Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23

Alamar PW
2 września 2013, 19:54
Nicolai:
Zastanawiało mnie to już przy jednostkach Sanktuarium, ale nie zgłębiałem tego, teraz jednak wychodzi na to, że Soft: Ubi nie wie, że żywiołem przeciwnym do Wody jest Ogień, a nie Powietrze.
Nie do końca. Jak masz wspomniane wcześniej w kampaniach przedstawiono, iż Arkath i Shalassa są rodzeństwem, podobnie jak Ylath i Sylanna. Jednakże na Fandayu Erwan przedstawił to trochę inaczej, obrazując narodziny poszczególnych smoków aktami stworzenia: noc/niebo - Malsassa, gwiazdy - Elrath, słońce i ogniste jądro Ashanu - Arkath, skorupa/ziemia Ashanu - Sylanna, wody - Shalassa i na końcu powietrze - Ylath.
Malassa na 100% jest najstarsza i za bliźniaka ma Elratha, Na 100% najmłodszy też jest Ylath. Co do reszty, to 100% pewności nie ma, ale jako że Erwan jest (współ)twórcą Ashanu, uważam jego historyjkę z Fandayu za całkiem poprawną.
Nagi były podatne na powietrze, ponieważ najwidoczniej miały być przeciwnikiem Akademii, ale ta wyleciała. Ogólnie Sanktuarium miała słabości, które nie mogła wykorzystać żadna z frakcji w grze... poza Akademią, ale zostało to naprawione w jednym z patchy i obecnie Sanktuarium bardziej pasuje do pozostałych 5 frakcji.

Nicolai:
Czyli było Sześć Żywiołów, ale dla Sar-Elama znalazł się jeszcze jeden, który istniał cały czas, ale skrył się za filarem rzeczywistości.
Jak wspomniano już, zapewne chodzi o Magię pierwotną - domenę Ashy i Urgasha. W Świecie Duchów istnieje sześć wymiarów, a wraz z Sar-Elamem pojawił się nowy (nie zwiazany z żadnym kolorem magii)... ale z tego co rozumiem, te plany nie są całym Światem Duchów.

Nicolai:
Czyli kwestia, którą poruszyłem jest otwarta i chyba sami twórcy nie znają na nią odpowiedzi, bo sami sobie zaprzeczają. W jednych źródłach mamy reinkarnację, a w innych dusze zostają w Świecie Duchów po śmierci. Mogliby w końcu zdecydować się na jedną i spójną wersję.
Nie do końca. Koncepcja Świata Duchów i reinkarnacji jest omówiona w innych "pismach" i po prostu ich tu nie uwzględniłem (nie miałem czasu). Dokładne wyjaśnienia znajdą się w ostatecznej wersji.

Nicolai:
Rozpisałem się troszkę na temat mojej wizji konfliktu pomiędzy Ładem i Chaosem. Dodam jeszcze, że coś wydaje mi się, że pojawi się jeszcze jeden Smok, starszy od Ashy i Urgasha. Smok Równowagi, tudzież Pustki i zapewne wyjdzie na to, że to on jest odpowiedzialny za powstanie Kosmicznego Jaja i to on kazał Malassie uratować Urgasha. Pewnie okaże się, że przez eony był jedynym bytem w kosmosie, więc zaczął zapełniać go równoważącymi się bytami, które tworzyły własne światy. Wyjaśniałoby to, że Sandro widział, że Ashan nie jest jedyną planeta w tym uniwersum.
Koncepcja Ashanu jest trochę inna. Oficjalnie wszystko jest stworzone przez Ashę i otoczone Pustką, która stara się wszystko przywrócić do pierwotnego kształtu (czyli pustki :P) - przynajmniej tyle pamiętam z opisu Pustki przy okazji zapowiedzi Danse Macabre.
Ale... ale jest jeszcze inna, bardziej szczegółowa koncepcja Ashanu... choć na razie nieoficjalna, lecz niejako potwierdzona przez Sandra - poza Pustką, poza Magią, które otaczają Ashan (i inne planety tego uniwersum), poza tą barierą jest jeszcze inne starożytne uniwersum...

Wszelkie pytania byłyby pomocne w wyklarowaniu tej "księgi".

Kammer PW
2 września 2013, 20:14
Nickolai:
Oni już wiedzą...
Wiem, że oni wiedzą, ale mierzi mnie zarówno ciągłe wpisywanie imienia rozmówcy w pole oraz pozostawienie go pustym, więc w ten sposób znajduję jakąś równowagę.

Tenże:
[Twórcy] zaprzeczyli pewnemu oczywistemu prawidłu.
Twój punktt widzenia. Dla mnie była to interesująca nowość. Dla mnie takim zaprzeczeniem była teoria, jakoby anioły (z SU) były w rzeczywistości młodzieżą tytanów z mechanicznymi skrzydłami.

Onże sam:
[Teorie o stworzeniu]
Mnie najbardziej przekonuje teoria druga (ta o długim procesie).

Alamar:
Ale... ale jest jeszcze inna, bardziej szczegółowa koncepcja Ashanu... choć na razie nieoficjalna, lecz niejako potwierdzona przez Sandra - poza Pustką, poza Magią, które otaczają Ashan (i inne planety tego uniwersum), poza tą barierą jest jeszcze inne starożytne uniwersum...
Jeszcze trochę i ogłoszą, że na skutek przebudzenia Ashy i Urgasha (przyszłe sezony Hk?) ludy Thallanu posiadły nieograniczoną wiedzę, potęgę i zapanował między nimi wieczny pokój. Manifestacje Smoków Żywiołów (bez Bezimiennych) stali się Starożytnymi, bezimienni Kreatorami, zaś demony - Kreeganami.

Irhak PW
2 września 2013, 20:25
Cytat:
Poza tym zauważ, że Asha jest zahibernowana, więc pomiędzy Pierwotnymi Smokami istnieje równowaga. Chociaż Nekromanci możliwe, że nieco zaburzają ją.
Jeśli mówisz o Matce Namtaru to... jest ona połączeniem Ashy i Urgasha w pewnym stopniu :P Więc nadal jest względna równowaga sił :P

Cytat:
Jeszcze trochę i ogłoszą, że na skutek przebudzenia Ashy i Urgasha (przyszłe sezony Hk?) ludy Thallanu posiadły nieograniczoną wiedzę, potęgę i zapanował między nimi wieczny pokój. Manifestacje Smoków Żywiołów (bez Bezimiennych) stali się Starożytnymi, bezimienni Kreatorami, zaś demony - Kreeganami.
To ma sens i nie zdziwiłbym się jakbyś to wykrakał :P (ale byłaby to wtedy ostatnia część serii :P)

Alamar PW
2 września 2013, 21:20
Kammer:
Jeszcze trochę i ogłoszą, że na skutek przebudzenia Ashy i Urgasha (przyszłe sezony Hk?) ludy Thallanu posiadły nieograniczoną wiedzę, potęgę i zapanował między nimi wieczny pokój. Manifestacje Smoków Żywiołów (bez Bezimiennych) stali się Starożytnymi, bezimienni Kreatorami, zaś demony - Kreeganami.
Tak się nie stanie. Dlaczego? A dlatego, że HK rozgrywa się po ostatecznej walce między uwolnionym z jądra planety Urgashem, a wyleczoną Ashą, gdy oba te Pierwotne Smoki opuściły Ashan. Na dodatek masz już w H6 Tydzień Starożytnych, więc twe rozważania mijają się z faktami z gier.

Nicolai PW
2 września 2013, 21:42
Alamar:
Jak masz wspomniane wcześniej w kampaniach przedstawiono, iż Arkath i Shalassa są rodzeństwem, podobnie jak Ylath i Sylanna.
Oni wszyscy są rodzeństwem, ale spoko, rozumiem o co Ci chodziło :P
Alamar:
Jednakże na Fandayu Erwan przedstawił to trochę inaczej, obrazując narodziny poszczególnych smoków aktami stworzenia: noc/niebo - Malsassa, gwiazdy - Elrath, słońce i ogniste jądro Ashanu - Arkath, skorupa/ziemia Ashanu - Sylanna, wody - Shalassa i na końcu powietrze - Ylath.
Czyli nie Żywioły nie powstawały parami tylko etapami wzorem Genesis. Teraz to ma sens, dzięki :D
Alamar:
Nagi były podatne na powietrze, ponieważ najwidoczniej miały być przeciwnikiem Akademii, ale ta wyleciała.
Tak to jest jak dostosowuje się elementy gry do fabuły. Swoją drogą Akademia miałaby skupiać? Niby w żyłach Czarodziejów nadal płynie posoka Ylatha, bo nie przyjęli chrztu od Aniołów, ale jakoś to do mnie nie przemawia. Jednak to całkiem możliwe, bo czasami widać, że twórcy mają wyrzuty sumienia związane z tym, że nie dali rady stworzyć grywalnej frakcji dla Smoka Powietrza.
Alamar:
Ogólnie Sanktuarium miała słabości, które nie mogła wykorzystać żadna z frakcji w grze... poza Akademią, ale zostało to naprawione w jednym z patchy i obecnie Sanktuarium bardziej pasuje do pozostałych 5 frakcji.
To prawda, wersja wysłana do sklepów była tak okrutnie niezbalansowana, że do dzisiaj śni mi się po nocach ;)
Alamar:
Jak wspomniano już, zapewne chodzi o Magię pierwotną - domenę Ashy i Urgasha.
Możliwe, chociaż mnie wydaje się, że może to być też inna domena. Z opisu Pustki wynika, że Magia Pierwotna była początkowo bezpostaciowa i dopiero Asha nadała jej kształt, który znamy pod nazwą Żywiołów. Czemu więc nie mogła utworzyć z niej kolejny element, który byłby przypisany Sar-Elamowi. Chociaż ja wolałbym jakby Siódmy Smok sam go odkrył, w końcu miał doznać objawienia, a nie być pupilkiem Ashy, która dała mu potężnego boosta.
Alamar:
W Świecie Duchów istnieje sześć wymiarów, a wraz z Sar-Elamem pojawił się nowy (nie zwiazany z żadnym kolorem magii)... ale z tego co rozumiem, te plany nie są całym Światem Duchów.
Może ta cała Czysta Magia czy jak to zwał jest osobnym kolorem sam w sobie, a jeśli nie to wynika, że Magia Pierwotna stała się domeną Sar-Elama.
Alamar:
Nie do końca. Koncepcja Świata Duchów i reinkarnacji jest omówiona w innych "pismach" i po prostu ich tu nie uwzględniłem (nie miałem czasu). Dokładne wyjaśnienia znajdą się w ostatecznej wersji.
Czekam z niecierpliwością :P
Alamar:
Ale... ale jest jeszcze inna, bardziej szczegółowa koncepcja Ashanu... choć na razie nieoficjalna, lecz niejako potwierdzona przez Sandra - poza Pustką, poza Magią, które otaczają Ashan (i inne planety tego uniwersum), poza tą barierą jest jeszcze inne starożytne uniwersum...
Wiem, wiem... chociaż ja troszkę inaczej się zapatruję na to, napisałem w poprzednim poście moje teorie na ten temat. Na moje w głębi Pustki zanurzone są inne Światy z innymi Smokami, coś jak w KB: L. Chociaż nie wykluczone, że Ty masz rację i jest to jakieś połączenie z SU. Być może twórcy statecznie dadzą nam multiuniwersum rodem z Marvela i podobieństwa pomiędzy światami wytłumaczą prawidłem wiecznego powrotu, tudzież nazwą to alternatywnymi rzeczywistościami. Czas pokaże...
Alamar:
Wszelkie pytania byłyby pomocne w wyklarowaniu tej "księgi".
Nie rozumiem?
Kammer:
Wiem, że oni wiedzą, ale mierzi mnie zarówno ciągłe wpisywanie imienia rozmówcy w pole oraz pozostawienie go pustym, więc w ten sposób znajduję jakąś równowagę.
No chyba, że. Jak kto co lubi :P
Kammer:
Dla mnie była to interesująca nowość. Dla mnie takim zaprzeczeniem była teoria, jakoby anioły (z SU) były w rzeczywistości młodzieżą tytanów z mechanicznymi skrzydłami.
Niestety Alamar rozwiał wątpliwości z tym związane. Wszystko jest zgodne z modelem platońskim.
Kammer:
Mnie najbardziej przekonuje teoria druga (ta o długim procesie).
S'il vous plait :D
Kammer:
Jeszcze trochę i ogłoszą, że na skutek przebudzenia Ashy i Urgasha (przyszłe sezony Hk?) ludy Thallanu posiadły nieograniczoną wiedzę, potęgę i zapanował między nimi wieczny pokój. Manifestacje Smoków Żywiołów (bez Bezimiennych) stali się Starożytnymi, bezimienni Kreatorami, zaś demony - Kreeganami.
Oby nie, takie rozwiązanie moim zdaniem zabiłoby magię SU. Manifestacje Smoków? Masz na myśli Starsze Rasy? I czemu Bezimienni mieliby zostać Kreatorami? By zachować Chaos przy życiu? Ach... i miej jeszcze na względzie, że Starożytni byli skłóceni z Wymiarami Żywiołów.
PS. HK jest na chwilę obecną traktowany jako niekanoniczny fabularnie. Chociaż kiedyś twórcy będą musieli w końcu zadecydować o decyzji Saretha i jej następstwach. Weszli w bagno to teraz niech się z niego wygrzebią. Swoją drogą ta gra jest rozwijana?
Kammer:
Jeśli mówisz o Matce Namtaru to... jest ona połączeniem Ashy i Urgasha w pewnym stopniu :P Więc nadal jest względna równowaga sił :P
Rzeczywiście Urgash przyczynił się do powstania Matki Namtaru, ale jednak była ona awatarą Ashy. Chociaż czy czasem wpływ Urgasha odcisnął na niej swe piętno? Wielokrotnie było powtarzane, że Nekromanci wyznają spaczone oblicze Smoczycy Ładu. Może dlatego, że czczona przez nich Matka Namtaru jest naznaczona Chaosem?

Irhak PW
2 września 2013, 21:52
Cytat:
A dlatego, że HK rozgrywa się po ostatecznej walce między uwolnionym z jądra planety Urgashem, a wyleczoną Ashą, gdy oba te Pierwotne Smoki opuściły Ashan.
Mogę prosić o konkretny fragment? W tym filmiku nie nic o tym, że Asha została wyleczona, a Urgash się uwolnił, a jest to jedyny filmik z prawdziwą fabułą w całej grze. Ja tam widzę i słyszę coś takiego:
- Urgash stworzył własny świat,
- podburzał do buntu przeciw Smoczym Bogom w celu wyzbycia się ograniczeń moralnych,
- przegonił Ashę,
- nastała wojna, która zniszczyła spokój i porządek jaki panował pod opieką Smoczych Bogów
- Łzy Ashy to jej "szczątki" o.O

To z kolei plasuje historię HK jako Wojnę Starożytnych (czy jak się ona zwała) i powolne zaprowadzanie ponownego porządku przez Smoczych Bogów.

Nicolai PW
2 września 2013, 22:36
Irhak:
Mogę prosić o konkretny fragment? W tym filmiku nie nic o tym, że Asha została wyleczona, a Urgash się uwolnił, a jest to jedyny filmik z prawdziwą fabułą w całej grze.
Teraz ciężko znaleźć źródła, ale kiedyś było kilka informacji na temat fabuły HK. Był na bank jeszcze jeden filmik, z którego pochodzi ten screen, ale znaleźć go nie sposób. Ogólnie zamysł był taki, że ta gra kontynuuje zakończenie DM, w którym Sareth uwolnił Demony. Wtedy Asha zakończyła swój leczniczy trans i stanęła do walki. Rozpoczęła się Druga Wojna Pierwotnych Bliźniąt, którą tym razem wygrał Urgash. Smoczyca Ładu została wygnana, a jej dzieci uległy uśpieniu. Ashan na długi czas został ogarnięty przez Chaos.
Jednak w tym czasie my wkraczamy do akcji i krok po kroku staramy się przywrócić pierwotny ład i to wszystko. Tylko źródeł brak, by to wszystko potwierdzić... jedynie znalazłem o ten wpis, w którym określają fabułę HK jako alternatywną przyszłość Ashanu.

Irhak PW
3 września 2013, 10:21
Cytat:
Był na bank jeszcze jeden filmik, z którego pochodzi ten screen, ale znaleźć go nie sposób.
Właśnie miałem wyciągnąć te 9 kartek (czy coś koło tego), z których zrobiono animacje na koniec sezonów :P Jak to zrobię to dam troszkę więcej szczegółów :P

EDIT - dostęp mam tylko do animacji z sezonu 1, w którym przebudziła się Sylanna, sprowadzając elfy i odradzając lasy. Właściwie nic poza tym :(

Alamar PW
3 września 2013, 19:43
Irhak:
Mogę prosić o konkretny fragment? W tym filmiku nie nic o tym, że Asha została wyleczona, a Urgash się uwolnił, a jest to jedyny filmik z prawdziwą fabułą w całej grze.

Might and Magic Heroes Kingdoms, takes place around six centuries after the Dark Messiah. Asha, the Primordial Dragon, has left these lands, and civilisation has finally died out, ravaged by numerous wars. In season three, Ylath, the Air Dragon, has awoken and the Runic Fortresses of the Dwarves have appeared. The alliances must conquer and protect them from the Dark Elves lurking in the shadows.

Fragmentu na temat Urgasha Ci dzisiaj nie znajdę (do przekopania jest trochę stron i portali), ale na coś takiego kiedyś się natknąłem.

@Nicolai
Ten filmik, znajdujący się też na oficjalnej stronie HK po kliknięciu Free Play (wyświetla się tylko za pierwszym razem).

Kammer PW
3 września 2013, 20:48
Nicolai:
Manifestacje Smoków? Masz na myśli Starsze Rasy? I czemu Bezimienni mieliby zostać Kreatorami? By zachować Chaos przy życiu? Ach... i miej jeszcze na względzie, że Starożytni byli skłóceni z Wymiarami Żywiołów.
Tak, Starsze Rasy. Bezimienni wiedzą, że zniszczenie którejkolwiek ze stron konfliktu anioły-demony miałoby katastrofalny wpływ na cały kontynent. A odnośnie Starożytnych i Wymiarów Żywiołów, to cóż, Asha mogła uczynić Starsze Rasy Starożytnymi, co nie spodobałoby się Smokom Żywiołów, które odeszły i stworzyły własne światy (Wymiary Żywiołów) z własną florą i fauną, jednakże Malassa i Elrath nie są w stanie samemu stworzyć niczego, więc wciąż błąkają się po Pustce, z kolei Świat Duchów przeszedł metamorfozę i stał się Wymiarem między Wymiarami. To o Namratce poniżej nie było moje, lecz Irhaka.


Alamar PW
3 września 2013, 21:25
Tak to jest, jak wymyśla się własne teorie, nie znając faktów z gier. :P

1. Wymiary Żywiołów w Ashanie są częścią Świata Duchów.
2. Konflikt jest na linii Ład-Choas, czyli demony vs. reszta Ashanu (a nie tylko anioły).
3. Wymiar między Wymiarami to Wymiar Chaosu i z niego wywodzą się pozostałe cztery wymiary.
4. Starożytni potrafią kontrolować żywiołaki. Skoro Escaton potrafił uwięzić każdego z Władców Żywiołów osobno, zaś czempioni z Terry potrafili na podstawie nauk Starożytnych pokonać żywioły, to co to świadczy o samych Starożytnych?

Nicolai:
Chociaż ja wolałbym jakby Siódmy Smok sam go odkrył, w końcu miał doznać objawienia, a nie być pupilkiem Ashy, która dała mu potężnego boosta.
Tyle że Sar-Elam był właśnie czempionem Ashy, tak jak Lord Krwawej Korony chciał się stać czempionem Urgasha (ciekawe co na to Kha-Beleth i co miał do powiedzenia Azh Rafirowi, gdy ten w końcu trafił do Sheoghu? ;P).
Kha-Beleth: Your ass is mine!

Kammer PW
3 września 2013, 21:56
Alamarze, tym razem to ja wyzłośliwiałem się nad Ubisoftem.

1. Mówiłem o Wymiarach w SU.
2. Wiem, jednakże odniosłem wrażenie, że to właśnie anioły najbardziej paliły się do walki.

Po namyśle: Czy te moje bajdurzenie i Wasze obalanie go dałoby się przenieść do Teorii Szalonych?

Nicolai PW
5 września 2013, 19:15
To może kolejna porcja pytań? Żeby nie było zbyt wesoło ;)
1. Czy Kompendium opisuje co wydarzyło się po H5? Wszak mamy ładną lukę między Wojnami Królowej Izabeli, a odnalezieniem Cienistego Czerepu, czy tak to nasi geniusze przetłumaczyli? Jak wiemy Cesarstwo zmieniło dynastię panującą, ale co poza tym? Czy Freyda zrobiła przetasowanie z prowincjami jak Gryfowie? No i co w Irollanie, Ygg-Chal i Srebrnych Miastach? Wiadomo coś czy cisza jak makiem zasiał?
2. Zauważyłem pewną nieścisłość. Jak wiemy Imperium Shantiri oddawało cześć wszystkim trzem obliczom Ashy, ale ich wiedza uległa zapomnieniu i dopiero Belketh odkrył ją na nowo. Tutaj rodzi się pewna wątpliwość, a mianowicie jak mógł to zrobić jak żył w czasach kiedy te państwo istniało i co więcej miało się dobrze? Zapomniał jak wyglądało Imperium, które upadło na jego oczach?
Na razie tyle kwestii :D

Alchemik PW
5 września 2013, 21:56
Cytat:
1. Czy Kompendium opisuje co wydarzyło się po H5? Wszak mamy ładną lukę między Wojnami Królowej Izabeli, a odnalezieniem Cienistego Czerepu, czy tak to nasi geniusze przetłumaczyli? Jak wiemy Cesarstwo zmieniło dynastię panującą, ale co poza tym? Czy Freyda zrobiła przetasowanie z prowincjami jak Gryfowie? No i co w Irollanie, Ygg-Chal i Srebrnych Miastach? Wiadomo coś czy cisza jak makiem zasiał?

Po wydarzeniach z Heroes V, nie było problemów, nastała tzw. "cisza przed burzą". Wszystkie frakcje połączyły się podczas tej wojny, a co do demonów to Duncan mówił że zginęła prawie cała armia Sheoghu, więc musiały zregenerować siły, zwłaszcza że wraz z przyjściem Mesjasza, trzeba było być przygotowanym do walki. Reszta państw prawdopodobnie odbudowywały się po działaniach wojennych. Pozostaje jeszcze kwestia Raelaga i Jego misji.

Cytat:
2. Zauważyłem pewną nieścisłość. Jak wiemy Imperium Shantiri oddawało cześć wszystkim trzem obliczom Ashy, ale ich wiedza uległa zapomnieniu i dopiero Belketh odkrył ją na nowo. Tutaj rodzi się pewna wątpliwość, a mianowicie jak mógł to zrobić jak żył w czasach kiedy te państwo istniało i co więcej miało się dobrze? Zapomniał jak wyglądało Imperium, które upadło na jego oczach?

Jeśli dobrze pamiętam, to Bezimienni i Anioły nie byli mieszkańcami Imperium Shantiri, więc może tu jest problem. O ile Bezimienni na pewno przyswoili sobie tę wiedzę (o ile się z nią nie urodzili), to Anioły mogły uważać to za kolejną "herezję". Belketh został samoukiem w czasie gdy wojna między wojownikami Elratha i Malassy, zniszczyła Imperium, więc może nie zdążył tej wiedzy przyswoić.

Irhak PW
5 września 2013, 22:23
Cytat:
Wszystkie frakcje połączyły się podczas tej wojny, a co do demonów to Duncan mówił że zginęła prawie cała armia Sheoghu, więc musiały zregenerować siły, zwłaszcza że wraz z przyjściem Mesjasza, trzeba było być przygotowanym do walki. Reszta państw prawdopodobnie odbudowywały się po działaniach wojennych. Pozostaje jeszcze kwestia Raelaga i Jego misji.

Problemem jest tutaj nieśmiertelność demonów wg Urgasha :P Skoro demony wyginęły to jak mogę się odradzać? I nawzajem :P

Co do Raelaga to mam pytanie (nie doszedłem jeszcze do tej kampanii w H6) czy Raleag z H5 to ten sam elfik co z H6? :P

Alchemik PW
5 września 2013, 22:32
Cytat:
Problemem jest tutaj nieśmiertelność demonów wg Urgasha :P Skoro demony wyginęły to jak mogę się odradzać? I nawzajem :P

Z tego co wiem zachowują tylko pamięć, ale muszą ponownie przejść fazy rozwoju od chochlika do czarta.

Cytat:
Co do Raelaga to mam pytanie (nie doszedłem jeszcze do tej kampanii w H6) czy Raleag z H5 to ten sam elfik co z H6? :P

Gdyby to nie był ten sam, to Ubisoft by przesadził. Pomijając samo imię, pozostaje jeszcze uparcie się Kha-Beletha co do zmanipulowania tej postaci. Biografia Raelaga z oficjalnej strony, wyraźnie wskazuje że to ta sama postać.

Nicolai PW
6 września 2013, 00:00
Alchemik:
Wszystkie frakcje połączyły się podczas tej wojny, a co do demonów to Duncan mówił że zginęła prawie cała armia Sheoghu, więc musiały zregenerować siły, zwłaszcza że wraz z przyjściem Mesjasza, trzeba było być przygotowanym do walki.
Jak Irhak zauważył dla Demonów to nie problem, odrodzą się, a mnie bardziej chodzi o pozostałe frakcje. Te Zaćmienie było chyba najbardziej krwawe, więc pewnie niosło za sobą wiele zmian. Zobacz na MM X, które działo się krótko po fabule H6. Cesarstwo zostało wywrócone do góry nogami. Tutaj też się tak stało, bo jak wiemy władza została przekazana Jednorożcom. Inne państwa takie jak Grimheim zapewne też czekały poważne reformy. I tak na marginesie Nagowie nie przyłączyli się do sojuszu z tego co na chwilę obecną wiemy.
Alchemik:
Pozostaje jeszcze kwestia Raelaga i Jego misji.
Zapewne miał odnaleźć Cienisty Czerep, jak wiemy zawiódł, ale... skoro odrzucili HK to możliwe, że coś szykują.
Alchemik:
Jeśli dobrze pamiętam, to Bezimienni i Anioły nie byli mieszkańcami Imperium Shantiri, więc może tu jest problem. O ile Bezimienni na pewno przyswoili sobie tę wiedzę (o ile się z nią nie urodzili), to Anioły mogły uważać to za kolejną "herezję".
Nie jest właśnie wiadomym jak to z nimi było. Możliwe, że należeli do tego Imperium, a jeśli nie to czy jest możliwym, by nie utrzymywali kontaktów z najsilniejszym mocarstwem w historii Ashanu? Sama dyplomacja wymaga podstawowej wiedzy, zgoda... mogli nie zgadzać się z ich pojmowaniem Ashy, ale wiedzieć na pewno o tym musieli. Poza tym raczej wątpię, by uznawali to za herezję, bo Shantiri czcili Smoki w sposób należy, bo one same im przekazały jak mają wyglądać obrządki. Tak przynajmniej twierdzi chronologia na oficjalnej stronie serii MM.
Alchemik:
Belketh został samoukiem w czasie gdy wojna między wojownikami Elratha i Malassy, zniszczyła Imperium, więc może nie zdążył tej wiedzy przyswoić.
Według jego biografii był bardzo stary i uczestniczył w początkowych fazach tej walki, więc raczej to wyjaśnienie odpada.
Alchemik:
Co do Raelaga to mam pytanie (nie doszedłem jeszcze do tej kampanii w H6) czy Raleag z H5 to ten sam elfik co z H6? :P
Tak, to on. Ogólnie chyba twórcy promują go na ashańską wersję Tarnuma.
Alchemik:
Z tego co wiem zachowują tylko pamięć, ale muszą ponownie przejść fazy rozwoju od chochlika do czarta.
Tak rzeczywiście jest, Demony rzeczywiście odradzają się pod postacią lichych Diablików. Tylko taka uwaga nie każdy Demon może stać się Czartem, bowiem są to najsilniejsze Demony służące domenie Nienawiści.
Alchemik:
Pomijając samo imię, pozostaje jeszcze uparcie się Kha-Beletha co do zmanipulowania tej postaci.
Władca Demonów uparł się na niego, bo ten Mroczny Elf ma być kim specjalnym? Kim? Tego dowiecie się w kolejnym epizodzie HoMM!

Alchemik PW
6 września 2013, 00:44
Cytat:
Nie jest właśnie wiadomym jak to z nimi było. Możliwe, że należeli do tego Imperium, a jeśli nie to czy jest możliwym, by nie utrzymywali kontaktów z najsilniejszym mocarstwem w historii Ashanu? Sama dyplomacja wymaga podstawowej wiedzy, zgoda... mogli nie zgadzać się z ich pojmowaniem Ashy, ale wiedzieć na pewno o tym musieli. Poza tym raczej wątpię, by uznawali to za herezję, bo Shantiri czcili Smoki w sposób należy, bo one same im przekazały jak mają wyglądać obrządki. Tak przynajmniej twierdzi chronologia na oficjalnej stronie serii MM.

Cóż, patrząc na to co wyprawiali Uriel i Michał, ciężko powiedzieć czy to tolerowali, w końcu zniszczenie Bezimiennych wpłynęłoby dramatycznie na Ashan, a jednak chcieli to zrobić.

Cytat:
Według jego biografii był bardzo stary i uczestniczył w początkowych fazach tej walki, więc raczej to wyjaśnienie odpada.

To że był stary nie znaczy że miał dostęp do jakichś tajemnic, zwłaszcza jeżeli wiązały się one z magią ciemności. Wewnętrzna inkwizycja na pewno by go wyprostowała gdyby zaczął coś z nią kombinować ;) dopiero po śmierci Sar-Elama zaczął studiować wiedzę tajemną bez inkwizycyjnej kurateli.

Nerevar PW
6 września 2013, 00:49
Cytat:
Tak przynajmniej twierdzi chronologia na oficjalnej stronie serii MM.
Twierdzi ona też, że wszystkie 6 starszych (czy jak to tam było u nas tłumaczone) ras wchodziło w skład Imperium - więc skąd wątpliwości w tej materii?

Nicolai PW
6 września 2013, 01:36
Alchemik:
Cóż, patrząc na to co wyprawiali Uriel i Michał, ciężko powiedzieć czy to tolerowali, w końcu zniszczenie Bezimiennych wpłynęłoby dramatycznie na Ashan, a jednak chcieli to zrobić.
Bezimiennych zwalczali, bo mieli swój powód związany ze zdradą Malassy. Córa Ciemności zaatakowała Elratha podczas Wojen Stworzenia, by nie dopuścić do zagłady Urgasha. Zrobiła to, bo wiedziała, że zniszczenie Chaosu zachwiałoby równowagę przez co wszystkie stworzenie zostałoby pochłonięte przez Pustkę. Aniołowie nie wiedzieli o tym przez co uważali, że Bezimienni po prostu spiskowali z Demonami.
Ogólnie w tym świecie Aniołowie są zaślepieni swą pychą przez co wielu rzeczy nie dostrzegają. No i nie zwracają uwagi na skutki swoich czynów. Dlatego też nie przejmowali się, że wojna, którą rozpoczęli wyniszcza powoli Thallan. W ich mniemaniu walczyli w imię słusznej sprawy, czyli mamy takie skrzydlate USA Ashanu jakby nie patrzyć ;)
Alchemik:
To że był stary nie znaczy że miał dostęp do jakichś tajemnic, zwłaszcza jeżeli wiązały się one z magią ciemności. Wewnętrzna inkwizycja na pewno by go wyprostowała gdyby zaczął coś z nią kombinować ;) dopiero po śmierci Sar-Elama zaczął studiować wiedzę tajemną bez inkwizycyjnej kurateli.
Parę rzeczy trzeba tutaj naprostować.
1. Pajęcza Bogini nie była powiązana z Ciemnością tylko Śmiercią, w tym uniwersum to zasadnicza różnica.
2. Liczba Hierofantów to chyba nie jest jakaś tajemnica państwowa.
3. Inkwizycja nie jest czasem wymysłem Cesarstwa Sokołów, które miało na celu zwalczać kultystów Demonów, rodzimowierców Ylatha oraz wszystkie inne przejawy wypaczania jedynego słusznego porządku objawionego przez Anioły?
4. Belketh nie siedział cicho pod miotłą tylko najzwyczajniej w świecie opuścił skrzydlatą świtę na samym początku walk kiedy dostrzegł, że są niepotrzebnym rozlewem krwi i działo się to długo przed pojawieniem się Sar-Elama. Możliwe, że poznał prawdziwą przyczynę zdrady Malassy i dlatego nie chciał kontynuować walk? Jeśli ta teoria jest prawdziwa to pewnie powiedział Michasiowi i Urciowi o tym, ale ci są z tych, którzy nie lubią słuchać zdania innych... zwłaszcza kiedy namawiają do zaprzestania walk.
5. Belketh zaczął studiować wiedzę tajemną przed śmiercią Siódmego Smoka, wszak był jego uczniem. Tutaj rodzą się kolejne wątpliwości. Czemu Sar-Elam wiedział o trzech obliczach Smoczycy Ładu, ale dużo nasz Upadły Anioł już nie? No i czemu Czempion Ashy nie powiedział mu o tym i Belketh musiał się o wszystkim dowiedzieć po wielu latach z jakiegoś pożółkłego pergaminu?
Nerevar:
Twierdzi ona też, że wszystkie 6 starszych (czy jak to tam było u nas tłumaczone) ras wchodziło w skład Imperium - więc skąd wątpliwości w tej materii?
Rzeczywiście, czyli teraz wychodzi na to, że Belketh nie wiedział kto rządzi państwem, którego był obywatelem, bo jak wszyscy pamiętamy Hierofanci byli władcami Shantiri.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel