Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Fabuła dodatków DLC
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Fandor PW
21 lipca 2012, 16:12
Dzisiaj doszedlem do takiego malego wniosku, ze Limbic ma problemy t wprowadzaniem zupelnie nowych modeli do gry. Jest to teza poparta kilkoma dowodami:
*Jedyny nowy model w piratach to glowa Craga
*Ptak Gromu jak i Widmowy Smok ktory ma dojsc w nastepnym DLC maja miec modele jednostki/bossa z podstawki - pierwszy feniksa a drugi Katarzyny-Smoka
*Jak narazie dostalismy informacje o lochu ale nie dostalismy zadnych dowodow na jego tworzenie, ani na to ze wiedza jak go wprowadzic
Przypuszczam wiec ze Limbic i Ubi zaleja nas DLC odwlekajac nas od myslenia o dodatku. Nie wiem jak zdanie innych ale mi wydaje sie to dosc sensowne. Jak sadzicie?
PS: Nie wiedzialem gdzie to napisac wiec pomyslalem o tym watku, jezeli cos nie tak prosilbym straznika o przeniesienie tego w odpowiednie jego zdaniem miejsce.

Alchemik PW
21 lipca 2012, 16:21
Cytat:
...a drugi Katarzyny-Smoka

To jeszcze nie powiedziane, jej zdjęcie jest umieszczone z powodu braku innych. Poza tym Ubisoft nawet nie powiedział jeszcze nic o planowanym DLC z Sandrem, póki co to tylko znaleziska w plikach gry. Co do frakcji Lochu to możliwe że już ją mają gotową tylko czekają na odpowiedni moment żeby wypuścić dodatek.

Fandor PW
21 lipca 2012, 16:28
Alchemiku, moja podejrzenia moga nie byc prawdziwe ale to ze loch jest juz gotowy to akurat jak wierzenie w bajki lub ja kto woli cuda. Nawet jezeli sie myle to jest wciaz wiecej niz 50% szans ze tak jak z Ptakiem Gromu uzyli modelu feniksa tak tu uzyja modelu Katarzyny (no chyba ze gdzies w plikach jest inny smok ale watpie).

Alchemik PW
21 lipca 2012, 16:35
Cytat:
ale to ze loch jest juz gotowy to akurat jak wierzenie w bajki lub ja kto woli cuda.

Przesadzasz, to że go jeszcze nie wypuścili w dodatku nie oznacza że nie mają już gotowego. Co prawda ja też nie mam dowodu że tak jest, ale loch już chyba był projektowany kiedy jeszcze istniał Black Hole, więc może modele zostały ukończone. Oprócz modeli zostaje jeszcze balans, a tu Limbic musi łatać jeszcze stare błędy i w dodatku na bieżąco uczyć się kodu gry, więc nie należy się spieszyć. Oczywiściwe to tylko domysły, więc możesz mieć rację.

Alchemik PW
21 lipca 2012, 16:43
Cytat:
Czyli Czarna Dziura pracowała już nad modelami?

Na pewno zaczęli, a czy zostało to zakończone przez Nich to nie wiem.

Fandor PW
21 lipca 2012, 16:46
Uwierze w jedno, ze maja minotaura i ulepszenie :D ale na pewno nie maja nic po Black Hole.
Black Hole planowalo wypuszczenie akademii, wiec jezeli by zaczeli dodatkach od akademii to uwierzyl bym w to ze maja wiecej. Ale jak narazie planuja juz drugie DLC, mozna przypuszczac nawet ze rozpoczeto tworzenie obu w podobnym czasie, biorac pod uwage ze pliki dostaly sie do piratow, jest szansa, ze piratow wypuszczono jako pierwszych przypadkiem, rownie dobrze moglo by byc na odwrot, co pozwala takze przypuszczac ze chca nas zalewac DLC poki nie naucza sie calego kodu gry.
Plusy tej sytuacji:
-powroty do serii MM
-wiele map i kampanii oraz bohaterow rodowych (z tym ze w tym tepie to albo odblokuja nieograniczenie wiele bohaterow w rodzie, albo nikt juz w rodzie nie bedzie mial miejsca na bohaterow kampanii z pierwszego dodatku)
-mozliwe wprowadzenie czegos oprocz zwierzakow i broni rodowych lub rozwijanie w jakis sposob funkcji tych ktore sa
Minusy:
-nie wiemy kiedy uzyskamy dodatek i w pelni nie bugujaca sie gre
To wszystko sa wciaz przypuszczenia ale z kazda chwila wydaja mi sie bardziej prawdopodobne, czekam na opinie Acida.

Alchemik PW
21 lipca 2012, 16:52
Całe to zamieszanie z frakcjami jest błędnym kołem. Ubisoft twierdzi że jak nowe frakcje się sprzedadzą to będą kontynuować ich tworzenie, natomiast fani mają pretensje do Ubisoft że mają tak mało frakcji. Gdyby frakcje wypuścili jako dodatki DLC sądzę żeby się zwróciła część budżetu wydane na nie, chociaż swoją polityką Ubisoft wobec Heroes VI zraziło już dużo fanów którzy już nie zamierzają wrócić do tej gry, a szkoda bo Heroes VI ma potencjał i da się jeszcze zrobić świetną grę.

Fandor PW
21 lipca 2012, 17:12
Zgadzam sie z toba alchemiku ze jak by w DLC zawierali same frakcje to dalbym te 3 dychy na jeden, ale wiem ze tak nie bedzie wiec o tym nie ma co rozmawiac, tak samo jak nie ma juz co gadac o glupocie jaka jest dodanie Nekropolis bez Akademi skoro Nekro jest odlamem akademii i jeszcze nie utworzylo panstwa tak samo glupie bedzie dodanie Lochu bez Sylwanu gdzie mroczne elfy to odlam lesnych.
Acidzie, czy moglbys zapytac Erwana o moj domysl? Oczywiscie rozumiem ze to moze byc prosba o zbyz wiele wiec zrozumiem odmowe.

Fandor PW
21 lipca 2012, 17:39
Wiesz co sie stalo to sie nie odstanie ale gdyby zamiast sanktuarium byla akademia a zamiast nekropolis sylwan to bylo by ciekawiej i jeszcze na starcie forteca. DLaczego? Poniewaz powiedzmy Anastazja mogla by dolaczyc do elfow w podstawce a w dodatku zaczelibysmy ja rozwijac na sciezke mroku - mrocznego elfa, natomiast Irina mogla by byc magiem a w dodatku dolaczyc do kultu, w tedy nasi bohaterowie nie byli jedno kampanijni. Ale to tylko pomysly lub przypuszczenia, natomiast to co bedzie, na pewno nie nastapi w przeciagu pol roku, tego jestem pewien.
PS: Straznicy, moze jednak przeniescie wszystkie te odpowiedzi od odpowiedzi Alchemika o zyczeniach na temat bohaterow dojakiegos inengo watku.

Acid Dragon PW
21 lipca 2012, 19:40
Cytat:
Acidzie, czy moglbys zapytac Erwana o moj domysl? Oczywiscie rozumiem ze to moze byc prosba o zbyz wiele wiec zrozumiem odmowe.

Nie muszę, gdyż sam wiem jak się ma sytuacja i mogę powiedzieć to samo co on: W tej chwili nie możemy udzielić żadnych informacji :).

Mogę co najwyżej powiedzieć, że wprowadzenie nowych jednostek wraz z nowymi modelami jest jak najbardziej możliwe i Limbic nie jest tu ograniczony, a przynajmniej nie bardziej niż Black Hole.

Fandor PW
21 lipca 2012, 19:52
Wprowadzenie modeli jest mozliwe, to oczywiste jednak biorac pod uwage ze na razie nic nie wiemy o lochu, ani nowych jednostkach z wlasnymi modelami to pozwala przypuszczac ze Limbic wciaz nie wiedza jak to zrobic.

Alchemik PW
21 lipca 2012, 19:53
Jest możliwość zmiany jakichś elementów gry np. przebudowania drzewka umiejętności?

TopFunny525 PW
21 lipca 2012, 20:32
Jak na razie możecie werbować je poprzez dyplomację:). Mi zawsze wychodziło. A tak to być może jakieś nowe siedliska ukażą się w nowym DLC. A jak nie, to prawdopodobnie w jakimś najnowszym dodatku. Pozdro.

Acid Dragon PW
21 lipca 2012, 23:07
Cytat:
Jest możliwość zmiany jakichś elementów gry np. przebudowania drzewka umiejętności?

To akurat nie jest tajemnica. Tak, jest to możliwe i przemodelowanie ogólnie systemu umiejętności bohaterów jest w planach.

Cytat:
będą nowe stwory neutralne? Czy będzie je można zwerbować. Bo teraz neutralne to przeważnie żywiołaki i wilki.

O jakichkolwiek nowych stworach nikt nie jest upoważniony do mówienia do czasu oficjalnych zapowiedzi. Co do rekrutacji - w "Piratach" doszedł wszak budynek umożliwiający rekrutację żywiołaków.

Lukasz89 PW
21 lipca 2012, 23:48
Acid Dragon, z tego co widzę, należysz do grupy osób, które wiedzą więcej o grze, niż przeciętni fani. Wiem, że nie możesz ujawniać informacji o nowych frakcjach itd. Jednak proszę abyś tylko powiedział, tak szczerze czy ta gra idzie w dobrym kierunku, wiedząc co chcieliby widzieć fani?

morthi PW
22 lipca 2012, 09:29
Jeśli tylko uda się, by zmiany które są w zamiarach Ubi uda się wprowadzić do gry (część z nich można poznać oglądając wywiaz z warszawskiego Fanday) to gra będzie na prawdę dobra. Wg jednej ze stron monitorujących ilośc sprzedanych egzemplarzy Ubi sprzedało trochę ponad 250 tyś kopii m&m:h6 - czas pokaże czy kolejne dlc i adventure packi to wystarczająca zachęta do rozwoju gry, ale mam nadzieję, że tak :)

Acid Dragon PW
22 lipca 2012, 10:11
Cytat:
Jednak proszę abyś tylko powiedział, tak szczerze czy ta gra idzie w dobrym kierunku, wiedząc co chcieliby widzieć fani?

Wbrew pozorom nie wiem wiele więcej od wszystkich. To nie jest tak, że Ubisoft codziennie zdaje relację z tego co robią aktualnie twórcy lub też ogłasza plany na to, co zamierza dopiero robić. Znam jedynie pewne informacje "przedpremierowe" trochę wcześniej niż większość fanów. Więc nawet gdybym mógł, to nie potrafiłbym odpowiedzieć na pytanie np. o losy gry za 6 miesięcy.

Na krótki dystans jest "w miarę OK". Gra nie pozostanie ani bez łatania błędów, ani bez dalszych nowości (mniej i bardziej istotnych). Moim zdaniem jednak (całkowicie prywatnym, wynikającym bardziej z wrażeń niż posiadanych informacji) na osiągnięcie jakości gry na poziomie Heroes V ToE szanse są już raczej niewielkie.

Erwan przyznał podczas warszawskiego M&M day w rozmowie ze mną, że przy produkcji H6 popełnili pewien błąd. Paradoksalnie ten błąd wynikał z tego, że chcieli zrobić wszystko jak najlepiej - wszystko miało być wielkie, rozbudowane, wspaniałe z ogromną ilością różnych elementów. Doszło jednak do tego, że twórcy/Ubisoft sami zaczęli się w tym gubić. Stworzenie choć jednej nowej jednostki stało się dość skomplikowanym i długotrwałym procesem wymagającym niezłych środków finansowych. A wprowadzenie jakiejkolwiek nowości powodowało mnóstwo różnych interakcji z resztą kodu gry, z których nie wszystkie można było ogarnąć ludzkimi możliwościami percepcji - stąd też wprowadzanie nowych błędów przez kolejne patche czy też ogólnie duża liczba błędów. W pewnym momencie - podczas tworzenia gry - zaczął się kończyć czas (bo w końcu ile lat można?), jak i budżet (stąd też np. zmniejszenie ilości początkowych frakcji do 5 lub postaci żywiołaków światła i wody bez swoich modeli). W rezultacie - nie ma się co oszukiwać - wyszedł produkt niedorobiony. Coś, co w połowie jest diamentem, a w połowie brudnym węglem. To nie jest diament nieoszlifowany. To jest ewidentnie diament niewytworzony w pełni.


Cytat:
A Acidzie przeglądałem twoje konto na You Tube . Jestem pod wrażeniem . Widać, że jesteś prawdziwym weteranem i fanem serii . Musiałeś się namęczyć przechodząc te wszystkie gry . A mógłbyś wrzucić część multimediów do skarbca. Dlatego, że sam długo szukałem takich filmów ale nie mogłem znaleźć. Tworzę prezentacje serii.

To nie jest moje konto, a konto Kwasowej Groty, nad którym obecnie pracuje Dark Dragon, nie ja. Jemu więc należą się pochwały za wstawienie wielu z obecnych tam materiałów.

Nie planujemy jednak umieszczać dodatkowo filmów w Skarbcu (poza tymi, które już tam są - np. zakończenie MM7). Możesz ewentualnie spróbować skorzystać z pewnych serwisów, które umożliwiają ściąganie filmów z YouTube.

Fandor PW
22 lipca 2012, 10:19
Acidzie, jak ja bym chcial byc na twoim miejscu. Fajnie by bylo jak by podmienili w dodatku alglaje i mizu kami na inne jednostki ale z tego co mowisz mialem troche racji ze tak namieszali w kodzie gry ze teraz maja problem z wprowadzaniem nowych modeli, ciekawi mnie przez to jedna sprawa, jaka jednostka miala byc w przystani i sanktuarium zamiast tych zywiolakopodobnych?
Przydalo by sie zeby Ubi udostepnil kod gry, w ten czas mozna by bylo samemu w koncu zrobic nastepne frakcje, moze jak by sie dalo to kiedys sam bym sie za to zabral, ale najpierw przydaly by sie o tym jakies informacje.

Nerevar PW
22 lipca 2012, 14:29
A w jakiż to sposób wyglądają efektywnie?

Bezimienny111 PW
22 lipca 2012, 15:21
Co do nowych stworów, napiszę co pamiętam z M&M day. Pytałem, czy Ashanie jest miejsce dla ( co by nie powiedzieć mojej ulubionej kreatury) Behemota. Odpowiedź jakiej mi udzieli, brzmiała, że tak, będą starali się wprowadzić jak najwięcej kreatur z poprzednich części gry (np może, zaznaczam może, Behemota, choć nie jako jednostkę frakcji). Choć powiedzieli, że Leprechaun ( nie wiem jak to ładnie po Polsku napisać :D Leprekun ? :D ) nie pojawi się na pewno :D
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Fabuła dodatków DLC

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel