Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17

Wiwern PW
4 lipca 2012, 17:48
Na razie tylko ciekawostka.

Przy niektórych opcjach wchodzenia do miasta (bodajże bohaterem, głowy nie dam) ukazuje nam się standardowy ekran bastionu. Nie wiem też jeszcze czy na pewno poprawnie działa to dynamiczne podmienianie obiektów rodem z starego, dobrego Woga.

A dla twórcy duże brawa! :)

TopFunny525 PW
23 lipca 2012, 23:18
Hej takie pytanie. Czy mod który początkowo był tworzony pod Woga(Np. Grove czy NU) Działałby pod Erę?

Trith PW
23 lipca 2012, 23:49
Taki mod dla WoGa po prostu wrzucony w Erę raczej nie ma prawa działać. Jednak zwykle "tylko" wystarczy treść odpowiedniej modyfikacyji "przepakować" z paczki *.wog na mod-folder dostosowany do systemu zarządzania modami Ery.

A tak przy okazji, New Upgrades (angielska wersja) od jakiegoś jest już "przekonwertowane" pod Erę, link (do tematu zbiorczego z modami pod Erę).

TopFunny525 PW
24 lipca 2012, 17:33
Dzięki Tirith:)

Masław PW
24 lipca 2012, 18:04
Co masz na myśli pisząc "sukces"? Na chwilę obecną pod Erę dostępna jest olbrzymia większość modów jakie powstały pod prehistorycznego WoG-a 3.58f. Co więcej, możemy uruchomić te, których nie mogliśmy lub crashowały grę jak chociażby Skrypty Sagamosy.

TopFunny525 PW
24 lipca 2012, 18:47
Znowu pytanie. Jak można by przerobić mod, który początkowo był planowany na woga. Na Erę? Pozdrawiam

Salamandre PW
24 lipca 2012, 21:46
Topfunny, it is very easy. Era is considering every new addition as mod, thus the construction must be same as if you write it for wog, but only placed in new folder.

Example for Grove town. It has a wog file, which contains text files, defs, pcx, scripts and sounds.

Step 1: Use MM archive and create Grove.pac. Place inside all text files, defs and pcx.

Step 2: Use MM archive and create Grove.snd. Place inside all sounds

Step 3: in Mods folder, create Grove mod, then inside Data folder, s subfolder and place inside all scripts

Step 4: place in Data folder Grove.pac and Grove.snd

It will look:

Mods
/Grove town
/Data --grove.pac and grove.snd
/s subfolder --scripts

Step 3 may require some adjustments, regardless how your scripts are done (replace or add a new one)
The best way to see how is done is to download Era mods and look at structure, it is comprehensible for anyone and it is much easier and faster than using wog files.

TopFunny525 PW
24 lipca 2012, 22:11
Thank you Salamandre:). Thanks for your help

Jeddite PW
28 lipca 2012, 20:06
Mam kilka pytań odnośnie ERY:

1. Czy ERĘ instaluje się na WoGa?

2. Jeśli tak, czy nie będzie większych crashy z zainstalowaniem ERY na spolszczonego WoGa?

3. Wiem, że ERA wprowadza folder Mods. Mody wgrane do niego można potem odinstalować, prawda?

Masław PW
28 lipca 2012, 20:52
Erę instaluje się na HoMM SoD/Complete, gdyż zawiera w sobie WoG-a. Spolszczenie wspomniane przez Ciebie nie będzie działać, ale w pięć minut można je przekonwertować na kompatybilne z Erą. Jeśli chodzi o odinstalowywanie modów, to odbywa się to przez usunięcie go z folderu Mods, bądź też wyłączenie go przez program Mods Manager (można go potem włączyć w dowolnym momencie.)

TopFunny525 PW
28 lipca 2012, 22:11
Dzięki Salamandre nauczyłem się konwertować mody na erę:). Dzięki czemu mój mod też będzie na Erę:P. Takie pytanie. Czy większość osób korzysta z ery czy prehistorycznego Woga 3.58F?

Dark Dragon PW
28 lipca 2012, 23:52
Prehistorycznego Woga 3.58F, przynajmniej większość Grotowiczów.

Jeddite PW
29 lipca 2012, 10:36
Dzięki!

Shin0bi PW
29 lipca 2012, 13:46
WoG 3.58f to już przeszłość, nie wiem po co dalej z niego korzystać, skoro 1000 razy wygodniejsze dla przeciętnego usera i modera jest używanie ERA :)

Trith PW
29 lipca 2012, 15:20
Bierze się to z lenistwa, które niechęcią się objawia do zmiany platformy.

Po prostu chyba tu jeszcze nie zyskały popularności żadne mody opierające się o Erę i jednocześnie takowe zbytnio nie powstają w ogóle w Polsce.

Bluearga PW
2 sierpnia 2012, 22:37
WoG z ERĄ z tego co wiem jest po angielsku, dlatego jest mało popularny :P Sama mam "prehistorycznego"(To dodatek AB i SoD są "sprzed stworzenia Ziemi"? :P) WoGa, ale po polsku jest przynajmniej.

Irhak PW
3 sierpnia 2012, 10:44
Cytat:
(To dodatek AB i SoD są "sprzed stworzenia Ziemi"? :P)
Skądże! Tylko sprzed początków Czasów ;) (aż strach pomyśleć jakie określenie padnie na MM1-5 :D)

James_Dean PW
12 sierpnia 2012, 14:05
Jako osoba niezorientowana mam pytania:
1. Erę instaluję wrzucając do folderu z SoD?
2. Mody przy rozpakowywaniu wymagają installmod toll który jest w Erze, czy jak je tak zainstaluję będę mógł je wyłączać czy raczej instalować/ kasować żeby mi się nie pogryzły? (Wszystkie ściągnąłem z HC z linku podanego w pierwszym poście tutaj...)

Rytelier PW
27 sierpnia 2012, 17:36
Era to dobra modyfikacja. Przede wszystkim jest wygodna! Można łatwo i szybko włączyć i wyłączyć modyfikację. Nie trzeba się męczyć z instalacją (ze zmianą języka systemu) i deinstalacją jak się nie chce moda (znowu zmiana języka, rany!).
A co do polskiej wersji mam dla was niespodziankę :)
Oto jest spolszczenie przekonwertowane dla ERY! To jest to samo oryginalne z działu download, z tą różnicą, że można ją teraz zainstalować jako mod pod ERĘ.
http://www.sendspace.com/file/kz4fdp (później poszukam hostingu, który mi nie usunie pliku...)

TopFunny525 PW
27 sierpnia 2012, 19:17
Podobna konwersja została już zrobiona kilka tygodni(jeśli nie miesięcy) temu... Majaczek skonwertował całość i dał link do downloadu. Wystarczy przeszukać temat:)...
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel