Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Alchemik PW
8 lipca 2012, 22:14
Założyłem ten temat aby porozmawiać o fabule Heroesa VI. Tutaj można wyrazić swoją opinię o niej oraz pytać o kwestie niezrozumiałe dla was.

A więc zacznę - Uważam że fabuła Heroes VI jest bardzo dobrze zrobiona, ale ma też kilka kłopotliwych kwestii. Zacznimy od Sary - jest Ona postacią pozytywną czy negatywną, z tego co zrozumiałem Ona również chce przywrócić równowagę między smoczymi bóstwami, ale stoi po stronie aniołów. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi?

Alamar PW
9 lipca 2012, 17:49
Cytat:
Zacznimy od Sary - jest Ona postacią pozytywną czy negatywną, z tego co zrozumiałem Ona również chce przywrócić równowagę między smoczymi bóstwami, ale stoi po stronie aniołów.
Nie jest ani pozytywna ani negatywna, jest po prostu tępa... tępa wyznawczyni smoka światła, która jak każdy anioł, nigdy nie kłamie... Już byli tacy jedni rycerze, którzy też nie kłamali, tylko mówili prawdę "z pewnego punktu widzenia" :P, a przemilczenie części prawdy de facto jest kłamstwem. Hipokryci... jedni i drudzy :P

Dobra, starczy tego jeżdżenia po zelotach Elratha, co nie mają własnego rozumu.


Akurat kampania Inferna jest bardzo słabo napisana, jeśli chodzi o umotywowanie postępowania postaci. Właściwie cała kampania HVI pod tym względem leży i kwiczy, jeśli chodzi o wątek aniołów i bezimiennych oraz ich sojuszników.

Sara po prostu postanowiła:
1. 600 lat temu:
- uratować swój lud, gdy groziło mu wymarcie, wykorzystując inny lud innego smoczego bóstwa, by odrodzić swych zmarłych; jak widać, miała gdzieś, co się stanie z ludźmi, byle tylko anioły przetrwały;
- nie pozwoliła swoim zmarłym braciom udać się przed oblicze swojego boga, tylko zatrzymała je na Ashanie, tym samym sprzeciwiając się cyklowi życia Ashy. Potem się nie ma co dziwić, że umęczone dusze jej współbraci co chwila ględziły Katarzynie czy Antonowi (czy innym przyszłym "naczyniom") w głowie. Nie mogły zaznać świętego spokoju, bo nasza trójca potrzebowała armii przeciwko Bezimiennym i to nie z powodu tego, że np. rasa Malassy chciała podbić świat, tylko dlatego, że pierzastoskrzydli byli owładnięci obsesją osobistej wendetty.


2. Podczas Drugiego Zaćmienia:
- wywołała to Zaćmienie trzy lata wcześniej, z powodu jakichś nędznych przepowiedni Ślepych Braci;
- pertraktowała z Urgashem, wrogiem nr 1 na Ashanie, bo ważniejsze dla niej było zgładzenie Bezimiennych, niż demonów, przeciwko którym wszystkie rasy (w tym i Bezimienni) wspólnie walczyły;
- zmanipulowała Cyrylem i wykorzystała go jak i jego siostrę Anastazję, by uczynić z niego broń przeciwko niemal wymarłej rasie, która nikomu nie zagrażała. W nagrodę za swój trud, Cyryl miał zginąć na chwałę Elratha, niszcząc Bibliotekę Bezimiennych;
- uwięziła duszę Pawła w jego martwym ciele, a na dodatek dała mu "współlokatora" - odrodzonego Michała;
- chciała wraz z Urielem i Michałem rozpętać dawno już zakończoną wojnę i to tylko z powodu przeszłych wydarzeń, a nie faktycznego stanu rzeczy na dzień obecny i na dodatek łamiąc dawno temu zawarte przyrzeczenia - po to stworzono całe to Przymierze Zmierzchu, by konflikt jak ten, który zniszczył Imperium Shantiri, miasta aniołów i siedziby Bezimiennych, nigdy już nie wybuchł i Ashan nigdy nie było światkiem tak okrutnych zniszczeń.

Alchemik PW
9 lipca 2012, 18:30
A co się stało z księstwem Wilka po śmierci Gerharta? Cesarstwo tak łatwo nie odpuści Irinie pozbycie się Gerharta.

Alamar PW
9 lipca 2012, 18:38
Irina została prawowitą władczynią, wszakże była żoną Gerharta, zaś jego stronnicy - Liam, Uriel i Michał - kopnęli w kalendarz podczas HVI (Markus chyba także, ale to już nie jest pewne).

Alchemik PW
9 lipca 2012, 18:46
Cytat:
"Irina została prawowitą władczynią, wszakże była żoną Gerharta, zaś jego stronnicy - Liam, Uriel i Michał - kopnęli w kalendarz podczas HVI (Markus chyba także, ale to już nie jest pewne)."

Michał nigdy się nie wypowiadał w tej kwestii, a Markus przeżył, został wygnany przez Irinę.

Ale go zabiła co na pewno nie jest zgodne z prawem. Nie wiem jak ich dziecko gdyż nie wiem co prawo cesarskie na ten temat mówi, ale Irina jest przestępczynią z punktu widzenia prawa, więc jej prawa do księstwa przepadają. Nowa cesarzowa nie sądzę żeby ją tak łatwo ułaskawiła, chyba że Michał by uznał jej prawo do zemsty, gdyż to On rządził za Gwendolyn. Ale pozostaje jeszcze Markus który może wykorzystać te przestępstwa na swoją korzyść.

Alamar PW
9 lipca 2012, 18:59
Co do Markusa, to zależy od ścieżki reputacji, podobnie z Shakrą w kampanii Anastazji.
Michał nie żyje, poza tym nie miał (aż takiego) wpływu na Gwendolyn, zaś ona (i dwór imperialny) miała dług wdzięczności względem Gryfitów.
Co do tego przestępstwa, to nie zapominaj, że Gerhart najpierw zbrukał Irinę a potem uwięził. Już to samo powinno usprawiedliwiać ją przed ewentualnym sądem. Poza tym Anton najechał jej ziemie po tym, jak zabiła Gerharta i o żadnych reperkusjach nie było mowy (gdyby nie Michał, to i tego najazdu by nie było).

Alchemik PW
9 lipca 2012, 19:10
Cytat Alamara:
"Co do Markusa, to zależy od ścieżki reputacji, podobnie z Shakrą w kampanii Anastazji."

Nie do końca - na drodze łez go w ogóle nie spotyka (zakładając że misja "przybywamy w pokoju" jest fabularna) a na drodze krwi go wygania.

"Michał nie żyje, poza tym nie miał (aż takiego) wpływu na Gwendolyn, zaś ona (i dwór imperialny) miała dług wdzięczności względem Gryfitów."

Wdzięczność wdzięcznością, ale prawo jest prawem.

"Co do tego przestępstwa, to nie zapominaj, że Gerhart najpierw zbrukał Irinę a potem uwięził. Już to samo powinno usprawiedliwiać ją przed ewentualnym sądem."

Oczywiście uważam że to ją usprawiedliwia, ale trzeba pamiętać że władza w cesarstwie sokoła jest obłudna i fałszywa (Liam). Ale w sumie Gwendolyn jest kobietą i na pewno pobudki Iriny uzna za wystarczające, pod warunkiem że nie załatwiła Markusa bo On jej jeszcze nic szczególnego nie zrobił poza pilnowniem ale to z rozkazu więc jeszcze jest chroniony przez prawo.

"Poza tym Anton najechał jej ziemie po tym, jak zabiła Gerharta i o żadnych reperkusjach nie było mowy (gdyby nie Michał, to i tego najazdu by nie było)."

Michał nie wiem czy wiedział o co chodzi w tym najeżdzie Nagów - bo tu droga łez i droga krwi się różnią. Wg drogi krwi Irina kłóci się z matką przed zamkiem Gerhart, a w drodze łez właśnie z Michałem. Ale sądzę że droga łez będzie fabularna (choć to moje osobiste zdanie).

Alamar PW
9 lipca 2012, 19:20
Cytat:
Nie do końca - na drodze łez go w ogóle nie spotyka (zakładając że misja "przybywamy w pokoju" jest fabularna) a na drodze krwi go wygania.
"Jeśli ktoś znajdzie Markusa, niech go wyrzuci z księstwa. Wywieście jego podobizny, a jeśli to nie dotrze, jego samego powieście."
Jako, że w przeszłości mało co docierało do tego osobnika, to sądzę że druga opcja jest całkiem możliwa.

Alchemik PW
9 lipca 2012, 19:26
Jednoznacznie nie jest powiedziane, a ten cytat pojawia się tylko jak się zaatakuje miasta księstwa Wilka, a według drogi łez Irina nie napadała na mieszkańców, tylko na Isegrim, a wtedy go nie spotyka. Poza tym jak wyżej napisałem Markus jeszcze nic nie zrobił więc nie można go po prostu wyrzucić, zabić ani w zaden sposób ukarać do czasu gdy nie zrobi czegoś głupiego, jak próba odzyskania tronu księstwa siłą (co w jego przypadku jest bardzo możliwe).

Mam jeszcze dwa pytania. A więc czy wiadomo co Kha-Beleth miał na myśli mówiąc Kiryłowi że ma wobec niego specjalne plany, czy to pozostało tajemnicą do czasu dodatku?

Drugie: Czy Lord Hiroshi, został zabity przez Irinę, czy tylko ustąpił (chodzi mi o drogę łez bo na drodze krwi zostaje zabity).

Alamar PW
9 lipca 2012, 20:03
Cytat:
Mam jeszcze dwa pytania. A więc czy wiadomo co Kha-Beleth miał na myśli mówiąc Kiryłowi że ma wobec niego specjalne plany, czy to pozostało tajemnicą do czasu dodatku?
Nic, kolejna sprawa pozostawiona bez odpowiedzi.

Cytat:
Drugie: Czy Lord Hiroshi, został zabity przez Irinę, czy tylko ustąpił (chodzi mi o drogę łez bo na drodze krwi zostaje zabity).
Z tego co pamiętam, to nawet na drodze krwi przeżył. W trzeciej misji jest wspomniany jako jej wasal.

Cytat:
fabuła Heroes VI a dokładnie kampanie opowiadają nam o marzeniach i uczuciach bohaterów niż w pozostałych, gdy to wszystko kręci się wokół polityki i ambicji. Więc zmieniło się dużo.
A HIV to niby co?

Alchemik PW
22 lipca 2012, 17:24
Mam pytanie odnośnie zaćmienia. Raz mówią że miało go nie być, a jednocześnie istniała przepowiednia, więc jak to w końcu wygląda?

Alamar PW
22 lipca 2012, 17:40
Wszystko się zgadza. Zaćmienie zostało przewidziane, ale dopiero za trzy lata. To Sara wywołała je wcześniej tworząc Ostrze Zniewolenia, bo Michał, Uriel i ona zinterpretowali tę przepowiednię, jako zagładę Ashanu, jeśli nastąpi w przepowiedzianym terminie.
Masz to dokładniej wyjaśnione w kampaniach Inferna i Przystani.

Fandor PW
22 lipca 2012, 17:43
Nie wiem jak to jest z zacmieniami, ale mam taka teze, jezeli dobrze pamietam Izabela pochodzila z ksiestwa jelenia, tak samo Katarzyna. Jest szansa ze Kiryl przejmuje wladze w ksiestwie jelenia, po matce, a jako jego potomkini Izabela jest naznaczona by urodzic mrocznego mesjasza, nie upewnilem sie tylkwysnulem ostatnio taka teorie wiec moga byc w niej jakies bledy.

TopFunny525 PW
22 lipca 2012, 18:20
Cytat:
W trzeciej misji jest wspomniany jako jej wasal.

Niczego sobie takiego nie przypominam a kampanię sanktuarium ukończyłem całkiem niedawno.

Alamar PW
22 lipca 2012, 18:37
Biografia nie może mówić, bo nie jest osobą. :P

Izabela pochodzi z Księstwa Charta (Greyhound), nie żadnego Wilka czy Jelenia.
Cyryl nie ma żadnego prawa do tego księstwa, gdyż:

- Jego matka wyszła za mąż za Sławę Gryfitę, a więc jest żoną władcy Księstwa Gryfa. Tym samym nie może ubiegać się o sukcesję po swoim ojcu (jeśli dobrze pamiętam wszelkie zawiłości prawne z naszego świata).

- Książę Cornell Jeleń ;P nadal żyje (jeśli dobrze pamiętam kampanię Przystani, a dokładnie czwartą misję) i rządzi swoim dominium. Po jego śmierci władzę przejmie albo jego potomek, albo wyznaczona osoba w linii sukcesji. Jeśli takiej nie ma, to zapewne najsilniejsza osoba w księstwie. Ale...

- Wprawdzie rodzeństwo Katarzyny zginęło w wojnie Imperium z królową Tuidhaną (a dokładniej podczas nocnego ataku elfów na zamek księcia Cornella), ale jej młodszy brat, Kieran, podobno przeżył (tak napisano w jej biografii) i to on jest prawnym następcą tronu Księstwa Jelenia. Może nadchodzący komiks (dostępny tylko we Francji :P) podejmie ten wątek, wszakże ma skupiać się na przygodach Katarzyny i Sławy sprzed wydarzeń z HVI.

Fandor PW
22 lipca 2012, 19:11
Mówiłem że nie jestem pewny. Moja teoria obalona, chyba ze Kiryl poślubi jakąś księżniczkę z królestwa charta. Ale jeżeli ma zostać podjęty watek sprzed H6, to na pewno nie będzie mówił o tym, gdyż to działo się w czasie h6 (mianowicie druga misja prologu). Inna sprawa, czy w końcu Katarzyna odnalazła brata, bo nie było o tym mowy. Moim zdaniem nie, ponieważ skończy z nią któreś z dzieci (lub na jej "rozkaz" skończą z Michałem).

Alchemik PW
22 lipca 2012, 19:14
Cytat:
Inna sprawa czy w koncu Katarzyna odnalazla brata bo nie bylo o tym mowy.

Może w dodatku coś o tym będzie, bo jeśli ma wrócić loch to wydarzenia z wojny między cesarstwem sokoła i mrocznymi elfami prawdopodobnie zostaną bardziej przybliżone.

Alamar PW
22 lipca 2012, 19:20
Cytat:
Moja teoria obalona, chyba ze Kiryl poslubi jakas ksiezniczke z krolestwa charta.
Cyryl "poślubił" Sarę i Xanę i zadomowił się w Sheoghu (wspominałem już, że kampania Inferna jest głupio pomyślana i napisana? ;P), a księżniczki z Księstwa Jelenia albo nie żyły (Deidre), albo wyszły już za mąż (Katarzyna). Oczywiście, nie wykluczam, że "nagle" okażę się, iż kolejna siostra czy brat Katarzyny "cudownie" ocalało, ale nie sądzę, by takie tanie chwyty się pojawiły.

Alchemik PW
26 lipca 2012, 20:37
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zaćmienia, a właściwie dotyczącej go przepowiedni. Otóż co dokładnie mówiła przepowiednia Braci ślepców? Czy się zrealizowała tak jak to przewidzieli Bracia ślepcy czy to wywołanie zaćmienia wcześniej zmieniło losy Ashanu?

Alamar PW
26 lipca 2012, 20:43
Ślepych Braci jak już. HVI ma wiele durnych tłumaczeń (i sprzecznych z HV), ale to, podobnie jak "nagowie" czy "Siedmiogród", zostały poprawione w DLC i mamy teraz Zakon Ślepych Braci, Siedem Miast czy Nagi. Inne głupoty niestety pozostały.

Zaś co do samej przepowiedni:
Przystań, końcówka misji 2:
- Ślepi Bracia przewidzieli, że Zaćmienie nadejdzie za trzy lata... Przewidzieli też, że przegramy tę wojnę. Chyba ktoś nie chciał na to dłużej czekać.

- Chcesz powiedzieć, że... jakimś cudem zmieniłeś termin zaćmienia? Przyśpieszyłeś je?

- Nie moje to dzieło... Uczynili to Kirył i Sara. Nie sądziłem, że mierzą aż tak wysoko!

- Zrobiłeś to, żeby wywołać wojnę, którą możesz wygrać...
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Heroes VI - opinie i pytania względem fabuły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel