Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36 - 37

Yokone PW
8 maja 2014, 20:50
Siemka,
Ostatnio postanowiłem wrócić do karcianek i przypomniałem sobie o DoC. Grałem już w nią kiedyś (chyba to były jej początki, czas gdy dużo youtube'rów ją nagrywało), a teraz zauważam ciekawe zmiany. Jedną z nich jest wybór jednej z aż 5 (a były 3 ) talii którą chce się grać na początku. Zauważyłem że można wybrać Świątynie, talie którą bardzo lubiłem oglądać i podobają mi się jej zdolności kontroli pola oraz honor .
Moje główne pytanie to: opłaca się brać świątynie na początku? Bardzo chciałbym nią grać już teraz, a pewnie nie będę grał w DoC tak często by na nią uzbierać ''hajsu''. A może jednak ''przeboleć'' inną talie, która możliwe lepiej gra się na początku i poczekać na Świątynię? Co polecacie mi zrobić?
Pozdrawiam

TopFunny525 PW
8 maja 2014, 22:05
Tak więc nie wiem, czy post aktualny, ale postaram się odpowiedzieć...

Jak najbardziej polecam świątynie. Raz, że ma świetne zdolności do unieruchamiania stworów (co jest wręcz wielką bolączką w przypadku Ishumy). Dwa posiada zdolności do całkowitego kontrolowania pola bitwy (chociażby flinta oraz łuty szczęścia takie jak labirynt mrozu). Jednocześnie świątynia ma też całkiem dobrego bohatera na sam start, który w przyszłości po otrzymaniu lodowych drzazg i pieśni straceńców, jest w stanie w ciągu jednej tury wyczyścić pole bitwy. Ogólnie, świątynie polecam najbardziej ze wszystkich decków, świetnie kontroluje stół i potrafi sporo namieszać. Ew. jeżeli dalej się zastanawiasz, to w grę może wchodzić Inferno, które jest bardzo prostą talią naporową i jeżeli grałeś w MTG, to działa w zupełności jak czerwona/biała talia naporowa.

EDIT :

Odnośnie innych talii...

O Inferno wspomniałem. Heaven jak na sam początek polecam tylko tym, którzy mają mocne nerwy, albo są nieźli w karcianki, ponieważ Heaven jest najgorszą talią do wyboru na sam start, już zdecydowanie lepiej jest zacząć oszczędzać golda i zakupić sobie deck kierana. Nekropolia jest to talia o nazwie "czym cię lepiej udupić? Infekcją, Pieczęcią Śmierci czy Okaleczeniem"? XD (przepraszam za słownictwo), więc polecam gdy lubisz się bawić w całkowite znęcanie się nad przeciwnikiem. Twierdza jest moim zdaniem średniakiem, średni wybór kart i moim zdaniem dalej przegrywa w starciu z Sanktuarium i Inferno. Jednak jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Heaven.

Tak więc uważam, że powinieneś się zastanowić nad wyborem między Świątynią a Inferno. Jednak moim zdaniem, powinieneś wybrać Świątynie

Mam nadzieję, że moja skromna opinia się przyda :).

Pozdrawiam

Yokone PW
8 maja 2014, 22:10
@up Wielkie dzięki za odpowiedź i przekonanie mnie do Świątyni :D
PS. Serio DoC zrobiło się pay to win? Jeśli tak to trochę głupio :I chociaż do pogrania od czasu do czasu nie jest to wadą.

TopFunny525 PW
8 maja 2014, 22:18
Yokone:
@up Wielkie dzięki za odpowiedź i przekonanie mnie do Świątyni :D

Proszę, nie trzeba dziękować :).

Yokone:
PS. Serio DoC zrobiło się pay to win?

Niestety tak, po wydaniu Serca Koszmarów, świat DoCa został wywrócony do góry nogami. Teraz, jedyne pakiety które możesz kupić za złoto, to BS2 oraz HoN. Resztę musisz kupić za pieczęcie, których już nie zdobędziesz za lvl upy. Tak więc niestety, DoC stał się grą P2W. Mimo, iż można zdobywać pakiety podczas wygrywania gier w kampanii, ale potrzebujesz minimum 6 frakcji aby to zrobić. A nie każdy ma 6 frakcji, do wyboru aby przejść kampanię :/

Yokone:
Jeśli tak to trochę głupio :I chociaż do pogrania od czasu do czasu nie jest to wadą.

Moim zdaniem w DoC dalej da radę grać. Jednak jeżeli jesteś początkującym, który dopiero co zaczyna, to w przyszłości możesz mieć problemy z kolekcjonowaniem kart.
Pozdrawiam :)

SamickPL PW
10 maja 2014, 15:17
Mam takie głupie pytanie, jak działa Wielki żywiołak ziemi?

TopFunny525 PW
10 maja 2014, 15:37
SamickPL:
Mam takie głupie pytanie, jak działa Wielki żywiołak ziemi?

Lecznicza moc żywiołu ziemii - Jeżeli ktoś go zaatakuje za pomocą zaklęć magii ziemi (np.: Rój Insektów), to zamiast dostać obrażenia, leczy się.

Fortyfikacja, jednostki ustawione za żywiołakiem ziemii nie mogą zostać zaatakowane bojowo (zaklęcia na nie działają, jedynie obrażenia z dystansu czy też wręcz ich nie sięgają).

Czy o to tobie chodziło?

Pozdrawiam

Kammer PW
10 maja 2014, 17:38
Niestety, liczniki trucizny (mimo powiązania z magią ziemi) nie leczą Większego żywiołaka ziemi, lecz zadają mu normalne obrażenia.

SamickPL PW
11 maja 2014, 02:47
Ta zdolność fortyfikacja mnie gnębi. Czy ta niemożność zaatakowania stwora za żywiołakiem dotyczy także samego żywiołaka?

Hayven PW
11 maja 2014, 11:26
Nie, po prostu Żywiołak działa, jakby był murem, czyli trzeba go zniszczyć, zanim będziemy mogli zaatakować tego, co chowa się za nim. Samego żywiołaka można atakować.

Kammer PW
11 maja 2014, 12:52
Takie samofortyfikowanie się byłoby przecież niesamowicie OP. Na szczęście tak to nie działa.

Demoterium PW
15 maja 2014, 19:03
Mam taki komunikat: Logowanie nieudane z nieznanych powodów. Stan serwerów niby OK, ale gra nie wchodzi. Czy ktoś(wszyscy) ma(mają) podobny problem?

Alistair PW
15 maja 2014, 19:39
Mam podobnie, tzn. nie mam żadnego komunikatu, ale nie mogę wejść do gry. Przycisk jest nieaktywny, a stan serwera jest na czerwono. Próbowałem już kilkakrotnie, ale bez zmian, tylko raz stan serwera był na pomarańczowo.

EDIT 19:54

Przed chwilą wszedłem do gry, nie wiem czy to było chwilowe.

Demoterium PW
15 maja 2014, 20:31
Teraz działa wszystko poprawnie.

janosiqq PW
20 maja 2014, 10:03
Witam

Jako ze jestem nowy to mam pare pytan, na ktore mam nadzieje dostane odpowiedzi. Niestety nie moge obiecac, ze pytan nie bedzie wiecej ;)

Wybralem frakcje Nekro, zagralem 6 pierwszych gierek (albo bylo odrotnie), rozpakowalem 3 pakiety, ktore jakims cudem sie znalazly u mnie i przypadkowo kupilem pakiet zestawu podstawowego 2 za 15k golda. Myslalem ze po nacisnieciu KUP bedzie jeszcze jakies potwierdzenie, ale sprawa sie rypla, kobylka u plota.

A teraz pytania:
1. Majac bohatera Nekro, moge miec w talii tylko karty nekro? A neutralne? Innych frakcji na chlopski rozum nie moge miec?
2. Majac bohatera ze szkolami ciemnosci i wody moge uzywac tylko kart z tych szkol?
3. Wybierajac Nekro dostalem na starcie spora ilosc kart. Czy te same karty sa w "Talia Startowa Nekro" i czy kupujac raz Talie Startowa np Nekro, mozna kupic jeszcze raz ta sama Talie Startowa, a jezeli tak to czy dostane identyczne karty? Czy moze za kazdym razem kupujac Talie Startowa jest szansa na otrzymanie innych kart?
4. Co oplaca sie kupowac nowemu za gold. Wyczytalem, ze Pakiet Zestawu Podstawowego. A co z kupnem Gotowych Talii? Oplaca sie? Teraz mam 30k zlota i nie wiem czy sepic i zbierac do 50k golda, czy zakupic kolejne dwa pakiety Zestawu Podstawowego za 15k kazdy.
5. W opcjach "Tworzenie Talii" w zakladce "Tworzenie Formatu" sa trzy opcje. Otwarty, Standardowy i Tygodniowy. Co to znaczy i z czym to sie je?
6. Kazdego dnia po zalogowaniu moge odebrac nagrode, badz zostawic ja na nastepny dzien by sie powiekszyla. Czy musze tylko sie zalogowac, czy tez musze cos zagrac? 7 dnia jest najwieksza nagroda do odebrania. Czy jezeli 7 dnia jej nie odbiore to 8 dnia nawet jak sie zaloguje nagroda przepada i licznik bije od nowa, czy tez utrzymuje sie nagroda z 7 dnia do momentu jej odebrania?
7. Jak mozna zdobyc innych Bohaterow? W ktorych pakietach/zestawach sa i w ktorych jest najwieksza szansa na ich trafienie? Czy jezeli wybralem frakcje Nekro, to czy moge grac rowniez innymi frakcjami, a jezeli tak, to czy sa jakies ograniczenia przez to, ze wybralem na poczatku Nekro?

Tak na szybko to chyba tyle. Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
20 maja 2014, 11:52
Cytat:
1. Majac bohatera Nekro, moge miec w talii tylko karty nekro? A neutralne? Innych frakcji na chlopski rozum nie moge miec?

Ogólnie się zgadza. Grając Nekropolią w talii możesz mieć karty Nekropolii oraz Neutralne. Można jeszcze wspomnieć o dwóch rzeczach:
1. Karty Wydarzeń są uniwersalne i nie mają żadnej przynależności
2. Karty Zaklęć zależą od szkół magii bohatera, a nie bezpośrednio od frakcji

Cytat:
2. Majac bohatera ze szkolami ciemnosci i wody moge uzywac tylko kart z tych szkol?

Tak.

Cytat:
3. Wybierajac Nekro dostalem na starcie spora ilosc kart. Czy te same karty sa w "Talia Startowa Nekro" i czy kupujac raz Talie Startowa np Nekro, mozna kupic jeszcze raz ta sama Talie Startowa, a jezeli tak to czy dostane identyczne karty? Czy moze za kazdym razem kupujac Talie Startowa jest szansa na otrzymanie innych kart?

Talie startowe są dokładnie określone. W sklepie przy każdej z nich jest mała ikona lupy - kliknij, aby zobaczyć tę specyfikację. Nie widzę powodu, dla którego warto byłoby kupować drugą talię startową tej samej frakcji.

Cytat:
4. Co oplaca sie kupowac nowemu za gold. Wyczytalem, ze Pakiet Zestawu Podstawowego. A co z kupnem Gotowych Talii? Oplaca sie? Teraz mam 30k zlota i nie wiem czy sepic i zbierac do 50k golda, czy zakupic kolejne dwa pakiety Zestawu Podstawowego za 15k kazdy.

Talie podstawowe są "bardzo" podstawowe. Te karty i tak będziesz dostawał w pakietach i będziesz miał ich dosyć. W pakietach jednak znajdziesz również bardziej użyteczne karty. Na dłuższą metę opłaca się posiadać talię każdej frakcji, chociażby ze względu na kampanie, ale raczej nie od razu. Najpierw zbuduj solidną talię jednej frakcji. Pakiet zestawu podstawowego jest OK, ale ciekawsze i często silniejsze karty znajdziesz w pakiecie z dodatku Heart of Nightmares.

Cytat:
5. W opcjach "Tworzenie Talii" w zakladce "Tworzenie Formatu" sa trzy opcje. Otwarty, Standardowy i Tygodniowy. Co to znaczy i z czym to sie je?

Prawdę mówiąc nie wiem co to jest format tygodniowy i mam nadzieję, że ktoś uzupełni tę lukę.

Dark DragonDark DragonDone.


Format standardowy oznacza, że talia (i pojedynki z tą talią) mogą odbywać się tylko z użyciem kart z Zestawu Podstawowego II, czyli generalnie Twoich (talia podstawowa, pakiety zestawu podstawowego II oraz Heart of Nightmares). To dla Ciebie najlepszy wybór.
Format otwarty uwzględnia granie wszystkimi kartami ze wszystkich dodatków (sprzed "rewolucji", jaką był Zestaw Podstawowy II). Nie polecam, gdyż gracze z tego formatu najczęściej mieli wiele miesięcy na doskonalenie swoich talii i gra z nimi może być nierówna.

Cytat:
6. Kazdego dnia po zalogowaniu moge odebrac nagrode, badz zostawic ja na nastepny dzien by sie powiekszyla. Czy musze tylko sie zalogowac, czy tez musze cos zagrac? 7 dnia jest najwieksza nagroda do odebrania. Czy jezeli 7 dnia jej nie odbiore to 8 dnia nawet jak sie zaloguje nagroda przepada i licznik bije od nowa, czy tez utrzymuje sie nagroda z 7 dnia do momentu jej odebrania?

Wystarczy zalogowanie, ale zalogowanie jest konieczne. Nagroda z 7 dnia, ani żadnego innego nie poczeka do dnia następnego.

Cytat:
7. Jak mozna zdobyc innych Bohaterow? W ktorych pakietach/zestawach sa i w ktorych jest najwieksza szansa na ich trafienie? Czy jezeli wybralem frakcje Nekro, to czy moge grac rowniez innymi frakcjami, a jezeli tak, to czy sa jakies ograniczenia przez to, ze wybralem na poczatku Nekro?

W każdym pakiecie jedną kartą jest karta rzadka, epicka lub bohaterska. Jednakże szansa na bohatera nie wynosi 1/3, gdyż najczęściej będzie to karta rzadka.
Poza tym jeden bohater znajduje się w każdej talii podstawowej.
Bohatera można też kupić za "dzikie karty" na Ołtarzu Życzeń.

Jak najbardziej możesz więc grać innymi frakcjami, ale gdy zbudujesz (lub kupisz) poprawną talię tej frakcji, zaczynając od bohatera.
Nie ma żadnych ograniczeń co do gry innymi taliami. Jeden pojedynek można zagrać jedną talią, a następny inną.

janosiqq PW
20 maja 2014, 12:30
Wielkie dzieki Acid

EDYTA

Napisales ze na Standardzie moge grac zestawem podstawowym + dodatek Heart of Nightmares. To jest jedyny dodatek z ktorym mozna grac? Jezeli tak to czy bardziej oplaca sie nowemu kupic Pakiet Zestawu Podstawowego, czy Pakiet zestawu Hearth of Nightmare?

Acid Dragon PW
20 maja 2014, 13:49
To trochę skomplikowane.

Generalnie karty z nowego zestawu podstawowego (II) zawierają również karty z poprzednich dodatków. Aczkolwiek tylko wybrane karty. Zestaw podstawowy II to coś w rodzaju "zresetowania" gry, zapomnienia, że były jakieś dodatki i opracowania nowego bazowego zestawu.

Generalnie jednak tak, w formacie "standard" możesz używać kart z Zestawu Podstawowego II oraz dodatku Heart of Nightmares.

Co się bardziej opłaca? Myślę, że cena jest dobrym wskaźnikiem. W pakietach dodatku masz szansę na lepsze/ciekawsze karty, ale musisz zapłacić prawie jak za dwa pakiety zestawu podstawowego.
Niemniej jednak zebranie dobrej bazy kart z zestawu podstawowego też jest konieczne.

Krótko mówiąc - i jedno, i drugie.

janosiqq PW
20 maja 2014, 14:03
Zanim odpowiedziales kupilem 2 podstawki. Doszedl mi Bohater Asalah m.in. Malo pomocny, bo akurat do niego mam najmniej kart, ale moze na przyszlosc sie przyda.

Jeszcze raz dzieki. Jak bede mial jeszcze jakies pytania to sie odezwe.

Pozdrawiam

Kammer PW
20 maja 2014, 15:48
janosiku, wiem, że narzekam, ale pamiętaj, że logiczne myślenie i umiejętność czytania ze zrozumieniem wciąż są w cenie.

Acid Dragon:
Prawdę mówiąc nie wiem co to jest format tygodniowy i mam nadzieję, że ktoś uzupełni tę lukę.
Format tygodniowy to kolejny pochrzaniony genialny inaczej pomysł Ubi. Ten format ro właściwie Open, ale z dodatkowymi, cyklicznie zmieniającymi się ograniczeniami. Jakiś czas temu można było tam grać wyłącznie bohaterami Nekropolii. W obecnym "sezonie" jesteśmy ograniczeni do "dużych" talii (od 109 do 209 kart).

Rok PW
28 maja 2014, 14:21
Ktoś orientuje się jaki jest algorytm losowania kart na początku bitwy? Nie mogę się pozbyć wrażenia, że im mniej kart danego typu... tym większa szansa na wylosowanie jednej z nich na początku. Przykładowo, mam w talii 4 poborców dziesięciny i 2 kuszników, a na starcie równie często co poborca trafia mi się kusznik (jeśli nie częściej!).
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 - 36 - 37
temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel