Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Alchemik PW
26 lipca 2012, 20:48
W jaki właściwie sposób wykłucie tego Ostrza przyspieszyło zaćmienie? Jest to dokładnie wytłumaczone w grze, czy jest to jakiś naciągany przez autorów wymysł?

Alamar PW
26 lipca 2012, 20:55
Pamiętasz, jak mówiłem, że kampania Inferno jest beznadziejnie napisana? No to chyba już znasz odpowiedź (a raczej jej brak).
Krótki wyjaśnienie masz przy opisie Ostrza, ale to nadal nie jest wszystko i trochę rozbiega się z samą kampanią.

orodreth PW
27 lipca 2012, 20:17
Ja mam teorię spiskową że to Kha-Beleth w tajemnicy kombinował przy zaćmieniu.
W końcu po coś się spotkał z Sarą i Kiryłem.

Alchemik PW
27 lipca 2012, 20:24
Ja zrozumiałem że Kha-Beleth chciał zaćmienia żeby w tym czasie przejąć władzę w piekle. Chociaż nie wiem czy to jest dobra interpretacja.

Belegor PW
27 lipca 2012, 22:45
Kha-Beleth dał się oszukać (lub tak rzekł Kiryłowi, by mu oczy mydlić). Po tym zaćmieniu stał się władcą Sheoghu (nie Piekła) i pozbawił władzy (może i życia) władcom chaosu. To pewnie będzie w dodatkach, wszak jest ważną postacią i w nich możemy się dowiedzieć co dalej i wyjaśnią się nieścisłości z podstawki. Poznamy w końcu dzieje, w których Raelag staje się Agraelem.

Alchemik PW
30 września 2012, 20:29
Przeszedłem dziasiaj DLC Danse Macabre i mam pytanie do tych co również go ukończyli. Otóż czy według Was ten Adventure Pack był jakby wprowadzeniem do dalszego ciągu wydarzeń z Heroes VI i innych gier z serii MM?

Alamar PW
30 września 2012, 22:51
Nie, raczej jest to przygoda typu "ciąg dalszy nastąpi"... kiedyś.
Wiemy, że Sandro ostatecznie zginął z ręki Cyrusa, ale co się działo do tego czasu? "Kupcie nasza najnowsza grę/DLC już za jedyne..." :P
A plany na najbliższą przyszłość serii HoMM? Cóż, epilog chyba nie zakończono sobie ot tak.

Alchemik PW
1 października 2012, 14:58
Cytat:
A plany na najbliższą przyszłość serii HoMM? Cóż, epilog chyba nie zakończono sobie ot tak.

Może plany Sandra i Epilog są wstępem do kolejnego dodatku. Na Fandayu mówili że Heroes VI i nowe odsłony gier z serii MM są "Sagą pustki", poza tym gdzieś czytałem (chyba o nowym Heroes Online) że wydarzenia będą powiązane z zakonem pustki (w oryginale Order of the Void) więc może połączą to wszystko w jedną spójną całość.

Alamar PW
1 października 2012, 15:17
1. Danse Macabre to oddzielna, zamknięta opowieść o tym, jak Sandro spotkał Lukrecję. Co się działo dalej, to już temat na kolejną opowieść.

2. Cykl Pustki - Duel, HoMM Online i Raiders mają się na tym skupiać, ale jak każde gry MMO, nie wiadomo na ile ich fabuła zostanie zrealizowana.

3. Dodatek do HVI raczej powinien kontynuować historię czy losy bohaterów z podstawki. DLC nie każdy posiada i jako "osobne przygody" nie powinny być brane pod uwagę... ale że to Ubisoft...

Alchemik PW
1 października 2012, 16:43
Cytat:
1. Danse Macabre to oddzielna, zamknięta opowieść o tym, jak Sandro spotkał Lukrecję. Co się działo dalej, to już temat na kolejną opowieść.

Sandro coś wspomniał o księżnej z rodu Jednorożca, więc może już mają wymyśloną kontynuację.

Cytat:
3. Dodatek do HVI raczej powinien kontynuować historię czy losy bohaterów z podstawki. DLC nie każdy posiada i jako "osobne przygody" nie powinny być brane pod uwagę... ale że to Ubisoft...

To się nie wyklucza, w końcu manipulacje Sandro odbijają się na całym kontynencie gdzie działa, poza tym osoby takie jak Raelag mogą stać się "narzędziami" Sandra, oczywiście nieświadomie.

Kradziej PW
1 października 2012, 17:07
Ja mam takie pytanie kiedy Kha-Beleth został władcą ale tak dokładnie? Czy to jest daleko od wydarzeń przedstawionych w heroes VI? Proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo już zacząłem pisać pracę na ten konkurs, a nie chcę robić nic na darmo.

Alamar PW
1 października 2012, 17:42
Cytat:
Sandro coś wspomniał o księżnej z rodu Jednorożca, więc może już mają wymyśloną kontynuację.
Ależ tak, zwie się ona Clash of Heroes... poniekąd.
Sandro opowiadał tę historię z DLC Markalowi i był pod wrażeniem jego wyczynów z Clasha.
To, że Marzhin przy okazji spieprzył motywację i charakter Markala z tamtej gry, to już inna sprawa. :P

Cytat:
To się nie wyklucza, w końcu manipulacje Sandro odbijają się na całym kontynencie gdzie działa, poza tym osoby takie jak Raelag mogą stać się "narzędziami" Sandra, oczywiście nieświadomie.
Zważywszy na to, że Cyrus wraz z "kolegami" go w końcu ubił, Sandro musiał w którymś momencie przesadzić z megalomanią.

Cytat:
Ja mam takie pytanie kiedy Kha-Beleth został władcą ale tak dokładnie? Czy to jest daleko od wydarzeń przedstawionych w heroes VI?
Po Drugim Zaćmieniu (czyli po wydarzeniach z HVI). Jedyne co się ostało po sześciu Władcach Demonów, to ich zbroje stojące w pałacu Kha-Beletha.
Co do tego jak to się dokonało, to nikt tego nie wie. Z tego co rozmawiałem, to jednak Ubisoft ma to dokładnie opisane i pewnie kiedyś to wydarzenie dokładnie przedstawią.

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 15:24
Wiem że to głupie pytanie, ale z gry mało zrozumiałem. Jak dokładnie działała aula wspomnień? Wiem że miało to związek z zabawą duszami prowadzoną przez aniołów, ale mógłby mi to ktoś wytłumaczyć dokładnie?

Alamar PW
17 stycznia 2013, 15:28
To był "skarbiec", gdzie przechowywano dusze aniołów, by nie uleciały do Elratha. Potem, gdy odpowiednie ciało było gotowe do zamieszkania, taką duszę zabierano z Auli Wspomnień i umieszczano w "naczyniu".

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 15:30
Czyli dusze aniołów "wsadzano" do ciał poległych książąt? Jaki to miało sens dla aniołów?

Alamar PW
17 stycznia 2013, 15:44
Tak, z tym że ciało najpierw musiało być odpowiednio przygotowane dzięki 7 mieczom, które "dostrajały" ludzi do dusz aniołów. Im potężniejszy anioł, tym ciało musiało być lepiej dostrojone. Z każdym mijającym pokoleniem książęce rody mogły "przyjąć" coraz silniejsze dusze.
Aula to po prostu miejsce, gdzie "schwytano" dusze poległych aniołów i tam je trzymano. Głosy w głowie Antoniego to właśnie dusze aniołów z owej auli... a przynajmniej tak sądził, bo my wiemy, że mu po prostu odbiło. ;P

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 15:46
"Naczynie" przyjmujące duszę anioła stawało się Niebianinem? I jak działała aula wspomnień przed podarowaniem 7 mieczy książętom, bo z tego co wiem aula działała już w czasie wojen z Bezimiennymi? I jaki właściwie stosunek miał Michał do bawienia się książętami? Z tego co pamiętam umywał ręce, przynajmniej przed Antonem.

Alamar PW
17 stycznia 2013, 15:53
Tak samo jak i po... po prostu jest to miejsce, gdzie dusze aniołów mogły czekać, aż ich żywi bracia znajdą sposób na przywrócenie zmarłych do życia. I znaleźli. Aula Wspomnień to coś jak sala hibernacyjna, tyle że przechowywano tam dusze, a nie (zamrożone) ciała.
Z tego co pamiętam z kampanii, to anioły wpadły na pomysł Auli z powodu Bezimiennych i ich zdolności przechowywania i dzielenia się między sobą wspomnieniami swoich zmarłych. Aniołom ten sposób się nie udał, ale za to wpadły na pomysł z ludźmi i mieczami.
Tak Niebianki (popatrz na ich zbroje :P) to dusze zmarłych aniołów zamieszkujące ludzkie ciało - nie są tak silne jak za życia i muszą dzielić skorupę z duszą człowieka.

Michał potrzebował armii, więc prawdopodobnie był jednak zadowolony, że jego rasa nie wyginęła. W końcu z tego powodu Sara wpadła na pomysł nawrócenia ludzi i zrobienia z nich narzędzi aniołów.

Alchemik PW
17 stycznia 2013, 16:03
A czy anioły z Heroes V z frakcji przystań powstają w ten sam sposób? Aula wspomnień została chyba zniszczona a miecze już nie pełniły swojej roli. W bestiariuszu w Heroes VI jest napisane że Niebianki są wysłane przez samego smoka światłości.

Alamar PW
17 stycznia 2013, 16:16
Nie są. To kapłani Elratha tak podejrzewają, ale:
Cytat:
Imponujące fizycznie i dążące do doskonałości, Anioły Światłości są wysłannikami Elratha w Ashanie i jego oddziałami szturmowymi. Są wyższe niż zwyczajni ludzie, o wiele piękniejsze i roztaczają aurę mocy i pewności wokół siebie. Jednakże Serafiny są mniejsze i bardziej ludzkie w wyglądzie
Nie pamiętam, jak to jest w polskawej wersji, ale tu masz tłumaczenie z angielskiego bez pominięcia czy przekręcenia czegokolwiek, co niestety jest chorobą H6 PL.

W HV mamy już właściwe anioły (właściwie anielice):
Cytat:
Anioła nie można zabić; jeśli jego ciało zostanie zniszczone, zamieni się on w niematerialnego ducha, który dołączy do swojego pana.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel