerwca 2013, 17:47
Hobbit:
Czy ja wiem... Ta włócznia może być bardzo prymitywna.
Wolałbym jednak bez broni. Uważam, że Wendigo powinien mieć bardzo długie szpony (jak Lady Gaga :P).
Hobbit:
Why?
Wyglądało by to śmiesznie. Zwłaszcza w zestawieniu z innymi jednostkami.

Irhak PW
20 czerwca 2013, 17:51
Cytat:
Wyglądało by to śmiesznie. Zwłaszcza w zestawieniu z innymi jednostkami.
A ja powiem, że po właśnie terenach białych :P grasuje potwór o czerwono-burym kolorze :P Czemu więc miałoby to wyglądać śmiesznie?

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2013, 17:57
Jeśli przez "rudy" masz na myśli "jaskrawy pomarańczowy", to i owszem - śmiesznie by wyglądało. Takie lisy na ten przykład jednak jaskrawe nie są. :P



Jakieś lisie cechy mogą być również użyte w przedstawieniu niektórych stworów z Vori (niekoniecznie Wendigo).

Ogólnie uważam, że barwy Vori powinny bazować wokół barwy białej, lodowato jasnego błękitu i rudawobrązowych odcieni. Same kolory śniegu znudziłyby się bardzo szybko, zaś rudy i brąz kojarzyłyby się z Gelu (oraz z Wikingami) i przy okazji nadałyby pewnej dzikości wszystkim jednostkom, zachowując wciąż przy tym ich dostojny charakter.

A inne jednostki... Dżiz, i tak mamy całą tęczę kolorów wśród wszystkich jednostek, w czym taki rudy miałby być gorszy od innych? :P

Kastore PW
20 czerwca 2013, 17:57
Irhak:
A ja powiem, że po właśnie terenach białych :P grasuje potwór o czerwono-burym kolorze :P Czemu więc miałoby to wyglądać śmiesznie?
Według mnie szary pasuje lepiej i do innych jednostek (czarny smok z MMHVI :P) i do klimatu Vori.

Shin0bi PW
20 czerwca 2013, 18:03
Uważam, że dobrze by było, gdyby Wendigo był bardzo chudy, tak jak jest opisywany w legendach. Jego żebra powinny być dobrze widoczne, choć może faktycznie będą budzić skojarzenia z nieumarłymi - choć de facto nie jest to przecież martwiak, lecz duch lub po prostu przemieniony człowiek (w zależności od podania)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel