Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 15 - 16 - 17

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2012, 20:30
Era to coś na kształt nowszej wersji WoG-a, która jednak stanowi raczej platformę dla modów niż samodzielny dodatek. Prócz poprawy błędów czy dodaniu pewnych komend do języka ERM, Era posiada system modów pozwalający na posiadanie ich w jednym folderze z grą i aktywowanie każdego z nich niezależnie.

Przykładowo: możesz zainstalować jednocześnie NU, NI, Grove Town oraz Empire of the World IV, przy czym w zależności od humoru włączać jednego dnia NU+NI, drugiego NI+Grove Town, trzeciego pozostać przy EotW, a innym razem włączyć oryginalnego SoD czy Hotę bez żadnego problemu.

W przeciwieństwie do WoG-a Era w dalszym ciągu się rozwija. Więcej - najnowsza wersja 2.5 ma być modyfikacją SoD-a z systemem ERM, WoG zaś ma być oddzielnym modem-nakładką.

Hayven PW
13 lutego 2013, 08:22
A czy istnieje jakieś spolszczenie do tej modyfikacji (dodatku) - do niej, a nie do ERowego WoG-a?

AmiDaDeer PW
13 lutego 2013, 17:20
Nie. Po co spolszczać coś, co samo w sobie nie ma praktycznie żadnych tekstów poza paroma (prostymi w użyciu) programami do modowania?

Poza tym w Erę bez WoG-a (na razie) nie pograsz.

Acid Dragon PW
6 marca 2013, 19:07
Czy jest gdzieś w wersji online dokumentacja nowych poleceń ERM wprowadzonych w ERA? Względnie - czy taka istnieje po zainstalowaniu ERA?

Altair PW
6 marca 2013, 19:39
Istniej chociaż bardzo szczątkowa i wielu rzeczy trzeba samemu się domyślać. W każdym razie po zainstalowaniu powinny być dostępne.

Kuririn PW
23 marca 2013, 15:19
PYTANIE/PROŚBA

Mógłby ktoś opisać dokładnie dodanie jednostki pod Ere? Bo na HC nic z tego nie rozumie.

Altair PW
30 marca 2013, 23:59
Jeśli ktoś szuka najnowszego spolszczenia v1.2 do ERY (poprawiony przycisk i lista zastosowań mithrilu):
http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=240

Przy okazji czy jest gdzieś jakiś poradnik jak stworzyć dll (plugin) do ERY? (Chodzi mi głównie o potrzebne środowisko i pliki) chciałbym dodać skrypt niezależny od wogifikacji.

Salamandre PW
3 kwietnia 2013, 21:47
Hi guys,

I know there are some talented designers here, Grove city is an example, I have a request if any of you has a bit of time and is willing to do:

Actually animated trees from era have 2 big errors, defs were inverted and one is missing, thus sod maps, when played with wog/era could look impassable if those trees were used. Can any of you animate those trees (only one) so we can fix for the next release?



@Edit: got it, someone provided the patch in russian forums. Now fixed.

Agon PW
24 kwietnia 2013, 20:11
Ja widzę w skarbcu jakieś spolszczenie do Ery, ale nie wiem jak to coś zainstalować.

Altair PW
25 kwietnia 2013, 11:09
Cytat:
Ja widzę w skarbcu jakieś spolszczenie do Ery, ale nie wiem jak to coś zainstalować.

Jak to jak? Uruchamiasz instalator i wybierasz folder w którym masz zainstalowaną grę i wciskasz instaluj ;)

misio11 PW
28 kwietnia 2013, 17:11
Gdzie jest mod manager?

HobbitHobbitOstrzeżenie za niepotrzebny temat i nic niewnoszący post.

AmiDaDeer PW
28 kwietnia 2013, 17:15
Można go otworzyć na dwa sposoby:

1. Za pomocą Era Start menu (przy instalacji powinien Ci się pojawić do tego skrót);
2. Wchodząc w folder z grą -> Tools -> Mod Manager -> modsmann.exe.

misio11 PW
28 kwietnia 2013, 18:35
Jak w mod managerze włączam H2 succesion wars to nic się nie pojawia

Nemomon PW
15 maja 2013, 15:46
BTW, ja tak trochę nie na czasie. Mógłby ktoś mi szybko wytłumaczyć, czym jest ta ERA? To jaki system jak WoG? Czy też coś jak VCMI? Cz y jeszcze coś innego?

Hayven PW
15 maja 2013, 16:09
ERA to platforma dla modów. Jej integralną częścią jest WoG, ale w przyszłych wersjach prawdopodobnie stanie się samodzielna. Jest bardziej funkcjonalna niż Heroes 3 1/2, ponieważ zawiera sporo edytorów oraz narzędzie pozwalające w dowolnym momencie aktywować lub dezaktywować mody, co w standardowym WoG-u jest niemożliwe (zwykle kiedy chcesz usunąć moda, musisz zreinstalować grę...). Można też korzystać z wszystkich zwykłych, "wogowych" modów, ale nie będę tutaj zamieszczał instrukcji, bo pewnie i tak nikt jej nie będzie chciał przeczytać ;P.

VCMI wymaga WoG-a lub ERY (zaleca się instalację na WoG-u a nie na ERZE, gdyż nie obsługuje to Mod Managera, więc tylko nam się bałagan w plikach zrobi, a poza tym aby instalować standardowe mody na WoG-a [w tym spolszczenie i polskie fonty), trzeba posiadać tę zwykłą wersję In the Wake of Gods, btw ktoś powinien zamieścić instrukcję odmiany ERA przez przypadki xP) i pozwala na swobodną modyfikację gry. Mody można dezaktywować ręcznie poprzez usunięcie pliku, można też instalować wszystkie mody na zwykłego WoG-a.

Altair PW
15 maja 2013, 16:21
Nie do końca. Integralną częścią ERY jest SOD nie WoG. WoG jest podpięty jako mod. :)
Generalnie ERA jest następcą 3.58F tyle, że bez jego licznych wad. Każdy mod można w dowolnej chwili wyłączyć i nie martwić się, że jakieś pliki zostaną i będą powodować błędy. Każdy nawet początkujący użytkownik na pewno sobie poradzi.

Tarnoob PW
17 maja 2013, 22:48
Czyli w takim razie widać, że następcy WoG-a – VCMI, HotA, ERA – dążą do usamodzielnienia i uniezależnienia się od HoMM3.5. HotA od początku jest dodatkiem do czystego SoD; VCMI jest instalowane na WoG-u, ale wszys­t­kie elementy gry są budowane od zera, niezależnie od niego i co najwyżej na nim wzorowane, a przyszłe wersje VCMI mają być instalowane na SoD; ERA zawiera WoG – tzn. skrypty wogifikacji – jako integralną część, a potem może nawet też będzie instalowana bez niego.

Robi się bajecznie – nawet bajeczniej niż przypuszczałem. Po ostatniej klęsce urodzaju fanowskie rozszerzenia się „rozgałęziły” na VCMI, WoG 3.58F, ERA i HotA, a mody do tych gier były niekompatybilne. Na szczęście w przy­sz­łości po prostu na SoD będzie się instalowało albo HotA, albo dla bardziej wymagających VCMI lub ERA – przy czym HotA jest częściowo wchłonięta już przez VCMI. Ewentualne mody do jednej platformy będą pewnie tłumaczone na inną. Oczywiście, nie bez ograniczeń – VCMI chyba będzie naj­bar­dziej „elastyczne”, a HotA naj­bar­dziej „sztywna”.

Tak czy siak wypełni się wyczekiwane od lat proroctwo i sen o tym, że niestabilny, nienadający się do gry sie­cio­wej, wymagający zmiany ustawień regionalnych do instalacji, psujący pliki SoD, oparty na szalonym języku ERM, wiecznie niegotowy WoG 3.58F wreszcie odejdzie ze sceny do lamusa, zastąpiony nowym, wspaniałym następcą – jak się okazuje, nie WoG-iem 3.59, ale czymś jeszcze lepszym.

AmiDaDeer PW
17 maja 2013, 22:52
Tarnoob:
Na szczęście w przyszłości po prostu na SoD będzie się instalowało albo HotA, albo dla bardziej wymagających VCMI lub ERA - przy czym HotA jest częściowo wchłonięta już przez VCMI.
Hocie jest zdecydowanie bliżej do Ery niż do VCMI. Sav, główny programista HotA Crew, sam woli skrypty ERM oparte na inżynierii wstecznej (której jest fanatykiem) od odtwarzania całego kodu gry. Prędzej więc powstanie nakładka na Erę 2.5 niż HotA pod VCMI. :P

Kamar PW
19 maja 2013, 00:01
Mam parę pytań dotyczących ERY: Czy da się włączyć tę muzykę, która odpowiada za taki wstęp do walki? Bo w ERZE jest tak, że od razu walka leci, a w normalnym HoMM3 jeszcze leci paro-sekundowa muzyka wprowadzająca. Da się to przywrócić? Oraz jeszcze jedno: Czy da się zainstalować polskie czcionki? Bo mam taki opis mapy: zamiast ś mam ce (takie połąćzone), zamiast ł mam małą liczbę 3 u góry, etc.

Altair PW
19 maja 2013, 00:19
Polskie czcionki masz w spolszczeniu do ERY (skarbiec AC). Co do muzyki przed walką to spróbuj usunąć plik "wog - no prebattle music.snd" z katalogu data.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel