Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 15 - 16 - 17

TopFunny525 PW
19 września 2012, 15:39
Shin0bi:
Ja nie miałem jeszcze ani jednego crasha ERY; nie wiem o co się rozchodzi ;D poza tym nawet jeśli 'podobno' coś się gryzie, to jaki problem żeby na czas gry Grove przenieść folder NU z katalogu Mods gdzieś indziej?

IMO lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie dwóch wersji Ery. Na jednej NU i kilka innych modów. Na drugiej Grove i kilka innych modów :). Myślę, że wtedy będzie mniej błędów. - Przypuszczam! Gdyż jak już mówiłem, użytkownikiem Ery nie jestem. ^^'

Salamandre PW
19 września 2012, 16:13
Sorry, this is nonsense. There CAN NOT be interactivity between mod ON and mod OFF. Probably there are some non working scripts in Grove or NU, or shooting frames missing. I still wait a saved game with the problem.

Rytelier PW
19 września 2012, 16:18
Uruchomiłem Grove. Bez WoGifikacji działało dobrze, a z nią był błąd. Więc winią tu jakieś skrypty z WoGa.

TopFunny525 PW
19 września 2012, 16:36
Salamandre:
Sorry, this is nonsense. There CAN NOT be interactivity between mod ON and mod OFF. Probably there are some non working scripts in Grove or NU, or shooting frames missing. I still wait a saved game with the problem.

Też racja, może to być nieporozumienie, albo co najwyżej, w folderze z Erą jest za dużo modów ^^. Czy to może być problemem głównym?

Bluearga PW
19 września 2012, 17:01
Snujcie rozwiązania dalej, a ja w tym czasie pogram w Heroes V :P Save do mapy dawać nie będę bo:
a) Autor Covenartu stwierdził, że wina nie leży po jej stronie
b) Gram na kilku mapach i na każdej crashuje co innego :P
c) Zamiast save mapy, to powinnam wam dać cały mój folder ERY.

Cytat:
Nah, zanim zacznę snuć teorie spiskowe, jak w ogóle wygląda ta tajemnicza "tęcza"? To może pomóc w identyfikacji problemu...

Ta tęcza wygląda jak piksele z Win 95, czyli takie duże, jaskrawe kwadraciki o losowym zabarwieniu. Zastępują one grafikę której ERA znaleźć nie może(poprzedza to stosowny komunikat) mimo to, gry nie crashuje, chociaż granie z taka tęczą w profilu bohatera jest co najmniej trudne :P Ale jak ponownie włączy się Sagamosę, to problem znika.

To był tylko przykład, związany z problematyką tego tematu i zarazem dowód na to, że ERA nie jest idealna.

Trith PW
19 września 2012, 18:59
Cytat:
Ale jak ponownie włączy się Sagamosę, to problem znika.
Jeżeli ta grafika wywołująca tęcze jest nowa w sensie jest plikiem, który nie jest podmianą czegoś istniejącego i jedyną jego lokalizacją jest odpowiedni folder modu, to jak już chyba wspomniałem, trzeba się liczyć z tego konsekwencjami. Żaden program nie ma obowiązku (prawa) poprawnie działać, kiedy nagle mu się usunie pliki, z których korzysta (czym w sumie dla Ery jest wyłączenie takiego moda).


Cytat:
a) Autor Covenartu stwierdził, że wina nie leży po jej stronie
Wina leży po stronie pewnych rozwiązań technicznych zastosowanych w H3.
Przykładowo wszystkie portrety jednostek znajdują się w jednym pliku *.def, więc jeżeli kilka modów będzie podmieniało choćby wygląd pojedynczych jednostek, to ostatecznie w grze będzie używany plik *.def z moda z najwyższym priorytetem... Chyba że znowu ominęły mnie jakieś nowe rozwiązania...

Skrypty też bywają ze sobą niekompatybilne jeśli pamiętam, ale ja się na nich ni znam.

Krótko mówiąc: ERA pozwala na posiadanie zainstalowanego więcej niż jednego moda (co w przypadku 3.58f nie było możliwe), jednak nie powinno się używać ich razem, gdyż zwykle mody po prostu nie są ze sobą kompatybilne.


Co do samych błędów przy wyłączonych modach... Czy po wyłączeniu modów dalej widać jakieś grafiki z takowego moda? Myślę, że informacja na ten temat może się okazać dosyć przydatna...

Cytat:
ERA nie jest idealna
Jest lepsza niż WoG, tyle z mojego punktu widzenia.

Jeddite PW
19 września 2012, 19:12
Nie działa mi spolszczenie WoGa do ERY. Po postu nic się nie zmienia - zła czcionka, angielski WoG. Czy ktoś wie w czym może być problem?

Bluearga PW
19 września 2012, 19:33
Wiem o tym, że jak odpali się kilka modów jednocześnie to raczej średnio współpracują, ale całym problemem jest to, że gram zawsze tylko na jednym "głównym"(np. tylko NU albo tylko HoL) + kilka pomniejszych(np. Nowy wygląd dowódców i scroll bar do umiejętności bohatera) a mimo to gra wysypuje się w kółko, gdyby nie autosavy, to bym w życiu nic nie ugrała :P

Po wyłączeniu Autofixa w HD Modzie, mam dziwne wrażenie, że gra wykrzacza się właśnie częściej + wszystkie crashe lądują właśnie do dokumentu HD Moda i nie są one komunikatem ERM tylko "windowskim"(tzn. wyskakują z czerwonym kółeczkiem z krzyżykiem)

Jak będę mieć chwilkę czasu to nagram filmik "Mój dzień z heroes III" i zobaczycie jak wygląda moje granie xD Nagram to programem który będzie rejestrować również wszelkie komunikaty, errory i crashe.

Cytat:
Co do samych błędów przy wyłączonych modach... Czy po wyłączeniu modów dalej widać jakieś grafiki z takowego moda? Myślę, że informacja na ten temat może się okazać dosyć przydatna...

Nie, przynajmniej ni u mnie. Mod wyłączony = ni ma go ani nic z nim związanego.

EDIT: Na crasha nie musiałam długo czekać, dlatego macie już pierwszy materiał :P http://youtu.be/loQweANh-3A
Aż normalnie zrobię chyba z tego serię :P

Salamandre PW
19 września 2012, 20:46
So Era is not perfect because HD mod causes crash? Who's the fault, Era or HD mod?
It is up to Baratorch to make HD compatible with Era, not vice-versa. Era goal is to be compatible with SoD, Heroes complete and WoG.

Your video should be called HD errors, not Era. Do you have same error if not HD? Upload save of the crash and list of mods used, please.

Bluearga PW
19 września 2012, 21:06
download save: http://www.sendspace.pl/file/7c073b8474f5cdab891e089

Units causing crash: Cerberus, Ent(Dendroid?), Griffin.

Active mods:
-New Upgrades
-New Commanders Pack
-Realistic Terrains
-Secondary Skills Scrolling
-Yona
-Vallex Portraits
-Spolszczenie(Polish translation for WoG)
-WoG

Mods inactive:
-Covenant Town
-Fast Battle Animation
-Grove
-HoL
-Phoenix
-Sagamosa

I check soon without HD Mod. For now, it's fine.

Salamandre PW
19 września 2012, 21:58
Do you have latest HD mod, 3.01, which has been built with Era compatibility?

Because I loaded your save in HD mod with all mods you said enabled (except realistic terrains, I don't have that mod), and I don't have any error, tried several fights. Don't have the save before dendroids?

In HD mod I used autofix and improved game play options.

TopFunny525 PW
19 września 2012, 22:10
Gdyby ktoś nie zrozumiał ^^:

Salamandre:
Do you have latest HD mod, 3.01, which has been built with Era compatibility?

Because I loaded your save in HD mod with all mods you said enabled (except realistic terrains, I don't have that mod), and I don't have any error, tried several fights. Don't have the save before dendroids?

In HD mod I used autofix and improved game play options.

Tłumaczenie wypowiedzi Salamandre :

Czy posiadasz ostatnią wersję HD moda? 3.01, która jest kompatybilna z Erą? Ponieważ załadowałem twoje savy we wszystkich uaktywnionych modach, które wymieniłaś, i nie miałem tego błędu. Próbowałem kilka razy. Masz może save sprzed bitwy z Entami? W HD mod, używam autofixa wbudowanego w opcję gry.

Jeddite PW
19 września 2012, 22:16
Włączyłem tylko WoGa na górze i na dole spolszczenie.

Shin0bi PW
20 września 2012, 10:50
Bluearga, poprawnie zainstalowana ERA mi nie wykrzaczyła się jeszcze ani razu - najprawdopodobniej coś źle robisz w fazie instalacji.

Salamandre PW
20 września 2012, 11:09
There could be more another possibility as well: Era did not change 3.58 scripts, only fixed some of them based on players report. And we all know that 3.58 scripts may crash in random situations. From Bluearga video, the crash is related to enhanced monsters.erm script, which is original wog 3.58 script.

That's why it is very welcome when players upload saves about a problem, thus they can be fixed. Without saved games is impossible to track problems.

Bluearga PW
20 września 2012, 14:30
TopFunny525 - Nie musisz tłumaczyć tekstów, rozumiem go :P Chyba, że robisz to dla dobra ogółu.

Salamandre - I have the latest versions of the HD Mod - 3.04f. Unfortunately I no have save before the fight with Dendroids or Griffins, but if the error appears again, it immediately made ​​available.

Shin0bi - To się ciesz i idź wypić :P Moja ERA jest na topie i razem ze mną kolekcjonuje crashlogi.

Jeddite PW
22 września 2012, 16:41
Zaczęły się problemy z ERĄ: po WoGifikacji mapy dzieje się coś dziwnego - wiele sktyptów i przycisków (np. wybór neutralnych miast, wykup wszystkie jednostki) powtarza się: kilka razy wyskakujeto samo okienko. Co z tym fantem zrobić?

Bluearga PW
22 września 2012, 19:26
Ja dodam od siebie, że Grove już mi działa, ale tylko na mapach BEZ wogifikacji. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale np. Graver Keeperzy i te pajęcze królowe nie mają możliwości strzelania i wydają odgłosy istot z cytadeli jak też mają ich cechy(np. potrafią latać) - to drugie dotyczy wszystkich istot z Grove.

I faktycznie bez HD moda crashe ustały. Ale oczy dostają oczopląsu od pikseli :P

TopFunny525 PW
27 września 2012, 17:25
Witam

Mam mały problem z zainstalowaniem modów do Ery, otóż gdy ściągnąłem sobie mod np.: Snow Castle i chciałem go zainstalować, to ciągle wymaga programu installmod.exe

Zrozumiałem, że jest on w folderze Tools. Wszedłem do folderu, a tu program wymaga pliku .exe

No więc przeniosłem Snow Castle do folderu Tools i przeciągnąłem go na installmod.exe Lecz dalej lipa...

Mógłby ktoś powiedzieć mi, jak się instaluje mody na erę :>. Nowy jestem, jeśli chodzi o Erę i niezbyt dobrze się łapię, o co tu biega :P...

Pozdrawiam

PS. 100 post yay ^_^

Rytelier PW
27 września 2012, 17:29
Dziwne. Trzeba uruchomić plik exe a potem wskazać ścieżkę do gry. To nawet nie jest specjalny instalator, tylko samo wypakowujące się archiwum skompresowane, można nawet przejrzeć Winrarem, lub innym podobnym programem.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel