Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24

Altair PW
19 września 2008, 00:17
Są trzy ewentualności: albo nie masz wybudowanych odpowiednich siedlisk w mieście albo gdzieś jeszcze wprowadzałeś zmiany do skryptów albo nie masz włączonej odpowiedniej opcji w oknie wogifikacji. ;P

Dragonar PW
19 września 2008, 15:56
Okno kupowania specjalnej budowli wyświetla się nawet, gdy nie mamy wykupionych siedlisk.
Hmmm...myślę, że jest to chyba wina skryptu *.ert. Tam były zapisane zapisane zawartości okien budowli (ulepszenia, itd.). Po zamienieniu skryptu *.ert na ten z NU wszystko działa (tylko co innego jest wyświetlane). To musi być wina ów skryptu. Sprawdzę...

PS.: Opcja jest włączona.

EDIT:

Ciekawostka o NU:
Znalazłem (już bardzo dawno) w skrypcie *.ert, budowlę, która miała (a miała? - pytanie do Smoczego Władcy) być w Lochach, zamiast obecnej. Opis:

"Forsaken Labyrinth

Legend says that in the deepest mazes of this labyrinth lies an incredible source of magic that can evolve some creatures."


OBRAZEK

Trang Oul PW
19 września 2008, 20:16
Zgadza się, Smok miał do wyboru jedną z tych 2 budowli, ale zdecydował się na Wejście do Podziemnego Świata.

Dragonar PW
20 września 2008, 15:22
Jeśli w WoGu 3.59 pojawi się Bastion (egipskie miasto), to można wykorzystać tą budowlę właśnie do niego. :)

Co do mojego błędu: Sprawdziłem. Wszystko jest w skrypcie *.ert, tak samo jak w NU (tylko dopisałem parę linijek), ale nie chce działać. ;(

Acid Dragon PW
28 września 2008, 13:23
Nie wiem, z czego może wynikać ów błąd, ale prawie na pewno z wprowadzonych modyfikacji.

Odnośnie labiryntu - owszem, pozostałość po fazie tworzenia, która dostała się do patcha NU. Takich budynków trochę było. O ile dobrze pamiętam, np. do Castle jednym z wariantów był zamek Gryphonheart z MM7. Po zmniejszeniu jednak nie wypadł rewelacyjnie, a obecna wieża i tak wydaje mi się ciekawsza.

click

Dragonar PW
7 października 2008, 16:14
1. Odkryłem i naprawiłem (choć nie do końca) mój błąd. Winny okazał się jednak, skrypt *.ers (opcja w menu Wogifikacji). NIe wiem dlaczego, ale po jego podmienieniu za skrypt *.ers z NU, wszystko działa. Cóż...zrobię nową wersję tego skryptu. Najważniejsze, że budowla z NU działa.

2. Zamek z MM jest dobry, ale rzeczywiście - lepsza jest obecna wieża.
Smoczy Władco - może masz jeszcze trochę tych budowli, które nie weszły ostatecznie do NU (pisałeś, że było tego sporo)? Mógłbyś pokazać?

3. Teraz mam kolejny, ale mniej ważny błąd. Jest od początku zainstalowania NU. Gdy wybuduję specjalną budowlę, po animacji budowli przebiegają, z dołu do góry, czarne kreski (jak na ekranie telewizora :P). Nie da się zrobić screena, bo pojawiają się szybko. Szkaradnie to wygląda. :/ Ktoś wie dlaczego?

PS do punktu 3: NU na pewno się dobrze ściągnęły, ponieważ odinstalowywałem już Heroesów kilka razy i zawsze ściągałem NU jeszcze raz i zawsze był ten błąd.

Acid Dragon PW
7 października 2008, 17:51
2. niestety, wszystkie najwyraźniej pousuwałem. Nawet ten z zamkiem Gryphonheart ponownie preparowałem, żeby pokazać jak to wyglądało.

3. To niestety wina użytego modułu do wyświetlania grafiki w WoGu. Nie da się z tym nic zrobić bez manipulacji kodem. Podobne efekty uboczne występują na ekranie dowódcy. Grafiki budynków można zmusić do poprawnego wyświetlania, ale musiałyby być wówczas samymi statycznymi grafikami, bez animacji. W niektórych przypadkach, to nie robiłoby większej różnicy (w szczególności - Conflux), ale niektórych animacji byłoby szkoda (w szczególności - Cytadela).

Dragonar PW
7 października 2008, 20:38
2. Wielka szkoda... :(

3. Skoro wszyscy tak mają, to nie będę tego traktował jako błąd. ;)

PS.: Jakby ktoś chciał podmienić sobie animację Wejścia do Podziemnego Świata na labirynt który pokazywałem, to wystarczy: usunąć jeden znak ze skryptu 99. :P

Solmyr PW
7 października 2008, 20:44
Hmnmm, ja tak nie mam, tzn. ja nie mam WoGa, bo nie chce się zaistalować;/, ale u mojej kuzynki tego nie ma.

Wiewek PW
8 października 2008, 16:42
Mnie też latają czarne kreski, ale jakoś mi to przeszkadza, uznałem, że tak nie miało być, ale niezbyt da się to poprawić.

Dragonar PW
8 października 2008, 17:31
Zrobiłem nową specjalną budowlę dla Bastionu - "Kamienny Krąg".
Nazwę i opis można zmienić. Jest na razie jeden obrazek, ale i tak wygląda wspaniale. Animację mogę zrobić. Mogłaby wejść do NU 2.0?

WERSJA I
WERSJA II

Nazwa: Kamienny Krąg
Opis:
Najmądrzejsi druidzi, odprawiając starożytny rytuał, wyzwalają potężną siłę Kamiennego Kręgu.
Ta magiczna siła pozwala ulepszyć następujące jednostki:


Screen

PS.: Wybaczcie, że screeny są z nowościami z FU, ale innych nie miałem.

Solmyr PW
8 października 2008, 17:55
Faktycznie lepiej, tylko jeszcze postaw przecinek po "rytuał".

Dragonar PW
8 października 2008, 18:07
Dobrze. Jak zrobiłem obrazek, to się z opisem spieszyłem.

EDIT:
Błąd został poprawiony.

Wiewek PW
8 października 2008, 18:09
To jest świetne, brawo! Zrób tylko animację i wstawiaj do FU!

Dragonar PW
8 października 2008, 18:12
Dodałem drugą wersję.
Myślę, że dodam tą budowlę do FU.
Chyba nie zgadniecie skąd mam prototyp tej grafiki. ;)
Jednak stary mod, ale się na coś przydał. ;D


Wiewek PW
8 października 2008, 18:15
W drugiej wersji jakieś takie te kamienie długie się zrobiły. Spróbuj może przyciemnić wersję pierwszą, co ty na to?

EDIT: Kurczę, tak te posty edytujemy, że już przestaje być wiadomo co pisać. :)

Mroczny Łowca PW
27 stycznia 2009, 11:10
Czy NU 2.0 wyjdzie, czy nie? Podobno premiera była zaplanowana na dawno temu, a jakoś nie widzie, by cokolwiek się pojawiło ;p

Acid Dragon PW
27 stycznia 2009, 16:02
ano tak już bywa z premierami, że lubią się opóźniać ;P

Ciągle potrzeba mi trochę czasu na dokończenie tego i debugowanie.

Alamar PW
27 stycznia 2009, 16:03
"Trochę"?

Mroczny Łowca PW
27 stycznia 2009, 16:16
Aha... Więc życzę "miłej roboty" xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel