Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 182 - 183 - 184 ... 200 - 201 - 202

Trith PW
14 grudnia 2019, 19:35
Też jestem na tak dla materiałowej spódnicy dla konia. Nie podoba mi się jednak kilka rzeczy:
- czerwone ślepia
- kolce jak u nosorożca na masce konia
- sama maska jest zbyt wypukła przez co koń ma łeb jak pocisk, spróbowałbym ją nieco wyrzeźbić by było więcej kształtu tak jak w oryginalnych czempionach.

Tak wyraźne kolce mi nie pasują do Zamku, dałbym jakieś inne dyngsy na maskę, może ewentualnie jakieś skrzydełka hełmowe nawet.

Eggyslav PW
15 grudnia 2019, 12:35
Nawet jeśli poprzednik miał kolce i czerwone oczy?

Trith PW
15 grudnia 2019, 13:05
Niby gdzie?

Erui PW
15 grudnia 2019, 14:47
Pierwszy ale oczy bym zmienił na niebieskie.

Kastore PW
15 grudnia 2019, 14:50
A nie może mieć takich jak normalne zwierzę?

Droopy PW
15 grudnia 2019, 16:27
Czerwone oczy i kolce jest już widoczny na okładce gry Heroes 3 i fajnie pasuje tutaj tez wiec jak najbardziej zostałbym za oczami oraz "kolcami"

Kastore PW
15 grudnia 2019, 16:30
Przepraszam, czy to jest jakiś koń z piekła, że ma mieć świecące, czerwone oczy?

Święty Majkyl PW
15 grudnia 2019, 17:34
A skąd wiadomo czy to oczy, czy czerwone wizjery w naczółku, bo oczy u konia są tak samo podatne na odłamki jak u rycerza?:) Wersja na Facebooku jest dobra, tylko te głupawe niby-ostrza na bokach kopii są bezsensowne a jeszcze jak się rozmyją w grze, to się kopia zmieni w jakąś maczugę.

Kuririn PW
15 grudnia 2019, 18:24
Erui:
Pierwszy ale oczy bym zmienił na niebieskie jak u Gryfów Królewskich.
Gryfy mają zielone oczy, przynajmniej królewski.

Nie wiem czy ostatecznie, lecz wszystko się może zdarzyć.


Nie wiem czy to tak leciało, ale zacytuje:
"Zepsuć, i zrobić od nowa - bo się da"!

Erui PW
15 grudnia 2019, 19:00
A racja, post zedytowałem. Co do kopii to dodatkowe ostrza rzeczywiście nie pasują. Pióropusz pasuje.

Kertra PW
15 grudnia 2019, 19:56
A nie można dać po prostu ciemnych oczu? Co jak co, ale konie mają akurat ciemne. Natomiast mi się włócznia rycerska podoba, ale już pióropusz nie za bardzo.

Chciałem jeszcze na coś zwrócić uwagę. Nie wiem jakie jest twoje drugie ulepszenie Mantykory i czy czasem nie było wzmianki na ten temat, ale prawidłowa nazwa dla ulepszonej Mantykory to Skorpikora. Chimera nigdy nie występowała w Trójce. Skorpikora po prostu została tak mylnie nazwana. Chimera dla mnie natomiast jest stworem o głowie: lwa, tułowiu kozy i ogonie węża. Często jest też ukazywana ze skrzydłami orła, i dodatkowych dwóch głowach, kozy i smoka. Dlatego proponuje, aby zrobić na ten wzór prawdziwą Chimerę, drugie ulepszenie Mantykory.

Oczywiście nie wiem czy rozmawialiście już na ten temat, dlatego napisałem swoje przemyślenie. :)

Dren PW
15 grudnia 2019, 20:03
Wygląda wspaniale, nie jestem pewny tylko tych ostrzy na włócznio-lanco-czymś.

Lord Hawk PW
15 grudnia 2019, 20:53
Popieram przedmówce, pióropusz zdecydowanie na plus [oryginalny i ciekawy pomysł], oczy zmienione z czerwonych też na plus. Tylko broń ciut przesadzona, tzn. jeszcze te ostrze na czubku pasuje, ale fragmenty "halabardowe" chyba zbędne.

Kuririn PW
15 grudnia 2019, 21:00
Z tą lancą pomyśle, ponieważ podstawa jak i ulepszenie ma taka sama, czyli bez zmian.
Tutaj się troszkę pobawiłem w modelowanie, chociaż przyznam, nie bawiłem się materiałami metalu dla tych fragmentów, zobaczymy jak to wyjdzie.

Fandor PW
16 grudnia 2019, 06:22
Mi się wyjątkowo podoba cały ten model. W sensie generalnie większość modeli Kuriego mi się podoba, ale jestem raczej minimalistą, a ten dostał spory zastrzyk dodatków. Nawet ta lanca mi się podoba, bo niby jest duża, ale jakby pasuje do rozmachu całej jednostki - cała jednostka jest bardzo masywna, to i nie przeszkadza masywna broń, jakby była mała wręcz by komicznie wyglądała.
Aczkolwiek pióropusz na koniu mnie nie przekonuje, ale chyba jestem w mniejszości.

Warmonger PW
16 grudnia 2019, 08:49
Włócznia strasznie kiczowata. Natomiast pióropusz to moim zdaniem dobry pomysł, ale w tym momencie wygląda trochę niewyraźnie podczas animacji.

Eggyslav PW
16 grudnia 2019, 10:37
Zgadzam się z innymi, że topory na kopii są zbędne, już lepszy by był proporczyk albo flaga zawieszona pod ostrzem:





Czy chociażby:




zmudziak22 PW
16 grudnia 2019, 12:55
Może Czempion/Paladyn, miałby uzbrojenie i broń jak na okładce podstawki. A pomysł na czerwone oczy rumaka, to chyba był zaczerpany z okładki.

Lord Hawk PW
16 grudnia 2019, 16:00
Myślę że chempion z okładki ma symbolizować nie tyle samą jednostkę, a raczej "dowódce", rycerza, stąd też te zmiany wyglądu, bo poza samymi czerwonymi oczami oraz kolcami na "hełmie" konia to także polecam spojrzeć na jego broń, czyli miecz a nie lanca/kopia.

Trith PW
16 grudnia 2019, 17:07
Czempion na okładce mógł być po prostu wczesną wersją lub zmodyfikowaną grafiką promocyjną.
Mroczny rycerz ma konia z kolcami na masce i czerwonymi oczami, oraz miecz w ręce, pewnie wzięli ten model jako bazę do czempiona, a w późniejszych szlifach modelu do gry dopasowali bardziej do estetyki frakcji. Tylko grafiki promocyjnej może nie chcieli renderować na nowo/już poszła do drukarni.

Moim zdaniem to zamyka sprawę.
strona: 1 - 2 - 3 ... 182 - 183 - 184 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel