Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Imiona bohaterów w Hirołsach
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

vinius PW
21 grudnia 2007, 13:26
Ach, no, po prostu wyjaśniło nam to etymologie imienia jak nie wiem co :P

f!eldf!eldNo i super. Reszta offtopa została wypalona łańcuchem.
@Ginden - to nie było rozbijanie imion. Akurat "deemer" to jest gerund - rzeczownik odczasownikowy. Chodziło o unikanie absurdów.

Field PW
21 grudnia 2007, 13:44
Jeszcze parę z etymologii.

Myra, Myrini - prawdop. rdzeniem jest rosyjskie słowo mir.
Sarakin - jeśli przyjąć, że może być to zlepek "Sarah" + "kin" (ród) - wychodzi nam żydowskie pochodzenie maga ;)
Solmyr - j/w, + sol (słońce)

Lunar:
Wilfrey - kojarzy mi się z Freją (nordycką boginią)
Wilfrey to normalne imię :)

Thundax - być może zlepek słów angielskiego thunder (grzmot) i łacińskiego audax (odważny, bezczelny)
Ergon - z gr. το εργον - czyn, działanie
Antoine - fr. Antoni :)
Jezebel - imię, bodaj biblijne, również Vangelis stworzył coś takiego jak "The City of Jezebel"

Ariel - prwdp nazwa proszku i tyle :P Ale łacińskie aries to też barany

Wrathmont - Góra gniewu (wrath + mount)
Vesper - vesper po łacinie to wieczór

Valeska - łac. valeo - odznaczam się, jestem silny
Tyris - być może od łac. turris (prwdp "u" czytano jak niemieckie umlaut lub y)

Ayden - od aid - pomagać?

Clavius - łac. szpon
Nimbus - chmura, grad, ulewa
Xsi - nazwa jednej z liter greckiego alfabetu - Ξ ξ

Lorelei - imię pewnej syreny, która siedziała na skałach na Renie i wabiła ludzi śpiewem
Ajit - być może od łac. ait - mówi/powiedział
Geon - zbitek gr. η γη + ών (ziemia + będący = będący ziemią)

Drakon - w jęz. gr. ο δρακων - smok, ale także imię jednego z prawodawców
Andra - z gr. ο ανδρος - mężczyzna, człowiek

co do zlepków - podałem trzy brzmiące w miarę sensownie i pasujące do bohaterów/ich zamków :P

Ginden PW
21 grudnia 2007, 13:59
F!eldzio:
Jezebel - imię, bodaj biblijne
Dobrze, dobrze...
Wikipedia:
Izebel (IX wiek p.n.e.) - postać biblijna ze Starego Testamentu, królewna tyryjska, królowa Izraela.
Była córką Ethbaala I, króla Sydonu. Poślubiła Achaba, króla Izraela. Izebel czciła bogów pogody i płodności: Baala i Aszerę. Za jej namową Achab i zmuszeni przez niego podwładni przyjęli jej religię. Izebel kazała zabić proroków Boga i w ich miejsce wprowadzić proroków Baala. Ocalał tylko Eliasz i później pokonał proroków Baala na górze Karmel. Wówczas Izebel zapragnęła śmierci Eliasza i prorok musiał się ukrywać. Izebel sama wydała na siebie wyrok śmierci, kiedy zachęcała Achaba, by zabił Nabota, żeby przejąć jego winnicę. Eliasz zapowiedział jej gwałtowną śmierć, a jakiś czas później na rozkaz Jehu zrzucono ją z piętra na ziemię. Pojawia się w 1 Księdze Królewskiej 16, 31; 18, 4.13.19; 19, 1-2; 21

f!eldf!eldJeszcze raz mnie tak nazwiesz, a będziesz się smażył w piekle. A jak już się upieczesz, to rzucę Cię na pożarcie cerberom, Twoje kości rozsypię przed wejściem do swojej komnaty, a czaszki będę używał jako kieliszka na truciznę podawaną gościom.

Lord Yves PW
24 grudnia 2007, 08:58
Ariel - imię anioła ze Starego Testamentu. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ariel_%28anio%C5%82%29
Aislinn - bohaterka opowiadania Dziedzictwo martwo urodzonej ze "Czworo z Świata Czarownic"

Alamar PW
28 lutego 2012, 09:53
Ironfist o lordzie Alamarze:
Przebiegły był, dobrze władał mieczem, jego magia
była potężna, a w strategii nie miał sobie równych.

Cała prawda o mnie. XD

Laxx PW
12 listopada 2014, 08:58
W "Liście płac" mamy również nazwisko pana Mullicha, co mogłoby wskazywać na to, że sir Mullich to jeden z twórców ;)

Teraz poszłam za wikipedią:

- "Roland – imię męskie, prawdopodobnie pochodzenia francuskiego. Może także wywodzić się ze pragermańskiego, co oznaczałoby wówczas: 'sławny w kraju', 'bohater narodowy'."
- "Archibald – forma oboczna imienia Erchembod – imię męskie pochodzenia germańskiego, złożone z członów ercan ("prawdziwy, autentyczny") i bald ("śmiały, odważny"). Inną formą oboczną jest imię Erchembald, a w Polsce występowało w formie Archibald, Archambałt, Archambuł, Erkinbold i Erkambaldus."

Bardzo mnie zastanawia, dlaczego Wujek Archie akurat to imię nosi. Czyżby chodziło o to, że jest skłonny do wszystkiego?


Teraz coś z Inferno:

- "Fiona - Uważa się, że imię to jest zlatynizowaną formą irlandzkiego słowa fionn, oznaczającego coś "białego", "sprawiedliwego", "uczciwego"."
- Ash to o ile się nie mylę po angielsku "popiół" a w jej biografii pisało, że wszystko zamienia w popiół właśnie,
- Octavia - to imię oznacza "ósme dziecko"
- Pyre - oznacza "stos"
- Olema - miejscowość w Kalifornii.

Resztę imion z tego miasta trudno rozszyfrować.

Alistair PW
12 listopada 2014, 11:11
Z tego co wiem, to sir Mullich to jest właśnie David Mullich. Ikonka to jego prawdziwa twarz. Spójrz sobie w necie. W ikonce ma większą brodę, jak na mój gust.
strona: 1 - 2
temat: Imiona bohaterów w Hirołsach

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel