Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [dodatek] Shades of Darkness
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 15 - 16 - 17

Nerevar PW
18 października 2012, 12:48
Popatrzmy
H1 - 4 zamki
H2 - 6 zamków
H3 - 8 zamków (+1 w AB)
H4 - 6 zamków
H5 - 6 zamków (+2 w dodatkach)
H6 - 5 zamków

Faktycznie, zawsze było te 7 na start. Zawsze, czyli jeden, jedyny raz :P

Acid Dragon PW
18 października 2012, 12:59
To prawda, ale tak, czy inaczej H6 ma najniższy wynik od czasów H1 ;)

Bosper PW
20 października 2012, 07:23
Nie chodzi o zamki na start ale o wszystkie mozkiwe na czesc. Czasow prehistorycznych(przed H3) nie licze bo nie gralem wtedy w herosow(po prostu nie wiem ile ich bylo w heroes 2, bo w h1 troche gralem jak dostalem gold edition w H4. Heroes IV to niewypal, a w Heroes V bylo 8 zamkow, tendencja byla zwyżkowa. Ok standard to 6 zamokow a w H6 jest ich 5 i moze dojdzie jeden. Zauważcie że Heroes 3 do dzisiaj cieszy sie popularnoscią i zaloze sie ze gdyby wydali do niej pelnoprawne dodatki i rozdzielczosc HD to eielu ludzi by kupilo ta gre. Uważam dlatego ze powinni wspierac czesc 6 jak najdluzej co da jej dluzsza zywotnosc a i wiecej sie zarobi na jednym produkcie.

Nerevar PW
20 października 2012, 14:17
Bosper:
w Herosach zawsze było min. 7 zamków na start (nie licząc H4 i H1)
Bosper:
Nie chodzi o zamki na start ale o wszystkie mozkiwe na czesc. Czasow prehistorycznych(przed H3) nie licze bo nie gralem wtedy w herosow
Hmm, może byś się jednak zdecydował, czy na start, czy na finisz, czy chodzi o czasy po H3 czy o całą serię...

Demosmok:
To prawda, ale tak, czy inaczej H6 ma najniższy wynik od czasów H1 ;)
Tego nigdy nie negowałem.

Bosper PW
20 października 2012, 16:51
Ok od czasów H3 mi chodziło bo ta czesc uznaje jako pierwszą w mojej karierze Herosowej.

Alamar PW
30 grudnia 2012, 22:26
Ujawniono już pięć z siedmiu jednostek Lochu, a i pozostałe dwie już niejako znamy, dzięki Kompendium Ashanu, notce prasowej dodatku czy odpowiedzi twórców. Tak więc obecny układ armii wygląda mniej-więcej tak:

Jednostki podstawowe
- Assassin / Silencer (piechur)
- Shadow Lurker / Watcher (mag?)
- Stalker / Chakram Dancer (strzelec)

Elita
- Minotaur / Minotaur Guard (piechur)
- Manticore? (latacz)
- Faceless / Masked One (mag?)

Czempion
- zgadnijcie sami kto tu może być :P


O bohaterach jak na razie nie wiemy nic, poza ogólnikami z kompendium, gdzie przedstawiono Shadow Sorcerer jako rozpoznawalnego bohatera Lochu:

Shadow Sorcerer:
Magowie Cienia akceptują Mroczne Szepty w swych umysłach i filtrują je, by pozyskać wiedzę, której pożądają. Najpotężniejsi magowie cienia przechodzą rytuał, który pozwala im rozmawiać bezpośrednio z Malassą. Rytuał ten sprawia, że ich oczy stają się pozbawioną źrenic czernią.

Z tego opisu można sądzić, iż owi magowie cienia będą magiczną klasą bohatera choć niekoniecznie podstawową. Wszakże w kompendium są opisani paladyni jako bohaterowie Przystani, a każdy kto grał w Heroes VI wie, że Rycerz jest bohaterem mocy, zaś paladyn jedną ze ścieżek jego rozwoju.


O zdolności rasowej też na razie niewiele wiadomo. Można się domyślać, że będzie ona związana z ciemnością, manipulacją oraz iluzjami. Czyżby osłabianie wrogich oddziałów?
Wzmacnianie czarów raczej odpada, ze względów na podział bohaterów na moc i magię. Poza tym mamy teraz siedem szkół magii, a w każdej z nich czar zadający obrażenia, więc za dużo byłoby z tym roboty.
Niewidzialność raczej też nie, ze względu na multiplayer - wystarczy uczynić jedną jednostkę niewidzialną i zniszczyć wrogą armię czarami.


A co Wy o tym sądzicie?
I co sądzicie o samym Lochu i jego armii, która bardziej nawiązuje do H3, niż do ashanowskiego H5?

Lukasz89 PW
31 grudnia 2012, 09:28
Pomysł z Bezimiennym w elicie jest całkiem sensowny. Nie wiem czemu wszyscy uparli się, że ta jednostka musi być Championem?

Czarny Smok jest niemal pewny! Ciekawi mnie jednak, czy wprowadzenie smoczej utopi spowoduje pojawienie się w grze jeszcze jednego smoka (bez podstawowej wersji czarnego). Gdzieś czytałem, że pojawią się nowe jednostki neutralne więc czemu nie?

Następnym pytaniem jest, czy ujawnią również szkice owych neutralnych jednostek?

Czy frakcja lochu bardziej przypomina tą z Heroes 3 czy 5? Mi ona prawie w ogóle nie przypomina tej z Heroes 5, poza jednostkami i ogólnymi założeniami tej frakcji. Nowych loch jest mroczny, skryty i tajemniczy!

TopFunny525 PW
1 stycznia 2013, 00:21
Jeśli chodzi o czempiona to...

Albo jak w przypadku HV smoki,
Albo Bezimienni w co wątpię patrząc na ending Heroesa VI (wydaje mi się, że wtedy Bezimienni zerwali przymierze z mrocznymi elfami, gdyż nie mogli wtrącić się do wojny).

Tak czy inaczej, gdy tylko dodatek się ukaże lecę do sklepu by go kupić :).

Alamar PW
5 stycznia 2013, 10:11
Odpowiem w tym temacie, bo komentarze raczej nie pasują na tak długą rozpiskę.

Bosper:
Jakby nie patrzeć narazie nie znamy 2 jednostek lochów a jedynie snujemy domysły. Zatem najlepiej poczekać a zobaczymy. Cały czas żałuje ze poprzednie informacje jakoby w dodatku miały dojść po 2 armie okazały się nieprawda. Przecież w H6 strasznie brakuje elfów, nie wiem jak oni pokażą konflikt z władanie bez elfów ze już o krasnoludach nie wspomnę. W sumie to mam nadzieje ze dojdzie jeszcze jakaś armia (np. W drugim dodatku) a w h7 zrobią już full armii z kompendium Ashanu i dodadzą jeszcze ze 2 nowe bo tam aż się prosi dodać (armie zwierzoludzi - na bagnach oraz pustelnikow z wolnych miast, wyznawców Ylatha).

Znamy sześć jednostek - Bezimienni też nimi są i zwą się odpowiednio Faceless i Masked One. Neutralne jednostki nie mają ulepszeń, tak jak i bossowie.
Wilki, które zostały dorobione w ostatniej chwili, wprawdzie powstały z jednego rysunku koncepcyjnego (przekolorowanego), ale zauważ, że mają oddzielne szkice - coś co w przypadku Bezimiennych nie ma miejsca. Jednostki frakcyjne wpierw zawsze pojawiały się na jednym szkicu[ w formie podstawowej z ulepszeniem. Przypomnij sobie czasy ujawniania jednostek z HVI - wpierw dawano rysunki z obydwoma jednostkami na jednym szkicu, a dopiero później pojawiły się one na oddzielnych (zazwyczaj wyglądających, jak pocięcie poprzedniego na dwa).


Informacje o dwóch frakcjach na dodatek, w tym jednej w darmowym DLC, okazały się przekłamaniem w tłumaczeniu i nadinterpretacją osoby, która odpowiedź na temat dodatków otrzymała. Oczywiście taką wersję utrzymuje Ubisoft, bo w czasie gdy info o dwóch frakcjach na dodatek podano, Black Hole jeszcze istniało i wtedy sprawa dodatków inaczej rysowała się na przyszłość - wszystko wchodziło w grę.


Co do pokazania rozłamu - przykro mi, ale takiego nie będzie, bo on już nastąpił i to 25 lat wcześniej.
Krótki opis kampanii dla dodatku masz w tym niusie.
Jak widać, kampania skupi się raczej na kontynuowaniu wątków z DLC Danse Macabre, Matce Namtaru (i mam nadzieję wyjaśnienia, dlaczego nekromanci nie używali Tkaczek wiele lat później) a także na tym, jak wygnani kultyści demonów z Siedmiu Miast wspomogli mroczne elfy w Wojnie pod Górą, a tym samym skorumpowali klan Blizny Duszy, by współpracował z demonami.
Krasnoludy czy elfy w takim wypadku nie muszą się w ogóle pojawić, choć mam nadzieję, że jednak jakieś neutralne jednostki tych frakcji zobaczymy (i ubijemy w przypadku tych drugich ;P).


Zwierzoludzi raczej nie dostaniesz, bo to wytwór czarodziei z Siedmiu Miast. Część tych tworów zbuntowała się przeciwko swym panom, po tym jak zaczęli używać konstrukty do prac i walki, a zwierzoludzi zdegradowano do roli niewolników i zabawek. Rozpierzchli się po Ashanie dołączając do choćby orków, albo żyjąc dziko w niewielkich grupach - nic z czego mogła by powstać osobna frakcja. Zaś ci, którzy się nie zbuntowali zostali choćby podarowani innym rasom (rekiny, minotaury).


Jeśli chodzi o nowe rasy w kolejnych grach... wątpię, bo Ashan jest zbyt hermetyczny. Co najwyżej możesz nowe wariancje na temat istniejących już frakcji, np: Przystań będzie reprezentowana przez inne księstwo niż Sokoła czy Gryfa (jak Wilki w DoC-u), Twierdza przez koczownicze orki z pustyni (albo wyklęty klan Czarnych Czaszek w DoC-u), nagi przez "tybetańskie" nagi z Deep Mountains (polską nazwę pominę, bo jak zwykle jest "trafna"), mroczne elfy przez inny klan niż Blizna Duszy, Akademię przez Karmazynowych Czarodziei i Dom Chimery i tak dalej.
Ubisoft jest ograniczony przez stworzony świat i rewolucji po nim się nie spodziewaj. Masz 8 ras (6 od smoków, 1 demoniczna i 1 od czarodziei) i 9 frakcji i tyle.
Nie znaczy to, że nie ma szans na coś nowego i z goła odmiennego, ale jak dotąd Ubisoft sztywno trzymał się powyższego podziału. Zauważ, że nawet gdy nadarzyła się okazja, to zwolennicy Pustki okazali się nekromantami.

Bosper PW
6 stycznia 2013, 15:01
Jeżeli chodzi o jakąś spójność historyczna to Ubi już dawno to olał zmieniając wszystko jak chce. A co do nowych ras to z tego co mi wiadomo Ashan jest tylko kontynentem, a można by wprowadzić nowe kontynenty do świata gry a na nich mieszkające nowe rasy. Poza tym uważam że wszystkie rasy z kompendium powinny być od razu dodane a w dodatkach powinni dać nowe. Taki Zakon Pustki który powstał co prawda z frakcji nekromantów powinien stworzyć własna armie, jak nie w H6 to w H7.

Acid Dragon PW
6 stycznia 2013, 16:48
Cytat:
z tego co mi wiadomo Ashan jest tylko kontynentem

Nie, Ashan to nazwa świata. Nazwą kontynentu z H5-H6 jest Thallan.

Teoretycznie więc kompendium dotyczy całego świata. Sądzę jednak, że mimo to istnieją sposoby na wprowadzenie nowej frakcji w jakimś punkcie w czasie.

Przede wszystkim Kompendium sięga tak daleko, jak wydarzenia z Dark Messiah (ewentualnie Heroes Kingdoms, na upartego). Potem nie wiadomo co się wydarzyło i jakie frakcje się odrodziły z gruzów.

A poza tym - jeśli nawet byłaby sytuacja, w której przyjdzie wybierać - albo wprowadzić nową frakcję, o której kompendium nic nie mówi, albo jej nie wprowadzać, to sądzę, że większość graczy przeżyje jakąś nieścisłość fabularną, żeby zagrać, np. Wrotami Żywiołów.

Cytat:
Poza tym uważam że wszystkie rasy z kompendium powinny być od razu dodane a w dodatkach powinni dać nowe.

Dlaczego się zatrzymywać tu? Lepiej od razu w podstawce dać 14 frakcji, a w każdym dodatku 3 nowe!

W H6 fundusze LEDWO starczyły na 1 nową frakcję. Przy obecnym stanie rynku gier PC oraz wymaganiom graczy (wszystko musi być w wysokorozdzielczym 3D, w kinowej jakości) nie ma większych szans na dużą liczbę frakcji w jakiejkolwiek grze HoMM. Chyba, że nacisk położony będzie na ilość, a nie na jakość.

Alamar PW
6 stycznia 2013, 17:28
Cytat:
Chyba, że nacisk położony będzie na ilość, a nie na jakość
A to w H6 mamy jakąkolwiek jakość? :P

Darkem PW
6 stycznia 2013, 17:48
Pod względem graficznym jak najbardziej ;). Projekty są o wiele ciekawsze niż w h5, zaryzykuję nawet pisząc, że dokładniejsze i bardziej spójne. Przynajmniej nie dostaliśmy mieszanki Warhammera z Final Fantasy ;).

superzgred PW
6 stycznia 2013, 17:57
Cytat:
Przy obecnym stanie rynku gier PC oraz wymaganiom graczy (wszystko musi być w wysokorozdzielczym 3D, w kinowej jakości)

Myślę, że jest to błędne koło. Twórcy nauczyli nas grać tylko w piękne gry, które uciąga mocny sprzęt, następnie wydają coś średniego, gracze nie kupują, więc twórcy mają mniej pieniędzy na następną część, więc wydają coś jeszcze gorszego niż poprzednia część itd...

Seria Heroes nigdy nie była grą akcji polecaną wszystkim (jak Wszelkiego rodzaju CoD, MoH, Assasin czy inne TPP/FPP), dlatego twórcy powinni zrobić jakiś odważniejszy krok w kwestii grafiki.

Wcześniejsze odsłony hirołsów dobrze działały w 2D lub mieszance 3D i 2D. Widzieliśmy zapewne sporo gier wydanych po 2010 roku, które powracają do koncepcji 3D w 2D. Efekty są miłe dla oka, a kosz tego jest zapewne mniejszy niż pełnego 3D.

Nie wspominam o tym z sentymentu dla H3, ale dlatego, że to wydaje mi się być jedynym rozsądnym krokiem w celu poprawienia jakości serii (mechanicznej i fabularnej). 3D w grach jest dzisiaj standardem i wielu twórców boi się od niego odejść w obawie, że spadnie sprzedaż. Do odważnych świat należy i już wielokrotnie zostało nam pokazane, że grafika <<<< grywalność (a to przekłada się na zyski).

Lukasz89 PW
6 stycznia 2013, 18:49
A pomyślałeś, że taka obniżka grafiki spowoduje znaczy spadek sprzedaży? Wydaje Ci się, że taka gra przyciągnie nowych graczy?

Alistair PW
6 stycznia 2013, 18:58
Aby grać w wypasione gry, trzeba mieć dobry sprzęt, zwłaszcza dla wysokiej jakości, żeby nie grać na obniżonej. Dlatego więcej gadania jest o super grafice, niż to naprawdę jest tego warte. Zwłaszcza jeśli oprócz super grafiki dostaje się również stertę błędów, schematyczną rozgrywkę i słabą grywalność. Co z tego, że gra się pięknie prezentuje, a nie dostaje się nic dobrego. Od cholery graczy zakupiło Diablo 3, bo czekali na nią od lat, choć sama gra jest słaba. Wcale nie trzeba wielkich bajerów, żeby gracze grę kupili.

Nerevar PW
6 stycznia 2013, 18:59
Seria HoMM już sama w sobie nie jest czymś dla szerokiej publiczności (ze względu na gatunek), ograniczanie liczby potencjalnych nabywców zabawą w coś innego niż 3d (a czy się to komu podoba, czy nie, dziś jest ono oczekiwane i traktowane jako coś oczywistego) to w sumie strzał we własną stopę. Nie, żebym był tym stanem rzeczy zachwycony - ale tworzenie gier to biznes. I nie można oczekiwać, że firma będzie ryzykować "bo może jednak ludzie to kupią".

Cytat:
Aby grać w wypasione gry, trzeba mieć dobry sprzęt, zwłaszcza dla wysokiej jakości, żeby nie grać na obniżonej. Dlatego więcej gadania jest o super grafice, niż to naprawdę jest tego warte.
Wcale nie - posiadanie porządnego sprzętu robi się normą w przypadku graczy.

Cytat:
Zwłaszcza jeśli oprócz super grafiki dostaje się również stertę błędów, schematyczną rozgrywkę i słabą grywalność. Co z tego, że gra się pięknie prezentuje, a nie dostaje się nic dobrego.
Dobra grafika nie wyklucza grywalności i dopracowania.

Cytat:
Od cholery graczy zakupiło Diablo 3, bo czekali na nią od lat, choć sama gra jest słaba. Wcale nie trzeba wielkich bajerów, żeby gracze grę kupili.
Żadna inna gra nie jest w stanie tego powtórzyć. To efekt tego, że - przynajmniej dotychczas - gracze ufali Blizzardowi, a poprzednia część serii wyszła 12 (11 licząc od Lord of Destruction) lat wcześniej. I przez te lata wszyscy się nakręcali na następcę.

Mosqua PW
6 stycznia 2013, 20:41
Osobiście do "worka błędów i problemów" dodam chorobliwe i siłowe kombinowanie z wiązaniem gry z internetem. Począwszy od wymyślnych multiplayerów, skończywszy na wszelkiej maści kolekcjach. Serwery do obsługi tego, oraz cała kompozycja, pochłania naprawdę wiele czasu, pieniędzy i wysiłku. Dodatkowe zabezpieczenia też zwiększają koszta i pracę. Te elementy generują koszty, jednak związane jest z rosnącą siłą piractwa - niekiedy w ciągu 24h od premiery w internecie znaleźć można kopię a w ciągu kilku tygodni cracka lub nr seryjny. Wielu cwaniaków skacze na to i się tego trzymają, nie myśląc nawet o zakupie (jak się mu nawet gra bardzo spodoba). Próby walki z tym mają zwrócić koszty, ale (jak wynika z moich obserwacji) pełnego zwrotu nie ma (a zatem są straty).
Oczywiście - ten pieniądz, czas i pracę można by przekierować na inne elementy. Dlatego mamy odczucie, że gry (relatywnie) są coraz gorsze. Jednakże spójrzmy na nowe pokolenia konsumentów - to nie są już niegdysiejsi geekowie czy nerdowie. Teraz w gry elektroniczne grają niemalże wszyscy, nawet ci co w latach 70-80 prześladowaliby komputerowców. Oni mają inną mentalność i wyobraźnię, co w połączeniu z ich masą, powoduje że oczekiwania ogółu konsumentów są zupełnie inne.

Tyle z analizy.

Co do kwestii ilościowej. Ja mogę otrzymać grę gdzie będą cztery frakcje zamiast 20. Jednak aby te frakcje czymś sobą reprezentowały. Można bez problemów znaleźć RTS-y z przełomu XX i XXI wieku, gdzie było parę frakcji, ale jednostki różniły się mechanicznie tylko parametrami ataki/obrony (A1 ma 12/13 zaś B1 13/12). Zatem rzecz sprowadzała się do zaspamowania przeciwnika szybciej, niż on zaspamuje nas. Czy naprawdę chcemy aby ork-siepacz miał 10 ataku i 9 obrony, zaś człowiek-miecznik 9 obrony i 10 ataku etc.? Taką metodą można zrobić nawet 100 frakcji!

Fandor PW
6 stycznia 2013, 21:13
Nie wiem czy nie zauważyliście czy sądzicie inaczej ale wg. mnie Ubi nie dlatego daje taki nacisk na grafikę że chce by gra była lepsza tylko dlatego że grafika w H6 to jedyna dobra rzecz a pełno bugów, kiepska obsluga serwerów, mało frakcji, wprowadzenie wielu nowych elementów znacznie badziewniejszych niż te z H4 lub nawet H1! Po prostu grafika ma odciągnąć nas od innych rzeczy przy czym wcale to nie wychodzi bo wielu ludzi lubiących/kochających stare gry jak i ja wie, że taka strategia jak Heroes miała by znacznie lepszy efekt w grafice 2D.
Moim zdaniem powrót do starych części byłby dobrym krokiem Ubi na sprawdzenie tego czy coś w 2D się sprzeda czy nie - nowy dodatek do H2 w którym wprowadzili by 1-4 frakcji, oszczędzili by na wszystkim bo wiele już gotowego więc tylko wprowadzić te frakcje i kampanie. Albo do H3, przy czym to jeszcze mniej problemu, dzięki temu że mają wiele modeli z wszystkich gier które do tej pory wypuścili gdzie jednostki z nich mogły by się nadać na nowe miasta albo chociaż neutralne jednostki (bo przy nowych miastach trzeba by było pewnie podmienić te które mamy w mieście) ale taka firma by sobie poradziła, gdyby nie to że Ubi nie ma wyobraźni i idzie razem z resztą rynku.
Swoją drogą do dobrego nawet H5 udało się jakimś fanom dodać modele z H6 i funkcje z H6 (2 różne projekty gdzieś na HC widziałem linków niestety teraz nie przytoczę) gdyby Ubi z tego skorzystał mialby mniej bugów i odświerzył grę.

Nerevar PW
6 stycznia 2013, 23:38
Cytat:
Moim zdaniem powrót do starych części byłby dobrym krokiem Ubi na sprawdzenie tego czy coś w 2D się sprzeda czy nie - nowy dodatek do H2 w którym wprowadzili by 1-4 frakcji, oszczędzili by na wszystkim bo wiele już gotowego więc tylko wprowadzić te frakcje i kampanie.
Oszczędziliby na wszystkim? Musieliby tylko rozgryźć kod gry, mieć kogoś do tworzenia obiektów pasujących stylem do H2 (a to zupełnie inna bestia niż w przypadku obiektów 3d i ich tekstur), nie mówiąc już o tym, że musieliby w pełni dostosować grę do nowych windowsów (także i 8). Chyba prościej byłoby już zrobić coś nowego...

Cytat:
Albo do H3, przy czym to jeszcze mniej problemu, dzięki temu że mają wiele modeli z wszystkich gier które do tej pory wypuścili gdzie jednostki z nich mogły by się nadać na nowe miasta albo chociaż neutralne jednostki (bo przy nowych miastach trzeba by było pewnie podmienić te które mamy w mieście) ale taka firma by sobie poradziła, gdyby nie to że Ubi nie ma wyobraźni i idzie razem z resztą rynku.
Też musieliby uczyć się całego kodu - szczególnie, że trzeba by zdaje się obejść ograniczenia istniejące w tymże.

Cytat:
Swoją drogą do dobrego nawet H5 udało się jakimś fanom dodać modele z H6 i funkcje z H6 (2 różne projekty gdzieś na HC widziałem linków niestety teraz nie przytoczę) gdyby Ubi z tego skorzystał mialby mniej bugów i odświerzył grę.
Znaczy się sprzedawał fanowskie mody?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 15 - 16 - 17
temat: [dodatek] Shades of Darkness

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel