Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: Pytania i komentarze
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 9 - 10 - 11

Qui PW
10 stycznia 2006, 00:00
Vinius: a dlaczego nie? Ty masz złote pantalony, a ja mam pożółkły kalafior. Kiedyś nawet był biały ;). Ale może odpowiem jednak na pytanie :P. Otóż szlachetne to warzywo (wraz z kamieniami i szczurem) stanowi odpowiedź na głębokie filozoficzne pytanie, które brzmi: "Co goblin może mieć w torbie?". Oczywiście, mógłby mieć pustą torbę, ale w założeniu to ma być postać możliwie prawdopodobna biorąc pod uwagę realia danego świata, a cokolwiek wątpliwym jest, iż taki goblin by się wybrał na jakąkolwiek wyprawę z pustą torbą. Uznałem za konieczne wypełnienie jej czymś. Przy odrobinie szczęścia podczas wyprawy wpadnie tam jeszcze parę rzeczy ;).

vinius PW
10 stycznia 2006, 16:10
Prawie doskonały wybór. Zaspokaja głód, i w ogóle... ale nie da się nic z tego wydestylować na podstawowym poziomie alchemii. I póki co, ie zrobię Ci z tego napoju odwagi :)

Kaazam PW
10 stycznia 2006, 18:38
Vinius czy tobie wszystko musi sie kojarzyć z bimbrem :). Poza tym taki kalafior można ugotować, i użyć jako maseczki :P, aby mieć gładszą skórę

vinius PW
10 stycznia 2006, 18:49
bez przesady, nie wszytsko :) . KB mi się akurat nie kojarzy z bimbrem (lecz z grenaturatem). Dlatego też wybrałem alchemię - brak gorzelnictwa. Ale przestanę już offtopować :) .

Alamar PW
11 stycznia 2006, 18:52
>>>Vinius czy tobie wszystko musi sie kojarzyć z bimbrem :)
>>bez przesady, nie wszytsko :)

Tak, wszak rycerz musi czasem udać się do elfiego zamtuzu ;)
A skoro Was (w tym przypadku Viniusa) ciekawi, co kto nosi w torbie, to zawsze możecie zapytać się w grze.

Widzę, że większość postaci jest już poprawiona, ale:
Kaazam:
Twoja historia jest trochę naciągana. Za to że atakowałeś gildię, dostałeś w nagrodę posadę ucznia? Już widze jak WSZYSCY mistrzowie w szkole czarów byli tym zachwyceni. Może byś to rozszerzył? Poza tym po przecinku robi się odstęp, zrozumiałeś?
I wykreśl zdania nie związane z postacią (czyli pytania do MG czy info kiedy grasz - to nie temat na to)

Szawy:
j/w. + brak historii

Boryna:
Żyjesz?
Bo chyba wszyscy czekają tylko na MG.

Trang Oul PW
11 stycznia 2006, 19:18
>>>MAG jest mistrzem magii Ciemności lub Światła
DRUID może poznać każdą magię oprócz światła i ciemności.

Kiedy to zostanie poprawione? Nie wiem, czy mam coś zmieniać w karcie postaci.

Alamar: Już poprawione

Qui PW
11 stycznia 2006, 20:20
To może ja się trochę poznęcam nad tymi biednymi postaciami... ;) Jeżeli coś z tego co wg mnie nie pasuje zostało już uzgodnione z MG to przepraszam. Cyferki policzyłem wg tego co jest w opisie systemu.

Postać Viniusa:
-W opisie postaci zostało stwierdzone, że hełmu nie ściąga nawet do snu, a w ekwipunku owego hełmu nie ma... Mniejsza już o ubrania, w końcu wiadomo że każdy tam coś ma na sobie ;) ale jednak hełm lub jego brak robi różnicę.
-Skąd 3 punkty w buławie? Powinien być jeden jak mają wszyscy we wszystkim... Na dodatek postać zamierza walczyć mieczem, a nie posiada potrzebnej umiejętności.
-KP powinno wynosić 6 (+1 z umiejętności).
-W opisie jest umiejętność specjana szewstwa, w spisie umiejętności już nie.

Postać Tranga:
-Atak prawdopodobnie powinien wynosić 64%.

Postać Altaira:
-KP powinno wynosić 6 (+1 z umiejętności).
-Atak powinien wynosić 67%.

Postać Kazaama:
-PŻ powinno być 25 a PM 15.
-"Życie nauczycie cie wszystkiego samo" - z tym zdaniem jest coś bardzo nie tak ;).

Postać Szawego:
-obrażenia powinny wynosić 72%
-KP powinno wynosić 6 (+1 z umiejętności).
-Osobowość: czy porywczy i cierpliwy to czasem nie są przeciwieństwa? ;)

Alamar PW
11 stycznia 2006, 22:32
>>>W opisie postaci zostało stwierdzone, że hełmu nie ściąga nawet do snu, a w ekwipunku owego hełmu nie ma...
Jedni mają miniaturowe kosmiczne chomiki, inni niewidzialne hełmy ;)

>>>Osobowość: czy porywczy i cierpliwy to czasem nie są przeciwieństwa? ;)
Gdzie tam, toż to schizofrenia ;)

P.S.
Dzięki za pomoc przy szukaniu błędów.
I o ile mnie pamięć nie myli, ta komnata ma (przynajmniej przed awarią miała) DWÓCH Strażników.

Altair PW
11 stycznia 2006, 22:50
@Qui: Postać Altaira:
-KP powinno wynosić 6 (+1 z umiejętności).
-Atak powinien wynosić 67%.

-Atak powinien wynosić 68%. (+1 z umiejętności) jeśli już liczymy z umiejętności
Co do KP masz rację.



Qui PW
11 stycznia 2006, 22:55
Z umiejętności masz już 10%. Nie dodajesz jej jeszcze raz.

Boryna PW
12 stycznia 2006, 15:09
Alamarze żyję i mam dobrą wiadomość.Oficialna data rozpoczęcia sesji to 16 stycznia godzina 20.Nieoznacza to że wszsycy musicie być o godzinie 20 przy kompach.O tej godzinie JA będe przy kompie.Kathrin proszę o jak najszybsze zrobienie postaci.Qui,Alamar i inni dziękkuje za pomoc w odszukaniu błedów w postaciach graczy.Qui umiejętnośc szewstwo jest umiejętnością specialną!Vinus może ją sobie wybrać pomimo tego że niema jej w spisie umiejętności.Tak samo ty możesz sobie wybrać jakąś umiejętnośc specialną.Każdego kto nie ma historii postaci proszę o jej dorobienie.Już poprawiam b.łedy i sprzątam ten bałagan który panuje w tej komnacie.A strażników faktycznie było 2.Mama nadzieję że Acid przywróci Rabicana do sprawowanie funkcji strażnika.

Qui PW
12 stycznia 2006, 15:28
Boryna: wiem o tym, że może ją mieć. Chodziło mi o to, że uwzględnił ją w historii postaci, ale nie wpisał do rubryku umiejętności drugorzędne.

vinius PW
12 stycznia 2006, 15:32
Szewstwa nie dodałem.
Buławę (umiejętność) zmieniłem.
KP zmieniłem.
Hełm dodałem.

Coś jeszcze mam źle :) ?

Trang Oul PW
12 stycznia 2006, 15:46
Może wreszcie zostanie ustalone, czy mag powinien znać magię żywiołów czy światła albo ciemności?

Alamar PW
12 stycznia 2006, 15:54
Trang, mag zna magię żywiołów. Jesli później awansuje na arcymaga, to dodatkowo będzie znał m. światła, jeśli na lisza to m. ciemności.
Mam nadzieję, że teraz jest to już jasne.
I nie pytaj się jak można awansować na lisza/arcymaga. Sam jeszcze tego nie wiem :P
A jak będziesz dobrze grał, to MOŻE MG pozwoli Ci znaleźć jakieś zwoje z zaklęciami m. ciemności.

Acid Dragon PW
12 stycznia 2006, 17:12
>>>P.S.
Dzięki za pomoc przy szukaniu błędów.
I o ile mnie pamięć nie myli, ta komnata ma (przynajmniej przed awarią miała) DWÓCH Strażników.

Ano może i tak :P. Uprawnienia właśnie dostałeś. Z MG proponuję się dogadać w sprawie ewentualnej współpracy nad samą rozgrywką.

Alamar: Hej, to miała być komnata Boryny i Rabicana, a nie też moja.
Ale cóż skoro mi przydzieliłeś tymczasowo uprawnienia, to jutro postaram się trochę tu posprzątać (bez żadnych znaczących zmian w treści).

Trang Oul PW
12 stycznia 2006, 17:42
Czy w takim razie MG mógłby zrobić listę klas prestiżowych, na razie bez opisu jak awansować?

Alamar PW
12 stycznia 2006, 18:56
Trang, w MM nie ma prestiżówek :P
Awans postaci wygląda mniej więcej tak:

Rycerz->Kawaler (Kawalerzysta)->Czempion (dobry) lub Czarny rycerz (zły)
Złodziej->Łotrzyk->Szpieg lub Zabójca (Assassyn)
Mnich->Nowicjusz->Mistrz lub Ninja
Paladyn->Krzyżowiec->Bohater lub Złoczyńca (czekam na sensowniejsze nazwy)
Łucznik->Mag bitewny->Mistrz łuku lub Strzelec Wyborowy (Snajper)
Łowca->Myśliwy->Szlachetny Łowca lub Łowca nagród
Kleryk->Kapłan->Kapłan Światła lub Kapłan Ciemności
Druid->Wielki druid->Arcydruid lub Czarnoksiężnik
Mag->Czarodziej->Arcymag lub Lisz

vinius PW
12 stycznia 2006, 20:01
Łucznik->Mag bitewny !!?? A co ma łucznik do maga!?

Alamar PW
12 stycznia 2006, 20:20
Archers are another type of hybrid (oh, let us lament the true original!), in this case,
of Knight and Sorcerer. Archers may learn to use any type of weapon, although their
specialty is — surprise! — the bow. Their discipline prevents their use of shield or plate
armor. An Archer’s talent for spell-casting begins with the Air realm of magic, and may
eventually grow to take in all the Elemental realms. The realms of Light and Dark magic,
however, are beyond their grasp. Archers can focus themselves to become Battle Mages
(gaining one hit point and one spell point per level), and eventually may aspire to Warrior
Mages
(gaining another hit point and spell point per level).

Teraz rozumiesz (mniej więcej)?
Opis z MM6 i trochę się różni od Łucznika z MM7 (przy okazji, w polskiej instrukcji jest trochę błędów), więc proszę nie brać wszystkiego co jest napisane powyżej (i na stronach o MM7) za obowiązujące reguły.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 9 - 10 - 11
temat: Pytania i komentarze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel