Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 35 - 36 - 37

gryfius PW
7 czerwca 2013, 10:08
Na stronie głównej jest naprawdę multum informacji. W tym również opisane są umiejętności :)
http://www.duel.acidcave.net/umiejetnosci.html

"Na początku fazy uzupełnień swojego dowódcy, zakażone stworzenia otrzymują X pkt obrażeń za każdą naliczoną karę."

jollo PW
7 czerwca 2013, 10:23
Racja, dzięki.

shpoora30 PW
9 czerwca 2013, 00:47
Ja mam nurtujące mnie pytanie.

Czy istnieje jakiś polski ranking graczy? Jestem ciekaw jak polacy prezentują się na tle reszty. No i na jakiej pozycji ja się znajduję :)

jollo PW
10 czerwca 2013, 09:13
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak działa karta "Drzewiec z mrocznej kniei?". Albo źle rozumiem opis, albo szereg to nie szereg, tylko linia. Obrażenia w walce to też nurtująca mnie definicja. W walce, czyli w walce poprze np. strzelenie, czy w ogóle jakiekolwiek obrażenia, nawet te z czarów?

Festorn PW
10 czerwca 2013, 10:33
Po pierwsze musisz zdać sobie z sprawę, że w polskiej wersji i linia i kolumna (poziom i pion) to szereg. Jest to oczywiście strasznie mylące i czytając kartę nie jesteś w stanie stwierdzić czego ten szereg dotyczy. Mam nadzieję, że to zostanie poprawione, tak jak i kilka innych tłumaczeń umiejętności, które potrafią nieźle zamieszać.

Drzewiec z Mrocznej Knieji (Dark Wood Treant) ma umiejętność Fortyfikacja (Towering). Umiejętność ta powoduje, że sojusznicza jednostka w tej samej linii(za Drzewcem - czyli strzelec albo latająca) co Drzewiec nie może być atakowana(przez strzelców albo przez jednostki ze swobodnym atakiem) ani nie dostaje obrażeń z walki (np. jednostka z szarżą atakująca Drzewca).

jollo PW
10 czerwca 2013, 22:04
Mam pytanie do turnieju JackPot czy też po polsku "Pula".
Czy ktoś się orientuje w jaki sposób przyznawane są nagrody kolejnych poziomów?
Czy jest to ilość punktów czy ranking? Jeżeli to pierwsze to mógłby ktoś podać ilości punktów potrzebne na kolejny poziom i jeszcze ile złota wpada za konkretny stopień?

Festorn PW
11 czerwca 2013, 07:05
W JackPocie wszystko zależne jest od ilości uczestników. Na jej podstawie dzielone są miejsca na tiery. Wszyscy na miejscach w danym tierze dostają taką samą ilość złota, która jest zależna od ilości zebranego złota i ilości osób w turnieju.

Kalkulator: http://forums.ubi.com/showthread.php/770941-Kalkulator-do-przeliczania-z%C5%82ota-i-tieru-w-turnieju-dziennym

jollo PW
11 czerwca 2013, 10:35
Niestety z zasady nie odpalam obcych execów, ale po printscreenie coś tam widać ;)
Kolejne pytanie. Czy strażnik pustki usuwa Shi-no-shi? Teoretycznie tak, ale chciałem się upewnić.

Dark Dragon PW
11 czerwca 2013, 10:49
Teoretycznie nie. Strażnik pustki wyrzuca poza grę karty, które normalnie miałyby iść na cmentarz. Shi-No-Shi w ogóle nie idzie na cmentarz, po prostu wraca do biblioteki.

Festorn PW
11 czerwca 2013, 10:57
Mi się wydaje, że Shi-no-Shi trafia do cmentarza i dopiero wtedy jest wtasowywany do biblioteki.

"When this creature is put into your gravyard, shuffle it into your library".

Gdyby był wtasowywany, opis powinnien sugerować, że zamiast (najprawdopodobniej poprzez użycie słowa "instead") udania się na cmentarz, jest wtasowywany do biblioteki. Tutaj opis mówi, że kiedy go położymy w grobie, to mamy go wtasować.

Potwierdzała by to też sytuacja z Altar of Asha (Ołtarz Ashy), gdzie w momencie jak poświęcimy Shi-no-Shi pod nią, chcąc wyciągnąć kreaturę z cmentarza, to kiedy ukażą nam się karty z cmentarza, to można tam zobaczyć poświęconego Shi-no-Shi, a wtasowywany jest dopiero po tym, jak zakończy się działanie Altar of Asha. (przynajmniej tak było przed wprowadzeniem dodatku).

Ale oczywiście, to trzeba by było sprawdzić. Mimo wszystko w DoC-u opisy zdolności (przynajmniej na razie) nie są tak precyzyjna jak w MtG.

http://forums.ubi.com/showthread.php/765749-Czwartkowy-Pojedynek-Kombosów-Shi-No-Shi-Shuffle

0:30 - Shi-no-Shi w cmentarzu.

jollo PW
11 czerwca 2013, 11:13
Cytat:
Raz w miesiącu będzie pojawiać się karta epicka w Otchłani. Tymczasem była już np. Banshee...

Kiedy kolejna epicka karta :P

Orpelmen PW
11 czerwca 2013, 16:03
Taki mały off top. Odpaliłem wczoraj DoC-a w salonie na 46 calach, siedząc w wygodnej kanapie..._coś pięknego. Aż żałuję, że 2 miechy temu projektor poszedł do żyda. To by była poezja.
Tylko żonka nie była zadowolona... :)

efjot_ep PW
11 czerwca 2013, 17:43
Banshee kiedy była?_Jeśli przegapiłem, to się zdenerwuję._:(

Arszonto PW
11 czerwca 2013, 19:00
Ostatnio się skusiłem i zagrałem w "tego DoCa". Gra bardzo mi się spodobała. Gram przystanią. Zazwyczaj wygrywam, czasem mam problemy, głównie z inferno. W story mode zatrzymałem się na pierwszej misji trzeciej kampanii. Nie mogę pokonać nekromantów w katakumbach, którzy spamują Lamassu. Jako, że wkrótce będę odbierał nazbierany gold i mam troszkę pieczęci, to chciałbym was zapytać - jaki deck polecacie mi kupić? Dodam, że przystanią grało mi się miło, inferno bardzo mi się spodobało (u znajomego grałem), ale ono ma tylko magię ognia, ew. pierwotną, którymi za Chiny Ludowe nie potrafię efektywnie grać. Często gram kartami typu tornado, które unieruchamiają wrogie jednostki, atakuje słabe punkty, leczę bohatera i głównie skupiam się na jego obronie, poprzez poświęcanie na jego rzecz jednostek. Więc? Jak sądzicie, jaki nowy deck by mi przypasował? Myślałem trochę o Inferno. Z drugiej strony mam już kilka dosyć mocnych kart nekropolii. Ogólnie w Heroes lubię grać Sanktuarium i też o nim myślałem, ze względu na sentyment. Wy natomiast na forum chwalicie orków, więc już kompletnie nie mam pojęcia co wybrać.

shpoora30 PW
11 czerwca 2013, 19:26
@Archonto wejdź na stronę kwasowej groty i listę decków. Tam przy każdym decku masz opis oraz ocenę czy warto go kupić.

Arszonto PW
11 czerwca 2013, 19:37
Mi chodziło o to, który deck pasuje najbardziej do moich preferencji, bo to co tam jest, wg. mnie nie jest do końca prawdą, np. Talia Przystani - "Jeśli wybraliście Przystań jak swą pierwszą talię to świeć Elrathcie nad waszą duszą. Skład kart zawarty w podstawowym decku jest najgorszy z wszystkich dostępnych. Talia ta jest zbyt defensywna i za wolno się rozpędza. Taką talię startową mogę polecić masochistom oraz osobą lubiącym grać na wysokim poziomie trudności.", podczas gdy ja zacząłem grać Przystanią i absolutnie nie narzekam na poziom trudności, jak wspominałem, gra mi się nią raczej wygodnie, ale brakuje w niej nieco siły ofensywnej.

Hayven PW
11 czerwca 2013, 20:21
Przystań ma dostęp do sporej ilości silnych zaklęć ofensywnych. Nie wiem, czemu wszyscy ją tak wyklinają, choć... ja zaczynałem Infernem xD A Necro też spróbowałem i całkiem nieźle idzie, po ukończeniu kampanii i paru pojedynkach rankingowych (mniej niż 50 ELO) kupiłem deck startowy Ariany i mógłbym się teraz spokojnie piąć w górę super talią, uzupełnioną kartami ze startowego decka (przydało się też otrzymanie Matki Namtaru w pakiecie bohaterskim :P)

jollo PW
11 czerwca 2013, 23:39
Ciężko powiedzieć co można Ci polecić. Przystań jest ciekawa, ale właśnie ciężko nią kogoś ubić. Chyba na początek chaos ma przewagę nad innymi taliami. Talia Arianny też jest dobra. Tak naprawdę to najlepiej spróbować wszystkiego, ale to z czasem. Ja zaczynałem przystanią, grało mi się bardzo dobrze, potem chaos, potem trochę nekro, potem znowu przystań a teraz twierdza :]

shpoora30 PW
12 czerwca 2013, 11:43
@Archonto, proszę Cie. Sam zaprzeczyłeś temu, że przystań jest dobra na start pisząc o tym, że nie dajesz rady przejść kampanii. Ja zacząłem nekropolia i ani jednej misji nie musiałem powtarzać.

Jeśli przystań Ci się podoba to zamiast kupować Deck, pozbieraj jeszcze kasę i pieczęcie i zainwestuj a pakiety. Wg mnie to bardziej opłacalna opcja ale wymaga trochę szczęścia.

Może pomyśl o bohaterskich pakietach? Wydropisz jakiegoś ciekawego bohatera i pod niego złożysz sobie talie :) I jeśli wtedy nie będzie to bohater z przystani to możesz kupić deck z jego nacji żeby mieć więcej podstawowych stworów dla niego.

Tak więc moja ogólna sugestia:
1. 2-4 bohaterskie pakiety.
2a. Jeśli masz karty pod tego bohatera kupujesz pakiety z podstawki
2b. Jeśli nie kupujesz deck z jego nacji i potem pakiety
3. Rozwijasz talie dodatkami itp itd.

jollo PW
12 czerwca 2013, 12:38
Czy mi się wydaje, czy teraz za pieczęcie najlepiej się wychodzi kupując box "Powstania pustki"?
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 35 - 36 - 37
temat: [Przyklejony] Pytania wszelakie!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel