Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 195 - 196 - 197 ... 200 - 201 - 202

Kuririn PW
11 listopada 2020, 21:27
avatar:
chociaż szkoda, że brakło miejsca na animację rzucania zaklęcia...
Jak wiesz, VCMI tego nie obsługuje :/

avatar PW
11 listopada 2020, 21:31
Obsługuje!

Drwal PW
11 listopada 2020, 21:34
W takim razie jesteśmy opóźnieni. Poprawimy się w następnym filmie.

Trith PW
12 listopada 2020, 15:51
Dla rzucania zaklęć animacja działała, ale pamiętam że jeszcze przynajmniej pół temu umiejętność 'wskrześ jako' nie używało żadnej animacji. Niech ktoś mnie poprawi czy to się zmieniło.

Kuririn PW
12 listopada 2020, 18:35
Animacje typu - rzucenia czaru, jak i 2-hex, nie wyświetla się w VCMI.

Drwal PW
14 listopada 2020, 16:01
Porównanie golemów z HotA i Kuririna.


AmiDaDeer PW
14 listopada 2020, 17:54
Z modelem Kuririna widzę dwa problemy, które skłaniają mnie mimo wszystko do wybrania modelu od HotA Crew:

1. Za bardzo przypomina budową tytana, zwłaszcza jeśli chodzi o hełm. O ile rozumiem, że to ma być ulepszenie żelaznego golema, tak ten pióropusz jest według mnie zbędny.

2. Tekstury/oświetlenie są u HotA Crew o wiele lepsze. Golem Kuririna jest strasznie sterylny, nie przypomina za bardzo metalu. HotA stalowy golem, mimo monotonnych barw, pod tym względem wygląda o wiele profesjonalniej, na poziomie modeli od NWC z okresu H3-H4.

**

Moje sugestie:

- wywalić pióropusz, w zamian dodać jakieś ozdobniki (może nawet w innym kolorze niż reszta golema? U złotego to zadziałało doskonale)
- dobrać jakąś teksturę brudnej stali, nie ograniczając się do bumpmappingu (tu mogę służyć pomocą w razie problemów)
- zabawić się ze źródłami światła na scenie; może oprócz światła przy kamerze dać też drugą "lampę" za samym modelem, która emitowałaby "światło" o ciemno-szaro-niebieskim kolorze?

Lord Hawk PW
15 listopada 2020, 00:51
Hobbicus:
1. Za bardzo przypomina budową tytana, zwłaszcza jeśli chodzi o hełm. O ile rozumiem, że to ma być ulepszenie żelaznego golema, tak ten pióropusz jest według mnie zbędny.

oraz

- wywalić pióropusz, w zamian dodać jakieś ozdobniki (może nawet w innym kolorze niż reszta golema? U złotego to zadziałało doskonale)

O ile nic się nie zmieniło, to ten nowy golem ma się nazywać "tytanowy golem", więc takie nawiązanie do jednostki tytana, tym bardziej z tego samego miasta, wydaje się właśnie wyjątkowo pomysłowe i celne. Gdyż odróżnia się wystarczająco od żelaznego, to jeszcze to taka gra słów, że tytanowy, to nie tylko od metalu, ale też że nawiązujący do tytana.

Hobbicus:
- dobrać jakąś teksturę brudnej stali, nie ograniczając się do bumpmappingu (tu mogę służyć pomocą w razie problemów)

Tutaj mogę się tylko powtórzyć, że skoro to tytanowy golem, to powinien być z innego metalu niż stalowy. Więc jeśli by nawiązywał jeśli chodzi o materiał do stalowego, nie będąc nim, to byłby to krok w złą stronę. No chyba że tak tylko napisałeś, a chodzi Ci o inny rodzaj metalu, wtedy ok, ale nie stali, a przynajmniej do momentu gdy oba nie będą się nazywać stalowymi golemami.

avatar PW
15 listopada 2020, 09:08
Dla mnie w sumie też "werdykt" rozbija o nazewnictwo. Model Kuririna, gdyby miał być stalowym golemem, byłby fatalny. Jako Tytanowy golem - też nie za fajnie, gdyż stopy metalu z tytanem są białawe i mocno metaliczne. O wiele bardziej pasuje tu określenie Kobaltowy golem, ze względu na to, że siarczki kobaltu mają podobną fakturę. I jego wygląd przywodzi mi na myśl skojarzenia z terakotową armią.

Takie golem golemowi nierówny, to dwie jednostki do zupełnie innych celów. Ten hotowski miał być szybszą wersją golema, by przeciwdziałać pewnym sytuacjom w bankach i trzeba przyznać, że model jest 'lekki'. Rzecz Kuririna, planowana jako drugie ulepszenie - w logiczny sposób kontynuuje zwalistość golemią.

Kuririn PW
18 listopada 2020, 10:38
Golemy golemy:


Golem podkreślony krechą, jest renderem z wersji blendera 2.91, zaś z lewej strony, ze starej wersji(na której robiłem wszystko (jak dotąd) Mam nadzieje, że na plus.

Temat wariacji mieszania kolorów, jestem na nie, ponieważ podstawa jak i ulepszenie są zrobione z jednego materiału (oryginalnie tekstura UV - Map) czy jak to się kiedyś nazywało.

Zmiana w hełmie - tutaj ozdobniki, jak wspomniał Hobbicus, lecz prosiłbym o sugestie - graficzne.

Dodam również, że nowego blendera zacząłem pomału ogarniać...


Drwal PW
18 listopada 2020, 11:30
Nic nie zmieniałeś w modelu i tylko dzięki renderowaniu osiągnąłeś taki efekt?

Kuririn PW
18 listopada 2020, 11:47
Modelu nie dotykałem :P

Fandor PW
18 listopada 2020, 15:26
Mam wrażenie, że stary Blender renderuje bardziej Heroesowo :D chociaż to kwestia przyzwyczajenia może.

DragonKing PW
20 listopada 2020, 06:48
Wg. mnie ten stary był wyraźniejszy i bardziej heroesowy. Ja bym po prostu zostawił starą wersję, myślę, że jest dobra. To gra fantasy, a nie idealne odwzorowanie rzeczywistości, więc myślę, że i nazwa jest OK.

Kastore PW
20 listopada 2020, 11:32
Nowy jest lepszy.

VIP PW
20 listopada 2020, 12:26
Stary lepszy. Ciekawe w sumie jak by wyglądał na starszych wersjach blendera w takim razie hmm :P.

Edit.
I ogólnie zgadzam się z tym, że model wydaje się ulepszeniem golema z HOTY :D.

Erui PW
20 listopada 2020, 18:59
Nowy lepszy. Bardziej metaliczny, lepiej wypolerowany.

AmiDaDeer PW
20 listopada 2020, 19:07
I ja też uważam, że nowy lepszy - bardziej się kojarzy z metalem, niż stary, który bardziej przypomina glinę.

Fandor PW
20 listopada 2020, 19:45
Ja się nie skupiłem tutaj na materiale i efektach z nim związanych, ale na samym modelu, czy jakiejś perspektywie. Mam wrażenie, że ta starsza wersja pod tym kątem bardziej pasuje do H3, ale to może być tylko moje marudzenie i jakieś zwidy.

Kastore PW
21 listopada 2020, 23:41
Nowa jest wyraźniejsza.
strona: 1 - 2 - 3 ... 195 - 196 - 197 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel