Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 22 - 23 - 24

Alamar PW
15 października 2006, 18:52
>>>Alamar - obawiam się, że to jednak główne animacje i takie 'dorabianie' trwałoby dość długo.

Akurat w przypadku diabła z MM6 chyba niezbyt.
Poza skrzydłami (i ślepiami oraz kolorem) to niemal jest on identyczny z tym z MM7 (a więc "doczepić" skrzydła i jest już kilka klatek mniej do roboty). Etap przemiesczania można wziąć z animacji diabła z H3 (w końcu jako ul. jednostka nie powinien stracić teleportacji), zaś efekt śmierci - tu trzeba by trochę popracować, ale w tym przypadku efekt końcowy z boku czy z przodu jest taki sam (wybuch).
Wiem, łatwo mówić, gorzej z wykonaniem. :P

Acid Dragon PW
15 października 2006, 19:01
Dobrze, że dopisałeś :P

Ja osobiście nie podejmuję się doczepiania skrzydełek na wybranych klatkach (a raczej na wszystkich, bo sformuowanie "prawie identyczne" to za mało, gdyż jak wiemy - 'prawie' robi różnicę ;), tudzież bawienia się z tym w inny sposób. Kandydatura diabła z MM7 jest dość poważna w WoGu, ale szczerze wątpię, aby ktoś się porwał na przerabianie jeszcze dodatkowo tego z MM6.

Logika jest prosta. Dwa diabły nie wejdą na pewno. Lepiej więc użyć tego prawie gotowego, czy męczyć się nad tym z MM6?

Ale, ale..... to miał być temat o Nowych Ulepszeniach...

Póki co, nie przewiduję zaistnienia planów na podmianę jednego archanioła na drugiego, tudzież diabła, krasnoluda czy innej jednostki (już widzę nowe posty pt. 'co zrobić, żeby mieć starego archanioła?' albo 'chcę mieć jedno i drugie!'). Wydaje mi się to po prostu stratą czasu w odniesieniu do jednostek, które mogłyby być nowe. Tu jednak pozostaje kwestia tego, które jednostki możnaby 'poświęcić', aby zrobić miejsce dla nowych. No i oczywiście kwestia tego czego miałyby być ulepszeniem.

Dark Dragon PW
15 października 2006, 20:10
Ja chciałbym aby została zmieniona smierć Archanioła Supreme, na tą z piątki (tamta śmierć jest po prostu boska). Można by to zrobić korzystając z grafiki czaru modlitwa, jako portalu do ,,tamtego świata". Promień światła wciągałby zwłoki Najwyższego Archanioła. Co wy na to ?

Bloodhawk PW
15 października 2006, 20:50
>> Acid - "...Tu jednak pozostaje kwestia tego, które jednostki możnaby 'poświęcić', aby zrobić miejsce dla nowych..."
Hmmm... według mnie możnaby poświęcić Piekielną Hydrę a w jej miejsce (jako jednostkę 8 poziomową w Cytadeli) dać Gorynycha, któremu przepisałoby się statystyki i umiejętności Piekielnej Hydry (no, może lekko zmodyfikowane - taki mix umiejętności zielonego smoka i hydry). Sam przerobiłem niedawno NU w ten sposób wiec statystyki i umiejętności gorynicza jakby co to mielibyśmy już gotowe, a w miejsce Piekielnej Hydry możnaby wstawić jakąś nową jednostkę. Pozdrawiam Bloodhawk.

Dark Dragon PW
15 października 2006, 21:11
Nawet jeśli ,,poświęcimy" piekielną hydrę [a tego raczej się nie zrobi, ponieważ ta jednostka większości się podoba(ostatecznie możnaby zmienić odrobinę wygląd hydry)] to jedna jednostka to i tak za mało.

Bloodhawk PW
15 października 2006, 22:57
No wiesz, mnie sie Piekielna Hydra też podoba, ale:
- jest to przekolorowana hydra chaosu, którą z powodzeniem jest czym zastąpić (np.: Serafina bym nie zastąpił bo na jego miejsce (póki co) nie ma innej jednostki).
- potrzebujemy każdego wolnego miejsca na nowe stwory, bo jak wiadomo liczba miejsc jest ograniczona (no przynajmniej do czasu aż 3do udostępni kod źródłowy albo ktoś ten kod złamie).

Dark Dragon PW
15 października 2006, 23:03
Serafina to póki co jeszcze nie ma w grze.

Bloodhawk PW
15 października 2006, 23:17
Dobra, nieważne, najwyzszego archanioła czy jak mu tam. Dałem tylko przykład, żeby w miare jasne było o co mi chodzi (dżizus ale koleś problemowy z Ciebie :/).

Alistair PW
15 października 2006, 23:19
Czy jednostka 8-go poziomu w Zamku to nie Serafin?

Dark Dragon PW
15 października 2006, 23:21
Nie, to nie Serafin to : Najwyższy Archanioł lub Archanioł Supreme
Sorka za czepialskość.

avatar PW
16 października 2006, 10:04
2 x offtopic:

* a najwyższy archanioł to nie aby serafin? :P
* od ponad miesiąca animację serafina (tą z MM) mam włożoną własnoręcznie do gry i fajnie mi się gra, niezależnie czy używam NU czy nie. I nie ma o co robić krzyku. Póki na necie są dostępne pełne animacje potworów, wklejam je sobie do gry i w ten sposób powstaje mini-mod na mój własny użytek!

vinius PW
16 października 2006, 14:51
Black Dragon - wiesz, co ma oznaczać "śmierć" z H5 - to nie jest pokonanie anioła (jak w H3) ale jego (czy tam jego duszy?) odejście z pola bitwy i powrócenie do zamku (gdzie mozna ich nająć). jednak sam pomysł niegłupi :)

Alamar PW
16 października 2006, 18:08
>>>to nie jest pokonanie anioła (jak w H3) ale jego (czy tam jego duszy?) odejście z pola bitwy i powrócenie do zamku

Vinius, nie powtarzaj głupot - anioł nie wraca do zamku, ale do swojego bóstwa - smoka światła. Na tym polega "nieśmiertelność" aniołów z H5 (ich dusze wracają do stwórcy, ale czy potem mogą powrócić bez problemów na Ashan, tego nie wiem).

vinius PW
16 października 2006, 18:36
Ehm, wybacz, Dark :) czasem mi się zdarza.
Ehm, wybacz Alamar :) czasem mi się zdarza.

Dark Dragon PW
16 października 2006, 21:29
Vatras kiedyś proponowałeś zmianę nazwy nomanda na lekką jazdę, a co powiesz na taką jednostkę

Wiem, za bardzo podobny do chempiona, ale można mu odjąć trochę zbroi, by pasował jako ulepszenia jednostki pierwszego poziomu.

Trang Oul PW
16 października 2006, 22:25
Chciałbyś go rozebrać? To miało być ulepszanie, a nie pogarszanie.

Vatras PW
16 października 2006, 22:34
Po perwsze jednostka ta jest taka sobie, nic specjalnego.
Po drugie jak to ma być ulepszenia Halabardnika to jest ono cokolwiek dziwne. Jednostka pierwszego poziomu wyglądająca jak ulepszenie czempiona to raczej kiepski pomysł.
Po trzecie to, jak mówi Jego Wielmożność Acid, aby wprowadzić jednostkę trzeba ją podmienić za inną. A sam nie chciałbym poświęcać czegokolwiek dla tego czegoś (jak i właściwie dla czegokolwiek innego. Za bardzo się przywiązałem do starych jednostek :) )

Dark Dragon PW
20 października 2006, 10:00
Acid w jednym z postów pisałeś, że chcecie dać każdemu zamkowi 3 osobne budynki, czy są już jakieś wstępne grafiki? Ja w tej chwili zajmuję się przeobrażaniem Strażnicy. Oto wstępny obrazek

Acid Dragon PW
20 października 2006, 12:10
Miałem na myśli osobne budynki budowane na podobnej zasadzie, jak obecnie. NIE miałem na myśli ulepszeń budynków w miastach, gdyż obecnie jest to niemożliwe, aby cokolwiek dodać do głównego ekranu miasta.

Quba Drace PW
20 października 2006, 21:21
Dark dragon, twoja jednostka przypomina husarza.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel