Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Czasopismo Might and Magic
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Acid Dragon PW
24 sierpnia 2012, 11:23
To jest słuszna uwaga - jeśli pragniesz być redaktorem, to przydałoby się zacząć pisać po polsku, zaczynając od polskich znaków.

Niemniej jednak, w tej chwili jestem w stanie do redakcji dopuścić każdego z odrobiną czasu i chęci - sami powinniście zadbać o poprawną pisownię.

Niniejszym ogłaszam, że powstała ukryta komnata forum i kto się zadeklarował względem czasu i chęci powinien już ją znaleźć (na dole forum).

Fandor PW
24 sierpnia 2012, 11:26
Przepraszam, ale mam niemiecki komputer do niedzieli, w poniedzialek juz beda polskie znaki wiec nie ma obaw ;).
EDIT: Jednak do srody (bilet na autobus z niemiec mi przeniesli).

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2012, 11:07
Hey guys! We got a big problem.

Podczas rozmowy z Rabim na GG ustaliliśmy, że brakuje osoby która zajmowałaby się składaniem. Bo według tego wzoru :

Cytat:
Ty dostarczasz czysty text -> ja go redaguję -> ktoś go składa

Brakuje nam trzeciej osoby, czyli dzięcioła. Ktoś z mieszkańców chętny na to stanowisko?

Rabican PW
25 sierpnia 2012, 11:08
Uważam, że na nasze niewielkie potrzeby wystarczy jedna osoba do czynności zecerskich, tzn. składu i łamania.

Fandor PW
25 sierpnia 2012, 11:26
To jest to o czym mowilem, tym powinien sie zajac redaktor naczelny, ktoremu ci zwykli beda wysylac swoje artykuly.
Czyli jestes ja, TopFunny, Rabican, Gaspar, dobrze mysle czy cos pomylielem?
To ja bym wysunal propozycje, zeby Rabican byl Redaktorem Naczelnym, co wy na to?

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2012, 11:43
Cytat:
Czyli jestes ja, TopFunny, Rabican, Gaspar, dobrze mysle czy cos pomylielem?
To ja bym wysunal propozycje, zeby Rabican byl Redaktorem Naczelnym, co wy na to?

Nie wiem czy Gaspar jest w Teamie, a Rabi jest Korektorem, redaktorem naczelnym będzie kto inny... Dodatkowo w teamie jest jeszcze z tego co wiem Antares i chyba Acu...

Cytat:
To jest to o czym mowilem, tym powinien sie zajac redaktor naczelny, ktoremu ci zwykli beda wysylac swoje artykuly

Wrong! Tym zajmuje się zecer(dzięcioł) i właśnie jego potrzebujemy...

Rabican PW
25 sierpnia 2012, 11:58
Według mnie do tworzenia magazynu potrzebni są:
- autorzy, niezastąpieni i niewątpliwie najważniejsi,
- redaktor, dokonujący zmian redakcyjnych w tekście,
- zecer-łamacz, przygotowujący tekst do "druku",
- redaktor naczelny, czyli osoba kierująca redakcją.

W tej chwili pełnię funkcję redaktora. Mogę podjąć obowiązki redaktora naczelnego, ale 1) nie lubię tej pracy, 2) trudno mi teraz powiedzieć, jaką ilością wolnego czasu będę dysponował w najbliższej przyszłości. Zaznaczam, że redaktora łatwo jest zastąpić – natomiast redaktor naczelny powinien być możliwie stały i zmieniać się jak najrzadziej. W związku z tym uważam, że lepiej jest wybrać na to stanowisko kogoś innego, by już się wprawiał, wspierany głosem doradczym moim i pozostałych członków redakcji.


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Fandor PW
25 sierpnia 2012, 12:38
- autorzy, niezastąpieni i niewątpliwie najważniejsi,
- redaktor, dokonujący zmian redakcyjnych w tekście,
- zecer-łamacz, przygotowujący tekst do "druku",
- redaktor naczelny, czyli osoba kierująca redakcją.
Czyli potrzeba minimalnie 5 czlonkow a pewnych jest narazie 3, przy czym nie wiadomo czy ktos jeszcze sie zglosi. Autorzy to bedziemy chyba ja i Funny, Rabi bedzie redaktorem. Jak na moj gust to w tym ukladzie redaktor naczelny nic nie robi wiec mysle ze powinnismy polaczyc albo obowiazki redaktora i redaktora naczelnego, albo zecera z redaktorem naczelnym zeby on tez cos robil, w ten sposob bedzie nam brakowac jednej osoby tylko.

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2012, 12:44
Cytat:
Autorzy to bedziemy chyba ja i Funny, Rabi bedzie redaktorem.

Rabi powiedział, że do czasu będzie Redaktorem, prawdopodobnie będzie nim Acu. Ja jestem recenzentem i (może?! ze znakiem zapytania) autorem... Recenzent to też ciężka praca:P. Wczoraj przez pół dnia pisałem całą recenzję:), ale o wszystkich ustawieniach proszę gadać w ukrytej komnacie, ten temat służy czemuś innemu:P...

Rabican PW
25 sierpnia 2012, 12:45
Fandor:
Jak na moj gust to w tym ukladzie redaktor naczelny nic nie robi wiec mysle ze powinnismy polaczyc albo obowiazki redaktora i redaktora naczelnego, albo zecera z redaktorem naczelnym zeby on tez cos robil, w ten sposob bedzie nam brakowac jednej osoby tylko.
Wymieniłem funkcje (stanowiska), nic nie stoi na przeszkodzie, by jedna osoba pełniła (piastowała) kilka z nich.

Antares PW
25 sierpnia 2012, 12:49
Według mnie to starczą nawet trzy osoby. Tylko by mieć czas na wszystko. Ale ta czwarta się przyda. :-) A Rabi to nas dobry zły duch i opiekun.

edit. Jeśli będzie problem z naczelnym, to zgłaszam swoją kandydaturę(ale i tak nie przejdzie). Rabi i tak cię lubię. ;-P

TopFunny525 PW
25 sierpnia 2012, 12:57
Cytat:
Tylko trza mieć czas na wszystko

I właśnie w tym problem, czas:). Szkoła już się zbliża a wakacje kończą. Nie za dobry to omen:P...

Antares PW
25 sierpnia 2012, 13:05
Ale to wyzwanie. Ja mam prace często nad godziny, ale dam siebie wszystko. :-) A teraz kącik porad: Na omen dobry jest H3. ;-P

Fandor PW
25 sierpnia 2012, 13:43
Tak sie zastanawialem, czy moze nie zrobic gazetki tylko o M&M, znaczy to bedzie glowna czesc magazynu, ale mozna zrobic maly kacik dla Otaku z forum (czyli czesc o anime), jednak jezeli juz mamy umieszczac dodatkowe to trzeba o tm wczesniej zdecydowac.
PS: Fani Kucy nigdy nie dostana w tej gazetce nic o MLP, przynajmniej poki ja naleze do skladu.

Rabican PW
25 sierpnia 2012, 14:02
Fandor:
mozna zrobic maly kacik dla Otaku z forum (czyli czesc o anime)
Dopóki mój głos będzie miał znaczenie w tej sprawie, nic takiego nie powstanie. Tytuł czasopisma brzmi: Magazyn Mocy i Magii - trzymajmy się tematyki, na którą wskazuje. Nie chcemy przecież, by powstał klon Czasu Imperium.

Fandor PW
25 sierpnia 2012, 14:14
Rozumiem, w takim razie pozostanmy tylko przy mocy i magii.

Xelacient PW
25 sierpnia 2012, 14:51
Nie martw się Fandor, fani MLP:FiM (w tym ja) na pewno nie będą naciskać na obecność takich motywów, bo już od jakiegoś czasu mamy adekwatne czasopismo :P

Toteż tym bardziej, chce wspomóc rozwój tego poświęconego M&M, póki co nie będę zgłaszał ochoty na członkostwo w redakcji, ale...
Napisałem długachną relację z konwentu w Byczynie 2012, jeśli redakcja uzna ją za zdatną to pozwalam na jej skopiowanie (oraz przerobienie wedle uznania) o efektach później się będę wyrażał.

Ponadto uważam, że można wstawić prace zgłoszone do zorganizowanego przeze mnie konkursu plastycznego, co prawda trzeba będzie się rozmówić z autorami oraz zdobyć cyfrowe wersje tych dzieł.

Kastylia powiedziała, że swoją pracę zeskanuje, ale nie wiem jak z resztą.
W ostateczności mogę użyczyć swoich fotek (tak, każdą pracę fotografowałem komórką) jednak ich jakość zostawia wiele do życzenia.

Antares PW
25 sierpnia 2012, 19:47
Ostatecznie pismo może mieć inną nazwę, ale tematyka pisma musi być w tematyce Mocy i Magii. Jeden nie wypał istnieje i nie można dopuścić do drugiego.

Xelacient PW
25 sierpnia 2012, 21:21
Przyznam, że tym "niewypałem" jestem słabo obeznany, ale według mnie w tematyce universum M&M może się zmieścić bardzo wiele.

Co prawda nie wiem jak to widzą inni, ale dla mnie ideą M&M nie jest eksplorowanie jednego konkretnego świata czy światów, (jakkolwiek nie byłyby one ciekawe i klimatycznie przedstawione) lecz swoista gra motywami występującymi w fantastyce.

Jak to ma się do pisma? Ano w ten sposób, że (podobnie jak w całej tawernie) mogą znajdować się w nim tematy poruszające ogólnie pojęte fantasy i science-fiction (science fantasy?).
Jakieś pseudonaukowe artykuły (inspirowane tematami na forum), może jakieś historyczne spojrzenie na fantastykę, a nawet omówienie jakiegoś innego universum z punktu widzenia M&M (Według mnie taki D&D ma o wiele więcej wspólnego ze starym universum M&M niż taki Ashan).

Ale to takie spojrzenie w dłuższej perspektywie, ale niech tak na dobry początek niech to pismo będzie poświęcone ścisłemu fandomowi M&M.

Acid Dragon PW
25 sierpnia 2012, 22:11
Porównianie czegoś w kontekście Might and Magic - tak
Znajdowanie podobieństw i różnic - tak
Mówienie o inspiracjach, podobnych zainteresowaniach - tak

ALE

jeśli to ma się skończyć na tym, że numer będzie się składał z recenzji książek, filmów i gier, które są po prostu luźno związane z fantastyką, to odsyłam do Czasu Imperium. I bez żadnego przekąsu. Czas Imperium to bardzo dobrze redagowane czasopismo dla miłośnika fantasy i tematów pokrewnych.

Wg mnie jednak można stworzyć dobre czasopismo stricte w tematyce Might and Magic, a więc uderzyć do nieco innej grupy czytelników / fanów, którzy do tej pory dobrego czasopisma MM po prostu nie mieli.

Oczywiście nie mówię o tym, że nie możemy zamieszczać niczego co nie jest stricte związane z Might and Magic. Możemy. Byleby zdecydowana większość magazynu była wciąż poświęcona sztandarowej tematyce, jaką zajmuje się Kwasowa Grota.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Czasopismo Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel