Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22

ArchDevil PW
22 maja, 19:10
Czy wyśledził ktoś kiedyś ile lat żyją różne rasy? Orki, Elfy i na przykład Nagi?
Według moich obliczeń Elfy to około 450 lat, Orkowie trochę mniej bo z 70, o Nagach nie znalazłem nic
Krasnoludy to też zapewne z 300 lat.

Pytanie jeszcze, jak to jest fabularnie z Thanami (Władcami Burz)?
Czy to fabularnie jest związane z tym rytuałem ognistych olbrzymów w Grimheimie czy twórcy od tak wymyślili 2,5 metrowe krasnoludy?

ArchDevil PW
9 października, 14:33
Co jest bardziej kanoniczne?
To że Rakshasa to duchy szukające zemsty jak w HoMM V czy to że to są bestio ludzie?
HoMM 7 opowiada nam inną historię.

Kastore PW
9 października, 15:10
Warto się zastanowić, dlaczego szukają zemsty? Mam teorię, że skoro Heroes VII dzieje się przed Heroes V, to rakshasa zdążyły wyginąć przez nieodpowiedzialnie prowadzoną politykę klimatyczną, nieuwzględniającą wzrostu temperatury przez nadmierne otwieranie bram do Sheogu oraz wykorzystywanie tych zwierząt jako jednostkę imperialistycznego kompleksu militarnego Siedmiu Miast, napędzającego zbrodniczną ekonomię, opartą na finansowaniu i sztucznym podtrzymywaniu światowej wojny. Rakshasa powracają zza grobu, żeby odpłacić się systemowi odpowiedzialnemu za destabilizację Ashanu, która doprowadziła do śmierci całego gatunku.

To albo retcon.

Kammer PW
9 października, 15:17
Mądrego zawsze dobrze posłuchać!

Retcon, retcon, H5 z powodu retconów jest takie półkanoniczne.

Garett PW
10 października, 20:50
Trzecia opcja - magowie zabrnęli jeszcze dalej ze swoimi eksperymentami. W końcu ulepszenie Rakszaszy w H7 to "dodaliśmy im drugą parę rąk i zmieszaliśmy z żywiołakami powietrza".

Acid Dragon PW
11 października, 00:24
Kompendium Ashanu próbuje trochę pójść na kompromis i opisuje je jako zwierzoludzi, aczkolwiek wspomina, że najsilniejsze z nich są "nasycone esencją prastarych duchów powietrza". Więc mają jakiśtam prastary duchowy element.

Ostatecznie jednak za czasów Heroes V ich historia nie była jeszcze sprecyzowana, zaś w późniejszych grach już owszem i zdecydowano, że są zwierzoludźmi. W mojej opinii to jest kanoniczne.

ArchDevil PW
11 października, 13:24
Czyli myślę że najrozsądniej jest uznać że tak, są zwierzo-ludźmi natomiast ich wyższe formy są po prostu nasycone magią, jako pewnego rodzaju wyniesienie.

A jak waszym zdaniem jest z Thane'ami z Fortecy? To też pewnego rodzaju wzmocnienie magiczne że są tak wysocy?

Bo ze strony groty to chyba nie jakiś eliksir. xD

Jeszcze się zastanawiałem, bo Driady, Rusałki to tak na prawdę martwe elfy, co z męskimi elfami? One też się zmieniają w Rusałki? Czy może prastare enty?

Kastore PW
11 października, 22:26
Górski Krasnolud:
A jak waszym zdaniem jest z Thane'ami z Fortecy?
Thane był tytułem szlacheckim, więc sama nazwa jak i opis niewiele o tym mówią, poza tym, że to jakieś przekoksy magiczne.
Górski Krasnolud:
Jeszcze się zastanawiałem, bo Driady, Rusałki to tak na prawdę martwe elfy, co z męskimi elfami?
Pewnie też się stają driadami i rusałkami, ale nie pokazali innej płci w grze.

ArchDevil PW
14 października, 03:46
Dziękuję bardzo!

Jestem na tropie jeszcze jednego puzla.

Niszczycielkę Okrętów, niszczycielski aspekt Smoczej Bogini Wody:

Podobno każdy ze smoków ma swój "niszczycielski" aspekt, było cokolwiek opisane na ten temat poza tym cytatem który znalazłem?

Kastore PW
14 października, 15:59
Asha jest boginią pająków, ale ciekawi mnie jaki niszczycielski aspekt ma mieć Urgash, skoro i tak jest już bogiem zła.

ArchDevil PW
14 października, 16:41
Asha jest boginią pająków, ale ciekawi mnie jaki niszczycielski aspekt ma mieć Urgash, skoro i tak jest już bogiem zła.:

Nie powiedział bym że Urgash jest zły, on jest po prostu czystym Chaosem, gdzieś czytałem cytat na zasadzie że jednego dnia pobłogosławi a jednego runie na ciebie dom. Bo taki jest chaotyczny.
Ja nawet uważam że Urgash nie wie co się dzieje dookoła niego, że jest nieświadomy przez swoje szaleństwo.
Aspekt Bogini pająków to fakt, mroczne oblicze przez jej koszmary, zapewne po walce z Urgashem.

Kastore PW
14 października, 17:29
Chaos ze starogreckiego oznacza pustkę i mitologicznie był uosobieniem niczego, z którego wyłonili się pierwsi bogowie, ale widzę na wiki, że chaos Urgasha rzeczywiście oznacza bałagan, czyli nowsze znaczenie słowa.
Tak swoją drogą, jego symbole to bullshit, bo mimo że jest bogiem bałaganu, a nie pustki, przydzieli mu cyfrę 0, która oznacza właśnie nic, natomiast jego drugim symbolem jest uroboros, który z kolei oznacza nieskończoność.

ArchDevil PW
16 października, 02:51
Tak swoją drogą, jego symbole to bullshit, bo mimo że jest bogiem bałaganu, a nie pustki, przydzieli mu cyfrę 0, która oznacza właśnie nic:

A nie przypadkiem 8-mkę?

ze względu na : "8. Krwawego Księżyca (miesiąc pod znakiem walki z Urgashem, Smokiem Chaosu"

Swoją drogą, czy nekromanci mogą korzystać nadal z magii światła czy przez ich stan są wypaczeni z niej?
Bo z tego co rozumiem to przykładowo demony korzystają z wypaczonej wersji zaklęć.
Tak samo osoby które nie są kultystami tudzież demonami z demonicznej magii korzystać nie potrafią.

Kastore PW
16 października, 05:16
Ale ma też zero.

ArchDevil PW
17 października, 14:24
Wie ktoś gdzie w Irollanie jest spalona ziemia po Brythiggcie?
Mapa Irollanu
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
21 - 22
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo