Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17

avatar PW
15 listopada 2018, 17:19
Ale to nie mój obrazek - ja tylko przekleiłem 'newsa' :)

avatar PW
29 marca 2019, 17:26
Można odnosić wrażenie, że w temacie ERY niewiele się w ostatnich latach dzieje. Jest to połowiczna prawda - co prawda wychodzą mody co jakiś czas (tak - do Ciebie piję Szamanie:), ale cechuje je pewna hermetyczność i rzadko można je stosować globalnie, pod wszystkie losowe mapy. Ale to tylko pozory, gdyż w Rosji ERA jest wciąż popularna i cały czas powstają nowe skrypty pod wspólną nazwą ERA Scripts RU. Problem był, że wszystkie wiadomości tekstowe były pisane cyrylicą, na rosyjski rynek i nikt sobie głowy nie zawracał translacją. Aż to teraz, w końcu ogarnięto temat i ukończono tłumaczenie w języku brexitu! Oto efekt - ERA Scripts ENG.
Nie miałem okazji jeszcze się z nimi zaznajomić, ale przeklejam parę obrazków reklamowych! Robią wrażenie, prawda?



Szaman PW
30 marca 2019, 18:12
Avatar:
Jest to połowiczna prawda - co prawda wychodzą mody co jakiś czas (tak - do Ciebie piję Szamanie:)

10 Godzin w pracy, a reszta płeć przeciwna zabiera xD Praca trwają a ale to max dwie godzinki w tygodniu:)

A co do skryptów to na ciekawe wyglądają i warte uwagi;)


Szaman PW
20 kwietnia 2019, 17:10
W związku z tym że mam wolne i wyspany jestem... Wreszcie udało mi się przetestować owe skrypty i muszę przyznać że większości są super;)

Szczególnie przypadło mi do gustu wyczerpujące się zapasy w kopalni, ograniczenia bohaterów do trzech na polu bitwy i bohaterowie w garnizonach mogę się uczyć nie wychodząc z miasta.

Największą uwagę tutaj zasługuje "ReMagic". Mod ten naprawia system czarów, niema już spamowania zaklęciami, koszty zaklęć poszły w górę. Haste i slow to zaklęcia 4 poziomu i kosztują od 25-18 pkt many. Autor tego moda jakimś cudem naprawił pech! zaklęcie działa i są tego skutki (obrażenia podzielone przez 2). Inne zaklęcia też zmieniły swoje poziomy i koszty choć w niektórych są tylko zmiany kosmetyczne.


Niestety nie obyło się bez zgrzytów. Kilka skryptów czyni grę nie grywalną lub rozwala jej mechanizmy. np: Zdobywanie doświadczenia jednostek od zabitych jednostek czyli... behemoty coś utłukły na polu bitwy dostają exp, ogry co nic nie utłukły, figę z makiem dostają;)

Niby sprawiedliwy podział, ale z jakiś przyczyn po walce exp wszystkich jednostek jest resetowanie do zera. Więc coś tam jest zepsute.

Inne ciekawe skrypty:
-Hardcore heroes (śmierć bohatera resetuje staty i nauczone zdolności). Uciekający bohater też nie jest od razu dostępny w tawernie.
-Lucky Medic (Na namiot medyka wpływa szczęście, jeśli będzie miał to 3x do wskrzeszonych jednostek).
-Special Magic Arrow (bohatera wykorzystuje całą swoją mane i rzuca magiczny pocisk którego siłą jest zależna od użytej many. Niby fajne ale AI nie potrafi z tego korzystać poprawnie, potrafi zmarnować swoje 300 pkt many na zrzucenie tego w słabe jednostki, co prawda potrafi zadać wtedy 4k obrażeń, ale nadal zaklęcie nie wart swej ceny...)

mrocznymag322 PW
20 kwietnia 2019, 18:02
Super skrypty. U mnie wszystko działa prawidłowo. Mam jedno pytanie. Czy będzie spolszczenie do tej modyfikacji czy raczej nic z tego?

GokuSXCX PW
8 kwietnia 2020, 15:23
Czy bedzie spolszczenie do Ery i Woga najnowsze i calkowite?

VIP PW
14 listopada 2020, 00:49
W sumie mogę napisać o swoim odkryciu jak już powiedziałem :P. Otóż możemy mieć pełne wsparcie HDMODa dla ERY. Wszystkiego jego funkcjonalności. Nie trzeba żadnych wtyczek itp. :). Otóż wystarczy tylko użyć biblioteki SoD czyli np. zamienić HD_WoG <-> HD_SoD lub zduplikować 2x SoD dla Woga. Jest to plik odpowiedzialny za funkcje w danej "platformie". Oczywiście jest parę błędów m. in. nie wszystkie funkcje WoGa mogą działać, ale funkcje HDMODa prawie wszystkie może tam kilka nie (czyli jakieś 99.9%). Jedyne co zauważyłem to nie możemy używać prawego przycisku myszy na oknie statusu (wystarczy prosty skrypt erm to offniecia) i niektórych buttonach po prawej stronie. Jak mamy mormalny widok mapki przygody.

James_Dean PW
14 listopada 2020, 15:14
Czy wiecie może, gdzie w najnowszej ERZE włącza się/wyłącza zyskiwanie podstawowych statów przy levelu w górę? Mam to zablokowane (ustawienia fabryczne nowej wersji), staty jedynie mogę zyskiwać przez budynki i artefakty...

avatar PW
1 grudnia 2020, 21:26


Od dziś HD mod umożliwia graczom ERY graniu w mulli poprzez darmowe lobby. Po pewnymi warunkami - m.in. gracze muszą mieć identyczną wersję ery i zestaw modów. I chyba nie wszystkie własności ERY działają w multi - np. doświadczenie jednostek.

Kammer PW
1 grudnia 2020, 22:02
To naprawdę działa!


VIP PW
1 grudnia 2020, 23:46
Teraz już oficjalne wcześniej było nieoficjalne :D.

avatar PW
31 grudnia 2020, 17:26
XXL-mod

ERA od jakiegoś czasu generowała mapy większe niż XL, ale XXL mod wiecznie sprawiał problemy. Dziś wyszła jego nowa wersja, wyglądem przypominająca ekran hotowski.
Nie testowałem, ale podobno działa lepiej.


Uwaga! Używaj wyłącznie z ERA+HD mod.
Bez modyfikacji HD minimapa będzie rysowana z błędami!

avatar PW
8 lutego 2021, 21:21
Dosłownie przed chwilą pojawił się edytor templatów do SoD/WoG/ERA.

(nie testowałem jeszcze).

Serd PW
4 marca 2021, 02:55
https://mods.hmm35.ru/Era%203.X.exe Era III 3.0.3 juz do pobrania!
Najważniejsza nowośc w Erze III: zupełnie nowa składnia skryptów erm przez co wiele modów może pod nowa erą nie działać, chyba że znajdzie sie ktoś wystarczająco mądry w te klocki kto podejmie się konwersji modów z Ery II na Ere III... (Altair, gdzie jesteś? :( )

avatar PW
4 marca 2021, 06:41
Najnowsza ERA ma już numer 3.3.5...

Serd PW
4 marca 2021, 16:53
Download link, please? 🙂🙏

AmiDaDeer PW
4 marca 2021, 17:52
Szczerze mówiąc nie mogłem znaleźć wersji 3.3.5, ale znalazłem wersję 3.3.4 w wersji Gaming Build. Nie zajęło to długo.

PS. Na przyszłość proponuję nie linkować bezpośrednio do plików *.exe.

Lord Hawk PW
30 marca 2021, 13:14
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale wydaje mi się że lepszego nie ma.
A więc, stało się niemożliwe i wreszcie można w WoGu [Era], grać nowym miastem, a dokładnie Cove, bez podmieniania i bez żadnych dziwnych akcji, zachowując skrypty itd.
Póki co po rosyjsku [pewnie niedługo], ale chyba warto zajrzeć. Filmik ze wczoraj, więc dość świeżo, a że WoG [Era], ma możliwość grania po sieci, jak w HOTA i są inne ciekawe opcje i jednostki, to warto się zainteresować. Bo skoro udało się dodać 10 miasto, to być może dadzą radę z kolejnym lub będzie je można podmienić na inne [to już kwestia autorów tych miast].

link

Majster PW
30 marca 2021, 21:04
Robi się ciekawie. VCMI jest fajne, bo można grać sporą ilością nowych miast, ale ma też sporo niedociągnięć. Taka Era ma dużo większy potencjał jak widzę. Muszę zainteresować się tą platformą.
Zresztą pod Erę wyszły już jakieś miasta, a pierwsze na myśli przychodzi mi Retreat. Twórca tego miasta musiał by tylko zmienić, żeby nie zastępowało żadnego istniejącego, i będzie cacy.

A tak w ogóle, to w Hota crew znowu wkurzyli się na export Cove? :p

Kammer PW
30 marca 2021, 21:20
Z pewnością nie będą szczególnie szczęśliwi, ale myślę, że mają na głowie trochę ważniejsze rzeczy na głowie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel