Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Czasopismo Might and Magic
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Warmonger PW
23 sierpnia 2012, 09:20
W Wordzie to można pisać szkolne wypracowania, a nie poważne teksty przeznaczone dla szerszej publiczności. Sam używam edytora LaTeXa, ale rozumiem, że nie jest to rozwiązanie dla każdego :P
Najprościej rozwiązać to w ten sposób, że różne osoby przygotowują materiały, a jedna wrzuca je do gotowego, stylowego layoutu. Oczywiście wszystko w ramach chmury, żeby nic nie poginęło i nie trzeba było czekać na nieobecnych akurat członków redakcji :P

Acid Dragon PW
23 sierpnia 2012, 10:18
Panowie.... Czas Imperium zrodził się jako zbiór kilku ledwo sformatowanych tekstów i linków, który chyba nawet Worda nie widział.
Naprawdę potrzeba od razu profesjonalnych programów i redakcji? (chmura? WTF?)

Ja bym chciał, aby znalazła się choć jedna osoba, która w Wordzie napisze ze dwa artykuły i doda parę grafik.
Tak, niech to będzie szkolne wypracowanie, szkolna gazetka, a nie od razu profesjonalny magazyn.

Acid Dragon PW
23 sierpnia 2012, 12:49
A tu coś, żebyście wszyscy zobaczyli, że można "tak po prostu" coś zrobić:

Zerowy numer Magazynu Mocy i Magii, a w nim:
- Wiadomości w pigułce z ostatniego miesiąca
- Recenzja Heroes of Might and Magic I - gry wydanej 17 lat temu(!)
- Ekskluzywny (a jakże :) wywiad ze Starożytnym kwasowej Groty - Dark Dragonem
- Opracowanie najciekawszych tematów Smoczego Forum ostatnich tygodni
- Ciekawostki z uniwersum Might and Magic
- i więcej! (niewiele więcej, lecz wciąż :P)

Nie trzeba tygodni pracy, ani wielkiej redakcji. Wystarczy po prostu gdzieś zacząć ;)

PS. oczywiście nazwa magazynu, logo i układ w ostatecznej wersji mogą, a może nawet powinny być inne - ja się na tym nie znam ;).

Fandor PW
23 sierpnia 2012, 13:54
Coz, moj pomysl z komnata zostal odrzucony ale chetnie poczytam ten i katdy kolejny numer magazynu o M&M kwasowej groty.

Acid Dragon PW
23 sierpnia 2012, 14:19
Osobna komnata na razie jest po prostu niepotrzebna, ale gdy się zbierze grupka redaktorów - nie ma najmniejszej przeszkody.

A teraz - kto chętny do przygotowania pierwszego numeru?

I jeszcze jedno:
Wersja .docx "zerowego" numeru dla wszystkich zainsteresowanych, w szczególności dla Warmongera - jeśli masz ochotę złożyć to w LaTeXu, to byłbym bardzo ciekaw rezultatu.

Drwal PW
23 sierpnia 2012, 14:22
Zerowy numer rewelacja. Ostatnio rzadko odwiedzam AC z powodu braku czasu i czasem trudno się połapać w nowościach.:) A tu taki skrót tego co każdy fan MM powinien wiedzieć, nowości, recenzje, ba nawet wywiad.^^ Brak mi słów, dobra robota:) Acid redaguj kolejne numery bo nieźle to Ci wychodzi. Z niecierpliwością czekam na więcej.:)

vinius PW
23 sierpnia 2012, 14:30
Pytanie jedno... PO CO!?

Acid Dragon PW
23 sierpnia 2012, 14:43
vinius - Równie dobrze można to samo powiedzieć o modach, czy nowych działach na stronie. Powód jest zawsze ten sam - bo komuś się chce coś zrobić i komuś się chce z tego korzystać.

Rabican PW
23 sierpnia 2012, 14:44
Vinius:
Pytanie jedno... PO CO!?
I hear you say "Why?" Always "Why?" You see things; and you say "Why?" But I dream things that never were; and I say "Why not?"

Acid:
Równie dobrze można to samo powiedzieć o modach, czy nowych działach na stronie.
I Grocie w ogóle :P

Alamar PW
23 sierpnia 2012, 14:50
Cuchnie wczesnym CI na odległość (jeśli chodzi o technikalia, a nie meteo metro zawartość), ale rozumiem że to kwestia warunków, czasu powstawania i spaczenia nabytego przez lata. :P
Anyway, nie widzę sensu powstania czegoś takiego, chyba że jako sztuka dla sztuki. Z drugiej strony, jeśli zainteresowanie będzie, to czemu nie? Tylko żeby nie skończyło się na słomianym zapale. :P

Acid Dragon PW
23 sierpnia 2012, 15:02
A tymczasem poza "kiedyś" i "coś tam" potrzeba redaktora naczelnego - bez tego nic nie ruszy.

Kto się chce sprawdzić w nowej roli?

Dark Dragon PW
23 sierpnia 2012, 15:21
Oto największa bolączka... Co by czasopismo stało na przyzwoitym poziomie nie może być to zrobione jak pańszczyzna :P

Lyokoheros PW
23 sierpnia 2012, 17:28
Cóż dotąd się nie odzywałem w tym temacie niemniej jednak... pomysł bardzo mi się podoba. Wykonanie również świetne, bardzo przyjemnie się to czytało...
Cóż sam pomysł przypomina mi nieco mój projekt, związany z zupełnie innym uniwersum(Kod Lyoko), a mianowicie "Wiadomości Kadic". Gazetkę(kwartalnik) o wydarzeniach w polskiej i światowej Sceny Kod Lyoko, zawierający recenzje gier, dział muzyczny i minigalerię(może coś takiego można by dodać do Grotowej gazetki, umieszczane byłyby tam najciekawsze fanarty z uniwersum mocy i magi), a także ciekawostki...
Co prawda muszę przyznać, że formuła jest nieco inna... informacje o wydarzeniach raczej staram się robić jak najbardziej rozbudowane. No i mój koncept graficzny był w sumie... chyba nieco gorszy.
I może trochę dlatego moja gazetka jest nieco bardziej taką "sztuką dla sztuki", bo niestety mało kto ją czyta...
Ale taki pomysł jak najbardziej ma sens, niezależnie od tego, czy gazetka będzie miała grono czytelników, czy też zostanie tylko "sztuką dla sztuki".

Cóż w każdym razie świetna robota i świetny pomysł, oby kolejne numery były równie dobre.

TopFunny525 PW
23 sierpnia 2012, 17:40
Cytat:
A teraz - kto chętny do przygotowania pierwszego numeru?

Ja! Jaja!:P Jeśli można to mogę zrobić:). O ile ktoś mi tylko pomoże...

Antares PW
23 sierpnia 2012, 22:59
Tez mogę się włączyć w ten szczytny cel i gotów do pomocy. ;-) Redaktor naczelny i tak mi się nie uśmiecha. Umiem pisać w wordzie(To nie nowość), a nawet sam pisze opowiadania (tematyka H3)I coś poważniejszego książkę(kończę wywód, bo to nie ten temat). Wiec jak coś to wołać. :-P Ale jedno jest pewne, warto zrobić konkurencje CI.

PS: Za rok będzie dla groty ważne święto (Jak coś to poprawcie ;-P)10lat Kwasowej Groty. Z tej okazji można by zrobić pierwszy numer Czasopisma. To i tak oblać jakoś trzeba. Ale to tylko pomysł do omówienia w późniejszym terminie przez redakcje. :-P

Dark Dragon PW
24 sierpnia 2012, 00:02
Osobiście myślałem, że zbierzecie się za zrobienie "pierwszego" nr. szybciej niż w rok :P Powstawanie tego nr zajęło o wiele krócej :P

Acid Dragon PW
24 sierpnia 2012, 08:38
Tu był wcześniej fajny post fandora, ale autor chyba zmienił zdanie... a szkoda.

@TopFunny - niestety redaktor naczelny takiego przedsięwzięcia musi być osobą, która jest w stanie sobie poradzić nawet przy braku jakiejkolwiek pomocy. To musi być osoba, która nawet sama da radę złożyć jakiś numer gdy wszyscy inni są chorzy lub na urlopach - przykład już zamieściłem szybko coś formując w 4 godziny. Oczywiście jest to sytuacja wyjątkowa, lecz wciąż...

@Antares - za rok, to mam nadzieję również na jubileuszowy numer Magazynu, a nie na pierwszy ;P.

Sądzę, że dobrym pomysłem byłoby pierwszy numer wydać za jakieś 2-3 tygodnie.
Chodzi o to, żeby uwzględnić wczorajszą zapowiedź Danse Macabre, a w drugim numerze już zamieścić jego recenzję.

Poza tym myślę, że fanowskie opowiadania w tematyce HoMM też byłyby miłym dodatkiem ;).

TopFunny525 PW
24 sierpnia 2012, 09:01
A czy mógłbym pokusić się o reckę Pirate of The Savage Sea i opowiedzieć o innych modach? Mógłbym z przyjemnością napisać te Artykuły tylko muszę wiedzieć kto jest redaktorem i do kogo wysłać:P.

TopFunny525 PW
24 sierpnia 2012, 09:17
Znaczy się, ja mam doświadczenie jeśli chodzi o recenzje(sam zresztą je nagrywam:P). Więc w moim przypadku to normalka:D. Nie musicie się obawiać:).

Fandor PW
24 sierpnia 2012, 10:31
Nie wiem co sie stalo, bylem pewny ze wiadomosc jest,a tu jej nie ma :P, moja kandydatura wciaz jest aktywna ale jak napisalem, redaktor naczelny, musi pisac cos, ale tez zajac sie glowna gazetka, po ustaleniu skladu i pierwszego terminu wydania, musi on utrzymac wszystkich w ryzach zeby ukonczyli swoje artykuly na powiedzmy 2/3 dni wczesniej, a on musi to potem zebrac w gazetke.
Wiec Groto, zbieramy sklad, narazie to chyba jestem ja, topfunny i gaspar (chociaz uwazam z penych powodow ze powinien sobie odpuscic) i Antares (no chyba ze chce swoja pierwsza gatetke robic za rok to w tedy przyjmiemy go do teamu za rok). Kto jeszcze chetny, i kto czym sie zajmie (moim skromnym zdaniem kazdy powinien wziac sobie za cel jeden blok i robic go co gazetka, w ostatecznosci ze wzgledu na maly team kazdy po 2/3 a z kazdym kolejnym czlowiekiem bedziemy zmniejszac, chyba ze beda prosby o kolejne bloki).

HubertusHubertus Twój poprzedni post został skasowany, bo miał tyle błędów że się nie nadawał do publikacji, ten też nie jest lepszy, ale zostawiam go by Cię oficjalnie upomnieć, zwłaszcza w kontekście zabierania się za gazetę...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Czasopismo Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel