Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24

Olorin PW
13 października 2007, 21:46
@Acid Dragon - dostałeś maila?
Mogę się spodziewać jakiejś odpowiedzi?

Dru PW
15 października 2007, 05:20
Nie będę się pytał szczegółów po pewnie ich nie uzyskam :P, więc zapytam na kiedy jest ustalona aktualna premiera nowej wersji? Czy będzie kompatybilna z Polską wersją aktualizacji skryptów do WoGa?

marek11 PW
15 października 2007, 12:13
Mam pytanie, mam zainstalowanego WOG 3.58f Jak zainstaluje nowe NU narazie mam poprzednią wersje, co mogę jeszcze sobie dodać żeby WOG był bogatszy. Mam skrypty altair, script.update.pl, skrypt 057, doom3h - mogłem ten ostatni przekręcić i patche do edytora. Zależy mi żeby mieć nowszą wersje ulepszeń i chciałbym wiedzieć jakie skrypty(mogą być także wyżej nie wymienione) moge sobie dodać a z jakich lepiej zrezygnować bo gdy próbowałem użyć wszystkiego to gra mi się sypała. Innymi slowy z czym NU mogą działać sprawnie???

Trang Oul PW
15 października 2007, 14:28
NU zostały napisane pod czystą wersję WoGa, więc może (ale nie musi) wystąpić konflikt. Odsyłam do działu WoG:

Acid Dragon:
UWAGA!!! Patch 'Nowe Ulepszenia' nie był tworzony z myślą o współdziałaniu z innymi nieoficjalnymi patchami (np. łatką spolszczającą lub wersją 'tournament edition'), ale wygląda na to, że w większości wypadków istnieje możliwość ich współdziałania. Aby jednak nie występowały żadne błędy w 'Nowych Ulepszeniach', to koniecznie patch 'Nowe Ulepszenia' należy instalować jako OSTATNI!!!. (ewentualnie po nim można zainstalować patche z nowymi portretami czy nowymi wyglądami jednostek 8 poziomu).

Acid Dragon PW
15 października 2007, 17:39
Dru:
(...)na kiedy jest ustalona aktualna premiera nowej wersji?

Na miesiąc temu ;P. Czyli o ile znajdę "kilka" wolnych chwil, powinna pojawić się pod koniec tego miesiąca.

Dru:
Czy będzie kompatybilna z Polską wersją aktualizacji skryptów do WoGa?

To zależy. Na razie wogle nie przewiduję wersji polskiej. Jeśli się pojawi, to z opóźnieniem (chyba, że ktoś mi przy tym pomoże). Jeśli jednak to nastąpi, to zapewne będzie to kompatybilne z tą wersją spolszczenia.

marek11:
(...)Innymi slowy z czym NU mogą działać sprawnie???

Nie jestem ani wróżką, ani też nie posiadam czasu, aby testować wszystkie fanowskie patche i dodatki, które tylko się pojawią w sieci, aby móc odpowiedzieć na to pytanie. Tym bardziej nie mam też czasu dostosowywać NU do wyżej wymienionych.
Jak już powiedział Trang - NU zostały stworzone dla niezmodyfikowanej, oficjalnej wersji WoG 3.58f i TYLKO dla takiej wersji. Czasami może się zdarzyć, że patch będzie poprawnie lub w miarę poprawnie działał z innymi, ale obawiam się, że można to stwierdzić tylko experymentując samemu.

Mogę jedynie powiedzieć, że wersja NU 2.0 będzie całkowicie kompatybilna z patchem "script update" i w 95% - z patchem do edytora map (oba dostępne na oficjalnej stronie WoGa).

marek11 PW
30 października 2007, 13:03
Skoro już jestem na forum to odrazu zapytam jest już ustalony jakiś dzień premiery? a może 11 XI było by podwójne święto;-)

Nemomon PW
30 października 2007, 13:30
Potrójne, moje imieniny :P. Ale jestem pewien, że jak Nowe Ulepszenia wyjdą, to sam Smoczy Władca nas o tym poinformuje, więc nie ma powodu się pytać lub też sugerować jakiegoś terminu IMO. Jak usłyszeliśmy, termin wydania jest miesiąc temu, więc już niedługo. Trza się tylko uzbroić w cierpliwość.

Acid Dragon PW
30 października 2007, 15:35
well - w sumie tak.

wszystko zależy od ilości wolnego czasu, a tego ostatnio nie miałem w nadmiarze.

Ja naprawdę wiem, że coniektórzy na ten patch czekają (niektórzy z tych coniektórych się pewnie zawiodą, ale no cóż...), ale ja naprawdę nie mam normowanych godzin pracy nad tym i najczęściej po przyjściu po całym dniu do domu muszę po prostu sobie w coś zagrać czy odespać, zamiast siedzieć nad kodem skryptu. Żałuję jedynie, że nie wyrobiłem się w wakacje, kiedy czasu było dość.

Zalew PW
4 listopada 2007, 10:38
Może pokazuję to w złym miejscu ale jest to związane z nowymi ulepszeniami.

1. Jest to jak na razie tylko moja ocena ale uważam, że Krwawy Minotaur jest troszkę za duży, przez co ukazują się pewne niedociągnięcia w samej grafice po zmniejszeniu.
2. Kolejna rzecz, to te obramowanie. Jest to mało istatotne aczkolwiek trochę obniżające wartość mojej ulubinej jednostki z NU.
3. Właśnie dlatego przedstawiam wam pierwszą wersję projektu poprawki:


http://img135.imageshack.us/img135/1062/anim48qf7.gif

Jest to tylko poprawka wzrostu (puki co)


4. Już niedługo zmienię jego odzienie (na srebrne albo złote, to zależy co będzie bardziej pasowało) i dam Wam przy okazji beta "NU 1 Wersja Zalewa" (zamienia nazwę niektórych stworzeń, poprawia grafikę stworów z MM i zamienia 3 jednostki na stworzenia z MM). Nie wiem czy się to Wam spodoba ale pokażę w końcu coś porządnie wykonanego przeze mnie, nawet jeśli to tylko poprawka czegoś, co już stworzono.

Acid Dragon PW
4 listopada 2007, 10:59
popraw się sam.

nie przewiduję żadnej zmiany w tym względzie ponad to, co jest już w NU 2.0, a Ty nie zrobiłeś nic, czego ja bym nie zrobił ze 4 lata temu. Właściwie to nie zdziwiłbym się, gdybyś te grafiki wziął z gifa, którego zrobiłem 4 lata temu i który się rozpierzchł po sieci ;P.

przy okazji - zastrzegam sobie prawo do swojej części pracy w NU i nie pozwalam na korzystanie z niej w celu wypuszczania swoich "potworków".

Assassin PW
4 listopada 2007, 12:35
Na tym forum nie powinno być wyzywania się od "weż się lecz" czy coś innego. Więc twój post powinien zostać albo usunięty albo za cenzurowany. I za wyzywanie Smoczego Władcy pwinieneś też dostać karę:P.

Ginden PW
4 listopada 2007, 12:53
Cytat:
Weź się lecz, bo to, że jesteś moim WROGIEM, nie zmienia tego, że można pewne granice zchować. :/
Jak Jego Kwasowość jest twoim wrogiem to tu są wyjścia.

KMD PW
4 listopada 2007, 13:03
Mam do ciebie pytanie Zalew. Jeśli Smoczy Władca jest twoim wrogiem to co ty robisz na tym forum, a także mam do ciebie żal że wobec Jego Kwasowości używasz brzydkich słów. Powinieneś za "weź się lecz" Smoczego Władcę przeprosić.

Trang Oul PW
4 listopada 2007, 13:14
Tak przy okazji, wyjście jest tu.

Cichy PW
4 listopada 2007, 13:31
Zalew:
Weź się lecz, bo to, że jesteś moim WROGIEM, nie zmienia tego, że można pewne granice zchować. :/

Po pierwsze, to wszystko co Ty zrobiłeś albo zmienię (wtedy, to już będzie moje własne) albo zostawie w spokoju.
Po drugie, jak zmienię sobie kilka, jak Ty to nazwałeś "potworków", to nie znaczy że wykorzystam do tego całkowicie NU.
Nie no, widać nie zrozumiałeś kulturalnego posta i odpowiedziałeś nań niekulturalnym... Smok chce ci normalnie na poziomie odmówić (do czego ma prawo), a ty wyjeżdżasz z takimi słowami... Radzę oddać sprawę do sądu, albo to załatwić drogą prywatną. A takie coś jak prawa autorskie także istnieje. Widać, że szczoti kogoś wybrał na następcę :(

Zalew PW
4 listopada 2007, 14:04
Dobrze jeśli tak wam to przeszkadza (słowa "weź się lecz"), to wam wyjaśnię.

1. Przyznaję poniosło mnie, nic mnie już nie usprawiedliwia i przyjmę każdą karę, bo na takową zasłużyłem. Ale to jest spowodowane bardziej sprawami prywatnymi, niż moją wrogością do Jego Kwasowości. [zwracając się do Smoczego Władcy tymi słowami, klękam i przepraszam]
Żeby nie było: Nie robię tego dla nikogo, tylko dla siebie i ze swojej inicjatywy.

2. Tak, wiem że prawa autorskie istnieją, ale ja sobie tego nie przywłaszczam, tylko modyfikuję (a tego one już nie obejmują).

3. Acid, co byś powiedział na zaspokojenie atmosfery i zawieszenie konfliktu (jeżeli taki był, a wywnioskowałem że chyba tak, prawda) na czas nieokreślony.

4. Jeśli moje towarzystwo społeczności AC tak nie odpowiada, to proszę o przemyślenie tej sprawy Acid Dragonie i podjęcie jakichs kroków.

5. To że Acid jest, a może już niedługo "był" moim wrogiem, nie oznacza chyba, że nie mogę tu przebywać. Takie jest moje zdanie.

Acid Dragon PW
4 listopada 2007, 14:23
Panowie - Konstytucja nie zabrania obrażania kogokolwiek, ze mną włącznie (o ile nie użyto do tego wulgaryzmów). Natomiast posty nie na temat dalej są niedozwolone ;P. Mimo to, doceniam wsparcie.

Zalew - pojęcia nie masz o prawach autorskich - modyfikacja NIE oznacza, że dana rzecz już jest Twoja. Nigdy tak nie jest. Nie masz prawa korzystać z czyjejś pracy bez pozwolenia autora NIGDY. Jednym z praw autorskich jest prawo do wyłączności zmieniania i modyfikowania utworów.

Oczywiście można by też powiedzieć, że NU, jak i cały WoG są nielegalne, gdyż wykorzystują pracę NWC i do pewnego stopnia jest to prawda, aczkolwiek właściciel autorskich praw majątkowych do H3 - Ubisoft nigdy nie powiedział głośno, że zabrania takich modyfikacji, co siłą rzeczy uznaje się za ciche przyzwolenie.

Ja jednak ze swojego prawa skorzystam i nie pozwalam na modyfikowanie moich prac w żadnym zakresie.


Art. 2. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83, text ujednolicony):

1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja,
jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu
pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu
pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie
twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.
[...]


Zalew PW
4 listopada 2007, 15:17
Acid wiem, że jak coś zmodyfikuję, to nie należy to coś jeszcze do mnie ale jeśli cos w dużym stopniu zmienię albo będę wzorował się na tym czymś, a stworzę coś innego, to ta rzecz którą stworzyłem nie należy do Ciebie, prawda?

A przy okazji, to chyba stworzenia z MM chyba nie są twoją własnością?
Bo w moim patchu (bo to nie jest mod) zamiennym, zamienie tylko stwory z MM.

Acid Dragon PW
4 listopada 2007, 15:25
Tłumaczę dalej słowami z tej samej ustawy:

Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym
charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości,
przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).


Oznacza to, że nie możesz bez mojego pozwolenia korzystać z jakiejkolwiek części mojej pracy. Nie ważne co zmienisz i ile zmienisz. Nie możesz. Bo ja mam prawo powiedzieć, że nie możesz ;P

Możesz korzystać ze stworów w MM (jak mówiłem, jest na to ciche przyzwolenie Ubisoftu), ale nie możesz korzystać z plików wykonanych przeze mnie, z moich wersji grafik, czy z jakichkolwiek innych moich przeróbek.
Nie możesz również modyfikować patcha NU, ani jego plików, które zostały przeze mnie stworzone lub przerobione.


PS. Ciekawostka: grafitti na ścianie też jest utworem i też podlega prawom autorskim ;P.

Zalew PW
4 listopada 2007, 15:41
No dobrze. Dzięki za informację. A która część NU jest Twoją "robotą" ?
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel