Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: [DoC] Ploty i newsy
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24

Alamar PW
8 stycznia 2014, 10:00
Hayven:
Było dać screen w "Uśmiechnij się" ;)

Proszę:



oraz bonus:



Link do oryginalnego posta.

Hayven PW
8 stycznia 2014, 17:38
KUPIŁEŚ?!

Alamarze, nie wierzę w Ciebie :D

Kammer PW
8 stycznia 2014, 17:58
Za zakup tej karty powinien być achievement "Moneywaster" z nagrodą w formie dolarowego sztandara.

Hayvenie, wątpię, żeby Alamar to kupił, chyba, że jest z "Allenstein, Prussia". :P

Hayven PW
8 stycznia 2014, 17:59
Ups, nie zauważyłem. Ale, serio, 3k pieczęci to jakaś kpina.

Kammer PW
8 stycznia 2014, 18:09
"THIS PROMOTION IS AN INSULT..." :P

Ale muszę przyznać, że art całkiem ładny. O wiele lepszy od tego, hm, tancerza z normalnej wersji.

Dark Dragon PW
8 stycznia 2014, 21:46
Cóż to sposób twórców na zarobienie kasy na grę i jej dalsze rozwijanie. Sama karta przecież nie daje żadnej realnej przewagi nad innymi graczami, a jedynie przyjemność z jej posiadania ;).

Alamar PW
9 stycznia 2014, 09:14
Kilka odpowiedzi na pytania graczy. Plus projekt ulepszeń interfejsu.

Kammer PW
9 stycznia 2014, 11:40
Projekt świetny. Ciekawe ile pieczęci będzie trzeba wydać, by go odblokować...

Zauważyliście brak Otchłani/Ołtarza?

Alamar PW
9 stycznia 2014, 12:09
Cytat:
Ciekawe ile pieczęci będzie trzeba wydać, by go odblokować...
Dokładną liczbę masz pokazaną u góry. :D

PS
Skrót najwazniejszych pytań i odpowiedzi z powyższego linka.

Hayven PW
9 stycznia 2014, 17:02
@Kammer - podejrzewam, że to jest w dziale "Karty", tyle że w innej zakładce.

Sobieski PW
9 stycznia 2014, 18:57
Mógłby ktoś w miarę zrozumiały sposób przybliżyć to co wiadomo na temat drugiego zestawu podstawowego?

1. Niby ma zastąpić zestaw pierwszy. - Czyli że zestaw pierwszy nie będzie już możliwy do kupienia?
2. W jego skład wejdą karty z zestawu pierwszego i prawdopodobnie z powstania i herolda pustki. - Czyli że powstanie i herold też nie będą możliwe do kupienia.
3. A co z osiągnięciami, które są do osiągnięcia za zebranie poszczególnych kart z pierwszego zestawu podstawowego i dodatków, które wejdą w zestaw drugi. - Zostaną usunięte, czy zmienione zasady ich osiągnięcia.
4. Wprowadzenie tego zestawu ma niby pomóc nowym graczom. - Nie wiem jak ma mi niby pomóc to, że Potęgę Morza czy Adar-Malika będę losował nie z puli 103 kart, a z puli 432 kart (224 PZP + 105 PP + 103 HP).
5. Pamiętam jak się tłumaczyli tym, że zmniejszenie ilości dzikich kart jest związane z tym, że teraz tę samą kartę można wsadzić do wszystkich talii. - Kto kupuje więcej niż 4 karty? Nowi gracze których pomarańczowe karty można policzyć na wszystkich palcach rąk i nóg (gram od 12.10.2013 i na 1649 kart mam 15 pomarańczowych z czego 2 za dzikie karty), czy starzy gracze, którzy nie mają co zrobić z złotem i pieczęciami. No może przesadzam, ale ktoś się chwalił na oficjalnym forum gry, że ma wszystkie karty w 4 sztukach.
http://forums.ubi.com/showthread.php/822390-Alternate-Ishuma-in-the-shop?s=815e71a4c4d1adbb9c387c2d9522869f&p=9474101#post9474101
6. A może UBI nie potrafi przekazać informacji, a może to ja nie rozumiem UBI.

laszka PW
9 lutego 2014, 00:23
Ubi nie potrafi przekazywać informacji.

Grałem w kilka innych karcianek i z tego co rozumiem to oni chcą po prostu wprowadzić system "CORE".

Polega to mniej więcej na tym, że istnieje OSOBNY TRYB CORE w którym można grać jedynie najnowszymi kartami z kilku najświeższych dodatków. Wszystkie większe turnieje są organizowane głownie w tym trybie.

Alamar PW
9 lutego 2014, 08:05
Cytat:
A co z osiągnięciami, które są do osiągnięcia za zebranie poszczególnych kart z pierwszego zestawu podstawowego i dodatków, które wejdą w zestaw drugi. - Zostaną usunięte, czy zmienione zasady ich osiągnięcia.
Jeśli dobrze zrozumiałem ostatnie informacje, to osiągnięcia zostaną usunięte (kto je zdobył, ten będzie je nadal posiadał) i zastąpione nowymi.
Jeśli jest to prawda, to jest to głupotą - niektórych ta gra trzyma tylko ze względu na kolekcjonowanie kart czy właśnie osiągnięć.

Sobieski PW
9 lutego 2014, 13:29
Alamar:
Jeśli dobrze zrozumiałem ostatnie informacje, to osiągnięcia zostaną usunięte (kto je zdobył, ten będzie je nadal posiadał) i zastąpione nowymi.
Idźmy za ciosem. Po co usuwać połowę kart ze sklepu, po co usuwać osiągnięcia za BS1 (VR, HotV, FW oraz FT też?), usuńmy wszystkie karty, usuńmy wszystkie osiągnięcia, usuńmy całą grę i wstawmy nową - nie widzę różnicy.

Tutaj link do tematu na oficjalnym forum DoC-a na temat zawartości sklepu:
http://forums.ubi.com/showthread.php/832772-Petition-Old-sets-should-be-still-avaible-for-gold
Nie wiem czy Ubisoft w ogóle weźmie tę ankietę pod uwagę, pomyślą sobie, że to tylko garstka graczy, ale czy na pewno. Ile jest graczy co nie znalazło tego tematu, ilu jest graczy co nie ma nawet pojęcia o istnieniu takiego forum? Sam bym nie wiedział, gdyby nie kolega, który podesłał mi linka do tematu dotyczącego osiągnięcia 50 przyjaciół.
Nie chciałbym się obudzić pewnego marcowego bądź kwietniowego poranka, a po zalogowaniu się do gry zobaczyć "pusty sklep" i usunięte osiągnięcia za BS1 (a nie wiem czy nie więcej niż BS1). Dajmy na to komuś brakuje teoretycznie (normalnie każdy tę jedną kartę za dzikie karty by kupił, ale nie o to mi chodzi, no i kiedyś Ołtarza nie było) jedna karta z BS1, za zebranie którego jest 1000 pieczęci i jednego premium wydarzenia do złożenia premium decku z kart BS1 za co jest 500 pieczęci. Dwie karty i 1500 pieczęci w plecy. Tu odpowiednia reakcja ze słownictwem +18 http://youtu.be/a56Se27v0aE?t=11s.
Jeśli taką ankietę umieścić w grze i odpowiedzieć na nią po zalogowaniu, to pewnie stosunek odpowiedzi byłby taki sam, tyle że ilość głosujących 100 razy większa.

Nie oszukujmy się, nie każdy śledzi informacje aż tak dokładnie by wiedzieć, że osiągnięcia będą usunięte. Pewnie większość wie, że wejdzie BS2 i jakie karty wejdą w jego skład, to wszystko. Ja natomiast staram się przez ostatnie dni śledzić tyle ile się da informacji na temat BS2 i nadal nie wiem czy ze sklepu zginie wszystko i będzie tylko BS2, czy tylko zginie BS1 (dodatki zostaną), analogicznie jest z osiągnięciami - za wszystkie zestawy czy tylko za BS1.
W tym temacie:
http://forums.ubi.com/showthread.php/832976-Could-we-please-have-a-definitive-list-of-achievements-that-are-going-to-be-removed?s=6f6759edabdb84703f1b0e0a38d9b637&p=9529821#post9529821
jest prośba o udostępnienie listy osiągnięć do skasowania. Jeśli naprawdę Ubi chce je skasować i za żadne pieniądze świata nie zmieni zdania (jak by im się zapłaciło dobrze to od razu by zdanie zmienili) to mogli by taką listę udostępnić. Mam odłożone złoto, pieczęcie i dzikie karty, wiedziałbym przynajmniej na czym się skupić i co jestem w stanie jeszcze odblokować, a pewnie wielu osobom taka informacja by się przydała.

W tym temacie:
http://forums.ubi.com/showthread.php/832417-Base-Set-Two-Card-List-Feedback-Thread-Event?s=121577604bf911d4c1e1e0449b1e0220
w pierwszym poście w FAQ piszą tylko cały czas, że BS1 będzie usunięty ze sklepu, że osiągnięcia BS1 będą zlikwidowane. O dodatkach nic, załóżmy, że zostają w sklepie i osiągnięcia za nie. Pytam się - gdzie tu logika? Skoro BS1 i dodatki wchodzą w skład BS2, a dodatki zostają w sklepie i osiągnięcia za nie też, to równie dobrze to samo można zrobić z BS1.

Alamar:
Jeśli jest to prawda, to jest to głupotą - niektórych ta gra trzyma tylko ze względu na kolekcjonowanie kart czy właśnie osiągnięć.
Sam jestem taką osobą, wszystkie gry tak przechodzę jeśli tylko się da i mam cierpliwość. Dajmy takie GTA: VC. Ktoś przez miesiąc/dwa miesiące grania uzyskał 100% przejścia gry, ktoś inny przez tydzień/ dwa tygodnie przeszedł tylko wątek główny. Spotykają się i taka gatka leci:
- W końcu po miesiącu przeszedłem GTA: VC.
- Po miesiącu, strasznie słaby gracz z Ciebie ja to zrobiłem po tygodniu!
- A ile miałeś procent przejścia gry?
- Eee, ile miałem czego?
Nie lubię grać dla grania, dla samego strzelana, jeżdżenia samochodem, klikania w karty. Lubię jak mi rosną procenty jak rosną statystyki. Lubię jak odblokowuje nowe osiągnięcie, jak dostaję za nie nagrodę, lubię jak dostaję nową kartę, lubię jak udało mi się skompletować kolejną kartę w czterech kopiach, a jak dodatkowo mam ją jeszcze w czterech kopiach premium i alternatywną to już pełnia szczęścia. Ubisoft chce mi to wszystko zabrać. No dobrze to jest darmowa gra, za nic nie płacimy, więc niczego nie muszą obiecywać, jedynie mogą. Jednak niesmak pozostaje.

Tłumaczą się, że to wszystko dla nowych graczy. Czy na pewno? Będą dwa formaty: Open i Standard. Według mnie Ubi wykluczyło nowych graczy na zawsze z formatu Open. Będą tam gracze z prawie wszystkimi kartami, a swoje dzikie karty wydający tylko na braki. Natomiast nowi gracze z kartami z BS2 będą skazani na banicję. Oni swoje dzikie karty nie będą wydawać na braki tylko na kluczowe karty, dzięki którym w ogóle będą mogli zaistnieć. Dodatkowo dadzą w zamian nowe osiągnięcia za BS2. No niby ok, ale czy na pewno. Nowi gracze będą mogli sobie je odblokować, ale starzy też. Tym sposobem starzy będą mieli nagrody za nowe osiągnięcia i te stare (te nieszczęsne 1500 pieczęci), nowi natomiast tylko za nowe. Ubisoft stoi murem za nowymi graczami, medal im się należy.

Podobna sytuacja z alternatywną kartą Ishumy. Jak dla kogoś ważny jest aspekt kolekcjonerski gry to chciałby ją mieć. Dla mnie ten aspekt jest ważny, ale jej nie kupiłem. Kto kupi jedna kartę za 3000 pieczęci jeśli może za tą samą ilość mieć 360 kart. Pytam się - no kto? Odpowiedź jest - jedna albo trzy. Jedna, czyli starzy wyjadacze, którzy mają już wszystko albo prawie wszystko i nie mają co z pieczęciami co zrobić. Trzy, czyli to co przed chwilą, plus ci co płacą, plus osoby co grają 24/7 i szybko nadrabiają zaległości.
Nie każdy gra regularnie. Regularnie grają gracze, dla których ważna jest rozgrywka, strategia, oni muszą być na czasie, by nie zostać w tyle. Kolekcjonerzy grają w wolnych chwilach dla odprężenia dla zabawy. Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza.

Gra dla graczy, którzy zalogowali się w grudniu 2012, czyli wtedy kiedy udostępniono ją dla wszystkich. Ktoś powie, że za jakiś czas będzie tyle kart, że nowi gracze nie będą w stanie ich zebrać. Z drugiej strony w końcu przestaną być wydawane nowe karty, a nawet jeśli nie to według mnie osoby, które dochodzą do gry teraz są jeszcze w stanie zebrać wszystko i to w 4 kopiach.

Przy okazji - czy na steamie są jakieś inne osiągnięcia niż w grze? Nie mam zielonego pojęcia czym się różni gra na steamie.

Jestem na tak na zmiany, na tak na nowe formaty, na tak na BS2, ale na nie na zmiany w sklepie i usunięcie osiągnięć. Mógłbym się jeszcze zgodzić na to by w sklepie oprócz pakietów i zestawów BS2, były pakiety i zestawy wszystkich kart nie wchodzących w BS2, ale w tej samej cenie co BS2 i nie zawierających w sobie kart z BS2 oraz na zrównanie wszystkich kart w Ołtarzu Życzeń do poziomu BS1. Natomiast nigdy nie zgodzę się na usunięcie osiągnięć.
Przecież kupując karty z BS2, kupujemy jednocześnie karty z BS1 i dodatków, czyli dalej możemy odblokować osiągnięcia to czego nie będzie w sklepie wyciągniemy z ołtarza albo otchłani.

Uff, to chyba wszystko. Moja klawiatura płonie.


PS
Jest gdzieś temat na Grocie, który wyjaśnia jak używać cytatów, wstawiać linki, itp.?

Długi post, długo pisany. Za błędy i powtórzenia przepraszam.


Edit
Te dwie osoby z ankiety to pewnie JasonParadise i SpaceElephant. :D

Kastore PW
9 lutego 2014, 13:40
Sobieski:
Jest gdzieś temat na Grocie, który wyjaśnia jak używać cytatów, wstawiać linki, itp.?
Proszę bardzo, http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=519.

Dark Dragon PW
9 lutego 2014, 13:54
Sobieski:
Przy okazji - czy na steamie są jakieś inne osiągnięcia niż w grze? Nie mam zielonego pojęcia czym się różni gra na steamie.

Nie. Muszę to kiedyś dodać do FAQ w komnacie DoC...
Różni się bezpośrednim dostępem ze Steama oraz możliwością zakupu "DLC".

Sobieski PW
9 lutego 2014, 14:06
Dark Dragon:
Nie. Muszę to kiedyś dodać do FAQ w komnacie DoC...
Różni się bezpośrednim dostępem ze Steama oraz możliwością zakupu "DLC".
Te osiągnięcia są na liście "wewnątrz" gry, czy w systemie Steama - nie wiem jak to ująć. Są to osiągnięcia typu wygraj 10 pojedynków pod rząd logując się przez Steama, czy raczej wszystkie są możliwe do osiągnięcia poprzez zakupy na Steamie, czyli za prawdziwe pieniądze.

Nie wiem czy warto się bawić (męczyć) ze Steamem dlatego pytam.

Edit:
Albo spytam inaczej. Czy są na Steamie osiągnięcia, które da się zrobić nie wydając ani grosza?

Edit z 10.02.2014 r.:
Głupi ja. Źle zrozumiałem wypowiedź Dark Dragona. Nie wiem dlaczego, ale zrozumiałem z jego wypowiedzi, że w Steamie są inne osiągnięcia. Po zainstalowaniu Steama przekonałem się że są identyczne, nie ma tylko nagród za nie. Część tego posta napisaną 9.12.2014 r. można potraktować z przymrużeniem oka.

Kammer PW
9 lutego 2014, 14:12
DoC skończył się z FW!!!oneoneeleven!

Musiałem. Gdy zapowiadali BS2 uznałem, że po prostu wezmą karty z BS1, VR, HotV (i może) FW skleją je w jedną grupę, z której będzie można kupować pakiety (ale po jakieś 15 kart). Teraz mam wrażenie, że chcę najzwyczajniej w świecie zniszczyć DoCa (jak HK), byle tylko przygotować grunt pod HO...

laszka PW
9 lutego 2014, 21:20
Wasze niezadowolenie wynika z braku zrozumienia.

Jak BS2 wejdzie do gry to będziecie mieli porównanie. Gdyby nie ten zabieg to gra stawałaby się powoli coraz mniej grywalna.

Ja się zastanawiam teraz nad powrotem do gry.

Sobieski PW
9 lutego 2014, 22:09
laszka

Ja nie mam nic przeciwko wejściu BS2 do gry. Sam jestem za tym by weszło, bo według mnie zrobi się ciekawie.

Ja jestem przeciw usuwaniu kart ze sklepu i osiągnięć.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 22 - 23 - 24
temat: [DoC] Ploty i newsy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel