Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Chat w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Sandro17 PW
11 sierpnia 2010, 16:01
No, masz racje hobbit.

Tarnoob PW
11 sierpnia 2010, 18:28
Otóż to – Hobbit ma za dużo tych racji, bo aż dwie. Gdzie się podział mój przydział? Bez swojej racji żywnościowej będę głodny!

Strażnicy, wybaczcie, ale jak reagować na analfabetyzm?

Field PW
16 sierpnia 2010, 16:35
Ignorować i zostawić to Strażnikom.

Sandro - klątwa imbryczkowa Cię dopadła.

Ginden PW
3 października 2010, 19:40
Można prosić o podmianę pliku magicznego oka na PNG z przeźroczystością?
Porównanie:


Acid Dragon PW
3 października 2010, 20:13
Można prosić.

Ginden PW
3 października 2010, 21:23
Mały tuning chatu groty.
Screen tuningowanego chatu.
Co musimy mieć? Przeglądarkę Firefox z zainstalowanym dodatkiem Stylish. Po zainstalowaniu dodatku, przechodzimy na stronę mojego stylu. Wciskamy przycisk "Install with Stylish".
Tak, rozpiera mnie energia dziś. :P

Wiwern PW
4 października 2010, 21:22
Piękne.
Teraz prosimy o piekielny. ;)

Ginden PW
20 października 2010, 20:40
Zaktualizowano styl. Dodano nowych strażników i awatary chyba dwóm osobom.
Aktualizację dokonujemy przez otwarcie okna chatu, kliknięcie PPM na ikonce Stylisha na pasku stanu (na dole), wybieramy styl "Tuning chatu Kwasowej Groty", klikamy na nim PPM, wybieramy "odinstaluj". Zgadzamy się na odinstalowanie.
Postępujemy zgodnie z instrukcją z poprzedniego postu:
Cytat:
przechodzimy na stronę mojego stylu. Wciskamy przycisk "Install with Stylish".
Niewykonanie aktualizacji niczym nie grozi.

Ginden PW
6 listopada 2010, 19:20
Jak prawdopodobnie wszyscy wiedzą, piszę skrypt do GreaseMonkey, poprawiający obsługę chatu. Macie jakieś propozycje co warto byłoby zrobić?
Zrobione:
Cytat:
* Kliknięcie na nick użytkownika powoduje wstawienie do pola tekstowego "@nick:". nick to nick użytkownika.
* Gdy ktoś napisze na chacie "@nick:" lub "nick:" tekst ten podświetla się. Nick to nasz nick.
* Historia automatycznie otwiera się w nowym oknie.
Do zrobienia w bliskiej (najbliższe 2 miesiące) przyszłości:
Cytat:
* Automatyczne linki.
* zapisywanie starszych wiadomości w oknie chatu, bez potrzeby zaglądania do historii.
* wielolinijkowe posty na chacie
Do zrobienia w dalszej przyszłości (kolejność zrobienia):
Cytat:
* komenda /me
* ignorowanie użytkowników (pozdrowienia dla... Albo nie, bo skasuje mnie palcem śmierci)
* privy, szyfrowane przez RSA.
* napisanie chatu w AJAXie
Czego od was oczekuję? Pomocy w wymyśleniu kolejnych funkcji.

Mitabrin PW
6 listopada 2010, 20:50
Chat z możliwością ignorowania i wysyłania prywatnych wiadomości?

O ile ignorowanie będzie kalką packi z behemociego ogniska, to coś takiego może być...

Wysyłanie prywatnych wiadomości imo zaprzecza całej idei czatu...

Kirin PW
6 listopada 2010, 21:30
Wszystko z kolumny „zrobione” – może być.

Automatyczne linki – jestem całym sercem za.

Zapisywanie starszych wiadomości w oknie chatu, bez potrzeby zaglądania do historii – szczerze mówiąc, to nie widzę głębszego sensu.

Wielolinijkowe posty na chacie – nie bardzo wiem, co autor miał na myśli.

Komenda /me – ze względu na specyficzny klimat Cmentarza – raczej nie.

Ignorowanie użytkowników – zbyt dużo problemów może z tego wyniknąć – nie.

Privy – zamiast na czacie, to bardziej przydałyby się na forum. :P

Ginden PW
6 listopada 2010, 22:09
Zwrócę uwagę, że wszystkie zmiany są client-side.
Czyli jeśli wyślę wiadomość /me, to tym, którzy mają skrypt pojawi się jako:
Cytat:
Ginden je ciastka
A tym, którzy go nie mają, wyświetli się:
Cytat:
Ginden: *je ciastka*
Proste? :P
Cytat:
Privy – zamiast na czacie, to bardziej przydałyby się na forum. :P
Napisanie ich na chacie jest prostsze i nie daje możliwości wykradania haseł przeze mnie.
Przy okazji - privy muszą przechodzić przez mój serwer, więc muszą być szyfrowane z kluczem publicznym i prywatnym (kryptografia asymetryczna). Deszyfracja i szyfrowanie długich wiadomości zajmowałoby sporo czasu, zwłaszcza wobec kiepskich kompilatorów Javascriptu w niektórych przeglądarkach (tak, piję tu do Firefoxa. I IE).
Cytat:
Wielolinijkowe posty na chacie – nie bardzo wiem, co autor miał na myśli.
Chcesz wysłać np. odpowiedzi kilku użytkownikom. Możesz więc wpisać je więc w oknie analogicznym do tego, w którym piszesz posty. :P
Cytat:
Zapisywanie starszych wiadomości w oknie chatu, bez potrzeby zaglądania do historii – szczerze mówiąc, to nie widzę głębszego sensu.
Egoizm. Acid usunął mi dostęp do historii... :P
Cytat:
Ignorowanie użytkowników – zbyt dużo problemów może z tego wyniknąć – nie.
To trzeba innych nie ignorować. :P

Właśnie, podsunęliście mi inny, ciekawy pomysł. Ale to kiedy indziej, bo dotyczy forum.

Trang Oul PW
6 listopada 2010, 22:28
Ginden:
Automatyczne linki.
Opcjonalne i bardzo przydatne, ale nie niezbędne. Używam wtyczki, która umożliwia mi wejście w dany "tekstowy" link przez dwuklik.
Ginden:
zapisywanie starszych wiadomości w oknie chatu, bez potrzeby zaglądania do historii.
Egoizm. Acid usunął mi dostęp do historii... :P
Może być. Niech tylko jakoś oznaczy te starsze od niż 20 min. (np. szary tekst).
Trzeba było nie szpiegować :>
Ginden:
wielolinijkowe posty na chacie.
Wątpię w przydatność poza spamowaniem ASCII-artami i wszelką treścią, która rozciąga czat. Skoro chcę odpisać kilku osobom, to po prostu odpisuję.
Ginden:
komenda /me
Do pseudo-RPG? :>
Ginden:
privy
Tylko na czacie? Raczej przerost formy, co innego, gdyby była to funkcja całej strony.
Ginden:
Kirin:
Ignorowanie użytkowników – zbyt dużo problemów może z tego wyniknąć – nie.
To trzeba innych nie ignorować. :P
W takim razie zrobi wersję z ignorowaniem tylko dla siebie.

Inne:
- (raczej do Łasica) Hand/Scythe of Death (mass FoD/DoD).
Cytat:
Ginden : Ginden odchodzi w zaświaty...
- Bez powtarzania nicka (jak /me).
- (jak pierwsze) niemożność wyjścia z Cmentarza i powrotu za sekundę. Smiert szpionam!
- po kliknięciu na godzinę posta niech ją wpisze do wysłania (cmentarne cytowanie odpowiedzi - jak z nickiem)
- zmiana koloru nicków spalcowanych i tych w Eeofolu (po lewej stronie)

Mitabrin PW
6 listopada 2010, 22:58
Hmm... Zanim coś jeszcze doradzę, to zadam najbardziej podstawowe pytanie - Masz zgodę Acida na zmodyfikowanie czata?

Ginden PW
6 listopada 2010, 23:06
Cytat:
Hmm... Zanim coś jeszcze doradzę, to zadam najbardziej podstawowe pytanie - Masz zgodę Acida na zmodyfikowanie czata?
Nie, a muszę mieć? Każdy człowiek ma prawo mieć na SWOIM komputerze co chce, prawda? I Acidowi nic do tego, prawda? Tak, czy nie?
Konstytucja nie zabrania publikowania linków, które są zgodne z prawem i Konstytucją? Tak, czy nie?
Jeśli odpowiedziałeś dwa razy tak, zrób 30 pompek.

Mitabrin PW
6 listopada 2010, 23:29
Nie musisz mieć... A nie, jednak musisz mieć, gdyż to jest strona należąca do Niego i to od niego zależą zmiany w niej... Anyway, czyli nie masz jego zgody, i mam wrażenie, że znając, jego stosunek do ciebie, to raczej tej zgody nie dostaniesz. A jak zgody nie dostaniesz, to tego co robisz w chcacie nie będzie. A jak tego w czacie nie będzie, to po co dawać propozycje do de facto koncertu życzeń.

Cytat:
Konstytucja nie zabrania publikowania linków, które są zgodne z prawem i Konstytucją? Tak, czy nie?


A to tak propo czego?

vinius PW
7 listopada 2010, 00:49
Cytat:
A to tak propo czego?
Prawdopodobnie a propos tego, że Ginden zamierza opublikować link do swojego skryptu, który - przynajmniej na pierwszy rzut oka - zdaje się nie być sprzeczny z Konstytucją Groty. Wszak nie modyfikuje on Czatu u źródła, udostępnia jedynie oprogramowanie zmieniające jego funkcje na komputerze użytkownika (to tak, jakby przykleić kartkę papieru na monitor by nie widzieć loga strony ;P).

Morglin PW
29 marca 2015, 03:07
Czat przestał działać po zmianie czasu z zimowego na letni (wiadomości wyświetlają się tylko w historii).

Kammer PW
29 marca 2015, 03:07
Potwierdzam.

03:21 - Acid naprawił! Wiwat!

Tata PW
18 kwietnia 2016, 22:07
Przepraszam, ale strasznie wychodzi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Chat w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel