Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Budowanie decka i strategia
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Hayven PW
13 maja 2013, 18:53
Alternatywą dla Kosmicznej Reorientacji jest tańszy o jeden zasób Most Ogni Piekielnych Inferno.

Grakus PW
14 maja 2013, 21:25
Cześć wszystkim.

Dopiero zacząłem grać, i choć nieźle mi idzie, to chciałbym sprawdzić czy to nie szczęście:). Mam 3 decki - twierdza_(najgorsza), nekro_(początkowe) i inferno.
Dużo grałem inferno i nieźle sobie radziłem, ale zaczynam wracać do nekropolis.
Mam bohatera Fleshbena i mieszankę różnych kart, z przewagą bezcielesnych duchów (Fleshbena używam właśnie głównie przez te duchy i upiornego smoka). Pytanie, czy grać infernem, czy nekropolis (obydwoma mi się komfortowo gra, i nie wiem na co się zdecydować).

Grakus PW
20 maja 2013, 16:52
Chce zdać relacje z mojej ostatniej walki._Otóż, przeciwnik grał kat z twierdzy i od początku inwestował w magie i łuty szczęścia._Zalewałem go jednostkami_(szło mi to dobrze, bo grałem nekropolią) a ten nic._Dwa razy dał kamienną tarcze, raz ołtarz cieni, a później jeszcze wzmocnienie do magii i rój insektów, którym rozwalił mi wszystkie jednostki._Ciągle tylko obozowiska i kamienie przeznaczenia_(te co dodają 3 karty), a ja zalewanie jednostkami od nowa._Nic nowego się nie dzieje, przeciwnik 3 punkty życia, mi zostaje ostatni cios, kiedy przeciwnik robi coś takiego - używa zwalonego mostu, oczyszczając jedno pole, używa, "grant finale kat" czy coś takiego, co zrobiło to, iż dał sobie rozwścieczonego cyklopa na te puste pole._Ten łut szczęścia dał temu cyklopowi szybki atak, co samo w sobie nie było by niczym, GDYBY nie walnął kilku chat krwawego szamana, zwiększających jego obrażenia do 10._Jako że cyklop może atakować 2 razy rozwalił mnie w jednej turze.
Nawet nie wyobrażacie sobie mojego epideum wkur*****a.

Mournor PW
20 maja 2013, 17:28
Tego typu taktyka to OTK - One turn kill. Przeciwnik stara się wyzbierać karty potrzebne mu do ostatecznego ciosu, a w międzyczasie się broni. Jak z tym walczyć?
W przypadku Inferna używamy egzorcyzmu Garanta, gdy gramy inną frakcją potrzebne są dispelle i kradzież zaklęć, lub kosmiczna reorientacja. Aha, druga wersja tego typu zagrania to combos na wieże śmierci. Ciekawą odmianą combosa, chociaż nie jest to już OTK jest Kal - Azzar z tymi pająkami, które nie otrzymują obrażeń i spaleniami. Rzadko używane, bo często nieskuteczne.

Acid Dragon PW
20 maja 2013, 17:45
Po mojemu jest to wykorzystywanie ekstremalnych sytuacji w grze, co na dobrą sprawę wg mnie nie powinno być możliwe.

Owszem, jest to dowodem na opracowanie przez gracza dobrej strategii, na jego niebanalne myślenie i inteligencję, ale wg mnie to po prostu niszczy sens gry. Sensem gry w Duel of Champions jest turowa gra kartami. Trochę podobnie jak w Heroes of Might and Magic. Taktyka i strategia tworzą się podczas gry, w zależności od sytuacji i przeciwnika. Gra NIE polega na opracowaniu sobie jednej, optymalnej strategii wykorzystującej obrzeża możliwości gry wynikających z zasad i trzymanie się jej niezależnie od sytuacji. A przynajmniej chyba nie taki był zamysł twórców.

Postaram się w Warszawie zapytać twórców (o ile się pojawią), co sądzą o taktykach OTK i czy planują jakieś zmiany, które by to uniemożliwiały.

Hayven PW
20 maja 2013, 18:48
W "Heroldzie Pustki" pojawi się bat na decki OTK - Dhaimira :D Tylko nie wiem, po co, skoro Inferno już ma Egzorcyzm Garanta xD

Moja rada:

Przystań -- Drzewo Prawdy
Inferno -- Most Ogni Piekielnych, Egzorcyzm Garanta, Łuty Szczęścia zadające bezpośrednie obrażenia bohaterowi wroga itp.
Twierdza -- Kontrtaktyka Grand Finale Kat :D

Wszyscy -- Poszukiwacze Śmierci z Pao, Kosmiczna Reorientacja, Tron Odnowy pajączki :P

M. Pierwotna -- Parę Dispeli
M. Światła -- Światło Oczyszczenia, Męczennik, NIEBIAŃSKA ZBROJA
M. Ziemi -- Kamienna Tarcza

Jeśli przeciwnik gra Wieżami Niepamięci (jeśli gra w trybie magia/przeznaczenie, a ma inną frakcję niż Twierdza, to łatwo to wykryć), należy wyrzucać TYLE KART ILE SIĘ DA.

Gorzej, że walcząc z Grand Finale Kat, nie możemy pozbywać się nadmiaru stworów, bo wówczas zostaniemy bez kart i nawet bez pustkowi ze strony przeciwnika + Zawalonego Mostu, nie będziemy mieć szans na wybrnięcie z tego.

laszka PW
20 maja 2013, 19:09
Nowy bohater inferno sam stanie się OTK, zobaczycie. :P

Wyobrażacie sobie OTK kontrujące inne OTK?

Grakus PW
20 maja 2013, 21:17
Acid Dragon - a jak, według ciebie, można coś z tym zrobić?_Nie pytam wrednie, tylko tak na chłopski rozum, w jaki sposób niby nie dopuścić aby takie decki powstawały?_Jedyny sposób, to przeglądanie wszystkich decków, i ich modyfikacji, i ocenienie czy to jest deck taki, czy taki._Innym też sposobem byłoby zgłaszanie takich graczy do ubi, ale ja osobiście nie jestem skłonny do kapowania każdego występku gracza:P Niestety, ale taki trolling to zawsze był, jest, i będzie.

laszka PW
20 maja 2013, 21:52
Dlaczego traktujesz takie decki jako "nadużycia" które trzeba zgłaszać? Nie ma w nich nic złego.

Hayven PW
21 maja 2013, 06:54
Możne np. ustalić, żeby w decku było przynajmniej 15 istot :P

Acid Dragon PW
21 maja 2013, 09:33
Cytat:
Acid Dragon - a jak, według ciebie, można coś z tym zrobić?

Jest kilka sposobów. Pierwszym byłoby po prostu techniczne ograniczenie ilości punktów życia, jakie można odebrać bohaterowi w jednej turze - np. po otrzymaniu 10 punktów obrażeń (50%), bohater do końca tury przeciwnika dostawałby jakąś magiczną tarczę. Rozwiązanie o tyle dobre, że uniwersalne, choć nieco sztuczne.

Innym byłoby ograniczenie niektórych kart, np. "tę kartę możesz zagrać tylko raz na turę" (np. Wieża Niepamięci), albo "jedno stworzenie może być pod wpływem tylko jednej takiej karty" (np. Chata Krwawego Szamana).

No i jest jeszcze zwyczajna zmiana działania niektórych kart. Np. zmniejszenie bonusu Chaty Krwawego Szamana" z +2 na +1, aczkolwiek to może być przysłowiowym wylewaniem dziecka z kąpielą.


kuackillah PW
21 maja 2013, 11:17
Zupełnie nie rozumiem co wy chcecie znerfić wszystko? To gra karciana i mozna grac w niej na wiele sposobów: stworkami, czarami lub łutami szczęścia. Combo decki to normalna sprawa i dziwie się, że każdy płacze na to w tej akurat grze. Może po_prostu to dla niektórych pierwsza gra tego typu. Na_razie po_prostu jest za mało kontr na takie decki. Jezeli chodzi o spelle jest ok, problemem jest bardziej z kontrą na zagrany łut szczęścia - posiada ją tylko przystań. Gram w DoC od zamknietej bety i w tej grze zawsze są jakies płacze, że inferno za mocno bije potem, że Kal-aazar był OP, Zygi i więzienie, Ariana, następnie tron na wieży, teraz Kieran. Dziwie się tylko, że nikt nie płacze na Kheltora i jego szał. Tak jak czasem czytam to niektórzy by chcieli znerfić połowe kart, poczekajcie na nowy dodatek zmieni sporo w grze. BTW decki OTK były są i będą nieodłącznym elementem gier karcianych. Osobiście nimi nie gram chociaż mam deck na Shaarze i Nergalu, ale dla mnie za nudna gra jest wtedy, wolę więcej akcji.

Dark DragonDark DragonProszę korzystać z poprawnej interpunkcji. Nie da się zmieścić absolutnie wszystkiego w jednym zdaniu...

Hayven PW
21 maja 2013, 15:56
Już wiem, jak możnaby ograniczyć Arianę ^^

SKORO jest takim "Magikiem", to czemu by jej nie zamienić Ataku na Przeznaczenie, co ograniczyłoby spam potworkami? ^^'

WojtasCk PW
21 maja 2013, 20:31
Jest jesden proty sposób na te wszystkie decki.
Ubi powinno wprowadzić limit kart w rece, jak w każdej normalnej karciance. 7-10 powinno być.


Dark Dragon PW
21 maja 2013, 21:21
Większym problem są obecnie przewijarki. Gra tocząca się przez wiele tur, aż w końcu gracze giną przez brak kart w deckach. Nad tym trwają teraz debaty i to jest priorytetem do wyeliminowania.

sonkapsk PW
12 sierpnia 2013, 14:30
Witam :).
Jestem nowy na forum :).
W DoC gram od dwóch tygodni. Gram Nekropolis. Mam 13 level i Elo ponad 501. Z walkami idzie różnie, wygram po dłuższej walce, albo przegram lub_bronie się kilkadziesiąt minut, żeby później ktoś rozwalił mnie jednym strzałem :P. Mój deck wygląda mniej więcej tak http://mmdoc.net/show_deck/8741/ . Listę kart jakie posiadam prześlę później, bo teraz nie mam za bardzo czasu :P. Mam prośbę taką, czy moglibyście mi poradzić jakie karty wywalić, a co dołożyć? Więcej powiem wieczorem, jak będę miał więcej czasu.
Dziękuję i pozdrawiam :).

gryfius PW
12 sierpnia 2013, 16:46
Z takich naprawdę szybkich porad:

Nie idź w 6 mocy i 6 magii. Mając Arianę i jej 1/2/0, żeby rozwinąć ją maksymalnie potrzebujesz łącznie 10 tur, a to bardzo dużo. Zauważ, że tracisz 2 tury na dobicie z 4 do 6 magii, a masz tylko dwie karty z wymaganiem 6. Warto?
Zdecyduj: więcej stworów, mniej magii, czy odwrotnie? Musisz zbić "statystyki" w najgorszym przypadku do 4/6/0(ew.1) lub 6/4/0(ew.1). To jest absolutne minimum.
Dla przykładu: ja grając Arianą gram 3/6/1 (ostatnia 1 dodawana tylko sytuacyjnie - "wyciągarka" zaklęć z cmentarza).

Postaraj się ograniczyć liczbę kart. Najlepiej teoretycznie jest 59, ale ja mam 62-63 i nie jest źle. Zgodnie z poprzednią poradą: wyklucz kilka kart wysokopoziomowych stworów lub magii - będziesz miał automatycznie mniej kart.
Dodatkowo, np. "sterta złota" - była dla mnie utrapieniem. Wiele razy w decydującym momencie, gdy losy bitwy miały się rozstrzygnąć - dociągałem stertę złota. Ale to dla mnie, może jestem przewrażliwiony ;)

Sam musisz zdecydować, co wyrzucić - na podstawie tego, jak grasz. Widzę, że masz dużą przewagę stworów nad magią. Może warto zagrać 6/3/0 lub nawet 6/2/0? Pod warunkiem, że wolisz grać stworzeniami.
Edit: albo 6/2/1 - ostatnia 1 oczywiście do wyciągania stworów z cmentarza.

Z góry mówię, że daleko mi do eksperta, więc poprawiajcie mnie, jeśli coś źle staram się przekazać! ;)

sonkapsk PW
12 sierpnia 2013, 19:43
Właśnie wolałbym chyba walić w stworki niż magie. Też wydawało mi się błedem walić w 6 magii. Zaraz zapodam wszystkie moje karty i jeśli mogli byście mi pomóc w wyborze to był bym wdzięczny bardzo :).
Dziękuję za odpowiedź i pomoc :)

sonkapsk PW
12 sierpnia 2013, 20:03
http://mmdoc.net/show_deck/8757/ o takie mam mniej więcej karty :P :).

Karasnik PW
15 sierpnia 2013, 23:09
Z wydarzeń wziąłbym 4x Zbrojmistrzów i 4x Wilka. Łuty wszystkie do wyrzucenia. Ze stworów wywaliłbym wszystkie neutralne, a z reszty wziąłbym tak: 4xUdręczony Ghul, 4xLisz Neofita, 4xKościotrup Plagi lub Duch, 4x Lamasu, 4x Zombi, 4x Wampir Rycerz, 4x Prządka lub Arcylisz, 4x Gnijąca Lamasu i Atropos. Z czarów koniecznie Pożeracze Dusz, Pieczęci Śmierci, Kamienne Tarcze i Teleporty, ew. możesz wstawić Agonię.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Budowanie decka i strategia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel