Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 21 - 22 - 23

Alamar PW
31 lipca 2011, 18:35
Dlaczego tak sądzisz? Sandro nauczył się czego chciał i ruszył dalej, by samemu poszukać wiedzy... i artefaktów.
Ethric Szalony był zainteresowany badaniami w swoim grobowcu, zaś Sandro miał ambitniejsze plany.

Acid Dragon PW
31 lipca 2011, 19:00
Wyjaśnienie Alamara jest możliwe, ale w praktyce wyjaśnienie tej kwestii może być tym, czym założysz, że jest.

Nie ma żadnego oficjalnego wyjaśnienia, ale autorzy chyba chcieli, aby to była jedna i ta sama postać. Tyle tylko, że im to trochę nie wyszło...

Jeśli na moment założyć, że to był jeden i ten sam Ethric, to w takim razie pierwsza mapa kampanii Sandro musiałaby mieć miejsce co najmniej dekady przed pozostałymi i najprawdopodobniej rozgrywać się na Enroth (wszak Ethric Szalony był pierwszym liszem Enroth).

Problem w tym, że już na pierwszej mapie Sandro ma artefakty, które dostarczyli mu całkiem "współcześni" bohaterowie - Gem i Crag Hack i w dodatku wiadomo o nich, że po Wojnach o Sukcesję (H2) przenieśli się na Antagarich.

Moim zdaniem autorzy SoD chcieli podchwycić biograficzny wątek Sandra o tym, że miał kiedyś mistrza o imieniu Ethric i rozwinęli go po swojemu. Nie zaznajomili się jednak zbyt dobrze z historią Ethrica Szalonego opowiedzianą w pobocznych textach z MM6 i MM7.

Alamar PW
31 lipca 2011, 21:43
Ogólnie to autorzy nie zapoznali się z realiami świata, w którym pisali swoją opowieść.
Sandro w SoDzie powiedział Gem, że jego mistrz z Bracady, Ethric, potrzebuje tych artefaktów, by stworzyć przedmiot przeciwdziałający nekromancji (czy coś w tym stylu). Po zniknięciu Sandra, Gem wysłała list do Bracady do Ethrica... i otrzymała od niego odpowiedź! Potem zaś spotykamy Ethrica (który wygląda jak klon Ajita) jako czarnoksiężnika! Na dodatek jego uczniem miał być też Jeddite! Chyba nie muszę przypominać, że magowie z Bracady i czarnoksiężnicy z Nighonu trochę jednak się różnią, by tak sobie przechodzić z jednej frakcji do drugiej w ciągu paru dni/tygodni. I jeśli dobrze pamiętam, to ten Ethric ścigał Sandra głównie z powodu tego, że dowiedział się o tym, iż Sando para się nekromancją... co nie jest niczym niezwykłym u czarnoksiężników z Nighonu (przypomnę, że to właśnie oni wyrabiają Naczynia Dusz dla nekromantów z Deyji, a także potrafią wskrzeszać swych zmarłych - świątynia w wiosce Democles w MM7 czy zadanie dla tamtejszego NPC-a).
Jak widać, nie dość, że autorzy kampanii w SoDzie pomieszali historię Sandra i Ethrica Szalonego, ale i jeszcze realia jakie panują na Antagarichu.

vinius PW
8 grudnia 2011, 23:50
Pytanie do starych wyjadaczy: jeżeli nie udało Wam się w pełni wyeksplorować światów ze starych gier (MM 1-5), czy nie próbowaliście debugować tych gier jakimś hexeditorem, by dotrzeć do wszystkich ukrytych w grze tekstów czy też elementów, które nie znalazły się w ostatecznych wersjach? Tak dla samej rozrywki czy próby wyjaśnienia jakichś niepewności co do fabuły. To by nie było chyba zbyt trudne, pomijając fakt, że trzeba by "troszkę" poczytać.

EDIT: ja na Hex Editorze sprawdzałem MM1, śmigało jak trzeba. Z MM2 są lekkie problemy, bo dane są porozrzucane po różnych plikach, a do tego nie mogłem znaleźć żadnego z tekstami fabularnymi. Innych części nie sprawdzałem. Z MM3 po rozpakowaniu i instalacji nie udało mi się odczytać właściwie niczego sensownego.

Irhak PW
9 grudnia 2011, 00:27
Cytat:
eżeli nie udało Wam się w pełni wyeksplorować światów ze starych gier (MM 1-5), czy nie próbowaliście debugować tych gier jakimś hexeditorem
Może nie jestem 'wyjadaczem', ale jak o tym wspomniałeś to tak z ciekawości sprawdziłem pobieżnie tą możliwość na Total Commanderze (dla nieuświadomionych - przeglądarka plików z możliwością podglądu kodu heksadecymalnego poprzez Lister). O ile niemal wszystkie pliki MM1 miały napisy, o tyle w MM2 już mogłem tylko listę itemów odczytać. Pozostałe gry to chyba trzeba zainstalować :P
Jak mówiłem nie wszystkie pliki przejrzałem, ale im wyżej z numeracją tym IMO gorzej z odczytaniem jest chyba w ten sposób.

Matheo PW
22 lutego 2012, 20:40
Czy Lord Ironfist miał żonę? Jeśli tak to jak miała na imię? Wiadomo coś o tym?

vinius PW
22 lutego 2012, 20:46
Miał żonę, aczkolwiek o ile pamiętam nie wymienia jej imienia w listach do Ragnara. Co więcej, pozostawił po sobie dwóch synów: Rolanda i Archibalda.
Więcej informacji o Morglinie, jego potomkach i cechach psychofizycznych żony tutaj ;).

Matheo PW
22 lutego 2012, 21:50
Kurcze jaka gafa hehe. Przecież musiał mieć żonę bo miał synów heh. No chyba że technologia w grach M&M była tak zaawansowana że dawali radę bez żon hehe.
Teraz to zasługuje na krytykę heh.

Jednak dalej podtrzymuje pytanie o jej imię ;)

vinius PW
22 lutego 2012, 22:01
Sprawdziłem treść listów - nie ma tam podanego jej imienia, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa (graniczącą z pewnością) nie ma nigdzie. Jest nieznane.

Alamar PW
22 lutego 2012, 22:05
Nie, nie wiadomo kim była ani jak nawet miała na imię żona Morglina Ironfista.

gold dragon PW
22 lutego 2012, 22:38
Myślę, że z dość wiarygodnego źródła: "jest inteligentna, wierna, miła i piękna oraz bierze kąpiel częściej niż raz w roku i nie jest otoczona przez rój much". Skoro ma wszystkie te zalety, to czy imię ma znaczenie? ;)

Matheo PW
22 lutego 2012, 22:56
Dzięki bardzo:) Kolejne pytanie:

Czy Ironfist i Alamar znali się na Enroth? Czy mogło być tak, że Alamar na początku mógł przebywać w państwie założonym przez Ironfista, a dopiero później je opuścić?

gold dragon PW
22 lutego 2012, 23:00
Tylko może jeszcze powiedz, o którego Ironfista i Alamara ci chodzi bo to wcale nie musi być oczywiste, ja znam plus, minus czterech Alamarów i trzech Ironfistów. :)

Matheo PW
22 lutego 2012, 23:13
Wow.. Normalnie Cię podziwiam heh ;) Chodzi mi o akcję w HI. Czyli Morglina Ironfista (Mam nadzieję że dobrze pisze) i Alamara, który do Enroth przybył z innego świata. Nic nie pokręciłem ;)? Czyli Lord Ironfist i Lord Alamar z HI.

Oni znali się gdy już byli w Enroth?

vinius PW
22 lutego 2012, 23:30
Cytat:
Czy mogło być tak, że Alamar na początku mógł przebywać w państwie założonym przez Ironfista, a dopiero później je opuścić?
To na pewno nie.

Co do reszty - Alamar tak, jak reszta lordów, pojawił się na Enroth mniej-więcej równolegle z Ironfistem, ale w innym miejscu.

Nie ma wiedzy czy pewności, że Alamar z H1 to ten sam, który pojawia się w dwóch następnych częściach gry. Można tylko tak przypuszczać.

EDIT: jak masz jeszcze jakieś pytania, nie krępuj się i zadawaj. Zresztą, zachęcam do czytania na bieżąco nowego wydania Gildii, to rozwieje wiele wątpliwości. Sam kiedyś zaczynałem pisząc w tej komnacie tego typu posty ;).

Matheo PW
22 lutego 2012, 23:48
Czyli Alamar z HI i Ironfist z HI, od samego początku byli wrogami? I nie ma opcji że Alamar mógł najpierw żyć w państwie Irnfista, a dopiero później doszło do waśni pomiędzy nimi?

Następne pytanie:

Lady Lamanda. Była elfką? Do jakiej rasy należała? Bo mogła być też kobietą, która w jakiś sposób została Królową Elfów.

Vatras PW
22 lutego 2012, 23:51
Generalnie z bohaterami pojawiającymi się w H1 i H2 jest często problem z ustaleniem pochodzenia. Wielu z nich dzieli bowiem imiona (a czasem nawet portrety) z postaciami, które pojawiły się już MM1-5. I tak np. Kastore, Crag Hack i Maximus nie mogli brać udziału w wydarzeniach na Enroth bowiem oficjalnie przybyli na tę planetę wiele lat później w ramach wydarzeń opisanych w MM7. Lord Kilburn (swoją drogą podwładny lorda Ironfista) pojawia się w MM1, nie ma jednak nigdzie potwierdzenia, że to ta sama osoba co w H1. To samo dotyczy się owego lorda Ironfista i wielu (jeśli nie większości) bohaterów z H1. Dlatego nie można jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytania, bo brak nam odpowiednich informacji. Co prawda mało prawdopodobne, by Alamar/Sheltem jakimś cudem przedostał się na Enroth (i spotkał swojego starego ziomka Ironfista), to jednak całkowicie wykluczyć tego nie można.


vinius PW
22 lutego 2012, 23:52
Cytat:
Czyli Alamar z HI i Ironfist z HI, od samego początku byli wrogami? I nie ma opcji że Alamar mógł najpierw żyć w państwie Irnfista, a dopiero później doszło do waśni pomiędzy nimi?
Nie ma takiej opcji. Morglin "natyka" się na wrogów.
Cytat:
Lady Lamanda. Była elfką? Do jakiej rasy należała? Bo mogła być też kobietą, która w jakiś sposób została Królową Elfów.
Nie wiadomo. Pamiętajmy, że miasta w grach H1-4 nie są miastami "rasowymi", jak te w rozumieniu universum ubisoftu (z wyjątkiem państw ludzi, w których dominują "człowieki"). Lamanda nie musiała być zatem elfką, ale mogła nią być.

Uprzedzam Twe pytanie: o Lordzie Slayerze wiadomo tyle samo, czyli nic.

Historie powstawania potęg innych niż Ironfista nie są opisane. Wiadomo tylko (tu znów korzystam z pamięci, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), że reszta Lordów zjednoczyła się przeciw Morglinowi, gdy ten zaczął zyskiwać przewagę.

EDIT:
Cytat:
Co prawda mało prawdopodobne, by Alamar/Sheltem jakimś cudem przedostał się na Enroth (i spotkał swojego starego ziomka Ironfista), to jednak całkowicie wykluczyć tego nie można.
A to już raczej całkiem niemożliwe. W końcu Alamar-Sheltem zginął definitywnie, czyż nie?
*Mógł* (i tylko mógł) to być jakiś inny Alamar, który pojawia się w MM1-5.

Vatras PW
23 lutego 2012, 00:06
Vinius:
A to już raczej całkiem niemożliwe. W końcu Alamar-Sheltem zginął definitywnie, czyż nie?

Pozwolę sobie zacytować Naszego Miłościwego Smoczego Władcę, wprost z Gildii Mrocznych Tajemnic, Saga Enroth, Rozdział Strategiczne Wyzwanie:

NMSW:
do dziś nie udało się udowodnić bezpośredniego związku pomiędzy tym Alamarem, a Alamarem, który zginął(?) na Xeen, ale to dość dziwny zbieg okoliczności, prawda

Czyli na 99% Alamar/Sheltem dokonał żywotu na XEEN


...no chyba że jednak nie :P

A tak poza tym to w MM1-5 był jakiś inny Alamar? Poza tym pod którego podszywał się Sheltem naturalnie.

Matheo PW
23 lutego 2012, 00:11
Tak już wiem (Zresztą dzięki forum ;) ), że miasta w HI to miasta "Klasowe" a nie "Rasowe".
Tak myślę o wojnie władców Enroth i zastanawiam się nad motywami wojny. Ironfist rósł w siłę i dlatego inni Lordowie opowiedzieli się przeciwko niemu. Ale tak żadnych pobudek osobistych? Pomiędzy poszczególnymi postaciami. Żadnej chęci zemsty, odwetu, itp?


Masz rację. Z tego co czytałem w Gildii Mrocznych Tajemnic. To na początku Ironfist był sam, ale później udało mu się przekonać Lamandę i Slayera do walki przeciw Alamarowi.


Czytałem trochę o fabule HI na różnych stronach, pisało tam że Alamar przedostał się do Enroth z innego świata. Na Enroth był już potężnym czarnoksiężnikiem, znacznie wyprzedzał pod tym względem innych mieszkańców Enroth. Może porównując zdolności "obu Almarów" można będzie potwierdzić czy to ta sama osoba, czy nie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel