Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: Pytania i komentarze
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11

Trang Oul PW
16 stycznia 2006, 20:21
Ma ktoś GG do niego? Bo oczywiście w profilu nie ma.

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:22
ano - Słońce wyznawali conajwyżej. wiele katedr istniało też jako zwykłe budynki, które być może kiedyś miały jakieś znaczenie (kieś inne pogańskie bóstwa?), ale obecnie służyły np tylko za kwatery dla paladynów i rycerzy.

inaczej mówiąc: nie, nie ma takiej zasady, że katedry są po to, aby coś tam wyznawać. i nie, nie ma Kościoła Enroth.

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:25
To jest więc głupie nazywanie owych budynków "katedrami". Zaraz mi tu poganie. Poganie wobec kogo? Wobec np mnie (jestem członkiem RCC, tzn Roman Catholic Church) poganinem jest wyznawca Islamu, a ja dla niego. A tu jak ma byc poganskie bóstwo?

Małe sprostowanie: nie mogę byc dla machometanina poganinem. Dlaczego? Dlatego:
POGAŃSTWO, chrześc. określenie religii politeistycznych bądź animistycznych jako przeciwieństw monoteizmu; często odnoszone także do pozarel. dziedzin kultury (np. pogańska literatura); historycznie używane najczęściej w odniesieniu do religii i kultury gr. i rzym. oraz do pozostałości wierzeń przedchrześc. u ludów schrystianizowanych.
Żródło-PWN.

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:26
mówiąc 'pogańskie', miałem na myśli 'nieistniejące', a co do nazw - to już twoja opinia i zachowaj ją dla siebie. W HoMM katedry nie służyły do niczego innego, jak do rekrutowania jednostek i nie ma powodów, by myśleć inaczej.

W MM pojawiało się wiele świątyń i kapłanów, ale zawsze miały albo charakter kultów Słońca/Księżyca/Nekromancji/kultu Baa, albo zwyczajnych magów znających się na magii ciała.

Alamar PW
16 stycznia 2006, 20:26
@Nevendar:
Jest takie powiedzenie: Nie wk... tzn. nie denerwuj MG (albo Strażnika komnaty).
Aha, atak masz 60% (juz poprawione) - reszta dobrze wypełniona (chyba). I z historią się nie popisałeś :P

I jeśli Boryny dzisiaj nie będzie, to zaczniecie kiedy indziej (może MG w nocy się pojawi), co za różnica dzień w ta czy tamtą stronę.


>>>W HoMM katedry nie służyły do niczego innego, jak do rekrutowania jednostek

A uzdrawianie czy questy w stylu "Odzyskaj święta relikwię (Latarnie) z...", to co (wiem, wiem w MM nie w HoMM).

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:29
Alez wręcz przeciwnie! Myśląc, że obiekty mają służyć w świecie tylko temu, co jest przewidziane i potrzebne w grze, to byłoby błędne koło - po co budowanie farm w H2, skoro nie ma współczynnika żywności. wynika, że wogóle nie jedzą. Rycerz służy do jeżdżenia na ko niu i rzucaniu czarów, Anioł ma tylko latać, atakowac, wskrzeszać, ew. umierać.

EDIT: a co ma oznaczac "modlitwa"!!??

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:33
nie o to chodzi.

Farmy w HoMM2 na pewno NIE są po to, by dostarczać żywności - bo jakoś cała armia ma się bardzo dobrze, jeśli nie są wybudowane - farmy są dla samych chłopów - dlatego pewnie są tacy tani :P. Tak, czy inaczej nie masz absolutnie żadnego powodu, by przypuszczac, że z farmami w H2 wiąże się cokolwiek z zaopatrzeniem w żywnośc.

I owszem - anioły są tylko po to, żeby przybywać, walczyć i ginąć :P nawet własnej woli nie przejawiają :P

A modlitwa to modlitwa - wznoszona do czegokolwiek i kogokolwiek. może być zarówno do Starożytnych, aniołów, Słońca, czy kto ich tam wie do kogo. do galaretki czy buta też.

Holgar PW
16 stycznia 2006, 20:34
Szkoda, że nie ma Boryny. Moim zdaniem początek w RPG jest bardzo ważny, a teraz akurat wszyscy jesteśmy obecni. Trudno, ja stawiam, że Borynę zatrzymała nieoczekiwana Implozja lub Infernopodobne coś.

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:37
Ale jest jedno, czego nie zmienisz - religia na Ashan. I do tego jest prawdziwa (tzn bogowie istnieją)! Na dowód: a jak walczą kapłani? Wg danych podanych przez Ubi mnisi nie rzucają czarów, ale zsyłają gniew boży.
Chąc - nie chcąc, jest to kontynuacja poprzednich heroesów, więc dzieje się na innej planecie, lecz w tym samym świecie. Co to znaczy? Że bogowie z Ashan sa również na np Ernoth.

Co do modlitwy - jesli wznosza ja do boga/galaretki/małego jeża, a zyskuja przez to siłę, to co to oznacza? Że owe cóś dało im siłę poprzez modlitwę.

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:39
To już kompletna bzdura. Twórcy H5 postanowili stworzyć kompletnie NOWY wszechświat z kompletnie nowymi zasadami, inną historią, innym sposobem stworzenia, etc. i sami mówią, że nie ma on NIC wspólnego z poprzednim. Łączenie Ashan i Enroth to jakać chora niedorzeczność.

Ta sesja RPG odbywa się w znanym nam Wszechświecie, a nie w Ashan.

co do modlitwy - nie, to oznacza, że mag zużył manę i rzucił czar :P. Gdyby modlitwa pochodziła od istoty wyższej, to mana nie byłaby konieczna, nie sądzisz? :P - to tylko taka nazwa, ale czar by zadziałał, gdyby nazywał się też inaczej, a że ktoś przy jego rzucaniu lubi wołać do swego bóstwa - jego sprawa.

Alamar PW
16 stycznia 2006, 20:39
>>>Ale jest jedno, czego nie zmienisz - religia na Ashan.

A co ma piernik do wiatraka???


>>>Co do modlitwy - jesli wznosza ja do boga/galaretki/małego jeża, a zyskuja przez to siłę, to co to oznacza? Że owe cóś dało im siłę poprzez modlitwę.

Że dany idiota poprzez tzw. modlitwę uwolnił soją energię wewnętrzną :P

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:41
W takim razie - skoro nowy świat nie ma nic wspólnego, to cóż ta gra ma wspólnego z całą serią? NAZWĘ!?
A co ze starożytnymi na Ashan? Każdy wie, że jednorożce to reinkarnacie starożytnych. Tego róniez nikt nie zmieni.

EDIT: nie istnieje coś takiego jak energia wewnętrzna, nie mamy podstaw, aby tak twierdzić i nie jest nic takiego ujęte w scenariuszu gry (to przykład rozumowania jak niektórych na temat mojej teorii o katedrach). Tak wiec i tego tak mysląc nie będzie.

PS. no i co z ta relikwią?

EDIT2:
to nie fair zmieniac posty, gdy sie je juz napisało. w tym kontekście posty moje i Alamara przestają mieć sens (co do modlitwy).
Ale dzieki temu sam dozwoliłeś mi pośrednio tytułować się swa religią: "wznosi modły do swego bóstwa".
a że mag zużywa manę - cóz, kapłan tez człowiek, męczyc sie musi. Nikt nie mówi, na jakich zasadach działa wznoszenie modlitw do bóstwa - np swoim kosztem (ofiara).

Trang Oul PW
16 stycznia 2006, 20:42
Masz rację, tylko nazwę :/ .

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:43
Gra H5 nie ma z poprzednimi częściami HoMM NIC wspólnego od strony merytoryczno-fabularnej i to przyznają nawet autorzy. To, co H5 łączy z poprzednimi częściami to podobny system rozgrywki, sama koncepcja strategii turowej, bohaterowie, etc.


A co do Starożytnych - nie ma i nie było ich na Ashan. Opis jednorożców odnosi się do *jakichś* starożytnych - np starożytnych duchów, druidów czy tym podobnych.

Vinius- owszem istnieje coś takiego jak energia wewnętrzna - nazywa się 'mana' i zostało to udokumentowane od pierwszej częsci MM.

co do relikwii - relikwia to relikwia - przedmiot uznawany za taki, który ma niezwykłe właściwości lub pochodzenie - bardzo często tajemnicze i nieznane, ewentualnie przedmiot uznawany dla jakiegoś kultu za święty.

Holgar PW
16 stycznia 2006, 20:43
Hej teraz to już chyba totalny offtopic się tutaj zrobił, no cóż. To sesji nie będzie? Powiedzcie, że nie będzie to będę mógł z czystym sumieniem nacisnąć alt+F4, bo tak to ciągle mam nadzieję. :)

Qui PW
16 stycznia 2006, 20:46
Wystarczająco potężna magia/technologia spokojnie może symulować istoty wyższe. Ludzka wyobraźnia tym bardziej. A skoro Starożytni inkarnują w jednorożce, to Kreeganie pewnie w zmutowane bobry, i już mamy 2 rasy do HoMM6 :P.

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:46
skoro owa energia wewnętrzna to mana, to kazdy wojownik musiałby wyzwalać swoją manę. z postów wyższych wynika, że mag rzuca czar, modlą się wszyscy, manę traci mag, wyzwalają wojownicy, korzyści mają wojownicy. troszkę się pogubiłem :)

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:48
wznoszenie modlitw do bóstwa nie ma ŻADNYCH zasad. po prostu coś mówisz i tyle :P mana jest związana jedynie z magią.

i masz prawo wznosić swoje modlitwy do jakiegokolwiek nieistniejącego bóstwa, O ILE (nie)istnieje w świecie HoMM-MM (czyli jest o nim jakaś mowa). a nie ma czegoś takiego jak "Kościół Enroth".

Acid Dragon PW
16 stycznia 2006, 20:49
Znowu coś mylisz Vinius - mana to mana. Energia, którą można przekształcić w czar. a to, czy działa on na ciebie, na wroga, czy na wszystkich to już trzeciorzędna sprawa.

Wojownik nie zużywa many, bo swoją energię ma w mięśniach i wykorzystuje ją w bardziej konwencjonalny sposób :P.

vinius PW
16 stycznia 2006, 20:50
po 1:
nie "kościół ernoth", a "Religia Kościoła Ernoth"
po 2:
będzie, jeśli wygram ów konkurs na nowe miasto i autorzy włącza go do dodatku :p
po 3:
tak więc kto ma rację: Ty, czy Alamar? bo wg Alamara poprzez modlitwę "idiota" (wojownik) wyzwala energię wewnętrzną.

PS. a co z relikwiami?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11
temat: Pytania i komentarze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel