Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Broń elfów w HVI
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

Sovelias PW
13 czerwca 2012, 18:34
Witam. Ciekawią mnie wasze opinie odnośnie broni rodowych. Jak wszyscy wiemy są to miecze lub kostury. Zastanawiam się czy po dodaniu elfów (jeśli kiedyś będą dodane) to czy bohaterowie mocy będą walczyli mieczami? Jak słyszę elf to zawsze kojarzy mi się wyśmienity łucznik i szkoda by było żeby w Heroesie elfy nie mogły się nim posługiwać. Jak myślicie, czy Ubisoft doda nowy typ broni rodowej czy elfy będą walczyły bronią białą?

Belegor PW
13 czerwca 2012, 18:54
Był miecz Zabójcy od wyznawców Malassy. W końcowym filmiku Raelag nosił tę broń. Można się zatem spodziewać, że twórcy nie zrobią wyjątków dla elfów. Łuki są ale w bocznym pasku, czemu część dzielić na rodowe, a drugą zostawić jako elementy składowe kompletu, albo jako zwykłe artefakty. Co najwyżej mogliby dac włócznie lub halabardy dla nowości, tak jak krasnoludom topory/młoty, bo z mieczem też bym takowego nie widział, ale elfa....czemu nie. Mi nie robi takiej różnicy.

Alamar PW
13 czerwca 2012, 18:58
Przecież elfy używają mieczy - choćby Tancerze Wojny/Wiatru z HV.

Belegor PW
13 czerwca 2012, 19:47
Tak, ale bohaterowie elfów z sylwanu używali łuków, więc jednostki można było nie brać po uwagę, wszak to byli jeno żołnierze.

Alamar PW
13 czerwca 2012, 19:50
Z tym, że w HV bohaterowie posiadali tylko jedną klasę, w przypadku elfów była to klasa mocy (łucznik/strażnik). Klasy magii (druid) nie było. Tak samo ludzie posiadali tylko rycerza, demony tylko lorda demonów, zaś w HVI mamy dodatkowo kleryków jak i czarowników.


Temat przeniesiony na jego miejsce.

Matheo PW
14 czerwca 2012, 12:00
Oczywiście łuk to charakterystyczna broń Elfów, ale każdy ważniejszy elf (dowódca np.)nosi przy sobie również miecz. Broń dalekosiężna ma znaczą przewagę nad mieczem. Więc pewnie Elfy też wyposażą w mieczyk.
temat: Broń elfów w HVI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel