Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 22 - 23 - 24

Nemomon PW
10 września 2007, 20:39
Czyli większość specjalizacji w czarach, jak nie wszystkie, także "wylecą"?

Quba Drake PW
10 września 2007, 20:52
Oni nie są tacy źli, chociaż bohater który ma takową specjalnośc powinien mieć z tego powodu jakieś premie(jeśli ma to ja niezwracałem na nie uwagi), jeśli takowy bohater ma np. talęt magiczny to pownien mieć premie +5%.A jeli ma sokoli wzrok powienien nauczyć się też czarów V poziomu.

Field PW
10 września 2007, 20:55
Wychodzi na to, że gdzieś lekkim rzutem chcecie wymienić połowę bohaterów :)

Acid Dragon PW
10 września 2007, 21:12
Jak mówiłem - wybór był subiektywny.

Osobiście bohaterów ze specjalnością w surowcach nie uważam za nieprzydatnych - zawsze ich najmuję, gdy ich widzę - dodatkowa "kopalnia" zawsze się przyda. A taki Saurug, gdy gra się Towerem jest wręcz darem niebios. Oczywiście nigdy ich nie rozwijam, ale nie o to chodzi :P. Oczywiście też na XLkach, tudzież w końcowych fazach mapy, gdy surowce nie mają już znaczenia, tacy bohaterowie przestają być przydatni, ale to już inna bajka.

Powiem więc więcej - nie tylko ich nie usunąłem. Dodałem jeszcze trzech ;P.

Natomiast co do zaklęć to też oczywiście zależy jakich. Specjaliści w błogosławieństwie lub wskrzeszaniu są wręcz zabraniani na niektórych turniejach, ale np. specjalność w morowym powietrzu?

Alamar PW
10 września 2007, 21:42
"Disrupter" nie jest zły (przy włączeniu tego skryptu, gdzie heros rzuca samoczynnie zaklęcie) - zmniejszenie obrony zawsze się przyda.
I nie odpowiedziałeś na pytanie dot. "350 złotówek" - bo akurat "kopalnie" to i ja używam, ale mierzi mnie, że się "one nie rozwijają" wraz z awansem na wyższe poziomy.
A "złotówki" są mało przydatne (jedynie na początku gry) - zawsze lepiej wybrać bohatera z Finansami (zwłaszcza jeśli używa się skryptu usprawniającego finanse) niż takiego herosa.

Cytat:
Powiem więc więcej - nie tylko ich nie usunąłem. Dodałem jeszcze trzech ;P.
Czyżby drewniak, rudziarz i srebrnosztabkowiec?

I mógłbyś wypisać kogo "wyciąłeś", zamiast stosować taktykę Ubisoftu "nic nie powiem - będzie to niespodzianka (chyba, że wycieknie)". :P

Acid Dragon PW
10 września 2007, 22:23
350-złotówki generalnie też zostają właśnie dlatego, że jednak czasem, na początku przynajmniej SĄ przydatni.

Teoretycznie można by im jakiś skrypt napisać, podobnie jak chodzącym kopalniom, aby więcej surowców dawały co, powiedzmy, 5 poziomów, ale czy to by sprawiło, że ktoś by tych bohaterów rozwijał?

Podczas podejmowania decyzji nie uwzględniałem skryptu na ulepszone specjalności bohaterów. Zresztą póki co, oba skrypty nie są ze sobą kompatybilne i nie będzie można korzystać z nowych bohaterów, gdy tamten jest włączony. Chociażby dlatego, że właśnie wtedy niektóre bezużyteczne specjalności przestają być bezużyteczne.

Nadmiaru informacji nie mam zamiaru ujawniać, gdyż uważam, że jednak gracz powinien mieć co odkrywać w grze, a nie wiedzieć o niej wszystko przed premierą.

Alamar PW
10 września 2007, 22:30
Jeśli o mnie chodzi, to zawsze daję takim herosom poza częściami legionisty, amulet pamięci (+1000 doświadczenia na tydzień) i sami się rozwijają. A tych amuletów (tak jak i pewnego dającego 750 doświadczenia/tydzień) trochę można znaleźć/kupić/zdobyć podczas awansu.
No, ale to tylko moja strategia (tak samo jak branie umiejętności Learning, nawet w "suchym" H3) i wątpię, by jeszcze ktoś z tego skorzystał.

Cytat:
Zresztą póki co, oba skrypty nie są ze sobą kompatybilne i nie będzie można korzystać z nowych bohaterów, gdy tamten jest włączony
Nie można wcale, czy też "czynisz to na własną odpowiedzialność"? Bo osobiście chyba wolałbym zaryzykować, niż wyłączyć ten skrypt.

Acid Dragon PW
10 września 2007, 23:44
Cytat:
Nie można wcale, czy też "czynisz to na własną odpowiedzialność"? Bo osobiście chyba wolałbym zaryzykować, niż wyłączyć ten skrypt.

Póki co - wcale. Gdyż skrypt ten w wielu (o ile nie we wszystkich) miejscach też modyfikuje specjalności bohaterów wyrzuconych w skrypcie NU. I prawdę mówiąc średnio chce mi się to wszystko dostosowywać. Osobiście bardzo nisko cenię ten skrypt (głównie za stanowczo przegiętą część odnośnie specjalizacji w jednostkach) i może stąd moje podejście. Natomiast absolutnie nie oznacza to, że nie można mieć uruchomionej tej opcji grając w NU - dotyczy to tylko części skryptu NU odpowiedzialnej za specjalności bohaterów.

Dark Dragon PW
26 września 2007, 21:12
Acid:
Bigjocker nawet otwarcie powiedział, że można korzystać z tego, co znalazło się w QS beta, aczkolwiek nie widzę zastosowania dla żadnej z jednostek, które się tam znalazły.

Np. Ulepszenie z Starożytną Wiwerną, zamiast ulepszenia z Rozbójnikiem.
Ulepszenie z "Entopodobnymczymś", zamiast ulepszenia z Strzelcem.

AmiDaDeer PW
26 września 2007, 21:22
Dark Dragon:
Np. Ulepszenie z Starożytną Wiwerną, zamiast ulepszenia z Rozbójnikiem.
Ulepszenie z "Entopodobnymczymś", zamiast ulepszenia z Strzelcem.
Co? Takie ładne ulepszenia zastąpić jakąś głupawą Wiwerną lub entopodobnymczymś? Wybij sobie z głowy!
A i tak nie ma miejsca na jednostki. :P

Acid Dragon PW
26 września 2007, 23:37
well - osobiście mam poważne zastrzeżenia do jakości grafik tejże wiwerny (jest przerobiona z MM7, a więc i tak oparta na tym samym modelu, co ta z H3, tyle, ze w MM7 była w ciągłym locie) i nie uważam, żeby jej wprowadzanie zamiast rozbójnika było dobrym pomysłem.

Natomiast odnośnie rampartu to w sumie nie widzę powodów, coby zmieniać obecną koncepcję. Zwłaszcze, jeśli miałoby się to odbyć poprzez wprowadzenie entopodobnego czegoś zamiast strzelca.

AmiDaDeer PW
27 września 2007, 16:33
Smoczy Władca:
nie widzę powodów, coby zmieniać obecną koncepcję
Ja tam wolę ulepszenie Jednorożec -> Jednorożec Bitewny -> Piekielny Ogier. Przynajmniej jest zgodne ze specjalnością Gelu. :P
Natomiast proponowałbym przywrócić nomada (:P), bo wojownik jest po prostu nomadem w innym mundurku i nie na koniu (te same umiejętności). :P
A to ogrowate coś... błeee... Nie pasuje na hirołsowego ogra. :P

Dark Dragon PW
27 września 2007, 20:41
Hobbit:
Ja tam wolę ulepszenie Jednorożec -> Jednorożec Bitewny -> Piekielny Ogier. Przynajmniej jest zgodne ze specjalnością Gelu. :P

Takk... Ale to się trochę gryzie ze sobą [Piekło & Natura].
Też chciałbym, by obecny system ulepszeń nie gryzł się ze specjalnością Gelu.

Hobbit:
Natomiast proponowałbym przywrócić nomada (:P), bo wojownik jest po prostu nomadem w innym mundurku i nie na koniu (te same umiejętności). :P

Wojownik jest S.U.P.E.R. [Super Ultra Piękny Elegancki Rycerz :P]. Propnuję zostawić go w spokoju.

Hobbit:
A to ogrowate coś... błeee... Nie pasuje na hirołsowego ogra. :P

Ogra bym zmienił - zgadzam się z przedmówcą.

AmiDaDeer PW
28 września 2007, 16:17
Dark Dragon:
Propnuję zostawić go w spokoju.
Co robisz? :P
A i tak według mnie nowy wojownik powinien mieć trochę inne umiejętności (oraz halabardę/berdysz/partyzanę/cokolwiek drzewcowego zamiast szabelki), bo teraz niczym się nie różni od nomada z poprzedniego NU (tylko wyglądem).

jankes_begbie PW
28 września 2007, 20:06
Wracając do Rampart - mnie osobiście wydaje się, że sylvańki centaur jakoś bardziej pasowałby na 2.upgrade centaurów (chyba więcej w nim centaura niż elfa ;p). Czarodziejka z pegaza - mnie nie przeszkadza.
A cofając się jeszcze bardziej: szkoda NOMADA :( lubilem ta lekką kawalerię i zupełnie nie przeszkadzało mi, że jest ulepszeniem piechoty.

AmiDaDeer PW
28 września 2007, 21:55
jankes_begbie:
szkoda NOMADA
A no szkoda... zamiast niego mamy jego pieszą wersję w Erathiańskim ubranku, która nic a nic mi się nie podoba.

Acid Dragon PW
28 września 2007, 22:11
Przykro mi, ale coś trzeba poświęcić.

A narzekań na ulepszanie halabardnika do nomada było więcej niż w tej chwili narzekań na poświęcenie tegoż nomada.

Ginden PW
29 września 2007, 10:32
Dodatkowa rzecz, że nomad był mało używaną jednostką (neutral, mało siedlisk na wszelkich mapach, średnie staty, tylko chodzenie po piasku przydatne).

AmiDaDeer PW
29 września 2007, 14:11
Ginden:
nomad był mało używaną jednostką
Chodzi ci o WoGa czy NU? Bo w NU ma zmienione statystyki (takie same jak Warrior :P)...
A i tak wolę animację nomada... WoGóle jakoś nie lubię za bardzo tych animacji z Might and Magic... Jakoś... nie pasują... Ale to tylko moje zdanie.

jankes_begbie PW
29 września 2007, 18:42
a swoją drogą - na czym polegała umiejętność specjalna sandwalker?? gram już tyle i do tej pory nigdzie tego nie wyczytałem ;/
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 22 - 23 - 24
temat: [WoG, ERA/mod] Nowe Ulepszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel