Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: Pytania i komentarze
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11

vinius PW
16 stycznia 2006, 21:44
A co mają katedry i klasztory do kultu słońca :) ? Przecież to kwatery dla mnichów/paladynów. A mnisi to też niby nikogo nie czczą...
Dalej: nic nie wskazuje na to, że owa religia istineje, ale nic nie mówi, że nie może istnieć. Nic/nikt mi chyba również nie zabrania być autorem nowej, własnej religii.
Więcej informacji wkrótce :)

PS. a ja Wam pokaże, jeśli daj Boże wygra mój prokejt! Wy wiecie, co ja tam powypisywałem :) ?

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 21:54
I w sumie niech to będzie oficjalnym wymogiem z mojej strony:

Jeśli ktoś chce podczas przygód wierzyć, że galaretka jest jego bogiem, że jakieś drzewo jest dla niego święte, że Starożytni toto bogowie, że Przodkowie to bogowie, że Przodkowe to Starożytni, że bogowie to bogowie, że Crag Hack to kobieta, czy że musi właśnie wykąpać się w ektoplazmatycznym szlamie to tylko JEGO sprawa, ALE nie zezwalam na nazywanie tego religią, kościołem, czy kultem, jeśli toto nie ma (a nie może mieć ze względów fabularnych) wyznawców, kapłanów, świątyń, etc... Nie zezwlam również na to, aby swojemu, prywatnemu, wymyślonemu bóstwu podporządkowywać jakiekolwiek elementy fabularne ze znanego nam świata HoMM-MM (na przykład katedr).

Vinius - co prawda tylko jednego mnicha z imienia i nazwiska sobie przypominam, ale był on wyznawcą Słońca. Podobnie Mnisi zawsze przebywali w okolicach świątyń słońca, a jeśli występowali w świątyniach "leczniczych" to też w świątyniach słońca...... ale faktem jest, że najprawdopodobniej są też jacyś mnisi, którzy w nic nie wierzą i tylko doskonalą magię jaźni i medytację ;) - taki odpowiednik buddyzmu.

I jeszcze raz: domagam się usunięcia informacji o Ashan, religii nowej czy Kościele. Masz prawo być autorem nowego kultu, oczywiście, ale zwać tak byś się mógł tylko wtedy, gdyby to BYŁ kult :P, a nie ma czegoś takiego jak kult jednoosobowy :P.

Alamar PW
16 stycznia 2006, 22:09
>>>I jeszcze raz: domagam się usunięcia informacji o Ashan, religii nowej czy Kościele. Masz prawo być autorem nowego kultu, oczywiście, ale zwać tak byś się mógł tylko wtedy, gdyby to BYŁ kult :P, a nie ma czegoś takiego jak kult jednoosobowy :P.

Wprawdzie Vinius przesadził ze swoją historią, ale kto by tam słuchał jakiegoś obłąkanego klechy :P Myślisz Acid, że ktoś mu uwierzy w te historyjki? Najprędzej inni kapłani go zasiekają lub nawet miejscowi chłopi (oto odpowiedni koniec dla takiego wojownika ;) ).

@BORYNA:
Jak się pojawisz, masz do przeczytania duuuużo postów w tym temacie. I jeszcze więcej do wytłumaczenia...

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 22:15
hmmm........ ostatecznie mogę na coś takiego pójść, ale naprawdę wolałbym, aby MG, Strażnik, a najlepiej autor skorygował te informacje.

przypominam, że
- świat Ashan w kontekście naszego Wszechświata NIE istnieje i NIKT nie mógł go zwiedzić;
- bohater zaczynający grę może wierzyć w co chce i w trakcie przygód moze stać się autorem nowej religii, ALE nie może zaczynać jako twórca nowej religii jeśli nikt inny de facto nie podziela jego przekonań;
- nie może istnieć coś takiego jak Religia Kościoła Enroth, gdyż w takim razie musiałby istnieć Kościół Enroth, a więc wspólnota wyznawców, której na początku być nie może, a TAKŻE dlatego, że jeśli ktoś w trakcie sesji RPG będzie chciał swoją religię na cały kontynent rozprzestrzenić to prędzej dostanie małą niespodziankę od Starożytnych - uprzedzam! Tak więc ani Kościół, ani Enroth, a raczej też nie religia.

vinius PW
17 stycznia 2006, 08:43
Ale! Jest jedno ale. Najpierw może poprawnie zdefiniuję, co owym kościołem nazywam, to trochę zejdziemy z tonu i się rozjaśni.
Owym kościołem nazywam kult (słońca? gwiazd? nie wiem.) tego czegoś/kogoć, co było (bo niby już nie jest) na Ernoth oraz Erathii w siątyniach/katedrach. Bo sa przeciez kapłani, nie? I może być to zarówno kult słońca, jak i nekromancji lub Starożytnych, i to nie miał być wcale nowy kościół. Tak tylko to za rada Alamara okresliłem, bo zdefiniować tego nie potrafię.

Boryna PW
17 stycznia 2006, 10:26
Witajcie.Przepraszam wszsytkich zainteresowanych sesją RPG. Niestety wczoraj niemiałem dostępu do kompa. Jeśli wam pasuje sesję przenoszę na 20 dzisiaj. Mam nadzieję że mi wybaczycie wczorajszą nie obecność. Jeszcze raz przepraszam.

Boryna

Holgar PW
17 stycznia 2006, 11:26
Nie ma sprawy. Chcielibyśmy się dowiedzieć czy o godzienie 20:00 my mamy być przy komputerach, czy ta godzina jest tylko dla ciebie tzn. że o 20:00 zaczniesz pisać pierwszy post?

Boryna PW
17 stycznia 2006, 11:28
20 to godzina o której ja napiszę pierwszsy post.

Alamar PW
17 stycznia 2006, 13:31
Vinius:
Skoro nie chciałeś poprawić swojej postaci (a miałeś na to czas), sam naniosłem odpowiednie poprawki, czy Ci się to podoba czy nie :P
Masz teraz postać, która moze sobie wierzyć w co zechce, a jednocześnie sprawiającą ciągłe problemy.

Reszta:
Nie zlatywać się dzisiaj wszyscy o 20.00, bo jeśli zaczną się sypać posty, tak jak wczoraj w TYM temacie, to z gry nic nie będzie.

Nevendar:
Jak widzisz MG już jest, więc możesz zapytać się go o swoje zdolności specjalne (nawet w tym temacie).
I POPRACUJ nad swoją historią!!! Przeciez po stracie pamięci na pewno coś robiłeś, nie siedzisz przecież w lochu przykuty do ściany :P
(Boryna, nawet nie myśl, by tak wprowadzić postać Nevendara do drużyny - niech się postara nad postacią).

Szawy:
Nic nie zmienione w karcie postaci. Jeśli chcesz grać, to zmień co trzeba.

Holgar PW
17 stycznia 2006, 13:40
@Boryna

Mam takie pytanie. Planuję używać młota do walki, ale nie mam do niego premii. Moim zdaniem premia dla krasnoludów akurat na młoty (nie wszystkie buławy) powinna być. Przykład? W Heroes III krasnoludy używają młota, a nie topora. Po drugie jestem kowalem i młotek trzymam w ręku od dziecka. Czekam na odpowiedz Boryny.

Alamar PW
17 stycznia 2006, 13:47
Raczej nie. Wszystkie krasnoludy mają predyspozycje do topora (tak jak elfy do łuku) i za to jest ta premia. To że używałeś młota, to powinno wpłynąć na UD buławy (bo w niej zawiera się też młot).

>>>W Heroes III krasnoludy używają młota, a nie topora

Za to w H1, H2 i H4 są topory - 3:1 za tym, że krasnale używają toporów. A poza tym Twoja postać nie pochodzi z Antagarichu (H3) tylko z jakiś dalekiej wioski. Na Antagarichu krasnale albo mieszkają w Avlee wśród elfów (H3) albo w Dolinie Kurhanów w Kamiennym mieście (MM7).

vinius PW
17 stycznia 2006, 16:00
W KB również uzywany jest topór. Ale już nie zaczynam dyskusji o związkach KB z HoMM.

Nie wiem jak z Boryną, i czy przygotował już scenariusz, ale narazie ogłaszam strajk (przez najbliższy czas nie będe brał do ust alkoholu) z powodu nadużywania przez Moderatorów praw służbowych nadanych przez Smoczego Władcę.

[STRAJK]

Trang Oul PW
17 stycznia 2006, 16:21
O jakie nadużycia Ci chodzi?

vinius PW
17 stycznia 2006, 16:25
Spójrz na życiorys i osobowość mojego bohatera.
Wszystko o RKE oraz nekromatach itp. zostało dopisane przez Moderatora.

Trang Oul PW
17 stycznia 2006, 16:32
Ja na Twoim miejscu bym to skasował, w końcu to moja postać.

vinius PW
17 stycznia 2006, 16:33
A co? Torturowałes mnie w wieży? Tak czy siak - w najbliższym czasie nie wiem, czy po takim upokorzeniu zacznę grać. Zostałem głęboko urażony.

Trang Oul PW
17 stycznia 2006, 16:36
Zgłoś skargę na Moderatora w tym temacie.

vinius PW
17 stycznia 2006, 16:48
E tam, nie będę aj-waj wielkiego podnosił i w konflikt z nikim nie mam zmiaru wchodzić, ale po prostu mnie to uraziłio. Dzięki za chęc pomocy :)

Acid Dragon PW
17 stycznia 2006, 17:35
Prawdę mówiąc, powinieneś być wdzięczny Alamarowi za takie rozwiązanie sprawy, które jest wg mnie najlepszym kompromisem.

Gdyby dzisiaj Twoja postać nie była zmieniona, to nie bawiłbym się w jej edytowanie, ale USUNĄŁBYM ją i zabronił jej uczestnictwa - za niepodporządkowanie się do jasno określonych zasad. Jednym z warunków istnienia komnaty RPG jest brak chaosu, a innym - jasne określenie zasad, które tyczyć się mają świata Mocy i Magii (to ustalone było jeszcze nawet przez zerową sesją).

Przypominam też, że zgodnie z Konstytucją, Strażnik ma nie tylko prawo, ale wręcz OBOWIĄZEK cenzurować lub usuwać posty niespełniające zasad. Natomiast pojawienie się w grze postaci sprzecznej z realiami świata HoMM-MM z pewnością mogłoby zaszkodzić tematyce i klimatowi sesji rpg (a więc i całej komnaty), o które mają dbać właśnie Strażnicy.

I taka poprawka nieścisłości:
MOŻE istnieć coś takiego jak 'Kościół Słońca' właśnie dlatego, że istnieją wierni, kapłani, świątynie... NIE MOŻE istnieć coś takiego jak 'Kościół Enroth', gdyż takiej "religii", czy kultu fabularnie w HoMM-MM nie ma i nic nie wskazuje, by miała być. Nie ma wyznawców, nie ma kapłanów, nie ma świątyń.

vinius PW
17 stycznia 2006, 18:04
..nie ma Viniusa.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
temat: Pytania i komentarze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel