Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 35 - 36 - 37

laszka PW
17 czerwca 2013, 01:30
jakie chcesz karty to Ci linkne :)
Mam prawie każdą kartę.

Longer PW
19 czerwca 2013, 21:58
Gram Nekropolią i i zastanawiam się nad kupieniem boxa. Lepiej według Was Powstanie Pustki czy do Herolda poczekać? (brakuje mi 125 pieczęci) Czy ew. polecicie coś innego? I jeszcze jedno.. Chyba zdobywanie/tracenie ELO jest lekko niezbalansowane gdyż 200 ELO na moim 4 lvl i możliwość turnieju troszkę ludzi dziwi :P

INeverBluff PW
19 czerwca 2013, 23:12
Jeśli masz dopiero 4 lvl, to box albo duży box. Powstanie i herold to dopełnienie talii.

gryfius PW
20 czerwca 2013, 07:07
Mam pytanie o Phriasa, Księcia Zagłady.
Sposób na zdobycie tej kart jest jasny dla mnie i "szalenie prosty" - tylko 120 kart premium z pierwszego rozszerzenia. W tym momencie mam ich 15, brakuje więc 105.
Pytanie - czy jest jakikolwiek sposób na pozyskanie tych kart poza kupnem pakietów premium z Powstania Pustki za 25.000?

Mając pecha i dostając z nich zawsze 3 karty premium, a nie 4, muszę kupić jeszcze (105/3=)35 pakietów.
35 x 25.000 = 875.000..

W sumie, to nie wiem, czy jednak chcę tego bohatera. :D

Festorn PW
20 czerwca 2013, 07:08
W piekielnej otchłani często są karty premium.

jollo PW
20 czerwca 2013, 09:09
W normalnym pakiecie masz jakiś procent szans na kartę premium. Ogólnie chyba nie ma się co nastawiać na tego bohatera, jeżeli będziesz sobie spokojnie pykać, może za rok, dwa go będziesz mieć ;)

Hayven PW
20 czerwca 2013, 14:22
Piekielna Otchłań to wcale nie taki zły pomysł :D A gdybyś przed premierą Herolda Pustki święcił triumfy w turniejach szwajcarskich, miałbyś o wiele więcej kart premium z VR :P

Azon PW
20 czerwca 2013, 18:40
Longer, nazbieraj pieczęcie nawet i na 3 duże boxy - mi tyle zajęło zebranie wszystkich kart do decku nekropoli (wciąż brakuje mi jednego mrocznego odbicia). Może się wydawać, że bardziej opłacało by się kupować nowe pakiety, ale prawdę mówiąc do talii nekropolii potrzebujesz góra 3 typy kart, za to z zestawu podstawowego kilkanaście rodzajów. Gdybyś grał Inferno lub Twierdzą trzeba było by się zastanowić, ale w nekropolii zdecydowana większość użytecznych kart jest w podstawce.

INeverBluff PW
20 czerwca 2013, 19:25
W inferno również wystarczy podstawka, może lekko podrasowana void rising (zaklinaczki pustki, tydzień dzikich dusz, te magiczne impy za 2).

Azon PW
20 czerwca 2013, 20:45
^^^ Ta, i skończysz z klasycznym rushem. Nie zrozum mnie źle, jest to dobra taktyka (bez przeszkód do ELO 1000 dojedziesz), tyle, że nieco za bardzo przewidywalna. Inferno dostało w ostatnim rozszerzeniu masę niezwykle przydatnych jednostek. Choćby czyhający w mroku, który może konkurować z wilczym kapłanem o miano najlepszej jednostki 2 poziomu. Niewolnik Ogni Piekielnych i Piekielny Niszczyciel to idealne uzupełnienie rusha. Zaklinacz Pustki oraz piekielny Imp też są przydatne w każdej sytuacji. Ani przystań, ani nekropolia nie ma tak wielu niezbędnych jednostek w dodatkach. W nekropoli chodzi głównie o gnilnych opluwaczy a w przystani wilczych kapitanów (EWENTUALNIE Wilczych Mścicieli), i to właściwie wszystko.

INeverBluff PW
20 czerwca 2013, 21:44
Mam 1300 elo, nie narzekam. Żadna jednostka z herolda nie podoba mi się, mam praktycznie same karty z podstawki. No nic, może do 1500 za prędko nie dojdę, ale jednak rush sprawia mi dużo frajdy.

Dark Dragon PW
21 czerwca 2013, 00:57
Cytat:
Choćby czyhający w mroku, który może konkurować z wilczym kapłanem o miano najlepszej jednostki 2 poziomu.
Chyba mowa o Wilczym Kapitanie... On zdecydowanie jest najlepszą jednostką o koszcie 2 (chociaż obecnie jest jednostką trzeciego poziomu), na drugim miejscu dałbym DA (na pierwszych wśród T2). Poza tym Czyhający w Mroku jest jednostką czwartego poziomu.
Cytat:
Niewolnik Ogni Piekielnych i Piekielny Niszczyciel to idealne uzupełnienie rusha. Zaklinacz Pustki oraz piekielny Imp też są przydatne w każdej sytuacji.
Piekielny Niszczyciel pochodzi z rozszerzenia Powstanie Pustki i wcale aż taki super nie jest.

Azon PW
21 czerwca 2013, 11:47
Cytat:
Chyba mowa o Wilczym Kapitanie... On zdecydowanie jest najlepszą jednostką o koszcie 2 (chociaż obecnie jest jednostką trzeciego poziomu), na drugim miejscu dałbym DA (na pierwszych wśród T2). Poza tym Czyhający w Mroku jest jednostką czwartego poziomu.

Ta, chodziło mi o kapłana. Powinienem był ująć to inaczej i napisać o stworzeniach 2-surowcowych. Mroczny assassyn jest spoko, kiedy się pojawił to nie byłem zbytnio do niego przekonany, ale teraz zawsze w talii mam ich 4. Choć wciąż nie uważam, że do każdej frakcji się przyda. W takim inferno mamy jednostkę z takim samym atakiem, większym kontratakiem, większą ilością HP i bez tego negatywnego bonusu a kosztującą tylko 1 punkt zasobów więcej.

A skoro już o Niszczycielu mowa. Kiedyś stwierdziłem, że jest za dobry na swój poziom, ale nie wdawałam się w dyskusje i odpuściłem. Jednak patrząc na inne stworzenia tego samego poziomu w innych frakcjach znów wydaje mi się niezbalansowany. Patrząc na karty wydarzeń, a konkretnie na: Miesiąc Szmaragdowej Pieśni (+2 HP za 3 sur.), Tydzień Zbrojmistrzów (+1 atak za 3 sur.) oraz Dzień Upadłego Wilka (+2 kontrataku za 3 sur.) można dojść do wniosku, że 2 HP = 2 kontrataku = 1 ataku. Jeśli jednostki nie mają żadnych bonusów łatwo można sprawdzić czy któraś z jednostek jest zbyt dobra na swój poziom porównując ją z innymi. Tak więc w nekropolii mamy lamasu 2-2-6, jeśli damy jej po punkcie za każdy punkt zdrowia i kontrataku oraz za 2 za każdy punkt ataku dostanie łącznie 12 punktów w mojej klasyfikacji, dam jej jeszcze jeden punkt za to, że jest stworzeniem latającym więc łącznie ma 13. Przystań i blask chwały (3-2-5) czyli łącznie 14. Kappa (2-3-6) dostaje 13 (zauważcie, że jednostka jest również jednostką walczącą wręcz), podobnie jak bojowy olifant (2-2-7), który również zgromadził 13 pkt. Za to niszczyciel (4-3-4) ma 15 punktów - o 2 więcej niż norma. To jest bardzo dużo jak na jednostkę tego poziomu, powinno mu zostać odebrane 2 pkt kontrataku lub zdrowia, lub po punkcie z obu statystyk.

Cytat:
Piekielny Niszczyciel pochodzi z rozszerzenia Powstanie Pustki i wcale aż taki super nie jest.

Jeśli ktoś nie gra na zaklęciach zadających bezpośrednie obrażenia to może być upierdliwy, choć z drugiej strony można go ściągnąć poszukiwaczem śmierci więc w sumie zgodzę się, że nie jest niezbędny.

INeverBluff PW
21 czerwca 2013, 14:11
Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że może ten maniak z herolda nie jest taki zły. Zaś piekielnych niszczycieli akurat mam i nie używam, nie podobają mi się, wolę pustoszycieli za 4 surowca i 4 mocy. Czychający w mroku również podlega dyskusji, bo kosztuje 4 pkt mocy jak zostało wspomniane wyżej. W każdym razie co polecacie ze spelli i łutów na rush inferno na ponad 1000 elo? Mój garant 4-4-1 już się tak nie sprawdza tak dobrze jak wcześniej, bo ciężej użyć dobrze kuli ognia.

jollo PW
21 czerwca 2013, 14:19
Maniak jest kozacki, łatwo eliminuje słabe jednostki np. pająka księżycowego jedwabiu. Ale go nie mam niestety.
Nie wiem co Ci polecić, ale ja chyba sobie garanta/xorma stworzę tak na 2 punkty mocy (płonąca broń jest za 2 i robi czasami miazgę) i 2 przeznaczenia i zobaczę jak się sprawdzi.

INeverBluff PW
21 czerwca 2013, 14:39
Właśnie zauważyłem, że płonąca broń to nie takie gówno. Ja to widzę tak: zdobyć phriasa, napakować jednostki z swobodnym atakiem i dodawać im fiery weapon.

Azon PW
21 czerwca 2013, 15:17
Z magii ognia to na pewno ognisty pocisk, zapłon, wewnętrzny płomień i szał (ten ostatni można sobie ewentualnie odpuścić).

shpoora30 PW
21 czerwca 2013, 15:29
http://www.mmdoc.net/show_deck/4988/

Wczoraj go zobaczyłem i powiem, że nawet ciekawie się prezentuje.

INeverBluff PW
21 czerwca 2013, 15:46
Jeszcze nie próbowałem zapłonu, może być ciekawie. A ze szkoły primal co wybrać? Lepsze spowolnienie za 1 surowca czy przeniesienie jednostki za 2 surowca? Które spelle są jeszcze opłacalne?

Azon PW
21 czerwca 2013, 17:46
W magii pierwotnej jest tak dużo przydatnych zaklęć, że aż trudno wybrać. Jak dla mnie najważniejsze: teleportacja (chyba najważniejsze, do dobijania wrogiego bohatera i stworzeń), masowe rozproszenie (tylko o ile sam nie używasz długotrwałych zaklęć, świetne na kamienną twarz i masę innych upierdliwych zaklęć), portal miejski (szczególnie użyteczny dla inferno - odsuwanie jednostek sprzed niszczycieli), no i oczywiście wir zaklęć - najbardziej OP zaklęcie po mrocznym odbiciu w grze i cholernie przydatne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 35 - 36 - 37
temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel