Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Danse Macabre
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3

Alamar PW
20 września 2012, 22:41
Grafiki Danse Macabre uaktualnione - nie o wszystko (bo nie mam na to dzisiaj czasu), ale o najważniejsze rzeczy.

Field PW
20 września 2012, 22:46
Well, jeśli masz jakieś uwagi jeszcze co do tłumaczenia - jakbyś mi je wysłał na maila. Postaram się coś z tym zrobić.

Alamar PW
21 września 2012, 10:02
Dział Danse wzbogacony o biosy bohaterów z Wojen o Sukcesję.
Co do uwag, to teksty na tej mapce pochodzą z H2 i zamiast je tłumaczyć od nowa, można było sprawdzić wpierw same H2 i poprawić ewentualne babole. :P
Biografia Sandra do poprawki, bo pierwsza część pochodzi z jego biosu w H3.

Ogólnie wszelkie biografie w tym dziale mają już naniesione poprawki, by odpowiadały angielskiemu oryginałowi, jak również tekstom z poprzednich gier (Xeen i H2). Jedynie bios Sandra z DM wymaga jeszcze drobnych korekt.

orodreth PW
21 września 2012, 11:56
Dobrze by było gdyby w tym dodatku poruszono wątek związku Sandra z Kha-Belethem i wypuszczeniem demonów na powierzchnię w celu zniszczenia Smoczych Bóstw.
A tak ogólnie to cóż z działań Sandra skoro Smocze Bóstwa są nadal na wolności tylko Arkatha demony pochwyciły i to nie na zawsze.
Co by nie mówić świat Ashan staję się coraz bardziej wypalonym produktem.
Z wypaczonym wizją złych Aniołów, i dobrych bestii Smoków jedzących niby co.
Nierealność tego świata, jest jak koszmar senny.
Bo cóż to za świat gdzie rację ma władca demonów, mroczny elf ignorant i osamotniony nekromanta. Żałosne.
Może wreszcie w H VII porzucą świat Ashan i przestaną marnować na niego czas i energie. Pozostaję czekać i patrzyć na zabawę szaleńców zwących się wyznawcami smoczych bóstw.
A tak poważnie produkcję opartą o okultyzm, z bogiem smokiem, demonem mesjaszem, i wszystkim wywróconym do góry nogami - Pseudo oryginalność. Opowieść w której nie ma pozytywnych bohaterów są tylko mniej lub bardziej oszukani.
Normalnie Danse Macabre pozostaję powiedzieć.

Alchemik PW
21 września 2012, 14:10
Cytat:
Bo cóż to za świat gdzie rację ma władca demonów, mroczny elf ignorant i osamotniony nekromanta. Żałosne.

Niby kiedy władca demonów lub Sandro mają rację co do swoich planów?

Cytat:
Z wypaczonym wizją złych Aniołów, i dobrych bestii Smoków jedzących niby co.

Co do Aniołów i Bezimiennych dojdą prawdopodobnie nowe dane i rzucą więcej światłą na ten wątek.

Cytat:
Może wreszcie w H VII porzucą świat Ashan i przestaną marnować na niego czas i energie. Pozostaję czekać i patrzyć na zabawę szaleńców zwących się wyznawcami smoczych bóstw.

Ci szaleńcy o których mówisz jakoś nigdy nie uzyskali poparcia Swoich smoków. Przykładem jest Hangvul który dostał opieprz od Arkatha za to że kazał trzymać się Krasnoludom z dala od wojny.

Cytat:
A tak poważnie produkcję opartą o okultyzm, z bogiem smokiem, demonem mesjaszem, i wszystkim wywróconym do góry nogami

Jakoś nie zauważyłem żeby wszystko "Było wywrócone do góry nogami"

Cytat:
Opowieść w której nie ma pozytywnych bohaterów są tylko mniej lub bardziej oszukani.

Czegoś takiego również nie zauważyłem. Wszyscy bohaterowie są wyraźnie scharakteryzowani, jedynie bezimiennych i mrocznych elfów ciężko rozgryść.

Alamar PW
21 września 2012, 16:10
Cytat:
Dobrze by było gdyby w tym dodatku poruszono wątek związku Sandra z Kha-Belethem i wypuszczeniem demonów na powierzchnię w celu zniszczenia Smoczych Bóstw.
Jakiego związku, małżeńskiego?
Te dwie postaci nie mają nic wspólnego - Sandro gardzi smoczkami, Kha-Beleth słucha mimo wszystko swego pana.

Cytat:
A tak ogólnie to cóż z działań Sandra skoro Smocze Bóstwa są nadal na wolności tylko Arkatha demony pochwyciły i to nie na zawsze.
Chyba coś Ci się pomyliło. Jak śmiertelna rasa może pochwycić boga, na dodatek żyjącego w innym świecie?
Arkath to opiekun krasnali, demony zostały stworzone przez Urgasha (Arkath przez jego bliźniaczkę - Ashę). Arkath jak i pozostałe smocze bóstwa, opuściły Ashan po uwiezieniu Urgasha w jądrze planety.

Alchemik PW
21 września 2012, 16:16
Wiadomo może kim będziemy grać w DLC Danse Macabre - Sandrem czy Jego przeciwnikami?

Fandor PW
21 września 2012, 16:59
Raczej Sandrem (wszystko na to wskazuję) chociaż mozliwę że kampania nędzie taka jak w Heroes 3 (np. raz graliśmy Kaśką a raz Xeronem).
A ja mam pytanie, czy w patchu 1.7 wzięto pod uwagę to co pisaliśmy? I czy warto go ściągać? A jaką decyzje podjął Ubisoft, patchem pod DLC zostanie wciąż 1.6 czy zmienią na 1.8?

Alchemik PW
21 września 2012, 17:37
Ciekawe jest co Sandro wyknuje że cały Ashan pochłonie jakiś konflikt? Mam nadzieję że Fabuła dodatku nie będzie mówiła jak to Gryfici pokonają Sandra, bo to byłoby totalne zerżnięcie fabuły z H3:SoD.

Alamar PW
21 września 2012, 20:33
Sandro zginął dopiero po Clashu zabity przez Cyrusa i jeszcze kilka osób. Na razie dostaniemy zapewne jeden z planów megalomaniaka, w którym główną rolę bedą odgrywać Lukrecja (jego przyszła uczennica) i jej brat Giovanii (przyszły wampirek).

Nerevar PW
21 września 2012, 20:41
Porażka a śmierć to dwie różne sprawy - jak udowodnił SoD (i obecność Sandro w HIV), więc nic nie jest wykluczone. Choć gryfitów bym tu nie mieszał - prędzej Giovanni wyczuje, skąd wieje wiatr i zbierze gromadkę "bohaterów" mających pokonań naszego ulubionego megalomaniaka.

Alchemik PW
21 września 2012, 20:45
Mam pytanie odnośnie Markala. Otóż skoro był on uczniem Sandra to znaczy że część Nekromantów zdradziła Ashę i założyła oddzielną grupę wyznawców?

Fandor PW
21 września 2012, 20:50
Wydaję mi się że te nauki miały charakter tylko magiczny, nie religijny, z resztą a Sandro można powiedzieć że pozostał ateistą jak magowie z Srebrnych Miast więc taki kult polegał by tylko na staniu się nieśmiertelnym nieumarłym i pozostaniu przy zasadach magów.
Ciekawi mnie jednak jaką moc zdobęcie Snadro że ludzie chcą sie od niego uczyć (bo nauki to jednak religia a on żadnej nie wyznaje).

Alchemik PW
21 września 2012, 20:54
Cytat:
Czy Beleth i Kha-Beleth to te same osoby?(Beleth chyba był nekromantą bo stworzył pierwszego upiornego smoka i odebrał kostur Sandrowi)

Sam sobie odpowiedziałeś.

Cytat:
W Heroes V, kampanii Markala on wspomina, iż Sandro ginie po spaleniu (zapomniałem nazwy miasta) ginie? Ponoć sprawcą był Oleg(kto to?) i Cyrus.

Co do Heroes V to część informacji mogła ulec dewaluacji i poprawkom wymaganym do tworzenia nowej fabuły.

Alchemik PW
21 września 2012, 21:02
Tak dla ścisłości to nie jest żaden Beleth tylko Belketh.

DrakeBurn PW
21 września 2012, 23:20
Po raz setny.
Postacie w świecie Ashanu,
to dusze dawnych bohaterów,
w nowych ciałach.
Czyli nawet jeśli bohater zginął w
innym uniwersum, jego dusza dotarła
do Ashanu i otrzymała nowe ciało.

Alchemik PW
21 września 2012, 23:21
Jak to się ma do tematu?

Acid Dragon PW
21 września 2012, 23:24
Ja bym raczej powiedział jak to się ma do fabuły :P. Bo to zwyczajnie nieprawda.

DrakeBurn PW
22 września 2012, 10:14
Tyle, że to najlogiczniejsze wyjaśnienie skąd Sandro w Ashanie.

Fandor PW
22 września 2012, 11:13
Zapomniałeś, że to inne Uniwersum i jest to zupełnie inny Sandro, który imię dostał po tamtym i to jedyne co ich łączy.
Sandro o którym mówimy (ten z poprzedniego Uniwersum) też wystąpi, w najpewniej mapce (scenariuszu) związanym z Succesion War (czytaj w dziale Danse Macabre).
strona: 1 - 2 - 3
temat: Danse Macabre

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel