Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 22 - 23 - 24

Dark Dragon PW
25 listopada 2006, 18:00
To jak zrobią nowych bohaterów do Bastionu?

Acid Dragon PW
25 listopada 2006, 18:06
za cholerę nikt tego nie wie :P.

Na razie nie ma takiej możliwości. Ale nie ma możliwości też dodania nowego miasta, więc wszystko zależy od Slavy.

Można za to *istniejącemu* bohaterowi zmienić portret, imię, umiejętności startowe, statystyki, początkowe, jednostki startowe i specjalność, więc jeśli ktoś by się uparł dałoby się stworzyć nowego bohatera kosztem innego.

AmiDaDeer PW
25 listopada 2006, 20:04
Slava jest wszechmogący.
Pytałem pewnego informatyka o to, czy można wyciągnąć kod z gry. Ten mi odpowiedział, że trzeba zapisać plik w formacie bat i go modyfikować notatnikiem. Na Starożytnych nie wiem, co miał na myśli :P.

MCaleb PW
25 listopada 2006, 21:09
Jasne, skompilowany plik przeglądać notatnikiem. Da się - co prawda - zedytować taki plik, ale nie należy liczyć na to, że zadziała, a tym bardziej, że kod się wyciągnie. To naprawdę wyższa informatyka, miejscami niemożliwa (np. gdy plik zostanie skompresowany i to nie jako archiwum).

Altair PW
25 listopada 2006, 21:33
Plik bat to plik tekstowy (wsadowy), zaś pliku exe WoGa nie da się zmodyfikować notatnikiem (nikomu nie radzę). Oczywiście istnieją pewne programy umożliwiające bezpośrednią modyfikacje kodu. Nie jest jednak rzeczą prostą zobaczyć cokolwiek w ciągu bajtów, a co dopiero zmodyfikować coś czy dodawać. Mi udało się tylko w ten sposób zmodyfikować czcionkę do WoGa.

valve PW
10 grudnia 2006, 01:11
> np. gdy plik zostanie skompresowany i to nie jako archiwum

Co jeden człowiek skompresował, to inny odkompresuje, zwłaszcza że algorytm musi być zawarty w module ładującym resztę (ta część nie może być skompresowana). A 90% plików exe kompresowanych jest UPX.

Natomiast samo wyciągnięcie kodu źródłowego lub jego części wiele nie daje, bo trzeba jeszcze skompilować go z powrotem. Chociaż z h3wog.exe się udało, ale tam zmianie uległ tylko interfejs startowy oraz intro, resztę załatwiają skrypty.


Trang Oul PW
10 grudnia 2006, 10:02
>>Chociaż z h3wog.exe się udało, ale tam zmianie uległ tylko interfejs startowy oraz intro, resztę załatwiają skrypty.

Nie tylko interfejs oraz intro. Niektóre nowe możliwości też są zakodowane np. Dowódcy albo umiejętność specjalna Ducha.

Acid Dragon PW
10 grudnia 2006, 13:38
Akurat w pliku exe WoGa jest od cholery rzeczy dodanych i zmienionych, których skrypty nie dotyczą. m.in. system doświadczenia jednostek, wszystkie właściwości, definicje i określenia nowych jednostek, system dowódców, burzenie miast, nowe specjalnośći, nowe artefakty.... no i przede wszystkim cały język skryptów ERM pozwalający na interpretację owych skryptów.

Phoenix PW
23 grudnia 2006, 21:17
Witajcie! Wielmożny panie Acid Dragonie Wielki i Wspaniały, może raczysz udzielić mi informacji dokładnej, na tamet terminu wyjścia Nowych Ulepszeń kompatybilnych z nowym patchem? (nie nabijam się, sorki, ale gadam ze smoczym lordem, więc niechce się narazić :-)

Acid Dragon PW
23 grudnia 2006, 22:52
jak nie w jedną to w drugą stronę...

a Nowe Ulepszenia wyjdą, kiedy wyjdą.... powiedziałem, że wersja kompatybilna z najnowszym patchem POWINNA pojawić się jeszcze w grudniu i postaram się, aby tak było. Nie jestem w stanie jednak podać daty konkretnej.

Dark Dragon PW
2 stycznia 2007, 22:06
OK, już po grudniu a tu NU ani widu, ani słychu.
Nie mogę się już doczekać, więc pytam - kiedy?

Alamar PW
2 stycznia 2007, 22:11
Czytaj informacje na stronie głównej (dokładniej, to punkt piąty z niusa 31 grudnia).
I raczej przed początkiem lutego nie spodziewaj się cudów (jakbyś nie wiedział - klątwa Sesja zbiera na przełomie stycznia i lutego krwawe żniwo, a przez cały styczeń zżera mnóstwo czasu).

tymolord PW
3 stycznia 2007, 13:40
A teraz inne pytanie: Czy nie można ściągnąć pojedyńczo jednostek? Bo chciałbym mieć krwawego minotaura, starożytnego bazyliszka i cesarską meduze.
Można by zrobić poprawkę, mianowicie nie elf zmienia się w sylwańskiego centaura, tylko centaur w sylwańskiego centaura.

Alamar PW
3 stycznia 2007, 14:22
>>>Można by zrobić poprawkę, mianowicie nie elf zmienia się w sylwańskiego centaura, tylko centaur w sylwańskiego centaura.

O tym była już dyskusja, w tym temacie, gdzieś na początku października - poszukaj sobie i zobacz co z tego wynikło.

tymolord PW
3 stycznia 2007, 15:22
Pare głupich zaistniało dla mnie rzeczy: Halbardnik zmienia się w nomada? Nic niemam do nomadów bo są fajni, ale taka przemiana jest głupkowata! Nomadzi po za tym to arabowie którzy żyją na pustyniach : P

Alamar PW
3 stycznia 2007, 15:38
Chyba pomyliłeś Beduina z nomadem.

EDIT:
Rozróżnij słowo nomad (cytując Twój post: koczownik, wędrowiec, członek grupy ludzi nie posiadającej stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającej się sezonowo z miejsca na miejsce) a Beduin (Arabowie z jednego z plemion koczowniczych).

Innymi słowy - Beduin może być nomadem, ale nomad nie musi być Beduinem (czy jak napisałeś Arabem). Teraz rozumiesz o co mi chodziło?

tymolord PW
3 stycznia 2007, 15:48
Nomada
Z Wikipedii
(Przekierowano z Nomad)
Skocz do: nawigacji, szukaj
Nomada - koczownik, wędrowiec, członek grupy ludzi nie posiadającej stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającej się sezonowo z miejsca na miejsce, np. w związku ze zmianami pogody lub w poszukiwaniu żywności, wody, opału lub pastwisk dla zwierząt hodowlanych.

Etymologia: fr. nomade, łac. nomas, gr. nomas - "wędrujący w poszukiwaniu pastwisk".

Współczesnymi przykładami nomadów są:

Beduini z Arabii - Arabowie z jednego z plemion koczowniczych Arabii, Syrii, Nubii, lub pustyń Sahary
Romowie
Tuaregowie
Inuici
Pigmeje
Buszmeni
Saamowie
Czukcze

Musisz przyznać, że się niestety pomyliłeś.

Dark Dragon PW
2 lutego 2007, 09:38
Jest 2 II. Więc jak tam prace nad nową wersją NU?

tymolord PW
2 lutego 2007, 14:46
Czy mogli byście zrobić coś, aby można było ściągnąć jednostki pojedyńczo? Np. chcę krwawego minotauta, a nie chce reszty?

Acid Dragon PW
2 lutego 2007, 15:20
Nie.
Jeśli chcesz, sam możesz sobie stworzyć do tego patch.

A wersja NU kompatybilna z nowymi skryptami powinna pojawić się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel