Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26

Dru PW
9 maja 2013, 20:24
Witam

Jakiś czas temu w innym temacie poruszyłem sprawę zamku Vori, który był tworzony przez ekipę Two Islands do której należałem. Minęło parę ładnych lat odkąd ekipa nie funkcjonuje i nie zajmuje się owym projektem. Postanowiłem udostępnić zebrane przeze mnie do tej pory materiały, żeby włożone w nie prace nie poszły całkowicie w zapomnienie. Paczka zawiera w sobie trochę, jednostek, podkładów muzycznych, scenariuszy, portretów bohaterów i niekompletny ekran miasta.
http://www.ti.acidcave.net/vori.zip

Próbka materiałów:
http://imageshack.us/photo/my-images/32/portrety.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/12/townci.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/856/town2v.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/822/lineupw.jpg

Jak widać na upartego połowa jednostek była by gotowa, trzeba tylko dorobić drugą połowę i jeśli starczy sił to poprawić stare jednostki :P Ekran miasta jest bardzo niekompletny i można zrobić go od nowa, lub dorobić do niego budynki.

Chciałbym by ten projekt był otwarty i każdy mógł dodać swoją cegiełkę żeby kawałek po kawału stworzyć coś ciekawego :) Decyzje co powinno przejść, a co nie, będziemy rozstrzygać poprzez demokratyczne głosowanie :P

Pozdrawiam

AmiDaDeer PW
9 maja 2013, 20:35
Tak właściwie to czy dałem Ci pozwolenie na publikację materiałów mojego autorstwa? :P

Nie żebym chciał to do czegokolwiek wykorzystać - możesz robić z tym co chcesz, i tak jest przestarzałe. :P

Kastore PW
9 maja 2013, 21:56
Cóż, życzę powodzenia Dru. :P

Altair PW
9 maja 2013, 23:20
Prędzej na Heroes Community można znaleźć grafików niż tu. ;)

Dru PW
10 maja 2013, 05:26
Cytat:
właściwie to czy dałem Ci pozwolenie na publikację materiałów mojego autorstwa? :P

Nie żebym chciał to do czegokolwiek wykorzystać - możesz robić z tym co chcesz, i tak jest przestarzałe. :P

Nie dałeś, ale skoro i tak jest Ci to obojętne to się nie czepiaj :P

Cytat:
Cóż, życzę powodzenia Dru. :P
Mi nie życz powodzenia bo ja się tym bezpośrednio nie zajmuje. Ja tylko udostępniłem materiały jakie zebrałem, a które mogą komuś się przydać do ukończenia tego miasta.

Pointer PW
10 maja 2013, 09:56
Hmmm... Nie to, żebym miał coś przeciwko, nowe miasto zawsze się przyda, ale...
Odnoszę wrażenie, że to miasto to po prostu zlepek wszystkiego, co było dostępne.

Po 1.: Miasto Vori nie kojarzy mi się w ogóle ze śniegiem i lodem, a raczej z mrocznymi elfami, ale swoją drogą można by wykorzystać tło miasta i pojedyncze budynki do tworzenia miasta Kronverk, którego zresztą jestem wielkim zwolennikiem i może wkrótce nawet bym się powoli wziął za nie.

Po 2.: Bohaterowie jak najbardziej pasują mi do mrocznych elfów, ale... czy ja przypadkiem nie dodałem już miasta mrocznych elfów do VCMI??? Hmm... No tak, dodałem, przecież to Grove :P

Po 3.: Czy te jednostki mają już pełne animacje czy to tylko projekt, a animację trzeba dorobić dopiero? Jeśli animacje już są, to patrz pkt. 1.

Po 4.: Część budynków to budynki żywcem wycięte z h4 z miasta natury, a takie miasto też już mamy do VCMI - Preserve. I w Preserve wygląda to o tyle lepiej, że budynki i tło są wzięte TYLKO z miasta natury, ewentualnie dorobione/przerobione w tym samym klimacie, natomiast tu ni czorta nie pasują mi niektóre z tych budynków do lodowego tła... Może już lepiej wrzucić wszystko z miasta Ładu z h4???

To oczywiście tylko moja subiektywna opinia, ale mam nieskromne wrażenie, że nie sposób się z nią nie zgodzić :P

witchking PW
10 maja 2013, 10:10
Nie mogę zgodzić się z pierwszym punktem. Vori to lodowa wyspa a mieszkające tam elfy wcale nie są mrocznymi. Warto też nadmienić, że Kronverk prawdopodobnie też przedstawia zamek na Vori. Wskazuje na to szkic tego elfa:


Translator tłumaczy mi jego podpis jako "Elf Vorya"

Pointer PW
10 maja 2013, 10:38
Ok, mój błąd. Nie doczytałem informacji o Vori, ale... W takim razie bohaterowie w tych wizerunkach mi nie pasują w ogóle do tego miasta. A co do Kronverk, to jakoś kojarzy mi się on w 100% z krasnoludami i ewentualnie śnieżnymi bestiami, a nie z elfami. Elf w Kronverk jakoś mi nie leży totalnie...

Fandor PW
10 maja 2013, 12:29
Pointer, z tego co widzę to sam nie wiesz jakie miasta dodajesz/chcesz dodać do vcmi :P. A mi osobiście idea Vori znacznie bardziej się podoba niż Kronverku i myślę że zabranie ekranów miast i bohaterów tylko po to by dodać Kronverk było by nie sprawiedliwe wobec ludzi pracujących wcześniej nad tym projektem. Fakt że usunął bym wszystkie rendery z H4 ale reszta nie jest zła tylko trzeba ją czymś uzupełnić co będzie miało podobny klimat.

Pointer PW
10 maja 2013, 14:06
@fandor510

Moje zastanowienie nad tym jakie miasto dodałem (pkt 2. mojej wypowiedzi) nie wynika z faktu, że nie wiem. To się nazywa sarkazm, jakbyś nie zauważył :P

A co do sprawiedliwości... Może masz rację, byłoby to nie fair, więc można oczywiście Kronverk zrobić od zera, ale nadal obstaję przy swoim: Kronverk jak najbardziej tak, natomiast Vori... No cóż, w takim razie trzeba je mocno poprawić. No i wtedy będą już 3 śnieżne/lodowe miasta... Trochę dużo.

Matheo PW
10 maja 2013, 14:20
Po pierwsze. Trzeba by było ustalić fabułę dotyczącą tego miasta, bez tego ani rusz. Wtedy będzie wiadomo, na czym się wzorować tworząc jednostki, bohaterów i miasto.

Po drugie, ekran miasta trzeba zrobić od nowa. Jeśli projekt ma być traktowany poważnie, ekran miasta nie może tak wyglądać.

Po trzecie, uważam, że byłoby super, gdyby użytkownicy Kwasowej Groty, znów zrobili coś razem. Teraz, dodanie miasta do gry, nie jest już marzeniem ściętej głowy.

Altair PW
10 maja 2013, 14:55
Cytat:
Po pierwsze. Trzeba by było ustalić fabułę dotyczącą tego miasta, bez tego ani rusz. Wtedy będzie wiadomo, na czym się wzorować tworząc jednostki, bohaterów i miasto

Fabuła została stworzona już dawno temu, ale to akurat problemem nie jest. Problemem jest brak grafik. ;)

Matheo PW
10 maja 2013, 15:23
A macie tą fabułę :) Przydało by się to opublikować :)

Irhak PW
10 maja 2013, 15:45
Cytat:
Przydało by się to opublikować :)
Jeżeli to to co myślę to masz :P

AmiDaDeer PW
10 maja 2013, 15:52
A po co psuć sobie niespodziankę? Jak najszybsza publikacja nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem.

Dru:
Nie dałeś, ale skoro i tak jest Ci to obojętne to się nie czepiaj :P
Chodziło mi o czystą uprzejmość.

Pointer:
czy ja przypadkiem nie dodałem już miasta mrocznych elfów do VCMI??? Hmm... No tak, dodałem, przecież to Grove :P
...w którym nie ma mrocznych elfów. :D

witchking:
Warto też nadmienić, że Kronverk prawdopodobnie też przedstawia zamek na Vori.
Co prawda oficjalna fabuła Kronverku jest nieco przestarzała, ale o ile dobrze rozumiem to mowa jest o krasnoludach oraz ich towarzyszach (frostlingi, czyli "zimniołki", i inne rasy) ulokowanych w górach w północnej części Erathii (gdzie konkretnie - nie mam bladego pojęcia). Jest to więc dość blisko lodowców Vori, ale nie na samej wyspie.

Altair PW
10 maja 2013, 16:36
Cytat:
A macie tą fabułę :) Przydało by się to opublikować :)

Tylko po co? Jeśli ktoś jest fanem serii MM to nie trudno się domyślić głównych wątków:
- Wojna Lodowych gigantów z Minotaurami
- Nowa "Szara Magia"/Magia gwiazd / Śnieżne Elfy (żadne mroczne)
- Dziwne anomalie klimatyczne/czasowe Na Vori
- Nowe stworzenia z unikalnymi skillami (zamrożenie)
- Oraz oczywiście Ostrze Mrozu i cała kampania z tym związana :)


misio11 PW
10 maja 2013, 18:03
Jak to zainstalować?

Matheo PW
10 maja 2013, 18:04
Cytat:
A macie tą fabułę :) Przydało by się to opublikować :)
Cytat:
Tylko po co?
Cytat:
Śnieżne Elfy (żadne mroczne)

No właśnie po to :) Żeby nie było nieporozumień.



@misio11 Ten projekt nigdy nie doczekał się wersji grywalnej. Przydałoby się to zmienić...

witchking PW
20 maja 2013, 11:14
Kiedyś wykonałem takie modele z myślą o Vori. Niestety nie mają animacji:



I jeszcze jedną wersje ulepszenia:


Macie jakieś uwagi? W przyszłości może je poprawie wedle waszych sugestii i dorobię animacje.

Shael PW
20 maja 2013, 11:24
Bez hełmu według mnie wyglądał by lepiej :). Tak bardziej hmm dziko, nie do końca ucywilizowany. Bo rozumiem że to olbrzym? I można by ten kilt (?), z metalowego zmienić na jakieś skóry (w podstawowej wersji).
Wersja z tarczą w ogóle nie pasuje, lepiej bez i wtedy ten młot/maczuga dwuręczny :)
Ogólnie bardzo dobrze :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI/gdybanie] Zamek Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel