Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Ziggurat - nowe miasto
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 10 - 11 - 12

Dark Dragon PW
9 lipca 2012, 23:09
Skąd pomysł na jednostkę typu Platforma? (moje poprzednie pytania nie doczekały się odp :P)

BanBreaker PW
10 lipca 2012, 01:06
Okej, ja postaram się odpowiedzieć.

Smoki się mieszczą na dwóch hexach, zmieści się i platforma włóczników. Teoretycznie rzecz biorąc walka krasnoluda z platformą będzie wyglądała mniej idiotycznie niż walka krasnoluda ze smokiem (o ile ktoś ma świadomość jakie rozmiary ma standardowy smok i standardowy krasnolud). Po co stwarzać bezsensowne problemy tego typu o.-

O samym pomyśle platformy mógłby powiedzieć coś więcej chyba tylko Artarion, ale nie ma konta w Grocie, chociaż go znakomicie prowokujesz do założenia jednego =P

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 01:18
After all jednostka będzie wyglądała jak zabawkowy samochodzik :P To chyba jednak kwestia gustu.

witchking:
Ciekawa teoria. Przeczy jej jednak filmik w którym prezentowany jest ekran bastionu (nie mogę go teraz znaleźć). Zresztą jakie Twoim zdaniem są wady jednego renderu bo to jest dla mnie bardziej istotne

Filmik został wykonany po wykonaniu miasta w celach czysto promocyjnych. Widać na nim pewne różnice odbiegające od oryginału

witchking PW
10 lipca 2012, 01:25
Oczywiście jeśli masz uwagi od strony graficznej to pisz. Obiecuje, że je uwzględnię. Obecna forma jest dość wczesna stąd jej wygląd nie musi przekładać się na wersje ostateczną. Robot szturmowy do MF na początku też wyglądał jak kostka z czasem jednak nabrał kształtów. Masz konkretne sugestie czy ograniczają się one do zmiany koncepcji?

Edit: A co do filmiku to wątpię by ktoś robił model 3d całego miasta tylko dla celów promocyjnych. Moim zdaniem powstał on wcześniej niż ostateczny ekran miasta i stąd są różnice. Oczywiście jeśli masz jakieś dowody na to, że powstał po ekranie miasta to proszę o linka. Obejrzę je i przyznam Ci racje. Jeśli to domysły z Twojej strony to uważam, że nadal mam prawo do swojej wersji która wydaje mi się tak samo realna.

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 01:31
Masz na myśli sugestie dotyczące owej jednostki?

Miałem gdzieś o tym szczegółowe informacje i postaram się je znaleźć.

witchking PW
10 lipca 2012, 01:33
Owszem takich właśnie oczekuje.

Jeśli przedstawisz jakieś informacje to będę bardzo wdzięczny:)

Edit: Dodam jeszcze, że na HC ktoś podpisał go jako "Some beta(?) town screens from HOMM 3" i umieścił obok necro i lochu. Choć jak idać autor posta sam nie ma pewności czy to z bety. A tu link:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26694&pagenumber=5

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 01:42


Jednostka zajmuje 2,5 hexa, a nawet 3. Jest kompletnie nieproporcjonalna. Malutkie kółeczka i włócznie też nie nadają jednostce powagi. Jest też zwyczajnie brzydka. Brak jakichś szczegółów, barw...

witchking PW
10 lipca 2012, 01:54
Ok a sugestie jak można poprawić?

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 02:04
Zmiana koncepcji jest nieunikniona. Ja tu widziałbym coś na wzór futurystycznej armaty. Spore żelazne koła czarnej barwy. Cała maszyna w barwach czerni i czerwieni (jak ten krasnolud). Miotać by mogła jakąś energią zamiast klasyczną kulą. Może na zasadzie miotacza płomieni?

witchking PW
10 lipca 2012, 02:09
Rozważaliśmy taką koncepcje już jakiś czas temu ale kłóci się to z MF(dwa miasta z futurystycznymi elementami to chyba nie najlepszy pomysł). Ale wielkie dzięki za konstruktywne uwagi i koncepcje. Oczywiście jeśli coś jeszcze przyjdzie Ci do głowy to chętnie przeczytam.

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 02:10
Czy to oznacza, że konieczne będzie granie w to razem z MF?

Zresztą nie musi być w tym nic futurystycznego. Ów armata może atakować magią niewielkiego dystansu. Przed atakiem na wylocie mógłby się pojawiać jakiś znak runiczny.

witchking PW
10 lipca 2012, 02:14
Pierwotna koncepcja zakłada współistnienie obu miast w grze więc trzeba dopierać jednostki pod tym kątem. Uspokoję Ciebie może trochę pisząc, że nad graficzną stroną MF także pracujemy.

O samodzielną wersje Zigguratu lepiej pytać Seta. Może jak się do niego ładnie uśmiechniesz to coś takiego przygotuje;) Ale myślę, że na tym etapie nie ma co o tym pisać. Wszystko w swoim czasie.

Dark Dragon PW
10 lipca 2012, 02:23
Czyli pierwotnie instalacje tego z MF jest nieunikniona? To wielka szkoda... MF, prezentowane na tym screenie jest obrzydliwie brzydkie. Zmuszanie graczy do instalacji tego czegoś oraz nowego miasta IMHO jest głupotą.

witchking PW
10 lipca 2012, 02:25
Zapraszam do zapoznania się z nowymi pracami związanymi z MF:
http://www.bb-lair.yoyo.pl/index.html
Oczywiście ona także ciągle trwają.

AmiDaDeer PW
10 lipca 2012, 20:44
witchking:
To Twoja opinia na którą nie masz dowodów więc nie rozumiem czemu się upierasz.
Po prostu staram się wam pomóc tak, żeby wasz projekt prezentował się jak najlepiej. Takie jest wciąż moje zdanie i go nie zmienię - nie masz bowiem żadnych dowodów za swoją wersją (tak, nie uznaję tego filmiku - zgadzam się z DD, że powstał w celach promocyjnych), ja zaś mogę ocenić wasz ekran miasta jako kiepski, bo niepasujący do gry. Korzystając z kolaży na pewno unikniecie plastikowości, będziecie w stanie mieć większy wpływ na wygląd finalny. Nic się nie stanie, jeśli np. wykorzystacie tego typu zdjęcie.

To oczywiście wasz wybór, na który mam zapewne niewielki wpływ, i możesz naszą dyskusję nazywać uporem z mojej strony, niemniej jednak wydaje mi się, że jako w miarę doświadczony grafik mam prawo do takiej opinii oraz drobnych nacisków. :P

Dark Dragon:
Zmiana koncepcji jest nieunikniona. Ja tu widziałbym coś na wzór futurystycznej armaty.
Ja osobiście proponuję wcisnąć gdzieś jakąś bestię, choćby i coś na kształt gnasherów z Heroes 4, ale może i z jakimś uzbrojeniem, nawet w postaci tej armaty na plecach.

witchking:
O samodzielną wersje Zigguratu lepiej pytać Seta. Może jak się do niego ładnie uśmiechniesz to coś takiego przygotuje;)
To się uśmiecham. :) Modern Forge nawet z nowymi jednostkami nie będzie wyglądało zbyt sympatycznie i wolałbym mieć wybór, czy chcę zastępować tylko Rampart, czy też godzę się na podmianę aż dwóch miast.

witchking PW
10 lipca 2012, 20:59
Jeśli tak to dzięki Hobbit. Osobiście jednak mam marne zdanie o sklejankach. Po prostu nie widziałem takowej dobrze wykonanej przez fanów. Choć jest jeden wyjątek. Przyznam, że takie wyjście ma swoje zalety ale także wady. Trudniej wkomponować budynek w całość.

To moje prywatne zdanie które nie ma wpływu na projekt(nie realizuje ekranu miasta).

barcsantiago195 PW
10 lipca 2012, 22:52
armata w zamku krasnoludów? Za dużo warhammera chłopaki, w H3 armat nie było nigdy, tylko Hota zrobiła ten fail.

Dark Dragon PW
11 lipca 2012, 01:00
W życiu nie grałem w Warhammera, IMHO armata pasuje. Zresztą co szkodzi armata skoro od razu będzie się instalowało futurystyczne miasto do tego gratis? :P

AmiDaDeer PW
11 lipca 2012, 01:02
Cytat:
w H3 armat nie było nigdy, tylko Hota zrobiła ten fail.
Patrz Might and Magic 8.

Mosqua PW
11 lipca 2012, 08:30
Działa w MM8, aby Hobbit nie był gołosłowny.
W MM7 też chyba była armata na szczycie smoczej góry (lub tej sąsiedniej). No tutaj będę gołosłowna, bo nie mam płyty od siódemki.

Poza tym co powiedział Dark Dragon, to też należy pamiętać że minęło 1000 lat po Rozliczeniu i dawne struktury nie są dla nas decydujące. Niezależnie, czy to alians czy to technologia.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 10 - 11 - 12
temat: [H3/projekt] Ziggurat - nowe miasto

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel