Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 15 - 16 - 17

Cydros PW
13 marca 2016, 15:08
Przy odpaleniu bez moda HD, samej Ery 2 z ikonki na pulpicie/folderze z grą wyskakuje ten sam błąd. : |

Raczej można mieszać, wczoraj grałem z kumplem, u niego wszystko działa bez szwanku z HD modem.



Drwal PW
13 marca 2016, 15:20
HD mod jest jak najbardziej kompatybilny z Erą II. W sumie działa za wszystkim poza RoE, AB i kronikami.
A jaki masz system operacyjny?

Cydros PW
13 marca 2016, 15:23
Wybaczcie, zapomniałem napisać.
Win 7 Professional 64 bitowy.
U kumpla na 8.1 działa bez problemowo.

Szaman PW
13 marca 2016, 15:25
Jaką masz wersje językową Herosa 3? Coś mi się wydaje, że to się gryzie z Polską czcionką, dlatego error wyskakuje. A próbowałeś uruchomić bez HD moda? I to samo ci wyskakuje? Dość dziwny masz problem, bo ja też mam zainstalowany HD na erze 2 i wszystko działa ok.

Spróbuj z kilka tych sposobów:

-Uruchom bez HD moda, jak pójdzie, to usuń HD moda i zainstaluj ponownie z innego źródła np. Z Groty lub od samego autora.
-Jak się nie uruchamia z HD czy bez usuń wszystko (deinstalatorem! Nie "ręcznie"), przeczyść rejestr, najlepiej użyj do tego jakiś program (polecam ccleaner). Zainstaluj Heroes 3 - sprawdź, czy działa, jak tak to – Era 2 – sprawdź, czy działa i na końcu-HD mod.

Właśnie naszła mnie taka myśl, czy Era 2 domyślnie niema już HD moda? A Ty próbujesz zainstalować HD moda na HD moda?

Cydros PW
13 marca 2016, 15:30
@Szaman za chwilę ogarnę to co napisałeś, ale apropo polskiego języka, kolega dał mi na pendrive cały folder z grą, wszystko wgrane i po angielsku, u niego działa, po przeniesieniu na dysk i odpaleniu wyskakuje ten sam błąd. Ja mam chyba jakiegoś pecha :c

Drwal PW
13 marca 2016, 15:32
Jeżeli miałbym Ci coś jeszcze poradzić, to spróbuj się poradzić na HC w tym temacie. Tam się wypowiada chyba kilka osób, która pracuje nad Erą 2 i HD modem.

thunderlord PW
13 marca 2016, 16:14
Cydros, A czy pomogłoby Ci coś ściągnięcie pełnej angielskiej wersji z ERA II i kilkoma wgranymi modami ( wtym HDmod) w wersji portable ? Po rozpakowaniu masz wszystkie foldery z grą i odpalasz gre, pomimo że nie jest fizycznie zainstalowana, na 99% nie wyskoczyłby żaden błąd bo sam korzystałem z takiego rozwiązania jak chciałem grać w HoTa i Woga jednocześnie i działało bez zastrzeżeń.

Cydros PW
13 marca 2016, 16:22
@thunderlord
Mogę spróbować, gdzie znajdę gotowy plik do pobrania?
@Szaman
Zrobiłem wszystko co napisałeś:
- Usunąłem wszystko deinstalatorem
- Wyczyściłem rejestr
- Pobrałem angielskie Heroesy z "przystani" ( mam oryginał ale co poradzę, jak na nim nie chce działać :C )
- Więc zainstalowałem Heroes of Might and Magic 3 Complete, bez HD moda nie da się u mnie tego nawet odpalić bo intro się zacina a później wywala grę ( czasami nawet BSOTD )
- Zainstalowałem Ere 2 ze Skarbca, nie było tam HD moda, przy odpalaniu wyskakiwał ten sam błąd a "podstawka" zwiesza się bez HD moda.
- Wcześniej instalowałem HD moda ze strony producenta, teraz pobrałem ze skarbca, wciąż to samo. A Heroesy bez WOGa mogę normalnie odpalić i grać ( z HD modem ).
Wszystko na początku na sucho, później w trybie zgodności i jako admin.

Szaman PW
13 marca 2016, 17:04
Tak się zastanawiam czy to nie winna twego dysku twardego, a nie samej gry... Bo piszesz, że wyskakują ci BSOD. Biorąc pod uwagę, że na innym kompie, heroes z pendrive chodzi dobrze.

A ta wersja Complete to wersja z GOG czy ze sklepu fizycznego? Zauważyłem, że Heroesy nie z GOG a kupione tradycyjnie mają problemy, z nowszymi systemami.

Nie wiem, czy to coś wspólnego z twoim przypadkiem, ale zawsze można spróbować o ile nie boisz się stracić tych 9 dolców;), Bo też nie gwarantuje, że Gog-owksa wersja ci pomoże.
Powiem szczerze, że nie wiem co dalej doradzić, pomimo wyczyszczeniu z rejestru gra nadal odmawia posłuszeństwa.

thunderlord PW
13 marca 2016, 18:10
Znalazłem tę wersję tutaj:

[link został usunięty przez autora postu] *

Pomimo tytułu jest to na PEWNO full wersja z ERA 2 i kilkoma innymi modami - W mod manager widać co jest.
Korzystanie z takiej wersji ma swoje plusy jak i minusy:
[+]Możliwość zainstalowania osobno wersji HoTa (zamiast kopiowania folderów*)
[+]Niezależnie od błędów w innych zainstalowanych wersjach, ta powinna się bez problemu uruchomić (gdyż jest to wersja standalone)
[-]Upload ten jest ze wszystkimi save'ami tego kto grał - zajmują jakieś 400mb - można je bez problemu usunąć.
[-]Niektóre mody jak i sama wersja ERY mogą wymagać aktualizacji, a w przypadku takiej wersji nie będziesz miał nigdy domyślnej ścieżki. Więc w każdej aktualizacji musisz pamiętać o ręcznym wybraniu ścieżki.
[-] Prawdopodobnie nie można wyłączyć opcji autosave co powoduję że każdego dnia tworzy się zapis, a przy dłuższych mapach takie zapisy mogą zajmować sporo miejsca.

ps. Generalnie z wersjami oryginalnymi heroesów 3 jest tak że wychodziły różne wersje od różnych dystrybutorów i niektóre się gryzą na nowszych systemach. Często może to być jakiś kolidujący program, ale tak naprawdę to chyba nikt nie wie od czego to zależy.

* - EDIT

Szaman PW
14 marca 2016, 00:12
thunderlord:
Możliwość zainstalowania osobno wersji HoTa
Co do instalowania Hoty... Najlepiej zainstalować czystego Herosa i zrobić X kopie do innego folderu i na tych kopiach zainstalować sobie Hote, Woga, Ere I co tam jeszcze chcesz.

thunderlord PW
14 marca 2016, 00:39
Szaman:
Co do instalowania Hoty... Najlepiej zainstalować czystego Herosa i zrobić X kopie do innego folderu i na tych kopiach zainstalować sobie Hote, Woga, Ere I co tam jeszcze chcesz.

Dokładnie to miałem na myśli.
Poza tym Cydros miał kłopot z niedziałającym Wogiem - teraz wystarczy mu jedna instalka, jeśli rzecz jasna będzie chciał grać też w Hote.

VelDan PW
19 marca 2016, 16:56
Zainstalowałem po kolei Hereos 3 Complete, na niego Era 2.
Jednak.... Wyskakuje mi błąd
Assert violation in file
"D:\Soft\Programming\Delphi\Source\SRC\Units\_OLDER_\EraBurrons.pas

Zainstalowałem Era 2 w folderze z normalnym Heroesem 3.

Co nie działa? Co mogę zrobić?

Kammer PW
19 marca 2016, 17:41
Mnie zastanawia, co w ogóle jest wywoływane tą linijką...
No dobra, niby Delphi się budzi, by pracować nad plikami *.pas z ERA II, ale... ja u siebie nie mogę znaleźć niczego takiego... A u mnie działa. Więc może to w Delphi jest problem?

Szaman PW
23 marca 2016, 12:51
Mam pytanie odnośnie do pola tekstowego (tam gdzie są opisane różne zdarzenia). Czy istnieje sposób/mod, który umożliwia dodania tam jakiegoś obrazu graficznego? Chciałbym urozmaicić pole tekstowe obrazkami. Zaoszczędziłoby mi to opisywania różnych rzeczy.

Kammer PW
23 marca 2016, 13:12
Sprawdź w Gildii ERM, paragraf Okno z jednym własnym obrazkiem.

Szaman PW
24 marca 2016, 13:11
Ajajaj... nie lubię skryptów ERM:P, zbyt skomplikowane i nie zawsze działają. Więc OK, postanowiłem się ich nauczyć, ale już od podstaw mam problemy. Pobrałem sobie poradnik ERM i próbuje zrobić pierwszy najprostszy skrypt z tekstem, niby wszystko OK, postawiłem event, wkleiłem ten prosty skrypt do wydarzeń czasowych, ustawiłem pierwsze wystąpienie na 600 dni i odznaczyłem graczy (tak jak pisało w poradniku).

ZVSE

!?LE1/2/0;
!!IF:M^Tekst^;

zapisuje i uruchamiam mapę i NIC! O dziwo sam skrypt jest wyczuwalny przez grę (mówi mi, że na tej mapie jest skrypt itp.). Kiedy uruchamiam mapkę i wchodzę tam gdzie postawiłem event nic się nie dzieje! Postać się zatrzymuje się na evencie, ale nic się nie wyświetla. Gdzie robię błąd?

VelDan PW
4 maja 2016, 00:45
Mam pytanie, czy Era 2 jest kompatybilna z dodatkiem do WoGa New Upgrades?(chodzi o mod, ktory umożliwia ulepszenie w każdym zamku 3 jednostek do 3 poziomu).
Widze, że w normalnej erze nie ma tej opcji

avatar PW
4 maja 2016, 06:41
To nie Era ma być kompatybilna z dodatkiem New Upgrades, tylko mod New Upgrades musi mieć wersję pod Erę. W tę stronę to działa. Oczywiście, że jest wersja NU pod Erę :)
Nowe Ulepszenia ERA 2

VelDan PW
4 maja 2016, 09:04
Wielkie dzięki!
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 15 - 16 - 17
temat: [ważne] ERA - wtyczki, łatki, sprawy ogólne i techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel