Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Fanday Przemyślenia
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Alamar PW
1 lipca 2012, 23:04
Cytat:
Nie wyobrażam sobie inwazji Kreegan na Ashan, albo przybycie Starożytnych próbujących przekabacić tubylców na swą stronę.
Przecież już ich masz - w Tygodniu Starożytnych (sprawdź angielską wersję, bo polska jest oczywiście sknocona).
Wg teorii powyższego autora, Starożytni odwiedzają Ashan, ale tylko obserwują i nie interweniują w tutejsze sprawy.
Oczywiście te teorie na razie są niekanoniczne, ale może w przyszłości coś z nich wyniknie.

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:06
mógł to być też Easter-Egg.

Alamar PW
1 lipca 2012, 23:06
Ale nie był.

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:08
To po to tworzyli nowy świat, żeby porzucić stare wątki a potem do nich wrócić, gdzie tu jest logika? Czy dobrze mi się zdaje że Marzhin jest autorem LotA?

Alamar PW
1 lipca 2012, 23:10
Pytanie jest, gdzie była logika, jak tworzyli Ashan. I nie bój się, nadal jest to osobny świat, stworzony przez Ashę, bez przeszłości sci-fi... tyle że doszły nowe zmienne.

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:11
A trudno byłoby prowadzić fabułę dwóch uniwersów naraz? Gdyż bez ponownego zatrudnienia Jona Van Caneghema to połączenie nie wypali?

Acid Dragon PW
1 lipca 2012, 23:18
Nikt prawdopodobnie nie ma na myśli połączenia fabuł. Nie znajdziemy nagle na Ashan Kreegans i Coraka lub też nie będzie próbował robić Kreegans z demonów Urgasha. Nikt z Ubisoftu też nie dopuści, abyśmy np. w Ashan mogli się posługiwać miotaczami laserowymi.

Ale wciąż przy połączeniu wszechświatów - nie fabuł - można zrobić jakiś fajny crossover. Np. jakiś Starożytny może zahaczyć o Ashan w wyniku jakiegoś wypadku i magowie z Ashanu pomogą mu wrócić do swojego świata. Albo też Gavin Magnus w szaleństwie będzie próbował otworzyć portal do świata Starożytnych, lecz znajdzie się właśnie na Ashan.

Belegor PW
1 lipca 2012, 23:19
Tylko że wyżej wymieniony człowiek opuścił uniwersum przed Heroes IV (bodajże tuz po tym), więc by połączyć oba światy nie będzie on potrzebny, chyba że odrzucimy Axeoth w całości. Zabawa w "Gwiezdne Wrota" całkiem mi tu nie pasuje. Co do tygodnia Starożytnych, fakt tego nie brałem pod uwagę, gdyż jak Alchemik traktowałem to jako Easter Egg. Ciekawe, czyli ci Starożytni to coś w rodzaju "Ashańskiego UFO?" (xD)

@Acid Dragon- Ten katatonik? On tylko siedzi na krześle i gapi się w zakratowane okno. Nie reagował nawet gdy tuz obok siedział sobie zdrajca Solymr Ibn Wali Barad spisywał całą ta wojnę o Wolne Arkana.

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:22
To byłoby coś w rodzaju Easter-Eggów (dobrze napisałem?). Fajnie by było gdyby przenieśli więcej bohaterów ze starego świata (tak jak Craga Hacka, tylko bez Tarnuma bo to byłoby świętokradztwo) i dopasowali do Ashanu zachowując ich osobowość, oczywiście wszyscy potem byliby grywalnymi bohaterami rodowymi. Chętnie bym zagrał Emilią Nighthaven gdyż długo w serii nie powojowała, a mi się ta postać spodobała.

Acid Dragon PW
1 lipca 2012, 23:23
Cytat:
@Acid Dragon- Ten katatonik? On tylko siedzi na krześle i gapi się w zakratowane okno. Nie reagował nawet gdy tuz obok siedział sobie zdrajca Solymr Ibn Wali Barad spisywał całą ta wojnę o Wolne Arkana.

Sądzę jednak, że ktoś z tysiącletnim stażem w magii potrafi pozbyć się niechcianych efektów ze swojego umysłu ;).

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:25
Do Acid Dragona:
"Sądzę jednak, że ktoś z tysiącletnim stażem w magii potrafi pozbyć się niechcianych efektów ze swojego umysłu ;)."

Najpierw musi cokolwiek "kumać".

Belegor PW
1 lipca 2012, 23:30
Dokładnie, był zbyt dumny żeby przewidzieć coś takiego, szkoda że sobie pamięci nie skopiował, przed "wypadkiem" z wahadłem.
Tak jak Alchemik rzekł- nie jest nawet "skumać" podstawowych rzeczy, to już człowiek-roślina, cud że oddycha.
Już prędzej Sandro byłby do tego zdolny, po tym jak Gauldoth odkrył, że Kreeganie przetrwali, gdyż uciekli do innego wymiaru. Ale nie ma sensu gdybać w jaki sposób można byłby połączyć oba światy.

Acid Dragon PW
1 lipca 2012, 23:33
Cytat:
To byłoby coś w rodzaju Easter-Eggów (dobrze napisałem?).

Nie. Easter Egg to coś ukrytego, często żartobliwego, często poza jakąkolwiek fabułą. Easter egg to na przykład czołg, czy samolot w H5.

To byłby crossover. Prawa crossoverów są takie, że łączą wybrane elementy z dwóch różnych fabuł, ale jednocześnie nie uwzględniają ich wszystkich w całości. odbiorcy są świadomi, że główną istotą jest spotkanie się "dwóch światów", a nie tworzenie wszelkich możliwych połączeń tak, aby osadzić elementy pierwszej fabuły w drugiej lub vice versa.

Dlatego nigdy nie zobaczymy raczej teorii na temat powstania Ashanu przy udziale Starożytnych, czy odwiedzenia Erathii przez Urgasha. Trzeba po prostu dojść do momentu, w którym istnieje np. zarówno Ashan jak i Axeoth, nie pytać o szczegóły ich powstania, czy czasoprzestrzeni i po prostu wymyślić sposób na to, jak ktoś z jednego świata może się znaleźć w drugim.

Alchemik PW
1 lipca 2012, 23:34
A Wy jakich bohaterów ze starego uniwersum chcielibyście zobaczyć w Ashanie? Ja - Emilię Nighthaven.

Belegor PW
1 lipca 2012, 23:43
Tak jak to zrobił Marzhin- tworząc archetypy, czyli odpowiedniki tych samych osób, o tym samym charakterze, ideałach, wyglądzie czasami, ale w zupełnie innym świecie i pełniących inną lub podobną rolę.

Czyli w tym wypadku Sandro tylko by został, ostatecznie Yog, a gdyby w przeszłości doszła akademia lub sylwan to Gelu abo Solymr. Gem jako kapłanka Elratha mi się nie widzi.

Alchemik PW
2 lipca 2012, 08:55
No właśnie o to mi chodzi. Może jeszcze zobaczymy w akcji swoich ulubionych bohaterów. Ja bym obstawiał że poza Cragiem Hackiem przywrócą jeszcze takich bohaterów jak:
-Sandro - jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w grze, a w dodatku pojawiają się informacje o nim w Ashanie. Oczywiście Nekropolis.
-Emilia Nighthaven - właściwie to Ja bym chciał żeby ją przywrócono, ale jest szansa. Co prawda w HIV była we frakcji czarodziejów ale w HVI najbardziej by pasowała do frakcji ludzi (z powodu innej wizji twórczej tych zamków).
-Gauldoth Pół-Martwy - też ciekawie by się zapowiadał. Szczerze mówiąc to ze swoją ideologią bardziej pasuje do Nakromantów na Ashanie, bo w starym uniwersum był zbyt "nowoczesny" dla reszty nekromantów. Oczywiście frakcja Nekropolis.
-Dracon - chociaż nie wiem jak pogromca smoków się odnajdzie w świecie gdzie smoki są czczone ;)
-Solymr - nie wiem czy wróci ale powinien. Oczywiście akademia.
-Yog - Jak najbardziej zasługuje na przywrócenie. Frakcja w której by się odnalazł to Orkowie, nawet oryginalną biografię by się dało dopasować do Ashanu
-Adrienne - No cóż nie ma jaszczuroludzi w Ashanie, ale można by ją podpiąć do twierdzy.

Na razie tyle jak sobie kogoś przypomnę to go tu dopiszę. A Wy co o tym myślicie?

Alamar PW
2 lipca 2012, 09:47
Solmyra i Sandra zobaczysz, bo była o nich mowa już w grach.
Znając życie to Archibalda też zobaczymy.

Alchemik PW
2 lipca 2012, 09:58
Co do bohaterów to niech też znają granice. Tarnuma nie mogą umieścić w Ashanie bo to byłoby już świętokradztwo, ewentualnie tylko jako bonusowego bohatera rodowego (a nawet i tu mam wątpliwości).

O co dokładniej chodzi z tym trzecim najważniejszym smokiem? Jak już robią takie niespodzianki to jeszcze na końcu wejdą jaszczuroludzie do Ashanu.

Dark Dragon PW
2 lipca 2012, 12:30
Cóż na Fandayu był poruszany temat Tarnuma, dokładniej ja rozmawiałem z Erwanem na jego temat. Stwierdził, że na pewno byłoby wielką frajdą przemierzać świat H6 jako Tarnum. Być może kiedyś... ale to raczej popuścił wodze wyobraźni ;)

Alchemik PW
2 lipca 2012, 12:48
Na Ich miejscu akurat Tego Bohatera (duża litera zamierzona) bym do Ashanu nie przyłączył. Lecz mogliby w sumie stworzyć takiego swojego odpowiednika który byłby Smoczym Rycerzem i ratowałby świat (oczywiście incognito, żeby się nie mieszało z ogólną fabułą i nie zmieniałoby jej). Ale tu musieliby stworzyć jakiegoś oryginalnego bohatera a nie maskaradę Tarnuma. W sumie to mógłby być Raelag, a punktem wejściowym mogłaby być tajemnicza misja po Kuźni przeznaczenia, lecz to mógłby być temat jakiejś kolejnej serii gier MM. Mam jeszcze pytanie, czy mi się dobrze wydaje czy Marzhin jest twórcą LotA?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Fanday Przemyślenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel