Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: III Debata - o nowym mocarstwie
komnata: Komnaty Smoczych Władców

Acid Dragon PW
21 sierpnia 2005, 14:47
Zacznijmy od tego, że jest źle - wiem, że robię się nudny, ale fakty są faktami.

Obecne mocarstwo, na terenie którego się znajdujemy (iconrate.net) służyło nam przez prawie półtora roku. Niestety nigdy nie było idealnie - ciągle kończyły nam się zasoby, trzeba było wyłączać działy download, serwer zaliczył też miesięczną awarię, a na dodatek ostatnio przestały działać subdomeny, przez które zresztą wyciekał w niewyjaśniony dotąd sposób transfer. Na domiar złego, administratorzy nie okazali się skorzy do pomocy.

Mówiąc krótko: czas się żegnać. Gdzieś się musimy wynieść - pytanie tylko GDZIE?

Mamy do dyspozycji dwa warianty, które chciałbym, aby zostały omówione w ciągu tego miesiąca.


Wariant I - "znam jednego elfa, który zna goblina, który..."

Czyli mówiąc krótko - znajomości. Obecnie raczej nie znajdzemy żadnego darmowego, ogólnie dostępnego serwera. Jeśli więc ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, kto mógłby udostępnić nam nieco miejsca, to proszę, by się podzielił tą wiedzą :). Minimalnie jest nam potrzebne 500 Mb miejsca, 5 GB miesięcznego transferu, ogsługa php, mysql oraz możliwość dodawania kont ftp. MINIMALNIE.

Wariant II - "wszystko kręci się wokół złota"

Czyli wykupienie płatnego konta. Najbardziej korzystną dla nas ofertę jak na razie znalazłem na www.avx.pl - 1 gb miesjca i 10 gb transferu za 99zł + vat rocznie.
Tu problem jest tylko jeden i bardzo delikatny - brzmi on: '99 zł + vat rocznie' :P. A więc pytanie: czy ktoś z was byłby w stanie wspomóc Starożytnych i dołożyć swoją cegiełkę? Bo nawet we trzech może nam być ciężko. Obawiam się, że w zamian nie możemy zaoferować niczego oprócz działającej jak trzeba strony. Wpłacone złoto nie podlegałoby również zwrotowi, ani nie dawałoby prawa do prywatnej własności żadnej części konta - czyli, choć jesteśmy społecznością demokratyczną, byłoby to rozwiązanie iście komunistyczne :) - dla dobra wszystkich. Konkretne rozwiązania potem - jeśli zdecydujemy się na ten wariant.


Każdy z powyższych wariantów ma swoje plusy i minusy, ale osobiście nie ukrywam, że by uniknąć kontrowersyjnej kwestii pieniędzy najlepiej by było zadomowić się gdzieś 'po znajomości'.

I gwoli ścisłości: sytuacja nie jest krytyczna - przynajmniej przez dwa miesiące możemy istnieć na obecnym koncie, a w razie braku zarówno znajomości, jak i złota - do końca roku mamy gdzie się przenieść, więc trochę czasu nam jeszcze zostało, ale dobrze by było mieć już jakiś 'pewny' świat, na którym moglibyśmy istnieć bez obawy o armageddon.

a na koniec dygresja: może to dziwny zbieg okoliczności, ale akurat w momencie, w którym to piszę Jaskinia Behemota ma podobne problemy (choć wiele większej wagi oczywiście).

Alamar PW
21 sierpnia 2005, 15:25
Niestety osobiscie nie znam nikogo z wolnym serwerem.


>>>'99 zł + vat rocznie'
Czyli wychodzi po 1-2 zł na miesiąc, na mieszkańca. Co chyba jest w mozliwościach każdego z Nas. Pytanie tylko, ile nowa kraina chce "wpisowego"? I kiedy jest termin płatności? Raz w roku czy co miesiąc? No i forma opłaty przez mieszkańców (Poczta Polska zdaje się wzięłaby opłatę dwa razy większą, niż suma jaką trzebaby wpłacić na funkcjonowanie Groty).
Płatny serwer ma tą zaletę, że admini na pewno zainteresują się "dziwnymi problemami" Groty, co na serwerach darmowych nie zawsze występuje.


Osobiście wolałbym jednak darmową Grotę, ale "lepszy rydz niż nic" i opłatę w wysokości 2 zł miesięcznie mogę znieść (ale 2,5 zł za usługę Poczty PL to już mała przesada).

Acid Dragon PW
21 sierpnia 2005, 16:10
opłata byłaby coroczna i obecnie niestety nie widzę innego sposobu niż wpłata za pośrednictwem poczty polskiej (wszelkie sugestie mile widziane :). 'wpisowego' czy innych opłat nie potrzeba.

Trang Oul PW
21 sierpnia 2005, 18:34
Co powiesz na https://tekcities.com/? 5 GB miejsa i transfer 10 GB chyba ci starczy.

Acid Dragon PW
21 sierpnia 2005, 20:31
powiem, że takich stron jest wiele i obawiam się, że jedynym celem ich istnienia jest wydobycie adresu e-mail użytkownika :).


EDIT:
EPILOG - no i jak zwykle plany swoje, rzeczywistość swoje. Po niespodziewanym i bardzo dotkliwym kataklizmie, dwumiesięcznej walce, po której ślad już nie został, oraz po zbiórce złota postanowiliśmy wybrać świat E9.pl, na którym bezpiecznie możemy przebywać conajmniej przez najbliższe 12 miesięcy. Nikt ze znajomościami się nie znalazł ;). Debatę uznaję za zakończoną.
temat: III Debata - o nowym mocarstwie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel