Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Ulepszanie, alternatywy czy wybieranie jednostek?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Jakie rozwiązanie względem jednostek najbardziej Ci odpowiada?
żadnych ulepszeń, żadnych wyborów (jak w Heroes I) (0)
 
 0%
ulepszenia niektórych stworzeń (jak w Heroes II) (8)
 
 10%
ulepszenia wszystkich stworzeń (jak w Heroes III i VI) (10)
 
 13%
ulepszenia wszystkich + podwójne ulepszenia niektórych (WoG+NU) (13)
 
 17%
żadnych ulepszeń, wybieranie stworzeń (jak w Heroes IV) (4)
 
 5%
ulepszenia wszystkich oraz wybieranie stworzeń (przykładu brak) (17)
 
 22%
dwa alternatywne ulepszenia wszystkich (jak w Heroes V) (25)
 
 32%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Hayven PW
22 lutego 2013, 14:35
Hah, jak dla mnie można by stworzyć jeszcze inny system: wybieranie + alternatywne ulepszenia, co nawet i przy tych 5 frakcjach dałoby największą w historii liczbę stworów: 210! Propozycja choćby dla Zamku:

1. Chłop -> Szeregowy, Osiłek
1a. Gwardzista -> Pretorianin, Obrońca (ew. Pikinier -> Halabardnik, Weteran)

2. Łucznik -> Myśliwy, Łowca
2a. Kusznik -> Strzelec Wyborowy, Imperialny Kusznik

3. Kapłanka -> Westalka, Uzdrowicielka
3a. Giermek -> Tarczownik, Strażnik

4. Gryf -> Gryf Królewski, Gryf Bojowy
4a. Zbrojny -> Krzyżowiec, Fechmistrz

5. Mnich -> Kapłan, Inkwizytor
5a. Blask Chwały -> Płomień Chwały, Żar Chwały

6. Konny -> Paladyn, Czempion
6a. Żywiołak Światła -> Żywiołak Wiary, Żywiołak Potęgi

7. Anioł -> Archanioł, Serafin
7a. Słoneczny Jeździec -> Święty Wojownik, Obrońca Wiary

Przykład może nie najlepszy, ale wymyśliłem go ot-tak, na poczekaniu, w 10 minut.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 14:46
To teraz zrób grafiki i animacje wysokiej jakości, a następnie zastanów się nad balansem. :P

voncur PW
22 lutego 2013, 15:52
Kapitalny pomysł Hayven.
Jako że już można dodawać do VCMI co ważniejsze rzeczy, to można robić ulepszenia :)

Jak jest paru ludków, co to znają się na paicie, każdy po jednym zamku i gotowe :)

Nie mówiąc że w ten sposób można "połączyć" inne część herosów w VCMI.
Zamysł, szkice już mamy, jakiś balams tez( HoMM vi)

W sumie to bym chciał sie przepisać w ankieie na ten pomysł, bo się walłem.

Trith PW
22 lutego 2013, 16:43
Cytat:
Jak jest paru ludków, co to znają się na paincie, każdy po jednym zamku i gotowe :)

Po pierwsze: znajdź takich paru ludków, a najlepiej to bądź jednym z nich.
Po drugie: na paincie? To dla mnie brzmi wręcz niepoważnie. Ja raczej bym szukał kogoś kto by się znał na bardziej nieco innych programach. Coś do modelowania w 3D na przykład.
Po trzecie: "każdy po jednym zamku i gotowe"? Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Akurat ja coś o tym wiem.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 16:47
voncur:
jakiś balams tez( HoMM vi)
Przecież w H6 mamy do czynienia z zupełnie innymi parametrami jednostek. o.o

Hayven PW
22 lutego 2013, 18:09
Oczywiście, to wszystko, co zaproponowałem w ostatniej wypowiedzi, było mieszaniną prawie wszystkich stworów, jakie na przestrzeni całej serii pojawiły się w różnych frakcjach, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich części. Podobny pomysł dla Inferno:

1. Imp -> Chowaniec, Szkodnik
1a. Opętany -> Maniak, Szaleniec (nie pamiętam kolejności, jeśli podaję złą, proszę się tym nie sugerować, tylko czytać tak, jak było w oryginale, poza wyjątkami, które będę zaznaczał)

2. Rogaty Demon -> Rogaty Nadzorca, Rogata Bestia
2a. Piekielny Ogar -> Cerber, Ognisty Ogar

3. Gog -> Magog, Piroman
3a. Sukkub -> Lilim, Uwodzicielka (ew. Sukkubus, Władczyni Sukkubusów, Uwodzicielski Sukkubus ;))

4. Dręczyciel -> Oprawca, Kat
4a. Heretyk -> Mroczny Kapłan, Czciciel Zła (zamiana Heretyka z Przystani na Kapłana)

5. Niszczyciel -> Pustoszyciel, Anihilator
5a. Reproduktor -> Matka Roju, Pomiot Chaosu

6. Ifrit -> Sułtański Ifrit, Ifrit Chaosu
6a. Żywiołak Ognia -> Żywiołak Lawy, Żywiołak Energii

7. Czart -> Czarci Lord, Władca Czartów
7a. Diabeł -> Arcydiabeł, Władca Diabłów

Necro:

1. Kościany Łucznik -> Kościany Strzelec, Kościany Oszczepnik
1a. Szkielet -> Kościej, Nieumarły Wojownik

2. Ożywieniec -> Żywy Trup, Zombie
2a. Ghul -> Ghul Trupożerca, Wściekły Ghul

3. Duch -> Widmo, Poltergeist
3a. Mumia -> Królewska Mumia, Mumia Faraona

4. Wampir -> Wampirzy Lord, Wampirzy Rycerz
4a. Jadowity Pomiot -> Trujący Pomiot, Jadowity Sługa

5. Lisz (Licz) -> Arcylisz (Arcylicz), Liszmistrz (Liczmistrz)
5a. Lamasu -> Gnijąca Lamasu, Większa Lamasu

6. Upiór -> Śmierć (Kostucha), Banshee
6a. Rycerz Śmierci -> Rycerz Ciemności, Mroczny Rycerz

7. Kościany Smok -> Widmowy Smok, Upiorny Smok
7a. Wieszczka Losu -> Prządka Losu, Tkaczka Losu

Loch:

1. Złodziej -> Rabuś, Zabójca
1a. Troglodyta -> Piekielny Troglodyta, Śmierdzący Troglodyta

2. Krwawa Furia (Harpia) -> Krwawa Wojowniczka (Królewska Harpia), Krwawa Siostra (Harpia Wiedźma)
2a. [Xeny]

3. Złe Oko -> Obserwator, Przerażacz
3a. Minotaur -> Minotaur Strażnik, Wielki Minotaur

4. Meduza -> Straszliwa Meduza, Łucznicza Cienia
4a. Jaszczurzy Jeździec -> Jaszczurzy Rycerz, Jaszczurzy Wojownik

5. Wiedźma Cienia -> Matrona Cienia, Dama Cienia
5a. Żywiołak Cienia -> Żywiołak Mroku, Żywiołak Ciemności

6. Mantikora -> Skorpiokora, Chimera
6a. Hydra -> Hydra Chaosu, Kwasowa Hydra

7. Czerwony Smok -> Czarny Smok, Smok Cienia
7a. Bezimienny -> Władca Marionetek, Kosiarz Umysłów

Może ktoś z twórców to zauważy i się tym zajmie? ;)

Lord Xeen PW
22 lutego 2013, 18:24
Nie:(

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 18:40
Hayven:
Może ktoś z twórców to zauważy i się tym zajmie? ;)
Ale wiesz, że to kosztuje i zajmuje dużo czasu, prawda? :P

Hayven PW
22 lutego 2013, 18:43
Wiesz, jakby ktoś zrobił Heroes VII z 336 stworami w 8 frakcjach (a nawet więcej), to bym mógł zapłacić nawet 150 - 200 zł :P Więc inwestycja z pewnością zwróciłaby się, i to z nawiązką :P

Modele przecież w większości można wykorzystać z H5 i H6, lekko zmodyfikowane - to by było o wiele mniej pracy i wydatków, a efekt niebagatelny :D

superzgred PW
22 lutego 2013, 18:54
Przy dużej ilości jednostek balans zaczyna być trudny do osiągnięcia. Lepiej mieć mniej jednostek, a lepszy gameplay niż multum zbugowanych jednostek, których i tak nikt nie używa.

Jeśli chodzi o cenę tego to na pewno produkt dobry i zły miałby ją podobną, bo inaczej gra by na siebie nie zarobiła (jest coś takiego jak cena optymalna dająca największy zysk z produktu). Problem w tym, że gracze chcieli by dużo, dobrze i tanio, a mogą mieć tylko 2 z 3. Inaczej grę wydawca musiałby robić w ramach wolontariatu, lub mieć naprawdę duży budżet, aby taka produkcja mogła powstać.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 18:56
Najpierw trzeba MIEĆ te pieniądze, żeby potem się zwróciły. Po tej całej akcji z Czarną Dziurą raczej mało prawdopodobnym jest, by Ubi takich inwestycji się podjęło.

A wykorzystywanie modeli z H5/6 na nowszym silniku graficznym zrobiłoby miszmasz gorszy od H4. Efekt, owszem, byłby niebagatelny - ale w negatywnym sensie.

desmond PW
22 lutego 2013, 19:50
Cytat:
Wiesz, jakby ktoś zrobił Heroes VII z 336 stworami w 8 frakcjach (a nawet więcej), to bym mógł zapłacić nawet 150 - 200 zł :P
To bardzo szczodre, że byłbyś skłonny zapłacić dodatkowe 50 zł za to żeby twórcy wykonali jakieś 5 razy więcej pracy (porównując do h6 gdzie było do najęcia w samych zamkach 70 jednostek, z czego 4 były na bazie modeli żywiołaków) ;P

Poza tym wydaję mi się nie jest możliwe zapamiętanie statystyk 336 jednostek przez przeciętnego śmiertelnika. Jest to jakiś sposób żeby gra się nie znudziła, ale z drugiej strony powstawałaby mniej więcej tyle co Duke Nukem Forever ;)

Cytat:
Jak jest paru ludków, co to znają się na paicie, każdy po jednym zamku i gotowe :) (...) Zamysł, szkice już mamy, jakiś balams tez( HoMM vi)
To nie takie proste, potrzeba jeszcze paru ludków ze słuchawkami i mikrofonem do obsługi windowsowego rejestratora dźwięku żeby nagrać odgłosy dla jednostek oraz speca od windows movie maker żeby nagrał jakieś bajeranckie intro. A jak balansu zabraknie z h6, to się sięgnie do Duel of Champions ;P

voncur PW
22 lutego 2013, 20:44
też mógłbym wrzucić do puli pare funciaków.

~superzgred - na szczęście to wolontariat, od fanów dla fanów :)
I dobrze że jest już koniec tej zasranej ery monopolu opłacalności wyssanej z kosmosu, dzięki takim ludzią jak ekipa VCMI z Towem i Warmonger, Indie, smartfony, czy KickStarter jest nadzieja że wrócą magiczne czasy niesamowitych gier.

~Hobbit - nie chodziło mi o sztywne przeeksportowanie jednostek, tylko jako szkic na którym można by się opierać

~Desmond - So Sweet :) 2x taka sama frakcja, a całkowicie inne możliwości :)
Nie grałem w smieci powyżej 3,58, więc nie wiem, ale nie daloby rady dźwięki przeeksportować? A później w miare czasu wymieniać.
Hehe balans i zapamietanie takiej ilości jednostek to zabawa na długo, ale nikt nie mówi że się nie da tego zrobić.



Właśnie te zasrane modele mnie dobijają :/
Jak bym umiał rysować, bo już bym machał jednostki do zamku.
Chyba że ktoś spreparuje narzędzie do defów, co by zoptymalizowało budowe spritów xD

Bo o ile sie nie myle, jednostka ma określone wymiary w pixelach.
Jak by tak wyplaszczyć z VI na wzór jednostki i ręcznie po przerysowywać do przygotowanych klatek ?
Jest coś możliwe w ten deseń?

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 21:27
Eugh.

Wam się naprawdę wydaje, że to takie hop siup? No cóż, muszę was zmartwić - zrobienie pojedynczego miasta do H3 (bez alternatyw) to bardzo ciężka robota trwająca wiele miesięcy, jeśli nie lat. Wasze rozwiązanie jest kilka razy dłuższe i cięższe.

A teraz chciałbym poznać człowieka, który umie tworzyć grafiki, podejmie się tej pracy i jeszcze nie zechce żadnego za to wynagrodzenia. :P

voncur PW
22 lutego 2013, 23:23
Nauczyć się chyba można, nie? W końcu to tylko, albo aż sprite i nie trzeba być uber pro(bo wariacie na początek można walnąć typu inna kusza, pocisk, galoty).
Przydałoby się 'tylko' wyklajstrować przyjazne narzedzie do masówki.

Siostrze się kiedyś tak nudziło że tapete fhd pixel po pixelu kolorowała xd

AmiDaDeer PW
22 lutego 2013, 23:34
Ale ja właśnie mówimy o tym, ile toby Tobie zajęło, gdybyś się nauczył. :P

Zresztą - możesz spróbować. Zobaczymy, jak szybko uda Ci się zrobić wszystkie grafiki do jednego miasta w stylu proponowanym przez Hayvena - wtedy pogadamy, jakie to proste.

Hayven PW
23 lutego 2013, 10:02
Modele - zmodyfikowane proponuję. Niekoniecznie dokładnie te, co były, ale można się na nich opierać. Przypominam, że od premiery H3: SoD do H4 minęło jakieś 5-6 lat, a od H4: WoW kolejne 3 lata do H5. Potem 4 od H5: ToE do H6...

Jakby się postarali, to uważam, że w 6-7 lat uwinęliby się z tym, a wcześniej nie chciałem rzucać nie wiadomo jakich kwot - choć myślę, że za taką rozbudowaną grę po tak długim oczekiwaniu mógłbym zapłacić ze 300 zł.

BTW wczoraj obmyśliłem pomysł nawet na tak rozbudowaną Fortecę z H5 :D
Nie będę podawał szczegółów, bo nie ma to sensu, ale na 7 poziomie dałbym

7. Ognisty Smok -> Magmowy Smok, Wulkaniczny Smok
7a. Wielka Stopa -> Yeti, Sasquatch ;)



Lord Xeen PW
23 lutego 2013, 11:03
Co ma na celu wypisanie takich pierdół skoro nawet nie ustaliło się żadnych rzeczy? (statystyk itp.) hmm...

Dark Dragon PW
23 lutego 2013, 11:15
Cytat:
Przypominam, że od premiery H3: SoD do H4 minęło jakieś 5-6 lat
Skąd masz te dane? O.o SoD wyszedł w 2000, H4 w 2002 o ile dobrze pamiętam, a to daje jakieś 2 lata, a nie 3x tyle -_-'.

Hayven PW
23 lutego 2013, 11:54
Ech... wiedziałem, że popełnię jakiś błąd... i to podwójny...

Z tego, co wiem, to SoD pojawiło się w 1999, a H4 w 2003... no chyba że w 2002, a WoW w 2003... tja i w dodatku błąd w obliczeniach... przepraszam ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Ulepszanie, alternatywy czy wybieranie jednostek?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel