Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Kilka pytań z różnych beczek
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23

Viadro PW
7 kwietnia 2010, 20:22
Na początku powiem, o co mi chodzi.
Z sagą mam do czynienia stosunkowo krótko, bo dopiero niedawno zakupiłem Antologię, i zaczynam od 'początku; - części VI. Jak narazie wygląda to jak standardowy rolplej, ale z tego forum wiem, że cała fbuła miesza się z sci-fi i tak dalej. Jednak nigdzie nie mogę dorwać pieknie opisanej fabuły poprzednich, dla mnie juz nie dostępnych - czyli wszystkiego przed VI i każdego HoMMa. A wiem, że nie jestem jedyną osobą, którą po prostu ciekawi, co było 'wcześniej'. Dochodzimy więc do sedna sprawy.
Chyba tylko na tym forum jest tak dużo polaków, którzy przeszli większą część sagi i znają fabułę. Opiszcie ją. Wszystko. Zróbcie giga spoiler, choćby w tym temacie. Wyjaśnijcie co to Xeen, czemu nikt nie lubi Archibalda, co to Sheltem, i inne poruszane, ale nie do końca znane sprawy. Kto nie chce spoilera, może tu nie zaglądać, ale wiem, że dużo osób chciała by to wiedzieć.
Widziałbym to na takiej zasadzie, żeby opisać każdą grę w kolejności chronologicznej - jeśli to niemożliwe, to choć zbliżonej. Od MM1.
Do dzieła! :)
pozdrawiam, Viadro

Qui PW
7 kwietnia 2010, 20:32
Wyjdź z forum, wejdź na główną, przejrzyj te ładne przyciski po lewej. Do dzieła :P.

Viadro PW
7 kwietnia 2010, 20:36
Okej, wczesniej nie zauwazylem 'Gildii Mrocznych Tajemnic'. moj blad...

Dalerius PW
25 września 2010, 17:16
Tak sobie przeglądałem dział The Forge i w wywiadzie coś mnie zaciekawiło.

(Gdybym wyjawił wam pochodzenie archaniołów, to jestem pewien, że wielu z was dostałoby ataku serca.) Ogólnie wiem że w MM anioły nie są sługami Boga, ale czy wiadomo kim one dokładnie są?

vinius PW
25 września 2010, 17:17
Odpowiedź brzmi: nie wiadomo. Na forum były na ten temat różne dywagacje, jednak odpowiedzi przynieść nie mogły.

noname PW
25 września 2010, 19:05
A mi się wydaje że anioły to maszyny ;p ...dziwna teoria .

Acid Dragon PW
25 września 2010, 19:30
Oto fragment napisanego przeze mnie RAQ (Rarely Asked Questions), który kiedyś zapewne opublikuję:

Skoro diabły z Heroes III to w rzeczywistości rasa obcych z innego świata, to kim są anioły?

Nawet w kręgach twórców nie było do końca wiadomo. Prawdopodobnie jednak ci odpowiedzialni za kreację fabuły mieli coś bardzo konkretnego na myśli. Dowodzą tego słowa Grega Fultona w jego autowywiadzie po wycofaniu Forge ("Wielu ludzi zapomina, że [miasto] Inferno nie jest zamieszkałe przez demony. Jest zamieszkałe przez kosmitów, którzy tylko wyglądają jak demony. Gdybym wyjawił wam pochodzenie archaniołów, to jestem pewien, że wielu z was dostałoby ataku serca."). Inni zaś - np. David Mullich - uznawali anioły za po prostu jeszcze jedną potężną rasę stworzeń jak smoki, czy tytani. Żaden natomiast nie traktował ich jako istot duchowych, pochodzących od boga lub bogów.

Można jednak zauważyć kilka rzeczy. Po pierwsze - żaden anioł w HoMM-MM nigdy nie przemówił własnym głosem, nie wykazał własnej osobowości, charakteru, czy jakiejś głębszej inicjatywy do działania. Po drugie - nie wiemy do końca gdzie "powstają", w jakich "siedliskach" się rozmnażają. W miastach w Heroes III przychodzą przez *portale* chwały. Pytanie brzmi: skąd? Po trzecie - skoro anioły stoją w opozycji do diabłów, to analogicznie - kto może stać w opozycji do rasy Kreegans?

Mitabrin PW
25 września 2010, 21:53
Cóż... Ostatnio wpadłem na taką teorię... Nie jestem tylko pewien, czy na pewno jest pewne, że Kreatorzy i Kreeganie są jednym i tym samym.

Anyway... Według mojej teorii Kreeganie są tworami Kreatorów, pomiotem, którym się posługują atakując inne światy. Po ciszy na światy zostali wysłani Strażnicy. Nie jestem pewien w jaki dokładnie sposób mieli chronić światy, ale wątpię, by byli tytanami pokroju Rambo, którzy potrafiliby przeciwstawić się całej inwazji (co może potwierdzić to, że wg kwasowej historii świata kilku z nich zostało po prostu zabitych). Dlatego uważam, że aniołowie są przeciwieństwem Kreegan, bezrozumną armią sługów strażników a co za tym idzie i starożytnych.

Alistair PW
25 września 2010, 22:04
Wg - bez kropki, bo pierwsza i ostatnia litera słowa "według"

Dalerius PW
7 października 2010, 22:37
A w świecie H5 anioły są tym samym?

Irhak PW
8 października 2010, 00:20
To są całkiem inne światy, więc jest bardzo mało prawdopodobne zwłaszcza, że w H5 nie są przyzywane.

Mitabrin PW
14 listopada 2010, 22:52
Ostatnio obejrzałem sobie film pod tytułem "Powrót Żywych Trupów" i zaciekawiło mnie kilka elementów odnośnie zombiech z tego filmu. Otóż w odróżnieniu od zwykłych żywych trupów te mózgowe żarłoki potrafiły mówić (a także myśleć) i co najciekawsze każdy ich element żył własnym życiem. Otóż jak się odrąbie takiemu zgniłkowi głowę, to zarówno ona jak i całe ciało będzie żyło własnym życiem (czyli te nieboszczyki praktycznie były nieśmiertelne)...

I tutaj moje pytanie - Czy w M&M (ew. jakimś innym fantasy) pojawiły się podobne istoty?

Irhak PW
15 listopada 2010, 00:59
Szkielet (tylko jeden potwierdzony) w kampanii Sandro w HoMM3: SoD...
Lisz(aj)e (choć tu to dośc skomplikowana sprawa)...

Trang Oul PW
15 listopada 2010, 02:20
W H4 jest kilkoro bohaterów zombie, muszą więc myśleć.

dambibi PW
15 listopada 2010, 20:50
Dłoń Asha z Evil Dead 2 po zaklęciu nieumarłych zaczęła wykazywać oznaki "autonomii" ;p. Zresztą zobacz sam. Oczywista, fantasy to to nie jest, ale fantastyka na pewno.

AmiDaDeer PW
15 listopada 2010, 20:55
Cytat:
W H4 jest kilkoro bohaterów zombie, muszą więc myśleć.
Zdaje się, że nie tylko w H4 - Straker z H3 na żywego nie wygląda, a w dokumentacji jest określony jako człowiek (chociaż kto go tam wie...).

Trang Oul PW
15 listopada 2010, 22:05
Straker w H3 jest (żywym) człowiekiem. Dopiero w H4 staje się zombie.

fishkebab PW
3 grudnia 2010, 19:33
Ja doszedłem do wniosku że:
-Anioły to roboty starożytnych zesłane jak Strażnicy na pomoc tym co utracili technologię. Na Antagarichu głównie pomagały Brakadzie(dobrym).
-Tytani jak można spostrzec mają dziwny kolor skóry i często przebywają (hodują, podobnie jak Kreeganie co widać w intro MM6) ze smokami w takich miejscach jak pustynia Dragonsand(w pobliżu VARNu), Twierdza Tytanów w Avlee (niedaleko statku Kastora i Resurecty) czy Eofol(na który wydostały się za sprawą Nighończyków, poprzez dokopanie się odgałęzieniem tunelu Nighon-Eofol do Niebiańskiej Kuźni).
-Smoki pojawiały się chyba prawie wszędzie gdzie były Tytany(rzadko u Kreegan), wniosek - to stworzenia najbardziej opłacalne w hodowli.
-Miasta Inferno w HoMM zawierają istoty (takie jak np: Cerber)nie wyglądające jak Kreeganie, czyli najprawdopodobniej pochodzące z ich "światów".

VatrasVatrasVatruś poleca: Klik

Mitabrin PW
3 grudnia 2010, 21:08
Cytat:
widadź rze moszna spoczec

Taaa... A od zwracania uwagi na rażące błędy moszna się odbyt, gdyż jest to imo dola strażników...

Anyway...

Cytat:
ytani jak morzna spoztrzec mają dziwny kolor skóry i często przebywają(hodują, podobnie jak Kreeganie co widać w intro MM6) ze smokami w takich miejscach jak pustynia Dragonsand(w pobliżu VARNu), Twierdza Tytanów w Avlee(niedaleko statku Kastora i Resurecty)czy Eofol(na który wydostały się za sprawą Nighończyków, poprzez dokopanie się odgałęzieniem tunelu Nighon-Eofol do Niebiańskiej Kuźni).
Co ci tytanie hodują ze smokami?

Cytat:
Smoki pojawiały się chyba prawie wszędzie gdzie były Tytany(żadko u Kreegan), wniosek-to stworzenia najbardziej opłacalne w hodowli.
Ew. po prostu tacy idioci jak np. ludzie nazywali smokami wszystko co miało łuski i wyrastało na ponad 3 metry... i znów nie wiem, kto hodował smoki...


AmiDaDeer PW
4 grudnia 2010, 15:03
Dobra, to teraz ja skomentuję, tym razem starając się nie brać pod uwagę rażących błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych.

Rybna Baranina:
-Anioły to roboty starożytnych zesłane jak Strażnicy na pomoc tym co utracili technologię. Na Antagarich głównie pomagały Brakadzie(dobrym).
Bracadzie? Fakt, biorąc pod uwagę tylko MM7 występowały w Celeste i nigdzie indziej znaleźć ich było ni czorta (coś poplątałem?), ale już w HoMM3 były one po stronie Castle, a ten zamek za bardzo mi się z Bracadą nie kojarzy (choć mogę się mylić).

Anyway - teoria dosyć prawdopodobna, acz dwie sprawy:
1.Nie nazywałbym ich robotami, lecz prędzej "istotami sztucznymi".
2.Wynikałoby z tego, że są raczej podporządkowane Starożytnym (nie "były", dalej są, skoro pochodzą z PORTALI - a to co nieco sugeruje) - istnieje małe prawdopodobieństwo, by służyły jako regularne wojska.

Rybna Baranina:
-Tytani jak morzna spoztrzec mają dziwny kolor skóry i często przebywają(hodują, podobnie jak Kreeganie co widać w intro MM6) ze smokami w takich miejscach jak pustynia Dragonsand(w pobliżu VARNu), Twierdza Tytanów w Avlee(niedaleko statku Kastora i Resurecty)czy Eofol(na który wydostały się za sprawą Nighończyków, poprzez dokopanie się odgałęzieniem tunelu Nighon-Eofol do Niebiańskiej Kuźni).
Smoków to na pewno nie hodują, bo ze smokami się raczej nie lubią (delikatnie powiedziane :P). Zresztą trudno powiedzieć, czy smoki były rzeczywiście hodowane - w końcu są dosyć inteligentne, za czym przemawia argument, iż służą innym ze względów materialnych.

Co do rzekomego pochodzenia tytanów - mają oni właściwie bardzo podobny kolor skóry do nieumarłych. Czy to oznacza, że się do nich zaliczają? Raczej nie. Efekty dźwiękowe z HoMM2 zasugerowały mi, iż są to niezwykłej wręcz jakości golemy, które posiadają własną wolę i... hmm... chęć życia? Acz na Enroth może to wyglądać nieco inaczej niż na Antagarichu... Tak czy inaczej - to raczej nie przemawia za teorią "kosmiczną".

Rybna Baranina:
-Smoki pojawiały się chyba prawie wszędzie gdzie były Tytany(żadko u Kreegan), wniosek-to stworzenia najbardziej opłacalne w hodowli.
Patrz wyżej.

Rybna Baranina:
-Miasta Inferno w HoMM zawierają istoty (takie jak np: Cerber)ni wyglądające jak Kreeganie, czyli najprawdopodobniej pochodzące z ich "światów".
Jeżeli mamy zwracać uwagę na różne wizje artystów, to prawdopodobnie według mnie żadna jednostka z Inferno nie należy do gatunku Kreegan (dobra, może chowańce i same diabły, choć i to do mnie nie trafia). Inferno z HoMM4 i HoMM5 mają tyle wspólnego z Kreegan co (k)Ashan ze Starożytnymi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 21 - 22 - 23
temat: Kilka pytań z różnych beczek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel